آرشیو مطالب
علی خدایی: وعده‌ راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار از شنبه
1397/4/27 - 12:37
علی خدایی می‌گوید: سامانه روابط کار می‌تواند از بسیاری از تخلفات در زمینه عقد قراردادها و همچنین در حیطه اختلافات کارگری-کارفرمایی جلوگیری کند.
کارآفرین نمونه: واحدهای تولیدی را دریابید
1397/4/24 - 15:57
مدیرعامل شرکت«ایلیا کوثر پارس» در آیین تجلیل از کارفرمایان نمونه توسط سازمان تامین اجتماعی، کم رونقی و تعدیل نیروهای شرکت را مایه شرمساری شرکت ها و نیازمند توجه و حمایت جدی مسوولان عنوان کرد و گفت: چرخ تولید کشور در سایه بی توجهی ها در آستانه توقف کامل است.
دولت تدبیر و امید برای تثبیت فضای اقتصاد برنامه دارد
1397/4/23 - 10:28
ربیعی در نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان چهارمحال و بختیاری:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هدف از سفرهای استانی پرداختن به اموری است که باید بیشتر تقویت شوند.
مقدمات ایجاد ۵۰ هزار شغل گردشگری کلید خورد
1397/4/19 - 12:14
با امضای تفاهم‌نامه میان وزارت کار و سازمان میراث فرهنگی
با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت کار و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مقدمات ایجاد ۵۰ هزار شغل و خدمات گردشگری کلید خورد.
برای ثبت قرارداد کار به دفاتر پیشخوان بروید
1397/4/19 - 12:06
کارگران در تهران از اواخر هفته به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند و پس از ثبت قرارداد کار خود، کد رهگیری دریافت کنند.
هرم شغلی کشور را اصلاح می‌کنیم
1397/4/16 - 11:14
افزایش ۵۰ هزار نفری دانش‌آموزانِ کاردانش
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اعلام افزایش ۵۰ هزار نفری دانش‌آموزانِ کاردانش تاکید کرد که با تنوع و تعدد رشته‎های شاخه کاردانش هرم شغلی کشور را اصلاح می‌کنیم.
چرا کالایی که تولید می‌کنیم وارد می‌شود؟
1397/4/13 - 10:41
یک فعال کارگری واردات بی‌رویه را موجب بیکار شدن جوانان و فلج شدن تولید داخل دانست و گفت: در شرایط حاضر به مدیریت صحیح بازار نیاز داریم.
قاچاقچیان حرفه ای مجازات شوند
1397/4/12 - 11:07
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس:
مسعود رضایی، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس بیکاری را جدی ترین معضل کشور دانست و گفت: هنگامی که صحبت از بیکاری می شود یعنی نتوانسته ایم شغل ایجاد کنیم و بدتر اینکه مشاغل موجود را نیز نتوانسته ایم حفظ کنیم.
راهکارهای توسعه اشتغال در خارج از کشور
1397/4/12 - 10:42
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی ایران تشریح کرد
محمد احمدپور با اشاره به ظرفیت‌های ملی و قانونی، به تشریح برنامه‌های اصکابا به‌ منظور توسعه اشتغال خارج کشور گفت: اولین اقدام مهم و اساسی اصکابا، تدوین نقشه راه سه ساله اشتغال خارج کشور با مشارکت سایر نهادهای مرتبط در این زمینه خواهد بود.
جزئیات برنامه‌های اشتغالی وزارت کار
1397/4/9 - 16:49
مدیر کل توسعه اشتغال وزارت کار گفت: یکی از محورهای برنامه اشتغال فراگیر، انجام مداخلات سیاستی دولت در بازار کار و کارآفرینی است.
خرج شاغل شدن هر بیکار ۴۶ میلیون تومان
1397/4/9 - 16:00
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: طرح‌های اشتغال روستایی تا ۵۰ میلیون تومان، برای دریافت تسهیلات نیاز به آورده اولیه ندارد.
در بازنگری دستمزد کارگران جدی هستیم
1397/4/9 - 13:13
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار:
رئیس کانون شورای اسلامی کار استان تهران می‌گوید: پس از کامل شدن نتایج بررسی‌ها و به‌روزرسانی سبد هزینه کارگران، درخواست بازنگری دستمزد را به شورای عالی کار می‌فرستیم.
حقوق شهروندی در روابط  کارگر و کارفرما تبیین شود
1397/4/9 - 12:15
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
احمد مشیریان، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در رعایت تنظیم روابط کار بین جامعه کارگری و کارفرمایی نیازمند تبیین حقوق شهروندی هستیم، گفت: باید در این زمینه به مختصات خاصی برسیم تا علاوه بر داشتن نقطه نظرات مشترک، تنظیم کننده این امور باشیم.
رقابت بیش از 500 جوان ماهر در هجدهمین مسابقات ملی مهارت
1397/4/9 - 11:47
هجدهمین مسابقات ملی مهارت از بیست و چهارم تا بیست و هفتم تیرسال جاری در 33 رشته مهارتی با شرکت 544 جوان ماهر در سراسر کشور برگزار می‌شود.
3 اولویت شستا در شرایط کنونی
1397/4/9 - 09:33
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا در نشست هم اندیشی با مدیران عالی و فعالان اقتصادی منطقه ازاد کیش با هدف گسترش همکاریها و معرفی شرکتهای قابل واگذاری به مردم و بخش خصوصی اعلام کرد که بنا داریم تصدی خودمان را در امور شرکتها و بنگاه‌هایی که امکان فعالیت بخش خصوصی در آن وجود دارد، کاهش دهیم.
حفظ امنیت شغلی کارگران در  واگذاری‌های شستا
1397/4/6 - 10:42
مرتضی لطفی، مدیرعامل شستا به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران از تامین‌اجتماعی و نیز کارگران و شاغلان شرکت‌های تحت پوشش بخش اقتصادی سازمان تامین‌اجتماعی اطمینان خاطر داد که واگذاری شرکت‌های تحت پوشش شستا به معنای چوب حراج زدن به دارایی کارگران نزد سازمان تامین‌اجتماعی و بیکار شدن شاغلان این شرکت‌ها نخواهد بود.
5 هزار روستا به عنوان کانون اشتغال کشور انتخاب شدند
1397/4/3 - 13:07
معاون وزیر تعاون:
معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از 44 هزار روستای موجود در کشور، تعداد 5 هزار روستا به عنوان کانونی برای شناسایی ظرفیت‌های اشتغال‌زایی روستایی انتخاب شده‌اند که به زودی اعلام خواهند شد.
پرداخت کمک‌های غیرنقدی برای تقویت معیشت کارگران
1397/4/3 - 10:48
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد
یک کارشناس اقتصادی می‌گوید: بررسی مجدد دستمزد در شورای عالی کار تاثیری بر وضع معیشت خانوارهای کارگری ندارد. او معتقد است که پرداخت کمک‌های غیرنقدی بهترین راه افزایش قدرت خرید کارگران است.
اخلال ارزی در سبد معیشت طبقه‌ کارگر
1397/4/3 - 09:43
براساس گفته اقتصاددانان، در 3 ماهه نخست امسال، قدرت خرید مردم 80 درصد کاهش یافته‌ است. فعالان کارگری بر این عقیده هستند که در این شرایط، مذاکرات مزدی و افزایش حدوداً 20 درصدی دستمزد کاملاً بی‌اثر شده ‌است.
جزئیات حمایت دولت از توسعه کسب و کارهای نوپا
1397/4/2 - 10:46
مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت کار با اشاره به جزئیات توسعه کسب و کارهای نوپا گفت: در مجموعه وزارت کار از کسب و کارهایی که دارای نوآوری است حمایت می‌کنیم؛ کسب و کارهایی که قدرت رقابت در بازارهای خارجی را دارند.
سهم دلالی واردات در بیکاری کارگر بیشتر از تحریم‌ها بود
1397/4/2 - 09:38
در گفت‌وگو با یک پژوهشگر کارگری مطرح شد
به گفته‌ فرشاد اسماعیلی، خشنونت‌های فردی کارگران علیه خود ناشی از سیاست‌های غلط خصوصی‌سازی است. وی سهم رانت واردات را در ورشکستگی کارخانه‌ها بیشتر از تحریم‌ها دانست.
نه شغل دارند نه مهارت و نه درس می‌خوانند!
1397/3/31 - 00:33
بیش از 4 میلیون نفر محرومند
نه درس خوانده‌اند و نه تخصصی گرفته‌اند و نه کاری دارند. این وضعیت حداقل یک‌سوم جوانانی است که وضعیت‌شان کلاف در هم تنیده بیکاری را پیچیده‌تر کرده است. جوانانی اسیرشده در دام بیکاری پنهان یا خاموش که نمادی از عمق بیکاری در اقتصاد در حال رشد ایران هستند.
بازار پرجاذبه طراحی لباس
1397/3/31 - 00:08
طراحی جامه از پردرآمدترین مشاغل دنیا
دنیای امروز را خلاق‌ها می‌سازند، این جمله نه اغراق که واقعیتی است قطعی. دلیل آن هم روشن است؛ روند سنتی مشاغل دچار اشباع‌ شده و اگر صنعت‌کاران و تولید کنندگان بخواهند دچار روزمرگی نشوند و نیازهای دنیای امروز را پاسخ بدهند چاره‌ای جز روی‌آوردن به خلاقیت ندارند.
کدام سازمان بیکاران پنهان را شناسایی می‌کند؟
1397/3/29 - 09:53
بیکاری پنهان؛ واقعیت این روزهای بازار کار
یک کارشناس حوزه کار بسیاری از تولیدی‌های زیرزمینی را مشمول بیکاری پنهان دانست و گفت: حقوق قانونی افراد در این کارگاه‌ها پرداخت نمی‌شود و کارگران از ترس اخراج یا تعطیل شدن، هنگام مراجعه بازرسان کار پنهان می‌شوند.
درآمد 1.5 میلیونی دکه داران برای 18 ساعت کار
1397/3/28 - 12:13
روزنامه ایران روز پنجشنبه طی گزارشی، به موضوع دکه‌های مطبوعاتی و درآمد کیوسک‌داران در نقاط مختلف تهران پرداخته بود. در این گزارش، از قول مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران آمده بود که دکه‌داران بسته به موقعیت و منطقه‌ای که درآن ساکن هستند، حداقل 5 میلیون تومان و حداکثر 30 میلیون تومان درآمد دارند.
آمادگی وزارت کار برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان
1397/3/28 - 11:13
وزیر کار با اشاره به آمادگی وزارت کار و تأمین اجتماعی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: در حوزه حق بیمه قرارداد و ایجاد شعبه تخصصی برای انجام کل امور بیمه‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان، دستور ویژه‌ای صادر می‌شود.
نمی‌توان به منع خشونت در محیط کار با چند مقاوله‌نامه‌ امیدوار بود
1397/3/27 - 10:22
عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری:
نماینده ایران در صد و هفتمین اجلاس کنفرانس بین‌المللی کار می‌گوید: از آنجا که مقاوله‌نامه‌های سازمان جهانی کار ضمانت اجرایی ندارند، نمی‌توان نسبت به منع خشونت در محیط کار از طریق وضع مقاوله‌نامه‌های جدید امیدوار بود.
ایران در میان ۱۴۰ کشور رتبه ۱۳۸ را در حوزه ایجاد اشتغال دارد
1397/3/27 - 09:54
بانی نظریه پایداری مشاغل در ایران:
مدیر هلدینگ کسب و کار کشور می‌گوید: نرخ پایداری مشاغل در ایران زیر ۵ درصد است. نگاه بسیار عقب‌مانده مدیران ما به اشتغال‌زایی و فساد حاکم بر تیم‌های شبه‌کارشناسی دولتی، به فاجعه‌ای که اکنون در زمینه اشتغال و توسعه اقتصادی با آن روبرو هستیم، منجر می‌شود. ما تنها کشوری هستیم که تمامی درآمد ناشی از فروش سرمایه‌های دولتی را به‌جای سرمایه‌گذاری، صرف هزینه‌های جاری می‌کنیم.
داستان پر فراز و نشیب راه‌اندازی یک خشک‌شویی آنلاین
1397/3/24 - 00:19
محمد متولد کاشان است، اما سال‌های زندگی‌اش را در تهران گذرانده. دوران دبیرستان با موزیک و بازی‌های رایانه‌ای و کامپیوتر عجین شد.
اتباع بیگانه فضای کار جوانان را اشغال کرده‌اند
1397/3/23 - 12:27
یک فعال کارگری معتقد است ساماندهی اتباع بیگانه در کشور به عزم ملی و هماهنگی همه دستگاه‌های مسئول نیاز دارد. او می‌گوید وزارت کار باید از ظرفیت همه تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی کارگری برای انجام بازرسی کار استفاده کند.
تحریم‌ها نابودکننده فرصت‌های شغلی زنان در ایران بود
1397/3/23 - 09:29
رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار در کنفرانس سازمان بین‌المللی کار:
علی‌بیگی در یکصد و هفتمین اجلاسیه کنفرانس سازمان بین‌المللی کار گفت: آنچه امروز کارگران جهان و کشور متبوع من را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد و به عنوان مهمترین و اساسی‌ترین دغدغه کارگران مطرح است، عدم امنیت شغلی در محیط کار است.
کاهش امنیت شغلی کارگران با رواج قراردادهای موقت کار
1397/3/22 - 10:36
عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد
عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در یکصد و هفتمین اجلاسیه سالانه کنفرانس سازمان بین المللی کار(ILO) در معیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشت و به ایراد سخنرانی پرداخت.
توافق موسسه فدرال آموزش فنی و حرفه‌ای آلمان و ایران
1397/3/22 - 09:53
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای خبر داد
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به توافق این سازمان با موسسه فدرال سوئیس و همچنین موسسه فدرال آموزش فنی و حرفه‌ای آلمان از مذاکره برای اعزام نیروی کار ایرانی به این کشور خبرداد.
پول نمی‌دهید حداقل شرایط کار را آسان کنید
1397/3/22 - 09:26
یک مقام مسئول کارگری تاکید کرد
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید اگر هزاران مانع برای گرفتن وام پیش پای جوانان می‌گذاریم، دست کم شرایط کار را برایشان آسان کنیم.
اعتماد به تولید داخلی را جدی بگیریم
1397/3/21 - 12:10
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس واردات کالا به صورت قانونی و با ثبت سفارش را ابزاری برای کنترل واردات کالا توصیف کرد و گفت: متاسفانه تخلفاتی در ثبت سفارش شاهد هستیم که مسوول مستقیم آنها وزارتخانه هایی هستند که مجوز را صادر می کنند.
شناسایی ۳۲ هزار کسب‌وکار اینترنتی فعال
1397/3/21 - 11:13
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد
سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی گفت: هم اکنون ۳۲ هزار کسب و کار شناسایی شده اینترنتی در کشور در حال فعالیت است.
تجربه جهانی حمایت از تولید
1397/3/21 - 10:08
چگونه کالای چینی دنیا را قبضه کرد؟
چین که امروز به دومین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شده، سیاست اولش که تمام سیاست‌های بعدی باید تحت امر آن باشد، حمایت از تولید است.
جایگاه زنان ایرانی در بنگاه‌های اقتصادی خانوادگی
1397/3/21 - 09:17
در پژوهش محققان ایرانی بررسی شد
در پژوهشی که توسط محققان ایرانی انجام شده است، نقش و جایگاه زنان ایرانی در بنگاه‌های اقتصادی خانوادگی کوچک و متوسط مورد بررسی قرار گرفته است.
برنامه‌های ایرانی تلفن همراه؛ راهی برای اشتغال دانش بنیان
1397/3/20 - 14:21
صنعت تولید نرم‌افزارهای ایرانی در بخش‌های سرگرمی، آموزش و غیره با ایجاد 31هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در سال 1396 راهگشای اشتغالزایی دانش بنیان بر پایه بومی‌سازی محتوا و خودکفایی فنی شده است.
پویایی جامعه مولد کشور با ایجاد اشتغال روستایی
1397/3/20 - 13:57
روستاها بخش عمده‌ای از جامعه مولد کشور را در بر می‌گیرند که ایجاد فرصت‌های شغلی در این جوامع، پویایی، تولید بیشتر و کاهش مهاجرت به شهرها را به دنبال خواهد داشت.