درخشش دوباره ایرانول در بین 100 شرکت برتر کشور
شرکت نفت ایرانول در بیست و دومین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران که توسط سازمان مدیریت صنعتی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، در میان 100 شرکت برتر ایران با 4 رتبه ارتقا خوش درخشید.
گزارش « تامین 24 » از مشکلات بیمه ای شرکت های تاسیساتی و صنعتی ایران:
پیمانکاران طلب می کنند، تامین اجتماعی پاسخ می‌دهد
کارفرمایان رکن مهم سه جانبه گرایی هستند و اداره کل امور فرهنگی- اجتماعی کارفرمایان و سازمان های تامین اجتماعی در راستای تحقق اهداف سازمانی و در تعاملی مستقیم با پیمانکاران و کارفرمایان در صدد شناسایی مشکلات آنان و رفع چالش های پیش روی آنان در چارچوب قانون است، گزارش پیش رو حاصل گفت و گوی خبرنگار «تامین 24» بر برخی از پیمانکاران و کارفرمایان شرکت های تاسیساتی و صنعتی و اعلام نظر این اداره است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهند
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیت‌های خود استقبال کنند.
پیش بینی طرح‌های حوزه سیاست‌‌‌‌‌‌‌های فعال بازار؛
338 هزار شغل ایجاد می شود
بر اساس گزارش تولید و اشتغال سازمان برنامه و بودجه در نتیجه طرح‌های حوزه سیاست‌های فعال بازار کار، مجموعاً 338 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد؛
بسیج تمامی امکانات برای امداد رسانی به سیل زدگان
دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با ابراز تاثر از خسارات به‌وجود آمده در سیل سیستان و بلوچستان بر بسیج امکانات و تجهیزات ملکی این سازمان برای رسیدگی و ارائه خدمات به سیل زدگان استان تاکید کرد.
تمامی کارگران سیل‌زده بیمه بیکاری دریافت می‌کنند
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تمامی کارگران بیمه شده سیل‌زده مشمول قانون کار و تامین اجتماعیِ ساکن در مناطق سیل‌زده، بدون در نظر گرفتن مدت شش ماه سابقه بیمه‌پردازی، مقرری بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد.
جزئیات خروج صندوق های بازنشستگی از بنگاهداری و عرضه شرکت ها در بورس؛
خروج از بنگاهداری؛ از ابتدا تا امروز
با در نظر داشتن این نکته که ماده ۲۶ قانون برنامه پنجم توسعه بر ضرورت خروج صندوق‌های بازنشستگی از بنگاهداری تاکید دارد، این مهم بصورت ویژه شرکت های سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری را شامل می شود.
محمد شریعتمداری:
تلاش می‌کنیم عیدی بازنشستگان بهمن‌ ماه واریز شود/ پرداخت کمک معیشت حتما با غربال‌گری انجام می‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران درباره افزایش دستمزد کارگران و عیدی بازنشسته‌ها توضیحاتی داد.
ییس کل بیمه مرکزی خبر داد:
مرکز ملی ریسک در کشور تاسیس می‌شود
در تامین‌اجتماعی استان زنجان انجام شد؛
ارائه کد کاربری کارگاه‌ها در کمتر از یک ساعت
مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان از ارائه کد کاربری کارگاه‌ها در کمتر از یک ساعت خبر داد و گفت: این امر به منظور تسهیل بیمه کارگران انجام می‌شود.
ایجاد بیش از ۵٠٠ هزار شغل طی یک سال گذشته در کشور
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد بیش از ۵٠٠ هزار شغل طی یک سال گذشته در کشور خبر داد.
تشکیل 79 تعاونی جدید در سیستان و بلوچستان
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، گفت: از ابتدای سال تاکنون 79 شرکت تعاونی در سراسر استان تشکیل شده است.
برای خرید سهام بورس از بانک‌ها وام بگیرید
معاون نظارت بانک مرکزی گفت: بحث های مربوط به اعطای تسهیلات بانک های مجاز به مشتریان برای خرید سهام نهایی شده و به زودی سهامداران می توانند از تسهیلات بانک ها برای خرید سهام استفاده کنند.
برنامه های تولید و اشتغال تبصره 18 قانون بودجه؛
پیش بینی ایجاد 992 هزار شغل جدید
بر اساس گزارش برنامه تولید و اشتغال سازمان برنامه و بودجه که برنامه های تبصره 18 را مورد توجه قرار داده است، ایجاد 992 هزار فرصت شغلی برای سال آینده پیش بینی شده است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی :
سهام شرکت هپکو در مرحله عرضه قرار دارد
بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی سهام شرکت هپکو در مرحله عرضه قرار دارد.
درخواست شریعتمداری از مجلس مطرح شد؛
اصلاح قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، گفت: اصلاحیه‌ای درباره این قانون با همراهی مجلس شورای اسلامی تهیه شده که در حال حاضر مراحل انتهایی خود را طی می‌کند، امیدوارم این اصلاحیه در مجلس دهم در صحن بررسی و برخی از مشکلات قانون موجود رفع شود.
تازه‌ترین آمار بیکاری در گزارش سازمان برنامه و بودجه نشان داد؛
تفاوت معنادار نرخ بیکاری در استان‌ها / نرخ بیکاری بالای 10 درصد در بیشتر استانها
جدیدترین گزارش برنامه و تولید و اشتغال کشور، منتشرشده از طرف سازمان برنامه و بودجه نشان داد که در میان مناطق مختلف کشور شاهد تفاوت شایان توجه در نرخ بیکاری هستیم.
در ادامه جنگ تجاری ترامپ علیه چین رخ داد؛
تهدید 2.6 میلیون شغل در آمریکا
رئیس اتاق بازرگانی آمریکا با بیان اینکه جنگ تجاری با چین به ضرر اقتصاد آمریکا بوده است،‌گفت: 2.6 میلیون شغل در حوزه‌های مختلف کارخانه، کشاورزی و شرکت‌های تکنولوژی در تهدید جدی قرار گرفته‌اند.
معاون وزیر تعاون:
صدور ضمانت‌نامه برای تعاونی‌هایی که واحد تحقیق و توسعه راه‌اندازی کنند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون دانشگاه کردستان در سنندج گفت: حوزه تعاون نیازمند توجه ویژه است و در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جوانان خلاق و استارت‌آپ‌هایی را که در زمینه تعاونی‌های دانش بنیان و نوبنیان فعالیت کنند، مورد حمایت قرار می‌دهد.
سرهنگی درمراسم اختتامیه کارگاه آموزشی تربیت مربی سوادمالی و کسب و کارهای خرد :
مدل آموزشی کسب و کارهای روستاها بومی‌تر شود
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی مربیگری بازی‌های کسب و کار خرد بر بومی تر شده مدل آموزشی بر اساس کسب و کارهای موجود در روستاها تاکید کرد.
یکی از نمادهای توسعه یافتگی در کشورها توسعه حمل و نقل عمومی است،موضوعی که اگرچه طی دهه های گذشته در سیاست گذاری ها و برنامه های توسعه ای ایران مورد تاکید قرار گرفته اما سهم این بخش از بودجه های سالانه همواره با برنامه ها مطابقت نداشته است.
مفهوم «کار شایسته» در سال 1988 و با تصویب بیانیه رسمی «اصول و حقوق بنیادین کار» به ادبیات بین‌المللی بازار کار وارد شد، رویکردی که در سال 1999 و در گزارش «خوان سوماویا»، مدیرکل سازمان بین‌المللی کار، در نشست هشتادوهفتم این سازمان، «کار شایسته» نامیده شد.
تقویت سرمایه اجتماعی به‌دلیل پیوندی که با اقتصاد و سایر بخش‌های زندگی مردم دارد، جزء مهم‌ترین مسائل در کشور ماست، اما متاسفانه همان طور که تاریخ ایران نیز گویاست، کشور ما در طول تاریخ، جز در مقاطعی بسیار کوتاه از ضعف سرمایه اجتماعی در رنج بوده است.