۵۱ درصد تهرانی‌ها صاحب خانه نیستند
مقایسه بین دو سرشماری سال‌های ۹۰ با ۹۵ نشان می‌دهد که خانوارهای اجاره‌نشین از ۲۶.۷ درصد در کل کشور در سال ۱۳۹۰ به ۳۰.۷ درصد در سال ۱۳۹۵ افزایش یافته است.
ناهید حیدری در بازدید از شرکت پگاه تهران:
رونق سازمان تامین اجتماعی به رونق تولید بستگی دارد/ حامی نیروهای مولد و کارفرمایان هستیم
مدیرکل تامین اجتماعی غرب استان تهران، به همراه جمعی از همکاران اداره‌کل و شعبه 6 تهران روز گذشته از شرکت شیرپاستوریزه تهران بازدید کردند. دکتر ناهید حیدری در این بازدید، در جریان روند تولید انواع محصولات لبنی قرار گرفت و از تلاش شرکت پگاه تهران برای حفظ اشتغال نیروی انسانی و پرداخت به‌موقع حق بیمه‌ها، تقدیر کرد.
کسری غفوری عضو هیات‌مدیره شرکت نفت ایرانول شد
طی حکمی از سوی مهندس محمود مخدومی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو)، کسری غفوری به عنوان عضو موظف هیات‌مدیره شرکت نفت ایرانول منصوب شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:
ایجاد ۹۲ هزار شغل در نتیجه حمایت از مشاغل خانگی/تماس با وزیر بهداشت
در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون وزیر اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر کار، رئیس سازمان تامین اجتماعی و نمایندگان سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مختلف برگزار شد، مشکلات مشاغل خانگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و محمد شریعتمداری دستوراتی را برای تسهیل مشاغل خانگی صادر کرد.
معاون حقوقی رئیس جمهور الزامی کرد؛
اصلاح رویه‌های کسب و کار با نظر تشکل‌های اقتصادی
معاون حقوقی رئیس جمهور با ابلاغ بخشنامه‌ای «چگونگی تدوین یا اصلاح بخشنامه‌ها و رویه‌های اجرایی مرتبط با کسب و کار» را ابلاغ کرد.
توسعه مدل نوین کسب‌و‌کار بانک رفاه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استارتاپ‌ها
رحمتی عضو هیأت مدیره بانک رفاه با اشاره به اینکه استارتاپ ها و فین تک ها اثبات کرده اند که قادر به جابه جایی الگوهای سنتی کسب و کار هستند، گفت: بانک رفاه برای توسعه مدل کسب و کار نوین خود تعامل با استارتاپ ها و بهره مندی از ظرفیت های فناوری را در دستور کار خود قرار داده است.
سالاری در بازدید از یک شرکت قطعه‌سازی خودرو مطرح کرد:
رشد تولید و بیمه‌پردازی شرکت «کروز» شایسته قدردانی است
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همراه با مدیران ادارات کل، معاونان و مشاور امور بانوان و خانواده این سازمان، از شرکت قطعه‌سازی خودرو «کروز» بازدید کرد و در نشست حاشیه ای این بازدید، ضمن تاکید بر ضرورت حمایت هرچه بیشتر سازمان تامین اجتماعی از بخش تولید گفت: پیروزی در جنگ اقتصادی پیش رو، نیازمند انسجام، همدلی و همراهی در بین تمام بخش‌های کشور است.
اینفوگرافی / اشتغال و بیکاری در بهار ۱۳۹۸
نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در بهار سال ١٣٩٨ که توسط مرکز آمار ایران منتشر شد، نشان می‌دهد نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیشتر در بهار امسال ١٠.٨ درصد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل اندکی کاهش داشته است.
وبسایت «اویل اند گس» بررسی کرد؛
۱۰ شرکت ثروتمند نفتی جهان کدامند؟
در لیست زیر بزرگ‌ترین شرکت های نفت و گاز جهان به ترتیب درآمد سالیانه آمده است.
معاونت فرهنگی سازمان تامین‌اجتماعی از مدیرعامل آیس‌پک تقدیر کرد
کارفرمای نمونه: بخشودگی جرایم بیمه‌ای اقدامی ارزشمند است
دفتر امورفرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی، در چهارمین روز از هفته تامین اجتماعی، ضمن بازدید از شرکت آیس‌پک، با اهدای لوح تقدیر و تندیس مسئولیت اجتماعی، از مدیرعامل این شرکت به عنوان کارفرمای نمونه تجلیل کرد.
زیست شبانه، اشتغال و رونق اقتصادی به ارمغان می‌آورد
زیست شبانه یعنی برداشتن محدودیت از فعالیت برخی اصناف همچون رستوران، سینما، کافی شاب. به اعتقاد کارشناسان و صاحبظران این طرح به دنبال خود گردش اقتصادی، اشتغال و فرصت‌های جدیدی فراهم می‌کند و می‌توان با اخذ مالیات از این فعالیت‌ها امنیت و بستر لازم برای گسترش آن را فراهم کرد.
کدام بخش بیش‌ترین اشتغال را دارد؟
مهمترین اخبار هفته گذشته کار و تعاون به اعلام نرخ بیکاری در بهار ۹۸، راه اندازی سامانه تامین مالی تعاونی‌ها، گسترش همکاری میان ایران و سوریه در حوزه رفاه و اشتغال و رونمایی از شبکه مدیریت هوشمند توزیع اقلام اساسی اختصاص داشت.
با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری انجام شد؛
افتتاح بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در استان همدان
بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در استان همدان، در شهرستان مریانج، با حضور محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در 163 حرفه تخصصی گردشگری در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع افتتاح شد.
بانک مرکزی اعلام کرد:
برخورد با فعالان حوزه بیت‌کوین
​​​​​​​بانک مرکزی درباره فعالیت و معامله در حوزه رمزارزها توضیحاتی ارائه و اعلام کرد که فعالیت در این بخش غیرمجاز است و با متعاملان آن برخورد می‌شود.
دبیر کانون کارفرمایی موسسات مشاوره شغلی و کاریابی‌های کشور:
تشکیل پرونده بیمه بیکاری در کاریابی‌ها راحت‌تر است
دبیر کانون کارفرمایی موسسات مشاوره شغلی و کاریابی‌های کشور، سازوکار کاریابی‌ها را تشریح می‌کند. او معتقد است دریافت مقرری بیمه بیکاری از طریق این موسسات، کار را برای مراجعه‌کنندگان تسهیل کرده است.
کدام استان بیشترین نرخ بیکاران را دارند؟
نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در بهار سال ۹۸ حاکی از آن است که چهارمحال و بختیاری بیشترین بیکاران کشور را دارد.
معاونت فرهنگی سازمان تامین اجتماعی از مدیرعامل فرمند تقدیر کردند
کارفرمای نمونه: حمایت های تامین اجتماعی در راستای تقویت تولید و آسایش کارگران است
مدیرعامل شکلات‌سازی فرمند گفت: کارفرمایان باید در تقویت فرهنگ بیمه و ارتقای تعامل سازنده با سازمان‌های بیمه ای تلاش کنند و باید به این نکته توجه داشته باشیم که حمایت های سازمان تامین اجتماعی، در راستای تقویت تولید و آسایش کارگر و کارفرما است.
معاون وزیر تعاون خبر داد
پیشنهاد جدید برای تاسیس بانک تعاونی سهامی عام
معاون وزیر تعاون از پیشنهاد جدید برای تاسیس بانک تعاونی سهامی عام خبر داد و گفت: در حال حاضر مذاکرات در قالب نظارت هوشمند برای ایجاد تعاونی های اعتبار روستایی در حال انجام است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کار:
خیر اجتماعی را به کارآفرینی پیوند بزنیم
کارگاه یک روزه آموزشی شناسایی موانع فرهنگی کسب و کار و کارآفرینی زنان در حوزه کارآفرینی اجتماعی در وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی برگزار شد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد ؛
ضرورت کنترل نرخ تورم و بیکاری
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت:اگر تبصره ۱۸ بودجه سال ۹۷ به درستی اجرا می شد، نرخ بیکاری کاهش پیدا می کرد و شاهد شرایط کنونی نبودیم که نرخ تورم و بیکاری با یکدیگر جمع بندی شود و شاخص فلاکت بار برای کشور ایجاد کند.
باید به جای برنامه سازی‌های نازل علیه دولت یا توسیع بی‌رویه سوءظن به جامعه و انتخاب ملت، اعتمادسازی کرد. چگونه می‌توان تاب‌آوری اجتماعی در مقابل تحریم‌های ضد بشری و در مقابل فرآیند‌های فرساینده تمدنی نظیر فرسایش‌های زیست محیطی یا زوال سرمایه اجتماعی را ارتقا داد و از همپوشانی همه این پدیده‌های منفی پیشگیری کرد؟
مفهوم «کار شایسته» در سال 1988 و با تصویب بیانیه رسمی «اصول و حقوق بنیادین کار» به ادبیات بین‌المللی بازار کار وارد شد، رویکردی که در سال 1999 و در گزارش «خوان سوماویا»، مدیرکل سازمان بین‌المللی کار، در نشست هشتادوهفتم این سازمان، «کار شایسته» نامیده شد.
تقویت سرمایه اجتماعی به‌دلیل پیوندی که با اقتصاد و سایر بخش‌های زندگی مردم دارد، جزء مهم‌ترین مسائل در کشور ماست، اما متاسفانه همان طور که تاریخ ایران نیز گویاست، کشور ما در طول تاریخ، جز در مقاطعی بسیار کوتاه از ضعف سرمایه اجتماعی در رنج بوده است.