صنایع فرابورسی چقدر بازدهی داشتند؟
جهش ۳/ ۷ درصدی آیفکس
پرونده فرابورس ایران در آبان ۹۶ در شرایطی بسته شد که نماگر این بازار در آخرین روز کاری این ماه در سطح یک هزار و ۱۲ واحدی قرار گرفت و با ثبت رشد ۳/ ۷درصدی معاملات این ماه را به پایان رساند.
کارنامه بورس در میانه پاییز بررسی شد
آبان طلا‌یی بازارها
دومین ماه پاییز با صعود دسته‌جمعی بازارهای داخلی به پایان رسید. در این میان، شاخص بورس توانست با رشد ۷/ ۲ درصدی، بازدهی خود را از ابتدای سال به ۹/ ۱۴ درصد برساند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
کارآفرینان برای ریشه‌کن‌کردن بیکاری کمک‌ کنند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه نباید بگوییم که کار خیر در کشور به اتمام رسیده است بلکه با الگو کردن افراد خیر و کارآفرین مردم را به سمت جلو تشویق کنیم، از کارآفرینان و خیرین دعوت کرد تا با مشارکت خود در ریشه‌کن‌کردن بیکاری به کمک مسئولان بشتابند.
افزایش چشمگیر تشکل های صنفی در 4 سال گذشته
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعداد تشکل‌های صنفی از 7 هزار به ۱۲ هزار تشکل ظرف چهار سال گذشته خبر داد.
نرخ بیکاری تابستان 11.7 درصد اعلام شد
رئیس مرکز آمار ایران با اعلام این مطلب که نرخ بیکاری در تابستان 11.7 درصد بوده گفت: بیکاران کشور در تابستان حدود ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر بوده‌اند.
در مراسم گرامیداشت سالروز تصویب قانون کار تاکید شد
امنیت شغلی مهمترین مطالبه صنفی کارگران
مراسم بیست‌وهفتمین سالگرد تصویب قانون کار روز گذشته با حضور گروه‌های مختلفی از کارگران تهرانی و سخنرانی چهره‌های صنفی جامعه کارگری در محل تشکیلات مرکزی خانه کارگر در خیابان ابوریحان تهران برگزار شد و در نهایت با قرائت قطعنامه خاتمه یافت.
یک مقام مسئول خبر داد
پرداخت وام ۳۵ میلیون تومانی ساخت مسکن به زلزله‌زدگان
یک مقام مسئول در نظام بانکی از پرداخت ۳۵ میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن به ساکنان شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه با نرخ سود ۵ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله خبر داد.
هزینه ایجاد یک شغل صنعتی چقدر است؟
رییس اتاق تعاون ایران می‌گوید تنها بخش اقتصادی ایران که می‌تواند به اشتغال پایدار کمک کند، بخش تعاون است. او ایجاد شغل در بخش تعاون را کم هزینه دانست و هزینه ایجاد هر شغلی صنعتی را ۱۰۰ تا۳۰۰ میلیون تومان ذکر کرد.
وام ۱۱۰ میلیونی مسکن ۱۷ میلیون تومان آب می‌خورد
در طی یک ماه گذشته قیمت اوراق تسهیلات مسکن چندان نوسانی نداشته، ولی در مجموع قیمت این اوراق نسبت به هفته‌های گذشته مقداری کاهش داشته است. در این روزها برای وام ۱۱۰ میلیون تومانی باید حدود ۱۷ میلیون تومان اوراق خرید.
ریشه پیشتازی ژرمن‌ها در بورس تهران؟
ترفند بورسی جذب سرمایه
سرمایه‌گذاران خارجی طی سال‌های اخیر تمایل زیادی برای ورود به بازار سرمایه ایران نشان داده‌اند.
نماگر بازار سهام ۵۹ واحد رشد کرد
مرز تحلیل و هیجان در بورس تهران
نماگر بورس تهران در پایان معاملات روز گذشته با رشد حدود ۵۹ واحدی در سطح ۸۸ هزار و ۲۶۱ واحد قرار گرفت.
هشدار محجوب درباره اصلاح قانون کار به نفع کارفرما
علیرضا محجوب در بیست‌وهفتمین سالگرد اصلاح قانون کار گفت: برخی از هر فرصتی که به دست می‌آورند برای اخراج کارگران استفاده می‌‌کنند این افراد معتقدند که قانون کار باید به نفع سرمایه‌دار تغییر کند و به ضرر کارگر نوشته شود ما خطاب به این افراد می‌‌گوییم که اگر بخواهند قانونی بر ضرر کارگر بنویسند دستشان را قطع می‌کنیم.
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی:
اوضاع کسب‌وکار کمی بهتر شده اما هنوز در رکود هستیم
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی به ارزیابی محیط کسب و کار ایران پرداخت و تصریح کرد: با وجود رکود در فضای اقتصادی، شفافیت در اقتصاد ایران بیشتر شده است.
در دنیا ۱۲ هزار و در ایران ۶ هزار رشته شغلی فعال است
کارشناس ارشد بازار کار با اشاره به وجود ۷ هزار مجوز کسب و کار در کشور، از شناسایی ۳۲ فرصت جدید اشتغال مبتنی بر IT و فناوری اطلاعات در ایران خبر داد.
اثر مکتوب وزیر کار درباره اشتغال پایدار منتشر شد
جلد اول کتاب «توسعه اشتغال پایدار» که علی ربیعی، وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی آن را با همکاری عیسی منصوری و مارتین سیورز نوشته است، روانه بازار کتاب شد.
کارگران ایران و بیست‌وهفت سالگی قانون کار
بیست و هفت سال پیش در چنین روزی پس از یک دوره کشمکش و اختلاف نظر میان مجلس وقت شورای اسلامی با اعضای وقت شورای نگهبان قانون اساسی برسر تصویب لایحه قانون کار جدید، مفاد مورد اختلاف این لایحه توسط مجمع تشخیص مصلحت نطام تایید شد و در نتیجه قانون کنونی کار با 203 ماده، جایگزین قانون کار مصوب سال 37 شد.
اهمیت سند کار شایسته برای کارگران
معاون وزیر کار می‌گوید با وجود آنکه در طول برنامه‌های اول تا پنجم توسعه سیاست اشتغال وجود نداشت ولی در برنامه ششم برای اولین بار علاوه بر اشتغال، سند ملی مبتنی بر کار شایسته هم تدوین شده است.
دلایل افت رتبه جهانی کسب و کار ایران
یک اقتصاددان می‌گوید با توجه به این که 80 درصد درآمد سالانه دولت را بودجه جاری می‌بلعد، دولت ناگزیر است فضای کسب و کار را بهبود بخشد تا بخش‌هایی به جز نفت و گاز در ایران هم بتوانند سرمایه‌گذار خارجی جذب کنند و اقتصاد ایران رونق گیرد.
ماموریت وزارت کار در اجرای آیین‌نامه اشتغال روستایی
با ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی توسط معاون اول رییس جمهوری، وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای آیین نامه اشتغال روستایی تعیین شد.
2 پیامدعرضه جدید اسناد خزانه بررسی می شود
همگرایی نرخ سود در بازارها
پس از بخشنامه بانک مرکزی در راستای کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و به دنبال آن تعیین ضوابط سخت‌گیرانه‌تر در اعمال نرخ‌های جدید، به تدریج نشانه‌های این موضوع در بازار بدهی نیز ظاهر شد.
دکتر حسن سبحانی به سوالاتی در ارتباط با فعالیت ها و چالش های اقتصادی، معیشت مردم، شکاف طبقاتی، فساد اقتصادی و جذب سرمایه گذاری توسط دولت پاسخ داد.
دلیلِ خصوصی‌سازی در آلمان این نبود که تنها یک عده‌ای پولدار شوند؛ بلکه واقعا قصد داشتند به رشد اقتصادی و صنعتی برسند؛ اما در ایران، چنین تمهیداتی، محلی از اعراب ندارد؛ نه نظارتی هست و نه سهم طلاییِ دولت در کار است؛ واگذارشده‌ها به امان خدا رها می‌شوند.