توسعه ناوگان اورژانس در دستور کار وزارت بهداشت
وزیر بهداشت با بیان اینکه در دولت دوازدهم ناوگان زمینی و هوایی را تجهیز و توسعه می دهیم، گفت: زمان رسیدن به صحنه بیشترین اهمیت را دارد و باید از هشت دقیقه کمتر شود.
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی عنوان کرد
سالی نو برای تحصیل علم و اخلاق
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، در پیامی سال تحصیلی پیش‌رو را سالی نو برای تحصیل علم و اخلاق عنوان کرد.
یادداشتی از یعقوب جعفری
امید به حل مشکلات جامعه پرستاری در دولت دوازدهم
هم‌اکنون حدود 185دانشکده پرستاری در کشور وجود دارد که سالانه حدود 10هزار پرستار از این دانشکده‌ها به جمع پرستاران دانش‌آموخته کشور اضافه می‌شود.
طب کهن ایرانی زیر سایه داروهای شیمیایی
با بها دادن به طب‌سنتی و نهادینه شدن راهکارهای پیشگیرانه آن، می‌توان هزینه بیمار و بیمه‌ها را کاهش داد.
گشتی در نمایشگاه ایران فارما
صنعت دارو؛ بستری مطمئن برای سرمایه‌های شستا
نوسان وارده بر بازار سرمایه به‌دلیل ماهیت شرکت‌های دارویی و استراتژیک بودن آنها و پشتیبانی دولتی، اثری فوری بر ارزش سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها ندارد و لذا شرکت‌هایی دارویی از ثبات و اهمیت بالاتری در بازار سرمایه برخوردار هستند.
ابلاغ دستورالعمل بهداشت محیط در برنامه سلامت محرم و صفر به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دستورالعمل مدیریت بهداشت محیط در برنامه سلامت محرم، اربعین و صفر را به معاونت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرد.
شرایط بدن وقتی تنها آب بنوشید
مغز به مقدار بسیار زیادی اکسیژن نیاز دارد تا عملکردی بهینه ارائه کند و آب یکی از بهترین منابع برای آن محسوب می‌شود، قدرت مغزی شما تقویت خواهد شد.
ارزیابی بسته های طرح تحول سلامت
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تمامی بسته های طرح تحول سلامت در اجلاس ماهانه معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور مورد ارزیابی قرار می گیرد.
سخنگوی وزارت بهداشت جزییات بررسی انجام‌شده درباره سلامت دانش‌آموزان را اعلام کرد
بحران سلامت در انتظار دانش‌آموزان
‌نیک‌نژاد، کارشناس آموزشی گفت: آموزش و پرورش به وظیفه اصلی‌اش عمل نمی‌کند ، ٢١‌درصد دانش‌آموزان چاق هستند یا اضافه‌وزن دارند.
مدیرکل بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت:
از هر 5 ایرانی یک نفر مبتلا به مشکل فشار خون
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:در جمعیت 15 تا 64 ساله کشورمان، 19 درصد افراد دارای فشارخون بالا هستند به طوری که از هر پنج ایرانی، یک نفر دچار مشکل فشارخون بالا دارند. همچنین سه درصد افراد بین سن 25 تا 35 سالگی دارای کسترول بالا هستند.
قائم مقام وزیر بهداشت:
امواج مخابراتی بیش از حد مجاز نیست
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به علت محدودیت های موجود امکان نظارت ماهانه بر تمام اغذیه فروشی ها اعم از رستوران ها، فست فودها وجود ندارد البته نظارت های دوره ای به این مراکز از طرف وزارت بهداشت، صنف مربوطه و نهادهای دیگر انجام می شود.
کاهش هزینه از جیب بیمار، تنها بر عهده بیمه‌ها نیست!
درحالی‌که براساس قانون برنامه ششم توسعه، پرداختی از جیب بیماران باید به 25درصد برسد کارشناسان تاکید دارند که این هدف صرفا با حمایت از بیمه‌ها و مشارکت همه نهادها و متولیان نظام سلامت میسر می‌شود.
کبریایی زاده در آیین اختتامیه سومین نمایشگاه ایران فارما:
شرکت های تامین سرمایه، بازوی توانمند صنعت داروسازی
عباس کبریایی زاده، رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروی انسانی حضور شرکت تامین سرمایه أمین را در نمایشگاه ایران فارما نوید بخش ایجاد فرصت های بیشتر برای صنعت دارویی خواند.
دکتر کبریایی زاده:
حضور تامین سرمایه امین در بازار سلامت، نشانه هوشمندی آن است
در دومین روز از نمایشگاه بین المللی ایران فارما، مرکز راهکارهای سلامت شرکت تامین سرمایه امین توسط رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی و رئیس نمایشگاه ایران فارما افتتاح شد.
بسته جدید درمانی بیماران خاص
معاون درمان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت که بسته جدید درمانی برای بیماران خاص در معاونت درمان این وزارتخانه در دستور کار قرار گرفته است.
برای نخستین بار رقم خورد
ارائه متمرکز راهکارهای یکپارچه مالی و سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت
تأمین سرمایه امین با ارائه خدمات مشاوره تأمین مالی شرکتی که بیشتر بر راهکارهای خارج از بازار سرمایه متمرکز است، با اشراف کامل بر نیاز شرکت‌ها وارد حوزه سلامت و به‌طور خاص دارو شده است.
رییس سابق سازمان غذا و دارو مطرح کرد
بحران نقدینگی مهمترین چالش صنعت دارو
رییس سابق سازمان غذا و دارو در آیین افتتاح سومین نمایشگاه ایران فارما که صبح امروز در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد گفت: مطلبی که بسیار مهم و مورد توجه وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو است بحث بحران نقدینگی است .
دکتر بهرامی ارض اقدس خبر داد
تأمین سرمایه امین، آماده خط شکنی در تامین مالی پروژه های درمانی
دکتر محسن بهرامی ارض اقدس، عضو کمیسیون سلامت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران از اعلام آمادگی شرکت تأمین سرمایه امین برای حضور در بازار سلامت خبر داد.
رییس سازمان غذا و دارو:
کیفیت داروهای ایرانی با تولیدات خارجی رقابت می کند
رییس سازمان غذا و دارو امروز صبح در آیین افتتاح سومین نمایشگاه ایران فارما گفت: دارو به میزان مورد نیاز در کشور برای بیماران فراهم است و در زمینه کیفیت نیز داروهای ایرانی با تولیدات بین المللی قابل مقایسه و رقابت پذیر هستند.
هم‌اکنون حدود 185دانشکده پرستاری در کشور وجود دارد که سالانه حدود 10هزار پرستار از این دانشکده‌ها به جمع پرستاران دانش‌آموخته کشور اضافه می‌شود.