نائب رئیس انجمن سرطان ایران:
سرطان عمده‌ترین عامل مرگ و ناتوانی است
نائب رئیس انجمن سرطان ایران عنوان کرد: سازمان ملل به کشورهای عضو توصیه می‌کند به ابعاد مختلف پیشگیری، تشخیص، درمان و طب تسکینی موثر در سرطان‌های مختلف بپردازند.
افزایش اعتیاد و افسردگی زنان در کشور
معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شواهد نشان می دهد که شاهد گسترش انواع آسیب های اجتماعی در جامعه و پیدا شدن پدیده های جدیدی مانند افزایش اعتیاد و افزایش مصرف قلیان و سیگار در بین زنان کشور هستیم و این مسائل واقعا جای نگرانی و دغدغه دارد.
برپایی چادر صحرایی و کانکس درمانی سازمان تامین اجتماعی در سرپل ذهاب
چادر صحرایی وکانکس درمانی سازمان تامین اجتماعی در شهرستان سرپل ذهاب به منظور ارائه خدمات درمانی به زلزله زدگان برپا شد.
تنهایی چه آسیبی به سلامتی می‌زند؟
تنها زندگی کردن و لذت بردن از تنهایی کار اشتباهی نیست، اما این شیوه زندگی می‌تواند آسیب‌هایی را به سلامت فرد وارد کند.
نگاهی به مشکلات حرفه‌ای پرستاران
پرستاران خانگی تکیه‌گاه ندارند
دخترجوان، کنار پیرزنی که روی تخت خوابیده، نشسته است. موهای کم‌پشت و سفیدرنگ پیرزن را بافته. داخل اتاق بوی انواع شربت و پماد و داروهای مختلف می‌آید.
مرخصی زایمان و مزایای قانونی آن
آیا استراحت‌پزشکی فقط به بیماران بستری شده، تعلق می‌گیرد؟ یعنی اگر یک کارمند، چند روزی را به‌خاطر بیماری در منزل استراحت کند، حقوق چندروز از بیماری‌اش کسر می‌شود؟
توزیع انواع کنسرو، آب معدنی و نان بسته ای بین زلزله زدگان
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توزیع انواع کنسرو، آب معدنی و نان بسته ای بین زلزله زدگان با همکاری خیرین و دستگاه های اجرایی مختلف خبر داد.
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه خبر داد
اسکان خانواده‌های مصدومان در بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی کرمانشاه
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: برای رفاه حال مردم و تامین آرامش روانی آسیب‌دیدگان، دستور داده شده که همراهان مصدومانی که در بیمارستان‌های تامین اجتماعی بستری هستند، در همان محل بیمارستان اسکان داده شوند.
مدیر کل درمان استان تهران خبر داد
موفقیتی تازه برای «دی کلینیک شهید سلیمانی»
«دی کلینیک شهید سلیمانی» به عنوان اولین مرکز درمانی تامین اجتماعی در استان تهران موفق به دریافت گواهی نامه ISO ٩٠٠١:٢٠١٥ شد.
با پیگیری معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی و برنامه «فرمول یک» انجام شد
گره گشایی تامین اجتماعی از مشکل یک پدر
در مهر ماه گذشته با حضور معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در برنامه «فرمول یک» شبکه یک سیما به مشکل خاص یک پدر بیمه شده در ارتباط با مشکل بیمه ای و درمانی فرزندش پرداخته شد .
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:
بیمه سلامت ایران پولی می شود؟
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۳۲ میلیون نفری که وسع مالی دارند، باید در پرداخت حق بیمه با سازمان بیمه سلامت مشارکت کنند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد
آمادگی کامل مراکز درمانی تامین اجتماعی برای خدمت رسانی به زلزله زدگان
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از آماده باش مراکز درمانی این سازمان در استان های کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان و همدان به منظور خدمت رسانی به حادثه دیدگان زلزله غرب کشور خبر داد.
مره‌صدق:
مداخلات پزشکی عطاری‌ها بازی با جان مردم است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایجاد داروخانه‌های گیاهی بدون تربیت نیروی متخصص را ریسک دانست.
موهبتی مطرح کرد
۳۲ میلیون بیمه شده رایگان بزرگترین چالش جدی سازمان بیمه سلامت
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۳۲ میلیون نفری که دارای وسع مالی هستند، باید در پرداخت حق بیمه با سازمان بیمه سلامت مشارکت کنند.
امینی فرد خبر داد
برابری ارزش ریالی ۱۰ درصد داروی وارداتی با ۹۰ درصد داروی تولیدی
محمد نعیم امینی‌فرد با بیان اینکه بیش از 90 درصد اقلام دارویی تولید داخل است، گفت: 8 تا 10 درصد اقلام داروی مصرفی کشور وارداتی است و ارزش ریالی این میزان دارو با 90 درصد داروی تولیدی در کشور برابری می کند.
وزارت بهداشت با تمام توان آماده ارائه خدمت به زلزله زدگان است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با تسلیت به مردم کرمانشاه گفت: بعد از وقوع زلزله در حوزه بهداشت و درمان، اقدام های اولیه در مناطق زلزله زده، اعزام مصدومان به مراکز درمانی و اعمال جراحی مورد نیاز انجام شده است.
گلمکانی در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد
اجرای پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده در طول برنامه ششم
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده در طول برنامه ششم توسعه خبر داد.
عابدی اظهار کرد
خلاء سیاست مشخص بیمه ای برای نسخه نویسی پزشکان
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه صرفه جویی در حوزه دارو بر عهده سازمان های بیمه گر است، گفت: متاسفانه سازمان های بیمه گر از خلاء تصمیم گیری رنج می برند.
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد
وضعیت شیوع سرطان ها در کشور
معاون تحقیقات وزارت بهداشت، به تشریح وضعیت شیوع بیماری سرطان در کشور پرداخت.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد
ارتقای سطح ارائه خدمات درمانی با تخصیص درست منابع
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه تا کنون تنشی با وزارت بهداشت نداشته ایم، گفت: با تخصیص درست منابع می توان سطح ارائه خدمات درمانی را ارتقا داد.
پرستاری شغلی است که تا عاشق نباشی نبض تپنده هر بیمار، لبخند بر لبانت جاری نمی سازد. پرستاران، نماد گذشت و ایثارند و بهترین خاطره هر یک از آنها، بازگشت به حیات و فرصت دوباره بیماران است.