شریعتمداری خبر داد:
افزایش سهم اشتغال روستایی به 23.5 درصد در کشور/ 25 درصد روستاییان عضو صندوق بیمه روستایی هستند
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از تدوین آیین‌نامه ثبت الکترونیک کردن کلیه اطلاعات مربوط به اشتغال کشور خبر داد و گفت: این آیین‌نامه در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است و آخرین مراحل خود را طی می‌کند.
علیرضا محجوب:
پوشش بیمه کارگران ساختمانی باید عادلانه باشد
نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمی‌خواهیم موقعیت سوءاستفاده از بیمه کارگران ساختمانی حتی برای یک نفر ایجاد و منابع سازمان تامین اجتماعی نادیده گرفته شود، تصریح کرد: از این‌رو پوشش باید بیمه کارگران ساختمانی به صورت منصفانه، عادلانه و در تراز پرداخت انجام شود.
عبدالرضا مصری:
بیمه کارگران ساختمانی در دنیا کم‌نظیر است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای بیمه کارگران ساختمانی، این بیمه را در دنیا کم‌نظیر توصیف کرد و گفت: حق بیمه کارگران ساخمانی، سهم اندکی در هزینه تمام شده ساختمان دارد و در افزایش قیمت مسکن یا رکود ساخت‌و‌ساز اثرگذار نیست.
دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی
فرایند بررسی اشتغال کارگران ساختمانی نیازمند اصلاح است / اعتبار دفترچه‌های درمانی افزایش می‌یابد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه احراز هویت کارگران ساختمانی کار ساده‌ای نیست تصریح کرد: شرط اصلی بهره‌مندی از بیمه کارگران ساختمانی، اشتغال در شغل کارگری ساختمان است و اقدماتی از طریق سامانه رفاهی برای این احراز هویت انجام شده که نیازمند تکمیل است.
با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت:
رونمایی از کارت جدید بیمه‌شدگان صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لحظاتی پیش در جریان بازدید از غرفه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در چهارمین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی روستائیان و عشایر، از کارت جدید بیمه شدگان این صندوق رونمایی کرد.
اکبر شوکت خبر داد:
کمبود منابع ۲ هزار میلیارد تومانی برای بیمه کارگران ساختمانی
رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی سالیانه حدود ۲هزار میلیارد تومان برای پوشش بیمه کارگران ساختمانی از محل سهم کارفرمایی کمبود منابع دارد، افزود: امید است ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی اصلاح شود تا مشکل تامین منابع از بین برود.
علیرضا کلونی نماینده عشایر استان یزد:
برای بیمه شدن ترغیب شدیم
نماینده عشایر استان یزد در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر گفت: جمعیت عشایر معمولا تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار ندارند اما با فعالیت های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، به بیمه شدن نزد این صندوق ترغیب شدیم چراکه منافع زیادی برای ما دارد.
گرجی پور:
حدود ۷ میلیون نفر از شاغلان کشور بیمه نیستند
دکتر اسماعیل گرجی‌پور با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد از جمعیت مزد و حقوق‌بگیر کشور زیر پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار دارند، افزود: حدود ۷ میلیون نفر از جمعیت شاغل کشور زیر پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار ندارند.
مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی:
مشکلات پوشش بیمه‌ای کارگران حل‌و‌فصل می‌شود
بهروز کریمی با بیان اینکه کارکرد صندوق‌های بازنشستگی بر پاشنه تعادل منابع و مصارف می‌چرخد، تصریح کرد: ضروری است مشکلات و کاستی‌هایی که در زمینه حمایت از کارگرانی برای پوشش بیمه‌ای آنها وجود دارد، برداشته و حل‌و‌فصل شود.
یادداشتی از فریدون رضوی
رویدادی تلخ و یک آزمون
پیدا شدنِ نوزادی که حدودا دو ماه قبل در بیمارستانی در شهریار ربوده شد، خبری خوش بود هم برای والدینِ آن نوزاد و هم برای انبوهی مخاطب که این رویدادِ تلخ را شنیده اند.
زهرا سعیدی مطرح کرد:
بخشودگی جرائم بیمه ای، کارفرمایان را در پرداخت بدهی‌هایشان یاری می‌کند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب برای کارگاه‌هایی که از نظر مالی دچار مشکل هستند، بسیار راهگشاست و کارفرمایان را در پرداخت بدهی‌هایشان یاری می‌کند.
سالاری اعلام کرد:
آخرین مهلت بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان / راهکارهای پرداخت بدهی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ۱۳ شهریور ماه آخرین مهلتی است که کارفرمایان می توانند با مراجعه به شعب از بخشودگی جرائم بیمه ای برخوردار شوند.
صادقی:
تشکل‌های کارگری یکدیگر را تضعیف نکنند
معاون دبیر کل خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران، گفت: در صورتی که فعالیت همه بخش‌ها بر اقتصاد تمرکز یابد، توسعه و شکوفایی کشور فراهم می‌شود.
شیرکانی:
آمار بیمه‌شدگان روستایی برای نخستین بار استاندارد سازی می‌شود
سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از استانداردسازی آمار جمعیت زیرپوشش بیمه کشاورزان برای نخستین‌ بار خبر داد و گفت: بر اساس آمار استاندارد شده ورودی‌ های صندوق حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است اما اعضای فعال صندوق را یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر تشکیل می‌دهند.
سلیمان پاک‌سرشت
کسب‌و‌کارهای روستایی استانداردسازی شود
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با تاکید بر ضروت استانداردسازی کسب‌و‌کارهای روستایی، تصریح کرد: برای توسعه کسب‌و‌کارهای روستایی ایجاد یک نظام صلاحیت مبتنی بر ارائه آموزش در راستای ارتقای مهارت‌، استانداردسازی مشاغل و برخورداری از آموزش‌های مهارتی بسیار ضروری است.
شیرکانی خبر داد:
معرفی خدمات صندوق در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر
علی شیرکانی سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر از حضور این صندوق در «چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر» خبر داد و گفت: این صندوق به‌منظور معرفی خدمات خود به گروه هدف یعنی روستاییان و عشایر، در نمایشگاه توانمندی‌ها که از فردا به مدت 4 روز در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار می‌شود، حضور خواهد داشت.
محمد شریعتمداری تاکید کرد:
نهضت مهارت‌افزایی در کشور ایجاد شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به اعضای تیم ملی مهارت با بیان‌ اینکه شما نماد مهارت‌افزایی ایران هستید، گفت: باید نهضت مهارت‌افزایی در کشور شکل گیرد.
در نشست تخصصی «روزنامه‌نگاری تخصصی و آینده مطبوعات» مطرح شد:
به رونق مجدد مطبوعات، خوش‌بین هستیم / فضای مجازی برای روزنامه‌نگاری حرفه‌ای فرصت است
موسسه فرهنگی هنری «آهنگ آتیه» در نشست تخصصی «روزنامه‌نگاری تخصصی و آینده مطبوعات» که با حضور علی میرزاخانی سردبیر روزنامه دنیای اقتصاد، سیدعلی میرفتاح سردبیر روزنامه اعتماد، آرش خوشخو سردبیر روزنامه هفت‌صبح و رضا خجسته‌رحیمی سردبیر ماهنامه اندیشه پویا، برگزار شد به موازی بررسی وضعیت پیش روی مطبوعات کشور، به ارائه چشم‌انداز و تصویری از ضرورت‌های روزنامه‌نگاری حرفه‌ای در آینده دیجیتال پرداخت.
کارفرمای نمونه:
بخشودگی جرایم قانون خوبی است و باید به‌درستی اجرا شود
سید مظفر عبدالله، از مدیران و صاحبان بنام صنایع مواد غذایی کشور، اجرای قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب را از سوی سازمان تأمین اجتماعی اقدامی مثبت دانست و گفت: بخشودگی جرایم بیمه‌ای قانون خوبی است و باید به درستی اجرا شود.
اسامی برندگان مسابقه پیامکی هفته تامین اجتماعی اعلام شد
اسامی 34 نفر برگزیده مسابقه پیامکی که هم‌زمان با هفته تأمین اجتماعی برگزار شده بود، اعلام شد.
علی شیرکانی، سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در گفت‌و‌گوی اختصاصی با تامین 24، از استراتژی‌ها و برنامه‌های خود برای مدیریت این صندوق می‌گوید.
«من کارگرانم» کتابی‌ست از جنس دردها و زخم‌های کارگری؛ کتابی که شاعرش معتقد است می‌خواهد راوی دردهای گروه‌های مختلفِ طبقه‌ی کارگر باشد.