مرحله سوم وام ضروری بازنشستگان کشوری واریز شد
شب گذشته سومین مرحله از وام ضروری بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری واریز شد.
بازبینی بخشی از لایحه تامین امنیت زنان برای افزایش ضمانت اجرایی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه لایحه تامین امنیت زنان در ایستگاه پایانی قوه‌قضاییه قرار دارد، گفت: بخشی از این لایحه به منظور افزایش ضمانت اجرایی مورد بازیابی قرار گرفته است.
سالیانه ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند
مدیر کل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور گفت: به طور میانگین سالیانه ١٥ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش، از طریق اشتغال و کارآفرینی در قالب انفرادی یا گروه های همیار، بازتوان شده و از چرخه حمایت خارج می شوند.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده:
برای آموزش و توانمندسازی زنان کشورهای اسلامی آماده‌ایم
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: آماده آموزش و توانمندسازی زنان کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اسلامی در زمینه‌های آموزش خلاقیت، هنر و صنایع دستی هستیم.
به همت موسسه فرهنگی هنری «آهنگ آتیه»
شماره 205 هفته‌نامه آتیه‌نو منتشر شد
شماره دویست و پنجم هفته‌نامه «آتیه نو» امروز یکشنبه 26 خرداد ماه 1398 به همت موسسه فرهنگی هنری «آهنگ آتیه» منتشر شد.
هشدار درباره صندوق‌های بازنشستگی / 35 درصد طلاق‌ها برای دریافت مستمری است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با هشدار درباره وضعیت صندوق های بازنشستگی گفت: با این نظام بودجه‌ریزی خطر این صندوق ها بیشتر از وابستگی به نفت است.
معرفی کارگزار رسمی برون مرزی تامین‌اجتماعی در کشور امارات متحده‌عربی
پروانه فعالیت کارگزار رسمی برون مرزی سازمان تأمین‌اجتماعی در کشور امارات متحده عربی صادر شد.
سالمند آزاری، رتبه سوم از خشونت‌های خانگی
سوء‌رفتار با سالمند و سالمندآزاری پدیده‌ای است که به روایت آمار دو درصد از خشونت‌های خانگی جامعه ایرانی را به خود اختصاص داده است. این پدیده در شرایطی اتفاق می‌افتد که تا سال 1425 از هر سه نفر ایرانی یک نفر در گروه سالخوردگان قرار خواهد گرفت. از این رو توجه به آن ضروری به نظر می‌رسد.
تأمین معیشت مردم، جز با اشتغالزایی محقق نمی‌شود
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه توجه به رفع معضل بیکاری در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، تأکید کرد: وظیفه‌ اصلی ما ایجاد اشتغال در کشور است.
شرایط معافیت بیمه‌ای کارفرمایان در صورت جذب فارغ‌التحصیلان بیکار
آیین‌نامه طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار ابلاغ شد که بر اساس آن کارفرمایان و فعالان اقتصادی در صورت جذب این افراد تا 2 سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف خواهند شد.
رونق تولید منجر به تقویت سازمان تامین اجتماعی می شود
سومین شورای برنامه ریزی تامین اجتماعی کرمانشاه با حضور مدیرکل تامین اجتماعی استان و با هدف تشریح برنامه های عملیاتی سال 98، نظام پیشنهادات، برنامه و بودجه و مبادله مقاوله‌نامه و همچنین طرح پرونده الکترونیک، توسط کارشناسان این اداره‌کل برگزار شد.
کدخدایی مطرح کرد
ایرادات شورای نگهبان به لایحه تابعیت فرزندان
سخنگوی شورای نگهبان نظرات شورای نگهبان گفت: این لایحه تفاوت چندانی با قانون فعلی ندارد.
در پنجمین کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا مطرح شد:
روحانی: ایران مانع نفوذ و گسترش تروریسم به دیگر نقاط جهان شده است
رئیس جمهوری گفت: ایران به عنوان سدی قدرتمند در مقابل تروریسم تکفیری، در سوریه و عراق عمل کرده و مانع نفوذ و گسترش تروریسم به دیگر نقاط جهان شده و از این طریق سهم شایسته ای در تأمین صلح و ثبات در منطقه و جهان ایفا کرده است.
گزارشی از بازنشستگی پیش از موعد و عواقب آن
سونامی پیری زودرس در تامین اجتماعی
هرچه که سن کارمندان و شاغلان در دستگاه های اجرایی یا واحدهای تولیدی، بالاتر می‌رود همه به فکر سالمندی و بازنشستگی می‌افتند؛ اما مساله آنجاست که برخی از کارمندان یا کارگران حتی در سن ۳۴ سالگی هم بازنشسته شده‌اند، بازنشسته‌ای که به سن پیری نرسیده است.
۲ هزار زندانی مهریه در کشور داریم
رئیس ستاد دیه کشور با اشاره به وجود ۲ هزار زندانی مهریه در کشور گفت: سال گذشته با کمک خیرین ۲ هزار و ۲۴۳ زندانی آزاد شدند.
چرا سازمان امور اجتماعی درجهت کاهش آسیب‌های اجتماعی موفق عمل نکرده است؟
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از نبود نظارت وزارت کشور بر عملکرد سازمان امور اجتماعی به بیان دلایل ناکامی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی پرداخت.
در حکمی از سوی شریعتمداری
دلبری مدیرکل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد
طی حکمی از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل امور استان‌های این وزارت‌خانه منصوب شد.
مدلینگ کودکان تجاوز به حقوق آن‌هاست
مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می‌توان با نگاهی عمیق‌تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.
یادداشتی از محمد شریعتمداری
مساله کودک کار
روز جهانی مبارزه با کار کودکان بهانه‌ای است است تا جامعه جهانی را نسبت به خطراتی آگاه کند که کار کودکان می‌تواند بر روح و جسم آنها باقی بگذارد. پدیده کار کودک از بعد زمانی، پدیده ای تاریخی و از حیث گستره پدیده‌ای جهانی است و مختص جوامع در حال توسعه نیز نمی‌باشد بلکه همه جوامع با سطوحی از آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
نارضایتی از بیمه‌تکمیلی بازنشستگان به‌رغم هزینه 1400 میلیاردی در سال
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت با اینکه سالیانه حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری هزینه می‌شود اما هم ما و هم بازنشستگان از خدمات بیمه تکمیلی ناراضی هستیم.
روز جهانی مبارزه با کار کودکان بهانه‌ای است است تا جامعه جهانی را نسبت به خطراتی آگاه کند که کار کودکان می‌تواند بر روح و جسم آنها باقی بگذارد. پدیده کار کودک از بعد زمانی، پدیده ای تاریخی و از حیث گستره پدیده‌ای جهانی است و مختص جوامع در حال توسعه نیز نمی‌باشد بلکه همه جوامع با سطوحی از آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
علی حیدری، عضو و نایب رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی تامین 24، قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی را جزو قوانین بالادستی و مادر خواند و پس از تشریح علل و ضرورت های تاریخی تدوین این قانون، تبعات تاخیر در اجرای آن را تبیین کرد.
«من کارگرانم» کتابی‌ست از جنس دردها و زخم‌های کارگری؛ کتابی که شاعرش معتقد است می‌خواهد راوی دردهای گروه‌های مختلفِ طبقه‌ی کارگر باشد.