معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی خبر داد
تسهیلات اشتغالزا برای مقرری بگیران بیمه بیکاری
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی تسهیلاتی برای اشتغال مجدد دریافت کنندگان مقرری بیمه بیکاری ارائه می شود.
نایب‌رئیس کانون بازنشستگان کارگری خوزستان:
دغدغه جدی تشکل‌های بازنشستگی نداشتن مکان ثابت برای فعالیت است
«در اختیار داشتن مکانی برای فعالیت، به هر تشکل یا کانونی، رسمیت بیشتری می‌دهد.»
رئیس هیئت‌مدیره کانون بازنشستگان استان فارس:
قدرت خرید بازنشستگان مطلوب نیست
کم نیستند بازنشستگانی که به سختی می‌توانند از پس هزینه‌های ماهانه خود برآیند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
ورشکستگی در سازمان تامین اجتماعی معنایی ندارد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان چون بین النسلی است و نظام اسلامی متعهد به انجام تعهدات خود است، پس ورشکستگی در سازمان تامین اجتماعی معنایی ندارد.
به دلیل بررسی چالش صندوق های بازنشستگی کشور در مجلس صورت گرفت
تقدیر مدیرعامل تامین اجتماعی از رییس مجلس
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نامه ای به علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، از تدابیر ارزشمند وی در برگزاری جلسه غیر علنی نهاد قانونگذاری کشور برای بررسی ابعاد مختلف چالش صندوق های بازنشستگی کشور تقدیر کرد.
کتاب خاطرات کارفرمایان کارآفرین منتشر شد
معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی به منظور بهره گیری از تجربیات و آموخته های کارفرمایان و کارآفرینان برتر و تأثیرگذار کشور، کتاب "خاطرات کارفرمایان کارآفرین" را منتشرکرد.
استقبال از ورود دولت و مجلس به مساله تامین اجتماعی
دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار با استقبال از ورود مجلس و دولت به میدان تلاش برای رفع چالش های سازمان تامین اجتماعی، ابراز امیدواری کرد این تلاش ها به نتیجه و تامین اجتماعی به پایداری برسد.
رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری مطرح کرد
رمزگشایی از توجه دولت و مجلس به مشکلات تامین اجتماعی
رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: توجه ویژه مجلس و دولت به بحران صندوق های بازنشستگی نقطه عطفی در تاریخ تامین اجتماعی است . بی گمان، توجهات و پیگیری های مدیریت این سازمان و شرکای اجتماعی آن عامل اصلی توجه خاص مقام های دو قوه مقننه و مجریه به این مساله به شمار می رود.
عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی:
تامین اجتماعی پس از سال ۹۷ وارد مرحله بحرانی می شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نسبت به بحرانی شدن شرایط تامین اجتماعی پس از سال ۹۷ هشدار داد.
معاون پارلمانی تامین اجتماعی مطرح کرد
نامه 157 نماینده به رییس جمهور درخصوص بدهی دولت به تامین اجتماعی
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی می‌گوید از آنجا که نمایندگان مجلس در جریان دغدغه‌ سازمان تامین اجتماعی برای تجهیز منابع و تامین نقدینگی‌ها هستند، در جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی ۱۵۷ نفر از نمایندگان بر پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی تاکید کردند.
مدیرکل دفتر راهبری سیستم های تامین اجتماعی:
امکان استعلام بدهی کارفرمایان به صورت غیر حضوری فراهم شد
مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی گفت: با عنایت به هدف گذاری این سازمان در گسترش کانال های ارتباطی خدمات غیرحضوری و به منظور سهولت ارائه خدمات به جامعه تحت پوشش، امکان استعلام ٥ نوع خدمت از طریق سامانه USSD با کد دستوری #١٤٢٠*٤٤*، راه‌اندازی و آماده بهره‌برداری شد.
وزیر رفاه تشریح کرد
برنامه‌های وزارت رفاه برای ارائه خدمت به زلزله‌زدگان
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فردا به استان کرمانشاه سفر می‌کنم،گفت: برنامه‌هایی برای حمایت ویژه از کودکان و سالمندان تنها شده در زلزله و خانواده‌های گرفتار آسیب‌های روحی داریم و حمایت از صنایع و کارگاه‌های آسیب دیده را در دستور کار قرار داده‌ایم.
ماموریت ربیعی به شورای عالی رفاه:
برنامه جدید برای رفع فقر تدوین شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شورای عالی رفاه دستور داد با انجام کار کارشناسی، روی رفع فقر متمرکز شود و برنامه جدیدی برای آن تدوین کند.
مدیرکل وصول حق بیمه در همایش رابطان بیمه ای چهارمحال و بختیاری:
سازمان تأمین اجتماعی خواهان پایداری تولید و اشتغال است
مهرداد قریب مدیر کل وصول حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی در همایش هم اندیشی با تشکل های کارفرمایی و رابطین بیمه ای چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: پایداری سازمان تأمین اجتماعی منوط به پایداری نسبت ورودی و خروجی آن است و از این رو، مطلوب این سازمان این است که تولید و اشتغال پایدار حاصل شده و صنایع در ظرفیت بالایی فعالیت کند.
ربیعی در نشست فراکسیون نمایندگان ولایی خبر داد
وجود 6 میلیون فرد فاقد بیمه در کشور
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اداره صندوق فولاد با شرایط و قوانین فعلی امکان پذیر نیست و باید برای حل مشکلات صندوق فولاد لایحه‌ای تدوین شود.
مرکز پژوهش‌های مجلس در یک گزارش تحلیلی بررسی کرد
درمان اورژانسی تامین اجتماعی
بازوی پژوهش مجلس در یک گزارش تحلیلی به درخواست رئیس مجلس، به بررسی وضعیت سازمان تامین اجتماعی و ضرورت اصلاحات بنیادی پرداخته است.
سیستم بیمه های اجتماعی ابزار بازتوزیع درآمدها و عدالت اجتماعی هستند
مدیر کل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در ارتباط تلفنی با برنامه مرورگر ١٣٣٢ رادیو تهران، نقش بیمه های اجتماعی در اقتصاد را در دو سطح خرد و کلان تبیین کرد.
رییس کمیسیون اجتماعی در نشست غیرعلنی مجلس مطرح کرد
بدهی ۱۴۱ هزار میلیارد تومان دولت به صندوق های بازنشستگی
عبدالرضا عزیزی، رییس کمیسیون اجتماعی در نشست غیرعلنی مجلس بر لزوم اختصاص نیمی از بودجه عمومی سالیانه برای پرداخت حقوق بازنشستگان در سال های آتی با ادامه روند فعلی فعالیت صندوق های بازنشستگی تاکید کرد.
عدم اقبال عمومی به خدمات بیمه، خسارت حوادث طبیعی را سنگین‌تر کرده است
جای خالی بیمه برای مقابله با خسارت زلزله
هر روز که می‌گذرد، ابعاد بیشتری از میزان خسارت‌ها، وسعت و عمق آنها، تنوع خسارت زمین لرزه استان کرمانشاه در امور زندگی مردم، کسب وکار، احشام و مزرعه، کشاورزی و صنعت و معدن و... مشخص می‌شود و آمار و ارقام بیشتری از میزان خسارت‌ها برآورد می‌شود که نشان می‌دهد، بیمه‌های مختلف تا چه حد می‌توانست به مردم حادثه دیده کمک کند.
تامین ۲۱ درصد حقوق بازنشستگان کشوری از محل پرداخت کسور
براساس محاسبات انجام شده، سال گذشته ۲۱,۷ درصد از حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری از محل کسور دریافتی تامین شده است.