مصرف مداوم مُسکن ها موجب چاقی و بدخوابی می شود
مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که به طور مداوم مُسکن مصرف می کنند در معرض ریسک چاقی و همچنین بدخوابی قرار دارند.
این 7 مُسکن گیاهی را جایگزین ژلوفن و ایبوپروفن کنید!
مطالعات اخیر نشان می دهند که مصرف داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی، می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی در کلیه، استخوان و قلب باشد.
قائم مقام مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو:
صادرات داروهای ایرانی افزایش یافت
قائم مقام مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تولید دارو برای صادرات به کشور‌های دیگر افزایش پیدا کرده و به نوعی ایران به کشوری صادرات محور تبدیل شده است.
داروهای بدون نسخه از پوشش بیمه خارج شد
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با مصوبه شورای عالی بیمه، پوشش بیمه ای داروهای بدون نسخه حذف شد و این مصوبه از اول دی اجرا می شود.
مدیریت غذا و لوازم پزشکی و بهداشتی به سازمان استاندارد واگذار شد
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با رأی مجمع تشخیص مصلحت نظام، صدور مجوز تولید، واردات و مدیریت و نظارت بر مواد غذایی، تجهیزات پزشکی و لوازم بهداشتی از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت گرفته شد و به سازمان ملی استاندارد ایران واگذار شد.
تامین همزمان امنیت و ایمنی غذایی در راس برنامه های سازمان غذا و دارو قرار گرفت
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تامین همزمان امنیت و ایمنی غذایی در راس برنامه های سازمان غذا و دارو قرار گرفته و این مهم از طریق تسهیل صدور مجوزهای بهداشتی برای فرآورده های تولید داخل و اقلام وارداتی و تشدید نظارت و پایش مداوم واحدهای فرآوری و فرآورده های عرضه شده به بازار عملیاتی شده است.
مره‌صدق:
مداخلات پزشکی عطاری‌ها بازی با جان مردم است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایجاد داروخانه‌های گیاهی بدون تربیت نیروی متخصص را ریسک دانست.
امینی فرد خبر داد
برابری ارزش ریالی ۱۰ درصد داروی وارداتی با ۹۰ درصد داروی تولیدی
محمد نعیم امینی‌فرد با بیان اینکه بیش از 90 درصد اقلام دارویی تولید داخل است، گفت: 8 تا 10 درصد اقلام داروی مصرفی کشور وارداتی است و ارزش ریالی این میزان دارو با 90 درصد داروی تولیدی در کشور برابری می کند.
عابدی اظهار کرد
خلاء سیاست مشخص بیمه ای برای نسخه نویسی پزشکان
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه صرفه جویی در حوزه دارو بر عهده سازمان های بیمه گر است، گفت: متاسفانه سازمان های بیمه گر از خلاء تصمیم گیری رنج می برند.
قربانی:
تلاطم بازار دارویی نتیجه توزیع نامتوازن اعتبارات سلامت
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان غذا و دارو باید به عنوان سیاستگذار حوزه دارویی کشور رویه کنونی را تغییر دهد.
محققان چینی می گویند
غذاهای تند ریسک حمله قلبی را کاهش می دهند
طبق نتایج مطالعات جدید، افرادی که غذاهای تند مصرف می کنند احتمالا نمک کمتری مصرف کرده و فشارخون پایین تری دارند، از این رو با کاهش ریسک حملات قلبی و سکته روبرو هستند.
از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا
داروی جدید یک نوع سرطان نادر خون تایید شد
داروی Zelboraf (ومورافنیب) به عنوان اولین دارو برای درمان «بیماری اردهیم-چستر»، سرطان نادر و کشنده خون، از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شد.
دولت، بالاخره تاثیر قیمت در کاهش مصرف لبنیات را پذیرفت
مصرف لبنیات در ایران؛ دوسوم سرانه جهان
بالاخره کاهش مصرف لبنیات و به طور خاص، شیر، از طرف یک مقام مسوول در وزارت بهداشت تایید شد.
طلب ۲۵۰۰ میلیاردی داروخانه‌ها از بیمه‌ها
تغییرات قیمت دارو در گفت‌وگو با رییس سازمان غذا و دارو
رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد که قیمت دارو افزایشی نداشته، بلکه متناسب با نرخ تورم تغییر کرده است.
کامل ترین سبد دارویی خاور میانه در دست ایران است
مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: کامل ترین سبد محصولات دارویی در خاورمیانه از آن صنعت دارو سازی ایران است.
نسخه‌هایی که«فارماکوپه» را دور می‌زنند!
تجویز داروهای خارج از فهرست دارونامه رسمی (فارماکوپه)، اقتصاد سلامت را دچار مشکل می‌کند و بیمار را به بازار غیرقانونی دارو سوق می‌دهد.
فرجامِ تقلبِ منجر به مرگ، اعدام است
مدیر کل دفتر بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو به تولیدکنندگان تقلبی فراورده های آرایشی و بهداشتی هشدار داد که عمدا و سهوا خلاف نکنند چراکه فرجامِ تقلبِ منجر به مرگ، اعدام است.
مضرات کنسرو را بشناسیم
رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: رشد 100 گرم از میکروب کلستریدیم یولتولیوم در مواد غذایی کم اسید کنسرو ها، می تواند منجر به مرگ بسیاری از مردم شود.
خوراکى هایى که براى معده رفلاکسى سم هستند+ اینفوگرافى
رفلاکس یا سوزش سر دل بیمارى شایعى است اما این عارضه با مصرف برخى موادغذایى تشدید مى شود و افراد مبتلا باید از خوردن آنها اجتناب کنند.
۲ روی سکه تغذیه ایرانیان
آخرین تحقیقات در زمینه تغذیه مردم ایران نشان می‌دهند که ایرانیان با کمبود شدید روی و اضافه وزن در گروه‌های سنی مختلف روبرو هستند؛ موضوعی که لزوم توجه و برنامه‌ریزی برای پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی و همچنین برطرف کردن کمبود ریزمغذی‌ها را نشان می‌دهد.