رئیس همایش داروسازی بالینی ایران مطرح کرد:
تجویز ۳۰۰ قلم از داروها نیازی به نسخه ندارد/ قیمت دارو در ایران ارزان است
رئیس دهمین همایش داروسازی بالینی ایران با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۰ قلم دارو برای تجویز نیاز به نسخه ندارند، گفت: داروساز باید با عوارض داروها آشنا باشد و اطلاعات دارویی را به بیمار ارائه دهد.
ممنوعیت واردات ۳۳۲ کالای پزشکی / علت نوبت‌های طولانیِ جراحی در بیمارستان‌ها
مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی، از ممنوعیت ورود ۳۳۲ کالای پزشکی خارجی به کشور خبر داد و در عین حال درباره قاچاق تجهیزات پزشکی، وضعیت طلب‌های شرکت‌های تجهیزات پزشکی از بیمارستان‌ها و دلیل نوبت‌دهی‌های طولانی در مراکز درمانی توضیحاتی ارائه داد.
چه کسانی از "پرونده الکترونیک سلامت" سود می‌برند؟
معاون کل وزارت بهداشت گفت: پرونده الکترونیک سلامت را می‌توان در سطوح مختلف بررسی کرد؛ بر اساس این سطوح، در سطح نخست، مردم و آحاد جامعه هستند که می‌خواهند از وضعیت خودشان اطلاع پیدا کنند و حتی در ایجاد اطلاعات مشارکت داشته باشند.
درمان رایگان برخی از بیماران MPC
رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به درمان رایگان برخی از بیماران MPC گفت: افرادی که تا پایان خرداد بدانیم درمان قطعی آنها با BMT انجام می‌شود، به مراکز مربوطه معرفی شده و خدمات را به صورت رایگان دریافت می‌کنند.
پرداخت 110 میلیارد ریال هزینه خدمات دارویی در مراکز درمانی تامین اجتماعی سمنان
مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه خدمات دارویی در مراکز ملکی درمانی تامین اجتماعی استان سمنان در سال ۹۷ پرداخت شد.
ارتقاء سطح کیفی خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی با تمام توان ادامه دارد
مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان گفت: سطح کیفی و کمی خدمات درمانی ارائه شده در سطح استان گیلان حفظ وبرنامه ریزی مناسبی برای ارتقاء خدمات انجام شده است.
معاون کل وزارت بهداشت:
پرونده الکترونیک سلامت یک پدیده پویا و رو به تکامل است
معاون کل وزارت بهداشت گفت: پرونده الکترونیک سلامت یک پدیده پویا و دینامیکی است که در همه مراحل باید رو به تکامل برسد.
وزیر بهداشت:
ترمز بخش‌های هزینه‌ای طرح تحول سلامت را کشیدیم
وزیر بهداشت با بیان اینکه وضعیت سازمان غذا و دارو و هیئت امنای ارزی چندان مناسب نبود، گفت: ۳ درصد داروی وارداتی به کشور ۱.۳میلیارد دلار و ۹۷درصد داروی تولید داخلی ۵۵۰میلیون دلار ارزبری داشت!
مشاور عالی وزیر بهداشت:
۲۱ درصد ایرانیان فشار خون بالا دارند
مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: بر اساس آمار ۲۱ درصد ایرانیان فشار خون بالا دارند و ۸ درصد امسال فشار خون پیدا کردند و به طور کلی ۵۰ درصد افرادی که از قبل فشار خون داشتند، فشار خون خود را کنترل نمی‌کنند.
کنترل فشارخون با اصلاح رژیم غذایی
معاون تعالی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس آموزه‌های طب ایرانی، در بسیاری موارد، خصوصا در ابتدای بروز بیماری، می‌توان با اصلاح رژیم غذایی، افزایش فشار خون را اصلاح کرد.
واکنش وزارت بهداشت به تخلفات پولی برخی بیمارستان‌ها
مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت درباره تخلف برخی بیمارستان‌ها مبنی بر ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی و دریافت وجه خارج از صورتحساب بیمارستانی، توضیح داد.
معاون وزیر بهداشت:
پوشش همگانی سلامت باید تا ۱۴۰۴ محقق شود
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پوشش همگانی سلامت و برخورداری همه اقشار از خدمات پزشکی باید تا سال ۱۴۰۴ محقق شود.
معاون کل وزارت بهداشت:
خدمات بیشتر با پول کمتر، از اهداف طرح تحول سلامت است
دکتر حریرچی گفت: یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت، کارآیی است و در این شاخص خدمات و سلامت بیشتر با پول کمتر جزو اهداف محسوب می شود.
نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی:
مراکز درمانی تامین اجتماعی پناهی برای اقشار کم درآمد جامعه است
نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با حضور در مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان و دیدار با کارکنان این مجموعه، ضمن پیگیری پرداخت مطالبات بیمارستان های شهرستان لاهیجان، از خدمات مرکز درمانی لاهیجان قدردانی کرد.
با حضور وزیر بهداشت؛
رونمایی از ۲۳ محصول تجهیزات پزشکی در نمایشگاه ایران هلث
با حضور وزیر بهداشت، از ۲۳ محصول منحصر به فرد تجهیزات پزشکی، در نمایشگاه ایران هلث رونمایی می شود.
سرپرست داروخانه‌های هلال‌احمر:
برای جلوگیری از اثرگذاری تحریم‌ها دپوی دارو را تقویت کرده‌ایم
سرپرست داروخانه‌های هلال‌احمر گفت: با توجه به وضعیت تحریم احتمال کمبود دارو داریم و به همین دلیل دپوی دارو را در داروخانه هلال‌احمر تقویت کرده‌ایم.
معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد:
واردات داروی مشابه تولید داخل، خط قرمز است
معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه واردات داروی مشابه تولید داخل، خط قرمز وزارت بهداشت است، گفت: درصورتی‌که داروی تولید داخل کیفیت لازم را نداشته باشد از گزینه واردات به‌عنوان اهرم کنترل بازار استفاده می‌کنیم، دارو باید باقیمت مناسب و با کیفیت باشد، چراکه هدف ما سلامت مردم است.
وزیر بهداشت:
بدون تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی، نمی‌توان بیماری‌ها را کنترل کرد
وزیر بهداشت گفت: باید سبک زندگی مردم را تغییر داد. امروز با شیوع بیماری‌های غیر واگیر و افزایش بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، حوادث جاده‌ای و ده‌ها مورد دیگر، وزارت بهداشت حداقل تاثیرگذاری را در نظام سلامت می‌تواند داشته باشد.
مدیر انجمن ام اس ایران:
۵ هزار نفر سالانه در ایران به ام اس مبتلا می‌شوند
مدیر انجمن ام اس ایران گفت: سالانه پنج هزار نفر در کشور به بیماری ام اس مبتلا می‌شوند و میزان شیوع این بیماری در زنان سه برابر بیشتر از مردان است.
راه‌اندازی سیستم نوبت‌دهی جدید در تمام مراکز درمانی تامین اجتماعی کرمانشاه
مدیر درمان تأمین اجتماعی کرمانشاه گفت: درصدد راه‌اندازی سیستم نوبت‌دهی جدید برای تمام مراکز تامین اجتماعی در این استان هستیم.
هم‌اکنون در کشور حدود 20هزار داروساز وجود دارد که به جرئت می‌توان گفت هر داروی جدیدی که در جهان تولید می‌شود، دانشمندان داروساز ایران، این توانایی را دارند که در ظرف زمانی کمتر از دو سال، این دارو را در داخل کشور تولید کنند.