روحانی: سلامت مردم از اشتغال آغاز می شود
رئیس جمهوری با بیان اینکه در تابستان ٩٨ نسبت به سال گذشته ٨۴٣ هزار اشتغال خالص ایجاد شده است، گفت: سلامت مردم از بهداشت و بهداشت از اعتماد مردم و غذا و آب سالم آغاز می شود بهداشت و سلامت مردم از اشتغال آغاز می شود فرد بیکاری که هر لحظه در فکر آب و نان که در دسترس او نیست نمی تواند به سلامت دست پیدا کند.
افتتاح پایگاه درمانی اربعین مدیریت درمان تامین اجتماعی ایلام
با حضور معاون امنیتی سیاسی استانداری ایلام، رئیس ستاد اقامه نماز استان و مدیران عضو شورای هماهنگی و رفاه اجتماعی، پایگاه درمانی اربعین مدیریت درمان ایلام افتتاح شد.
اعزام تیم پزشکی تامین اجتماعی همدان به مرز مهران
مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان از اعزام تیم پزشکی در راستای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی به مرز مهران خبر داد.
معاون وزیر بهداشت:
همه زائران اربعین هنگام بازگشت در مرز کنترل بهداشتی می‌شوند
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: ماموران وزارت بهداشت در تمام گیت های ورودی در مرزهای چهارگانه عراق حضور دارند و همه زائران بدون استثنا در مرز از نظر بیماری و تب کنترل می شوند.
تیم پزشکی تامین اجتماعی خوزستان از چذابه راهی کربلا شد
تیم پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خوزستان روز شنبه به منظور ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به زائران اربعین حسینی از مرز چذابه راهی کربلای معلا شد.
تشکیل بیش از 1900 پرونده الکترونیک در درمانگاه تامین اجتماعی قائم
مدیر درمان تامین اجتماعی قزوین گفت: پرونده الکترونیک تشکیل شده برای بیماری‌های مزمن در این مرکز بیش از 1981 نفر است.
سالانه ۱۰۰ هزار نفر در ایران گرفتار سرطان می‌شوند
رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران گفت: سالانه ۱۰۰ هزار نفر گرفتار سرطان می‌شوند که این سرطان‌ها به مرگ بیش از نیمی از این بیماران منجر می‌شود.
دکتر محبوبه حاجی‌ عبدالباقی:
ایدز، حقیقتی عریان است که نباید نادیده گرفت / ابتلای برخی از اهالی یک روستا به اچ.آی.وی زنگ هشداری برای همه است
یک متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه بیماری ایدز حقیقتی عریان در دنیا و کشور ما است و نباید چشم‌مان را بر این حقیقت ببندیم، بر اهمیت آموزش در پیشگیری از این بیماری تاکید کرد و یادآور شد پس از ورود اولین ویروس به بدن تا زمان تکثیر ویروس و امکان تشخیص آن از طریق آزمایش خون، از دو تا سه هفته و در مواردی تا سه یا چهار ماه زمان طی می‌شود که این دوره را «پنجره» می‌نامند.
۹ محصول دارویی جدید رونمایی شد
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ۹ محصول دارویی جدید شرکت بهستان با حضور وزیر بهداشت در شهر صنعتی کاوه ساوه،رونمایی شد.
سطح خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان را بالا ببرید
بازنشستگان کشوری خواستار ارتقای خدمات درمانی بیمه تکمیلی هستند و می‌گویند خدماتی که به ما ارائه می‌شود، ناکافی‌ است.
وزیر بهداشت:
"سرنگ آلوده" عامل بیماری HIV در روستای چنارمحمودی نیست
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آخرین خبرها و اقدامات این وزارتخانه درباره ابتلای افراد به بیماری HIV در روستای چنارمحمودی را تشریح کرد.
اعضای کمیسیون بهداشت به روستای«چنار محمودی»می‌روند/ اظهار امیدواری وزیر بهداشت به درمان مبتلایان به اچ ای وی
یک عضو کمیسیون بهداشت گفت: جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت به روستای چنار شهرستان لردگان می‌روند.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو:
ورود داروی «تنکتپلاز» به پوشش بیمه‌ای بررسی می‌شود
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: داروی «تنکتپلاز» در نجات جان بیماران دچار حمله قلبی اهمیت دارد و ورود این دارو به لیست داروهای تحت پوشش در شورای عالی بیمه بررسی می‌شود.
وزیر بهداشت:
سهم دارو در حساب جداگانه‌ای پرداخت می‌شود
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در گذشته وقتی پول از طرف بیمه‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌رفت، سهم دارو به درستی پرداخت نمی‌شد و برای همین سهم دارو را نشاندار و جدا می‌کنیم تا مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.
محمدمهدی گویا:
اسرار محرمانه بیماران مبتلا به ایدز هرگز نباید فاش شود/ ابتلای ۳۸ هزار نفر در کشور به ایدز
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه همه امکانات و تجهیزات مراقبت و درمان از بیماران ایدز در کشور وجود دارد، افزود: این امکانات در چهارمحال و بختیاری تامین شده است.
از سوی رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت صورت گرفت
تکذیب ابتلای تعدادی از اهالی یک روستا در لردگان به HIV به علت سرنگ آلوده
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: موضوع ابتلای جمع کثیری از اهالی یک روستا در چهارمحال و بختیاری به ویروس HIV کذب و به دور از حقیقت است و معدودی از اهالی این روستا مبتلا به این عفونت هستند که راه‌های ابتلای آنها کاملا مشخص است و راه انتقال مبتلایان نیز به اطلاع آنها رسیده است.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
ابتلای تعدادی از اهالی روستای چنارمحمودی به ویروس HIV/ علت ابتلا در حال بررسی است/ ادعای ابتلا به اچ آی وی به سبب انجام تست دیابت، منطقی و علمی به نظر نمی رسد
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ابتلای چندین نفر از اهالی روستای چنارمحمودی شهرستان لردگان به ویروس HIV را تائید کرد.
یادداشتی از دکتر سعید نمکی
سالمندی و آینده فراروی جامعه ایرانی
جمعیت ایران درحال پیر شدن است. کاهش فرزندآوری از یک سو و افزایش امید به زندگی از سوی دیگر، جمعیت ما را به سمت سالمندی سوق می‌دهد. جمعیت زنان سالخورده نیز از مردان سالخورده درحال پیشی گرفتن است. در کشورهای درحال توسعه با توجه به مراقبت‌های ویژه در نظام سلامت برای گروه‌های آسیب پذیر نظیر زنان و کودکان، سلامت مردان به نوعی مغفول واقع شده است.
واکسن آنفلوانزا خوب است یا بد؟ تبعات همه‌گیری ویروس
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، در واکنش به برخی ادعاها در شبکه های مجازی مبنی بر اینکه واکسن آنفلوانزا هیچ نفعی ندارد و هزینه نظام سلامت را افزایش می دهد، توضیحاتی ارائه داد.
86 درصد، میزان اشغال تخت بیمارستان میلاد در سال 97
مدیر عامل بیمارستان میلاد میزان اشغال تخت این بیمارستان در سال 97 را 86.2 درصد اعلام کرد و گفت: میانگین اقامت بیماران در این مدت 3.45 روز بوده است.
جمعیت ایران درحال پیر شدن است. کاهش فرزندآوری از یک سو و افزایش امید به زندگی از سوی دیگر، جمعیت ما را به سمت سالمندی سوق می‌دهد. جمعیت زنان سالخورده نیز از مردان سالخورده درحال پیشی گرفتن است. در کشورهای درحال توسعه با توجه به مراقبت‌های ویژه در نظام سلامت برای گروه‌های آسیب پذیر نظیر زنان و کودکان، سلامت مردان به نوعی مغفول واقع شده است.