حال سلامت تهران خوب نیست
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حال سلامت تهران خوب نیست، گفت:‌برخی از مراکز غیردولتی و خصوصی مانند بانک‌ها با ارائه دستمزد بالا و سرانه بیمه تکمیلی چند برابر بیمه پایه به صورت غیرقانونی پزشک جذب می‌کنند.
رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خبر داد:
اجرای نسخه الکترونیک در ۱۰ درصد مطب‌ها تا پایان سال
رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: اجرای نسخه الکترونیکی درون شبکه بهداشت و درمان در حال انجام است، اما برای اجرا در بخش خصوصی مشکلاتی وجود دارد با این حال امیدواریم تا پایان سال در ۱۰ درصد مطب‌های کل کشور اجرایی شود.
معاون آموزش وزیر بهداشت:
۳۵ درصد ایرانیان بالای ۵۰ سال پوکی استخوان دارند
معاون آموزش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پوکی استخوان یک بیماری شایع بوده که بیش از ۳۵ درصد افراد بالای ۵۰ سال در کشور را درگیر کرده است.
مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تامین‌اجتماعی خبر داد:
تولید بیش از 140 میلیون نسخه الکترونیک در سه سال گذشته
در راستای پیاده‌سازی پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان، نشست مشترکی با حضور مدیران فناوری اطلاعات، درمان و سایر واحدهای ذیربط سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
9 درصد جمعیت کشور سالمند هستند
برنامه چشم و چراغ با موضوع وضعیت سالمندی در ایران و جهان با حضور دکتر داریوش پناهی زاده ، معاون طب کار و کمیسیون های پزشکی اداره کل درمان مستقیم وبنفشه محمودیان ، سرپرست گروه محاسبات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.
تغذیه با "شیر مادر" کودک شما را در برابر این ۷ بیماری بزرگ واکسینه می‌کند
در یک مطالعه ثابت شده که نوزادانی که ۶ ماه با شیر مادر تغذیه می­‌شوند نسبت به نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می­‌شوند ۳۰ درصد کمتر به لوسمی یا همان سرطان خون مبتلا می شوند.
همزمان با هفته جهانی تغذیه با شیر مادر انجام شد:
آموزش تغذیه با شیر مادر در بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت
به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر، مسئولین و دفتر پرستاری بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) تامین اجتماعی رشت با حضور بر بالین مادران و تقدیم گل و کتاب آموزشی، اقدام به آموزش آنان و تشویق به تغذیه با شیر مادر نمودند.
انجام روزانه 25 مورد ام.آر.آی در بیمارستان تامین اجتماعی خلیج فارس
مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان گفت: بطور میانگین روزانه 25 مورد MRI در بیمارستان خلیج فارس بندرعباس انجام می شود.
وزیر بهداشت:
اگر تولید داخل نبود باید کل درآمد نفتی را صرف واردات دارو می‌کردیم
سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارزبری ۱.۳ میلیارد دلاری برای واردات ۳ درصد از نیاز دارویی کشور خبر داد، در حالی که برای تولید ۹۷ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تنها ۵۵۰ میلیون دلار هزینه‌ شده‌است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:
بهترین راهکار را برای پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد اتخاذ می‌کنیم
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: درحال مذاکره برای اتخاذ بهترین راهکار برای پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد هستیم تا ارائه دهندگان خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی نسبت به دریافت هزینه خدمات اطمینان حاصل کنند.
وزیر بهداشت:
کمبود پزشک در برخی مناطق، به دلیل توزیع نامناسب نیروها است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن رد مباحثی مبنی بر کمبود پزشک در کشور و همچنین ارائه راهکارهایی جهت توزیع مناسب فارغ‌التحصیلان پزشکی در مناطق مختلف، گفت: افزودن ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی، قطعا ما را با یک بار فزون‌ تر از نیاز در آینده روبرو کرده و منجر به اسراف در بخش دانشگاه ‌ها و سرمایه‌ گذاری علمی مملکت خواهد شد.
دبیر جامعه جهانی هپاتیت:
۷۰ درصد مبتلایان هپاتیت شناسایی نشده‌اند
دبیر جامعه جهانی هپاتیت گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد افراد مبتلا به هپاتیت B و C شناسایی نشده اند و این مساله مشکل اصلی نظام سلامت در حوزه مبارزه با بیماری هپاتیت به شمار می رود چراکه آنان می توانند دیگران را نیز مبتلا کنند.
مطالعه محققان انگلیسی نشان می دهد؛
فعالیت اجتماعی در دوره سالمندی خطر زوال عقل را کاهش می دهد
مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که در دهه 50 و 60 عمرشان به لحاظ اجتماعی فعالیت دارند با ریسک کمتر ابتلا به زوال عقل در سنین بالاتر مواجه هستند.
افتتاح دستگاه MRI بیمارستان تامین اجتماعی خلیج فارس
با حضور استاندار و نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، دستگاه MRI بیمارستان تامین اجتماعی خلیج فارس افتتاح شد.
خوشرویی در مراکز درمانی، تکمیل کننده امر درمان است
مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان با بیان اینکه خوشرویی و احترام به مخاطب در زمان خدمت رسانی اهمیت زیادی دارد و به عنوان یک اصل باید همواره مورد توجه باشد، گفت: خوشرویی در مراکز درمانی تکمیل کننده امر درمان است.
برای نخستین بار در استان خراسان جنوبی انجام شد:
جراحی حنجره در بیمارستان تامین اجتماعی حضرت ابوالفضل العباس(ع) بیرجند
مدیرعامل بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) -میلاد3- بیرجند گفت: عمل جراحی برداشتن حنجره و جراحی دیسک کمر از طریق لیزر برای نخستین بار در استان خراسان جنوبی، در این بیمارستان انجام شد.
هزینه 263 میلیارد تومانی در حوزه درمان تامین اجتماعی کردستان
مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان از هزینه 263 میلیارد تومانی در حوزه درمان برای بیمه شدگان کردستانی خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۳۵ میلیارد تومان در بخش درمان مستقیم و ۱۲۸ میلیارد تومان در بخش درمان غیرمستقیم برای افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی استان کردستان هزینه شده است.
جذب 3 متخصص در درمانگاه تامین اجتماعی جیرفت
مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان گفت: خدمات درمانی در درمانگاه جیرفت مطابق سطح بندی خدمات ارائه می شود و زمینه حضور پزشک متخصص زنان، داخلی و اطفال در این مرکز فراهم شده است و مجوزهای لازم اخذ شده است.
رئیس سازمان غذا و دارو:
ادعای آمریکایی‌ها درباره تحریم نبودن دارو «دروغ» است
رئیس سازمان غذا و دارو ادعای آمریکایی‌ها درباره عدم تحریم دارو را دروغ خواند و گفت: نیازی به کمک آنها در زمینه‌ درمانی و داروئی نداریم، چرا که حدود ۹۲ درصد داروهای مورد نیاز خودمان را در کشور تولید می‌کنیم.
مشکلات صنعت توریسم سلامت؛
توریسم سلامت جایگاه خود را در کشور پیدا نکرده‌ است/ گره‌گشایی در زمان تحریم با گسترش توریسم سلامت
با وجود آنکه ایران در حوزه پزشکی پیشرفت‌های بسیاری داشته و سرآمد منطقه شده اما در حوزه جذب توریسم سلامت نتوانسته موفق عمل کند و این صنعت در کشور مغفول مانده است.
از آنجائیکه کار در تأمین نیازهای روحی انسان جایگاه رفیعی دارد، لذا توجه ویژه به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید، توجه به اقتصاد مقاومتی و خودکفایی و تکیه بر توان داخلی تحریمهای ظالمانه استکبار جهانی را بی اثر می کند.