افزایش بدهی تولید ناخالص اروپایی‌ها
بر اساس اعلام مرکز آمار اتحادیه اروپا، نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی کشورهای اروپایی به حدود ۸۶ درصد رسید.
موافقت کنگره با افزایش سطح دستمزدها در آمریکا
مجلس نمایندگان آمریکا با افزایش حداقل سطح دستمزدها به ۱۵ دلار در هر ساعت موافقت کرد.
تورم ژاپن در پایین‌ترین سطح دو سال اخیر
باوجود تلاش‌های بانک مرکزی ژاپن، نرخ تورم این کشور در سطح ضعیف باقی ماند.
اعتصاب گسترده کارکنان آمازون در جهان
کارکنان آمازون اعتصاب خود را از آمریکا به انگلیس، آلمان، اسپانیا و لهستان گسترش داده و اتحادیه‌های کارگری تهدید کرده‌اند اعتصاب‌های بیشتری به راه می‌اندازند.
خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد:
شمار بیکاران ترکیه بیش از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر
مرکز آمار ترکیه اعلام کرد نرخ بیکاری این کشور تا پایان ماه آوریل به ۱۳ درصد افزایش یافته است. با افزایش ۳.۳ درصدی جمعیت افراد غیر شاغل در جستجوی کار، شمار بیکاران دارای ۱۵ سال و بیشتر با ۱.۱ میلیون نفر افزایش به ۴.۲ میلیون نفر رسیده است.
ایجاد ۱۱ میلیون فرصت شغلی در چین
چین با وجود جنگ اقتصادی با آمریکا و پایین آمدن رشد اقتصادی خود در شش ماهه نخست سال جاری میلادی قصد دارد تا پایان سال ۱۱ میلیون شغل ایجاد کند.
خانه در کدام کشورها بیش از حد گران است؟
کانادا دارای بیش‌ترین حباب قیمتی مسکن در جهان معرفی شد. واحد اقتصادی خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به بررسی وضعیت قیمت مسکن در کشورهای مختلف پرداخته و نتیجه گرفته است در چهار کشور از گروه کشورهای موسوم به "پنج چشم" که شامل آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند است، حباب بخش مسکن نسبت به سایر کشورهای جهان بزرگ‌تر است.
وبسایت «اویل اند گس» بررسی کرد؛
۱۰ شرکت ثروتمند نفتی جهان کدامند؟
در لیست زیر بزرگ‌ترین شرکت های نفت و گاز جهان به ترتیب درآمد سالیانه آمده است.
نگاهی به عملکرد مالی ۵ غول فناوری جهان
مایکروسافت، آمازون، فیس بوک، اپل و گوگل جمعا به میزان چهار تریلیون و ۳۶۰ میلیارد دارایی دارند که در سال گذشته با افزایش ارزش سهام چشمگیری روبه‌رو بوده‌اند.
شاغلان موفق جهان چه ویژگی هایی دارند؟
در دنیای امروز به سمت جامعه و جهانی سوق داده می‌شویم که مشغولیت‌های فکری کم‌اهمیت‌تر از هر زمان دیگری است، حقایق تعمدا نادیده گرفته می‌شود، داده‌ها، به جای این که واقعیت را بنمایاند، به خاطر منافع کوتاه‌مدت دستکاری می‌شود، دورویی شایع است و شخصیت، دیگر خصوصیتی الزامی برای رهبر بودن نیست.
پیشنهادات OECD به اروپا برای نجات از امواج اعتراضی:
حمایت اجتماعی از کارگران را افزایش دهید
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که دولت‌ها باید به عواقب اقدامات خود توجه کنند و زیان‌های مردم کم‌درآمد را به خاطر سیاست‌های مالیاتی جبران نمایند.
افزایش نرخ بیکاری در کانادا
با عملکرد ناامیدکننده ماه ژوئن، نرخ بیکاری در کانادا افزایش یافت.
ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟
۷۴ درصد ثروت جهان در اختیار ۱۰ کشور است.
سوئیس بهشت شغلی جهان برای شاغلان خارجی
سوئیس بهترین کشور برای اتباع ماهر خارجی شناخته شد.
650 میلیون نفر از کارگران جهان، کم‌درآمد هستند
سازمان جهانی کار تعداد کارگران کم‌درآمد جهان را اعلام کرد. حدود ۲۰ درصد از کارگران جهان که ۶۵۰ میلیون نفر را شامل می شود، در گروه کم‌درآمدترین کارگران به شمار می آیند.
رشد چشمگیر اشتغال ایالات متحده در ماه ژوئن
آمار اشتغال آمریکا در ماه گذشته میلادی رشد چشمگیری را نشان می دهد ولی به طور کلی در مقایسه با انتظارات هنوز نتوانسته است در بخش خصوصی فرصت‌های بیشتری ایجاد کند.
۷۰ میلیون نفر در جهان پناهنده هستند
رئیس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران، یکی از دغدغه های بزرگ سازمان ملل را جا به جایی و آوارگی انسانها توصیف و بیان کرد: هم اینک ۷۰ میلیون انسان در سطح جهان پناهنده هستند.
جمعیت جهان تا 30 سال آینده 2 میلیارد نفر افزایش می‌یابد
مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد بر اساس گزارش سازمان ملل متحد که به تازگی منتشر شده است، اعلام کرده است انتظار می‌رود که جمعیت جهان در 30 سال پیش‌رو دو میلیارد نفر رشد کندو از 7 میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر در حال حاضر به ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر درسال ۲۰۵۰ افزایش یابد.
بالاترین حقوق‌های جهان متعلق به کدام شهرها است؟
شرکت‌ها در شهرهای بزرگ آمریکایی به طور متوسط حقوق بیش‌تری به کارکنان خود می‌پردازند.
ایجاد ۶۵ میلیون شغل با کاهش گاز‌های گلخانه‌ای
براساس آمارهای به‌دست آمده، کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای می‌تواند به ایجاد ۶۵ میلیون شغل بینجامد.
چه اتفاقی در بزرگ‌ترین دارنده ذخایر نفت جهان رخ داده که چنین در تب و تاب خشونت قرار گرفته است؟ خوشبختانه کتابی به فارسی در دست داریم که می‌توان ریشه‌های رخدادها ونزوئلای امروز را در آن یافت. «معمای فراوانی: رونق‌های نفتی و دولت‌های نفتی» نوشته تری لین کارل با ترجمه جعفر خیرخواهان در سال 1388 منتشر شد اما شاید در کوران حوادث سال 88 به اندازه کافی دیده نشد.