نماینده کارگران در شورای عالی کار:
تعیین دستمزد منطقه‌ای موجب مهاجرت کارگران می‌شود
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: تعیین دستمزد به صورت منطقه‌ای اشتباه آشکاری است که موجب مهاجرت کارگران می‌شود.
رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد
حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند
به گفته سردار هادیانفر بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
یکشنبه‌؛ آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس +جزئیات
جزئیات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام شد.
ایجاد حساب سپرده ضمانت اشتغال برای مددجویان و نیازمندان
مدیر عامل صندوق امداد ولایت از ایجاد حساب سپرده ضمانت اشتغال برای مددجویان تحت پوشش و نیازمندان خبر داد و گفت: نیازمندان نیز در صورت تایید مددکاران می توانند وام اشتغال دریافت کنند.
یارانه حمایتی امشب واریز می‌شود
سازمان برنامه و بودجه کشور در اطلاعیه جدیدی اعلام کرد مرحله اول یارانه حمایتی ساعت ۲۴ امشب واریز می‌شود و مراحل بعد در ساعت ۲۴ چهارشنبه و شنبه آینده صورت می گیرد.
تاجگردون:
مجلس از تمام ظرفیت‌ها برای ارتقای زندگی بازنشستگان استفاده می‌کند
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مجلس از تمام ظرفیت ها برای ارتقای سطح زندگی و معیشت بازنشستگان استفاده می کند.
رئیس دادگستری استان تهران:
هیات منصفه پشتوانه خوبی برای رسیدگی به جرایم سیاسی و مطبوعاتی است
رئیس دادگستری استان تهران گفت: مشکلی که در جامعه داریم مهجوریت قانون است و قانون مورد بی مهری قرار می‌گیرد و باید توجه شود که صلاح نظام به اجرای قانون است.
عضویت مجدد مدیر پگاه در هیأت‌مدیره انجمن مدیریت کیفیت
دکتر دبیریان مدیر تضمین کیفیت صنایع شیر ایران برای چهارمین بار متوالی به عضویت هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت انتخاب شد.
ربیعی: دستگیری‌ها در نهاد ریاست جمهوری کذب است / نظارت مدنی یکی از شاخص های مبارزه با فساد است
سخنگوی دولت، ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر دستگیری چند تن در نهاد ریاست جمهوری را کذب دانست و گفت: امیدوارم مقام های قضایی در پرونده ‌"آمدنیوز" اتهامات بی پایه ای که مایه تشویش اذهان عمومی می‌شود را مورد رسیدگی جدی قرار دهند.
فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
محرم مدرسه عشقی است که باید در آن درس آموخت. محرابی است که باید در آن به نماز عشق ایستاد و نردبانی است که باید از آن بالا رفت تا به لقای حق شتافت...
یادداشتی از محمد شریعتمداری
گسترش روحیه خیرعمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بیانیه‌ای به مناسبت پنجم سپتامبر، روز جهانی خیریه تاکید کرد: گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه است.
لابی‌های قدرت بودجه توانبخشی را به سمت بخش غیر دولتی سوق می‌دهد
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان گفت: نفوذ برخی نگاه‌های سنتی و لابی‌های قدرت باعث شده تمام بودجه‌های سازمان بهزیستی به سمت توانبخشی غیردولتی هدایت شود.
کمبود اعتبارات و انتظار برای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان
صدای معلولان کی شنیده می‌شود؟
«دخترم در جوانی پیر شده و ریز ریز، در مقابل چشمانم آب می‌شه؛ جز بیان کلمه‌هایی محدود، از نعمت صحبت کردن محرومه. گرچه رتق و فتق تموم کارهاش رو با دل و جون انجام می‌دم؛ اما خیلی سخت‌تر می‌گذره وقتی شرایط مالی و حمایت جدی نداشته باشی.»
شریعتمداری تاکید کرد:
استفاده حداکثری از فناوری‌های نوین و شفاف‌سازی امور / تامین اجتماعی برای نظام اسلامی پراهمیت است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر استفاده حداکثری از فناوری‌های نوین در ارائه خدمات به مخاطبان سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد و گفت: شفاف‌سازی فرایندها، خصوصا عملکردهای مالی در حوزه شرکت های زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی باید مورد نوجه ویژه قرار گیرد.
یادداشتی از محمد شریعتمداری
تقویت مشارکت گروه‌های مرجع اجتماعی
محمدحسن زدا:
کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی تقویت می‌شوند
قائم‌مقام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تفکر حاکم بر سازمان تامین‌اجتماعی، تقویت کارگزاری‌ها است، تصریح کرد: ضروری است با همفکری و بهره‌مندی از خرد جمعی، کارها و خدمات کارگزاری‌ها بهینه‌سازی شود.
در نشست تخصصی «ابعاد و چالش‌های طرح ساماندهی کودکان کار از ابتدا تاکنون» مطرح شد
کودک کار زاییده فقر است / ساماندهی به شیوه کنونی اثرگذار نیست
نخستین نشست از سلسله‌ نشست‌های «واکاوی نسبت نظام حمایتی و بیمه‌ای با مساله کودکان کار»، به همت هفته‌نامه آتیه‌نو و در محل موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه برگزار شد. در این نشست، با مروری بر ابعاد و چالش‌های طرح ساماندهی کودکان کاراز ابتدا تاکنون، بر ضرورت هم‌اندیشی در خصوص طراحی و تولید طرح‌های درست در مواجهه با کار کودک تاکید شد.
یادداشتی از دکتر محمدرضا جعفریان
مجموعه سازمان تامین اجتماعی، خدمتگزار مردم هستند
ارزش آقای رجایی، ارزش آقای باهنر...به این بود که خودی بودند، با مردم بودند، برای مردم خدمت می‌کردند. مردم احساس کرده بودند که اینها دارند خدمت می کنند (امام خمینی (ره))
فردا برگزار می‌شود
نشست تخصصی «ابعاد و چالش‌های طرح ساماندهی کودکان کار از ابتدا تاکنون»
هفته‌نامه آتیه‌نو، رسانه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، نخستین نشست از سلسله‌نشست‌های «واکاوی نسبت نظام حمایتی و بیمه‌ای با مسئله کودکان کار» را با موضوع «ابعاد و چالش‌های طرح ساماندهی کودکان کار از ابتدا تا کنون»، به همت موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه برگزار می‌کند.
حمایت بیمه‌ای از ذخایر ارزشمند روستایی
جمعی از مدیران کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با حضور در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر، از غرفه این صندوق بازدید کردند و با مدیران صندوق برای گسترش پوشش بیمه ای در مناطق به گفت‌و‌گو نشستند.
ارزش آقای رجایی، ارزش آقای باهنر...به این بود که خودی بودند، با مردم بودند، برای مردم خدمت می‌کردند. مردم احساس کرده بودند که اینها دارند خدمت می کنند (امام خمینی (ره))