فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
محرم مدرسه عشقی است که باید در آن درس آموخت. محرابی است که باید در آن به نماز عشق ایستاد و نردبانی است که باید از آن بالا رفت تا به لقای حق شتافت...
یادداشتی از محمد شریعتمداری
گسترش روحیه خیرعمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بیانیه‌ای به مناسبت پنجم سپتامبر، روز جهانی خیریه تاکید کرد: گسترش روحیه خیر عمومی و تلاش جمعی، ضرورت امروز جامعه است.
لابی‌های قدرت بودجه توانبخشی را به سمت بخش غیر دولتی سوق می‌دهد
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان گفت: نفوذ برخی نگاه‌های سنتی و لابی‌های قدرت باعث شده تمام بودجه‌های سازمان بهزیستی به سمت توانبخشی غیردولتی هدایت شود.
کمبود اعتبارات و انتظار برای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان
صدای معلولان کی شنیده می‌شود؟
«دخترم در جوانی پیر شده و ریز ریز، در مقابل چشمانم آب می‌شه؛ جز بیان کلمه‌هایی محدود، از نعمت صحبت کردن محرومه. گرچه رتق و فتق تموم کارهاش رو با دل و جون انجام می‌دم؛ اما خیلی سخت‌تر می‌گذره وقتی شرایط مالی و حمایت جدی نداشته باشی.»
شریعتمداری تاکید کرد:
استفاده حداکثری از فناوری‌های نوین و شفاف‌سازی امور / تامین اجتماعی برای نظام اسلامی پراهمیت است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر استفاده حداکثری از فناوری‌های نوین در ارائه خدمات به مخاطبان سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد و گفت: شفاف‌سازی فرایندها، خصوصا عملکردهای مالی در حوزه شرکت های زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی باید مورد نوجه ویژه قرار گیرد.
یادداشتی از محمد شریعتمداری
تقویت مشارکت گروه‌های مرجع اجتماعی
محمدحسن زدا:
کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی تقویت می‌شوند
قائم‌مقام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تفکر حاکم بر سازمان تامین‌اجتماعی، تقویت کارگزاری‌ها است، تصریح کرد: ضروری است با همفکری و بهره‌مندی از خرد جمعی، کارها و خدمات کارگزاری‌ها بهینه‌سازی شود.
در نشست تخصصی «ابعاد و چالش‌های طرح ساماندهی کودکان کار از ابتدا تاکنون» مطرح شد
کودک کار زاییده فقر است / ساماندهی به شیوه کنونی اثرگذار نیست
نخستین نشست از سلسله‌ نشست‌های «واکاوی نسبت نظام حمایتی و بیمه‌ای با مساله کودکان کار»، به همت هفته‌نامه آتیه‌نو و در محل موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه برگزار شد. در این نشست، با مروری بر ابعاد و چالش‌های طرح ساماندهی کودکان کاراز ابتدا تاکنون، بر ضرورت هم‌اندیشی در خصوص طراحی و تولید طرح‌های درست در مواجهه با کار کودک تاکید شد.
یادداشتی از دکتر محمدرضا جعفریان
مجموعه سازمان تامین اجتماعی، خدمتگزار مردم هستند
ارزش آقای رجایی، ارزش آقای باهنر...به این بود که خودی بودند، با مردم بودند، برای مردم خدمت می‌کردند. مردم احساس کرده بودند که اینها دارند خدمت می کنند (امام خمینی (ره))
فردا برگزار می‌شود
نشست تخصصی «ابعاد و چالش‌های طرح ساماندهی کودکان کار از ابتدا تاکنون»
هفته‌نامه آتیه‌نو، رسانه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، نخستین نشست از سلسله‌نشست‌های «واکاوی نسبت نظام حمایتی و بیمه‌ای با مسئله کودکان کار» را با موضوع «ابعاد و چالش‌های طرح ساماندهی کودکان کار از ابتدا تا کنون»، به همت موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه برگزار می‌کند.
حمایت بیمه‌ای از ذخایر ارزشمند روستایی
جمعی از مدیران کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با حضور در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر، از غرفه این صندوق بازدید کردند و با مدیران صندوق برای گسترش پوشش بیمه ای در مناطق به گفت‌و‌گو نشستند.
شهاب نادری، نماینده مجلس:
روستائیان و عشایر نیازمند حمایت بیشتری هستند
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: جمعیت روستایی و عشایر نه تنها در کرمانشاه، بلکه در سراسر کشور نیازمند حمایت بیشتر از سوی دولت و صندوق های بیمه ای هستند و با تحت پوشش بیمه قرار گرفتن این اقشار، انگیزه اشتغال و کارآفرینی در آنها بیشتر می شود.
رسانه‌ها مجرای انتقال تجربیات استان‌ها هستند
رئیس هیات مدیره موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه در سفر به استان سمنان، با مدیرکل و مدیر درمان تامین اجتماعی این این استان دیدار کرد و از آمادگی رسانه‌های سازمان برای پوشش اخبار و تحولات حوزه رفاه و تامین اجتماعی در استان‌ها سخن گفت.
استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای انتقال تجربیات
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه در راستای گسترش تعامل‌های ارتباطی با مدیرکل و مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
حسن صادقی در مراسم روز تامین اجتماعی مطرح کرد
ضرورت گفتمان‌سازی مفاهیم تامین‌اجتماعی
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با تاکید بر ضرورت طراحی نظام بهینه جذب نیروی انسانی در سازمان تامین اجتماعی گفت: ایجاد تناسب و تطابق میان نیروی انسانی و ساختار سازمان تامین اجتماعی، با در نظر گرفتن نیاز جامعه امروزی، یک اصل‌خدشه ناپذیر است و برنامه‌ریزی‌ها نیز باید بر اساس آن صورت پذیرد.
حسین هاشمی:
مجلس به دنبال تقویت حوزه تأمین اجتماعی است
نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ مجلس در این سال‌ها هرجا که نیاز بوده، قوانین مورد نیاز برای بهبود شرایط تأمین اجتماعی کشور را مورد بررسی یا تصویب قرار داده به‌نحوی‌که تعامل خوبی در این راستا برقرار است.
هماهنگی حوزه‌های فرهنگی، زمینه اثربخشی بیشتر فعالیت‌ها را فراهم می‌کند
نایب رئیس هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی گفت: واحدهای سازمانی مختلفی در فعالیت‌های رسانه‌ای تامین اجتماعی دخیل هستند که هماهنگی و همراستایی این مجموعه می‌تواند ارتقا یابد و با هم‌افزایی می‌توانیم زمینه اثربخشی بیشتر فعالیت‌ها را فراهم کنیم.
اجرای طرح راهبران شغلی برای پایدارسازی اشتغال مددجویان
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از اجرای طرح راهبران شغلی برای پایدارسازی اشتغال مددجویان تحت حمایت خبر داد.
به پیشنهاد پنج کشور و تصویب اکثریت اعضاء
شریعتمداری رئیس گروه آسیا و اقیانوسیه سازمان بین‌المللی کار شد
محمد شریعتمداری در اجلاس گروه آسیا و اقیانوسیه سازمان بین المللى کار با اتمام دوره ریاست چین با پیشنهاد پنج کشور و تصویب اکثریت اعضاء به ریاست گروه مذکور برگزیده شد.
روحانی، رئیس جمهور:
آمریکا برخلاف مقررات بین‌المللی در مقابل ملت ما ایستاده / توسعه گردشگری از اهداف بزرگ دولت برای اشتغال و رونق اقتصادی کشور است
رئیس جمهوری گفت: امروز اساس جنگ بدخواهان با ملت جنگ امید یا جنگ اراده هاست ولی پیروز نهایی این جنگ ملت ایران خواهد بود.
ارزش آقای رجایی، ارزش آقای باهنر...به این بود که خودی بودند، با مردم بودند، برای مردم خدمت می‌کردند. مردم احساس کرده بودند که اینها دارند خدمت می کنند (امام خمینی (ره))