مدیرعامل شستا مطرح کرد:
شفافیت اولویت اصلی شستا است
مدیرعامل شستا با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از شستا در مجلس، گفت: شفاف شدن و علنی شدن پرونده‌های سنوات گذشته کاملا مورد حمایت و درخواست اینجانب است چرا که معتقدم با ورود مجلس ظرفیت پیگیری موارد در سیستم قضایی کشور تقویت خواهد شد.
در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شستا رخ داد:
کمک 9 میلیارد و 600 میلیون ریالی هلدینگ سیمان تامین به مددجویان بهزیستی
در راستای سیاست‌های دولت و مجموعه شستا برای یاری رسانده به اقشار کم توان جامعه این شرکت به همراه شرکت های تابعه خود و با دستور مدیرعامل شستا، رقمی معادل ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال را به حساب‌های بهزیستی واریز کردند.
با ابلاغ حکم هیئت مدیره موظف از سوی جمارانیان رخ داد:
آغاز به کار هوشیاری به عنوان مدیرعامل سیمان فارس خوزستان
به گزارش تامین24 به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین شستا، رضا جمارانیان حکم هیات مدیره موظف سیمان فارس خوزستان را ابلاغ و هوشیاری بعنوان مدیر عامل کار خود را آغاز کرد.
یک فعال کارگری تاکید کرد
متولیان اشتغال برای بیکاری جوانان برنامه‌ریزی کنند
یک فعال کارگری بر لزوم استفاده از منابع و سرمایه‌های انسانی در کشور تاکید کرد و گفت: با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری دانش آموختگان، دستگاه‌های متولی اشتغال باید برای ساماندهی جوانان بیکار برنامه‌ریزی کنند.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار:
کار و تولید، اشتغال و حیات اقتصادی بنگاه‌ها، سه ضلع یک مثلثند
کریم یاوری، گفت: آشنایی کارگران در محیط کار با حقوق قانونی و نحوه چگونگی انجام بهتر وظایفی که در کارگاه به عهده آنان است، برای بهبود و رونق تولید ضروری است.
کارنامه درخشان بانک رفاه کارگران در چابک‌سازی و مولدسازی دارایی‌ها
رییس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس از بانک‌ رفاه کارگران به دلیل واگذاری املاک مازاد و عزم جدی برای چابک و مولدسازی دارایی‌ها تمجید کرد.
معاون اشتغال وزیر کار مطرح کرد؛
۲ سناریو برای اشتغال ۹۸
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با بیان اینکه باید سیاست‌های اشتغال را متناسب با دوران رونق و رکود تنظیم کنیم، از تدوین دو سناریو منطبق با شرایط اقتصادی برای اشتغال ۹۸ خبر داد.
فهرست با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان اعلام شد؛
آمریکا و چین در صدر فهرست با ارزش‌ترین شرکت‌ها
به‌دنبال اعلام فهرست باارزش‌ترین شرکت‌های جهان، کشورهای آمریکا و چین کماکان میزبان با ارزش‌ترین شرکت‌های حال حاضر در جهان هستند.
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد
احتمال واگذاری سهام سایپا و ایران‌خودرو به بخش خصوصی
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب نهایی واگذاری حدود ۱۴ درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود ۱۷ درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می‌شود.
بر اساس تفاهم نامه همکاری میان معاونت امور تعاون وزارت کار و شستا ؛
برخی از شرکت‌های شستا به تعاونی‌های توانمند واگذار می‌شود
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امضای تفاهم نامه میان این معاونت و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی خبرداد .
مدیرعامل پتروشیمی فارابی تصریح کرد:
برنامه ریزی برای تولید حداکثر در پتروشیمی فارابی
پتروشیمی فارابی از شرکت‌های تابعه شستا، که در سال ۱۳۵۲ با مشارکت گروه ژاپنی میتسوبیشی تاسیس شد، تولیدکننده سالانه ۵۰ هزار تن دی‌اکتیل فتالات و ۱۵ هزار تن انیدرید فتالیک است و در مجموع ۱۵ درصد از تولید D.O.P و ۳۵ درصد از P.A.F کل کشور را تامین می‌کند.
یادداشتی از جمال رازقی جهرمی
الزامات رونق تولید از دیدگاه بخش خصوصی
انتخاب شعار رونق تولید انتخابی مطلوب و ارزشمند است اما در رسیدن به آن چالش های بزرگی وجود دارد که تمامی ارکان جامعه برای رسیدن به این خواسته باید همتی مضاعف داشته باشند.
شرایط اعزام نیروی کار به خارج از کشور فراهم شود
یک کارشناس بازار کار معتقد است با تزریق پول به بازار، شغل ایجاد نمی‌شود و در شرایطی که بسیاری از کشورها به شدت نیازمند نیروی انسانی هستند، باید شرایط بهره‌گیری و اعزام نیروهای کار ماهر و متخصص خود را فراهم کنیم.
به منظور خروج از بنگاهداری انجام شد؛
تشکیل هیات واگذاری صندوق ها به ریاست وزیر کار
هیات واگذاری صندوق ها به ریاست و تحت نظر مستقیم وزیر و رئیس هیات امناء سازمان تامین اجتماعی و صندوق های تابعه تشکیل شده است .
عضو اتاق بازرگانی ایران
تحریم‌ها موجب بیکاری می‌شود
رضی حاج آقامیری می‌گوید: تحریم باعث کوچک شدن اقتصاد و افزایش بیکاری می‌شود.
ضرورت بومی سازی تولید در شرایط تحریم
عضو بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان گفت: بومی سازی تولید اقدامی مناسب در شرایط تحریم است و با تحقق این مهم، صنایع پایین دستی نفت و پتروشیمی، صنایع فرآوری معادن و خدمات بستری مناسب برای ایجاد مشاغل جدید هستند.
سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی مطرح کرد:
واگذاری نیروگاه گازی خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی
سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی گفت: در جلسه مشترکی با سازمان خصوصی سازی واگذاری نیروگاه برق خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی در قالب پرداخت بدهی دولت، نهایی شد.
یادداشتی از دکتر احمد میدری
توسعه نیازمند افزایش ظرفیت‌های حکومتی است
سخنانم را با تمثیلی از زنده‌یاد، دکتر حسین عظیمی (اقتصاددان نام‌آور فقید) شروع می‌کنم؛ ایشان در کتاب مجموع مقالاتی که تحت عنوان «سیاست‌، برنامه‌ریزی و توسعه» منتشر شد، وضعیت نظام اجرایی کشور را به ارابه‌ای تشبیه می‌کند که در سربالایی می‌رود و از سنگینی بار، دو اسب ارابه به یکدیگر حمله می‌کنند؛
عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران اظهار داشت:
جهش بیش از 100 درصدی قیمت مسکن
عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: با توجه به جهش بیش از ۱۰۰ درصد قیمت‌ها در بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات متناسب با توان بازپرداخت متقاضیان، ضروری به نظر می‌رسد و از سوی دیگر سیاست‌های تولید خانه‌های کوچک متراژ باید در دستور کار قرار گیرد.
دکتر حسن سبحانی به سوالاتی در ارتباط با فعالیت ها و چالش های اقتصادی، معیشت مردم، شکاف طبقاتی، فساد اقتصادی و جذب سرمایه گذاری توسط دولت پاسخ داد.
تقویت سرمایه اجتماعی به‌دلیل پیوندی که با اقتصاد و سایر بخش‌های زندگی مردم دارد، جزء مهم‌ترین مسائل در کشور ماست، اما متاسفانه همان طور که تاریخ ایران نیز گویاست، کشور ما در طول تاریخ، جز در مقاطعی بسیار کوتاه از ضعف سرمایه اجتماعی در رنج بوده است.