در اصلاح ساختار بودجه 1399 قابل مشاهده است؛
استفاده حداکثری از منابع بودجه برای تولید
تکیه بر منابع بودجه در راستای حمایت از تولید، به وضوح در چارچوب اصلاح ساختاری بودجه 1399 قابل مشاهده است.
رئیس‌جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه 99 به مجلس:
طرح تحول سلامت در سال آینده هم ادامه می یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت و مقابله با تحریم خواهد بود
رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه علائم و برآوردها نشان می‌دهد که امسال رشد اقتصاد منهای نفت کشور مثبت باشد، گفت: طی 9 ماه گذشته و به‌رغم تشدید تحریم‌ها و فشارها، بودجه‌های جاری به موقع پرداخت گردیده و 34 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی نیز تاکنون پرداخت شده است.
برنامه اصلاح ساختاری بودجه نشان داد؛
اصلاحات بودجه ای پشتیبان رشد پایدار اشتغال‌زا
سازمان برنامه و بودجه چارچوب اصلاح ساختاری بودجه 1399 را با رویکرد قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت را اعلام کرد.
پیش بینی بودجه 1399 نشان داد؛
افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان
محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد بودجه گفت: پیش بینی‌ها برای بودجه سال ۹۹ افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد کارمندان و ۶ هزار میلیارد تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان است.
نوبخت مهم ترین سیاست بودجه 1399 را اعلام کرد:
جبران کاهش قدرت خرید مردم
با توجه اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص بودجه 1399، جبران کاهش قدرت خرید مردم یکی از سیاست‌های اصلی لایحه بودجه سال آینده کل کشور اعلام شد.
دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران:
دیدگاه کارآفرینان در تنقیح مقررات تامین اجتماعی نقش مهمی دارد
دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران گفت: بیان دیدگاه کارآفرینان در شورا تنقیح مقررات سازمان تامین اجتماعی جهت تهیه و تدوین بخشنامه‌های جدید نقش مهمی ایفا می‌کند.
اطلاعیه دفتر سخنگوی دولت:
نرخ دلار در بودجه سال ۹۹ برای کالاهای اساسی ۴۲۰۰ تومان است
دفتر سخنگوی دولت با صدور اطلاعیه‌ای سخنان علی ربیعی در خصوص نرخ دلار در بودجه سال آینده اعلام کرد: منظور سخنگوی دولت دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان بوده که به اشتباه ۴۵۰۰ تومان بیان شده است.
68 میلیون تومان متوسط تسهیلات بانک رفاه
بر اساس خروجی آمارنامه وزارت تعاون، متوسط مبلغ اختصاص یافته توسط بانک رفاه کارگران در سال 1397 برای هر تسهیلات در کل کشور تقریباً 682 میلیون ریال اعلام شده است.
برگزاری بزرگترین آزمون استخدامی بخش خصوصی به صورت اینترنتی
بزرگترین آزمون اینترنتی کشور با هدف کمک به استخدام شرکت‌های خصوصی، با بیش از ۳۳ هزار متقاضی کار برای مشاغل مهندسی، روز دوشنبه برگزار شد.
مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت کار خبرداد:
رشته‌های فنی در اولویت اعزام نیروی کار به خارج
مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعزام دو هزار نیروی کار ایرانی به خارج طی سال گذشته خبر داد و گفت: رشته‌های فنی و مهارتی در اولویت اعزام به خارج هستند.
معاون اول رییس‌جمهور:
مردم ایران با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند
معاون اول رییس‌جمهور گفت: همواره باید سر تعظیم در برابر ملت ایران به ویژه طبقات ضعیف فرود آوریم که این روزها را با صبر و تحمل سختی‌ها پشت سر گذاشتند و حاضر نشدند کمترین حرکتی که نشان دهد کشور و نظام در معرض خطر قرار دارد از خود بروز دهند؛ آنها با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند و کمر خم نکردند.
میانگین ساعت کار در ایران بیشتر از کشورهای مطرح اروپا
سازمان بین المللی کار در تازه ترین آمار ساعات کار در جهان، میانگین ساعت کار در ایران را بیشتر از کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، انگلستان و اسپانیا عنوان کرد.
مردان 28 درصد بیشتر از زنان کار می کنند
بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، به طور متوسط مردان 28 درصد بیشتر از زنان کار می کنند.
مؤسسه راهبردهای بازنشستگی صبا منتشر کرد:
مسئله‌شناسی رکود در بنگاه‌های صنعتی
کتاب «مسئله‌شناسی رکود در بنگاه‌های صنعتی» از سوی موسسه راهبردهای بازنشستگی صبا به نویسندگی حمید بختیاری منتشر شد؛ در این کتاب برای برون‌رفت از شرایط رکودی حاکم بر فضای اقتصادی کشور، راهکارها و پیشنهادهایی متناسب با نوع فعالیت در سطوح مختلف بنگاه، صنعت، کلان اقتصادی و فراملی ارائه شده است.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون خبر داد:
اشتغال مجدد بیش از ۱۳ هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفت: بیش از 13 هزار نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در هفت ماهه اول سالجاری اشتغال مجدد پیدا کردند.
وضعیت شاخص های اقتصادی در آبان 1398
شاخص کل قیمت مصرف کننده خانوار افزایش یافت
مرکز آمار ایران در گزارشی شاخص کل قیمت مصرف کننده خانوار را در آبانماه 1398 عدد 187.8 اعلام کرد که نسبت به ماه قبل 1.6 درصد افزایش را نشان میدهد.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین‌اجتماعی:
چالش‌های شستا به نقطه قوت تبدیل شده است
محمد رضوانی‌فر معتقد است: شستا را از گذشته به ارث نبردیم بلکه از آیندگان به عاریه گرفته‌ایم، این امانت را باید به شکلی مدیریت کنیم که با افتخار به نسل بعدی تحویل دهیم.
نتایج سومین دوره مسابقه عکس سلفی «من و کارم» مشخص شد
نتایج سومین دوره مسابقه عکس سلفی «من و کارم» مشخص و از بین شرکت کنندگان در این مسابقه 3 نفر به عنوان برندگان و 10 نفر به عنوان برگزیدگان اعلام شدند.
تازه‌ترین گزارش ‌مرکزی از تحولات مسکن شهر تهران ؛
افزایش 20 درصدی معاملات مسکن در تهران
بانک مرکزی در تازه‌ترین گزارش تحولات بازار مسکن در تهران، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی تهران را 4.1 هزار واحد اعلام کرد که نسبت به ماه گذشته افزایش 19.5 درصدی را نشان میدهد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خبر داد :
ثبت طرح های اشتغال غیرواقعی
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه ثبت طرح های اشتغال زیاد است ولی نیت بیشتر متقاضیان تنها پول گرفتن است، گفت: اکثر افراد فاکتورهای صوری ارائه می‌دهند تا بتوانند وام بگیرند.
مفهوم «کار شایسته» در سال 1988 و با تصویب بیانیه رسمی «اصول و حقوق بنیادین کار» به ادبیات بین‌المللی بازار کار وارد شد، رویکردی که در سال 1999 و در گزارش «خوان سوماویا»، مدیرکل سازمان بین‌المللی کار، در نشست هشتادوهفتم این سازمان، «کار شایسته» نامیده شد.
تقویت سرمایه اجتماعی به‌دلیل پیوندی که با اقتصاد و سایر بخش‌های زندگی مردم دارد، جزء مهم‌ترین مسائل در کشور ماست، اما متاسفانه همان طور که تاریخ ایران نیز گویاست، کشور ما در طول تاریخ، جز در مقاطعی بسیار کوتاه از ضعف سرمایه اجتماعی در رنج بوده است.