مدیر کل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تأمین اجتماعی:
نرم‌افزارهای نسخ الکترونیک هوشمند پیاده‌سازی شده‌اند
مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: سامانه نسخه الکترونیک مبتنی بر وب توسط پزشکان قابل دسترس است و هر پزشکی در این سامانه ثبت‌نام کند، پس از تأیید ۶۰ درصد از مطالبات خود را به‌صورت الکترونیکی دریافت می‌کند.
سرطان با طعم پیتزای ایتالیایی
افزایش روز افزون فست فودی ها در هر کوچه و خیابانی، حکایت از استقبال مردم به خوردن غذاهای آماده به ویژه از نوع فرنگی آن دارد. در حالی که فست فودها به عنوان غذای سرطان زا شناخته می شوند.
گزارش «تامین 24» از بخش رادیو تراپی و آنکولوژی بیمارستان شهید فیاض بخش
اینجا امید شفا با پرتوها بالاست
وارد سالن که می شوم نگاهم با ازدحام چهره های رنگ پریده ای که یک در میان با ماسک پوشیده شده اند و چشمانی که بی رمق گاه به جایی دور خیره مانده اند تسخیر می شود، تنشان گرچه نحیف و رنجوراما دلشان پرامید است و با صبوری شانه به شانه هم بر نیمکت های فلزی نشسته اند و منتظرند که برای تاباندن امواج شفابخش برپیکرشان فراخوانده شوند.
اجرای هتلینگ بیمارستان های تامین اجتماعی امسال نهایی می شود
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: اجرای طرح ارتقای خدمات بیمارستان به بیمار بستری (هتلینگ) در تمام بیمارستان های ملکی این سازمان، امسال با برنامه ریزی های انجام شده و با تامین اعتبارات مورد نیاز به پایان می رسد.
یادداشتی از دکتر علیرضا احمدزاده
پا جای پای تامین‌اجتماعی
اجرای طرح تحول سلامت در کشور طی چند سال گذشته، در کنار نقاط‌قوت طرح، هزینه‌های نظام سلامت و نظام بیمه‌ای کشور را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش داده است.
خدمه پرواز بیشتر به سرطان مبتلا می شوند
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که خدمه پرواز نسبت به افراد عادی بیشتر به برخی از سرطان ها مبتلا می شوند.
آلودگی هوا عامل مرگ ۴.۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶
طبق گزارش جدید سازمان ملل، حدود ۴.۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ به دلیل میزان بالا آلودگی هوا جان خود را از دست داده اند.
حمایت از حوزه سلامت همچنان از اولویت های نخست بانک رفاه کارگران
مدیرعامل بانک رفاه گفت : بانک رفاه در حمایت از نظام سلامت از هیچ کوششی فروگذار نمی کند.
وزیر بهداشت:
دفترچه بیمه چک سفیدامضا نیست
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه دفترچه بیمه درمانی چک سفید امضا نیست که انتظار داشته باشیم که بیمه‌ها هر هزینه‌ای که تعیین می‌شود پرداخت کنند، اظهار کرد: باید به بیمه‌ها حق بدهیم که محدودیت‌هایی برای هزینه‌های غیرضروری اعمال کنند.
غربالگری، مایه حفظ منابع بیمه‌ای
بیماری‌هایی که کمر بیمار و بیمه را خم می‌کند!
اگر تولیت نظام سلامت با پیشگیری و غربالگری در مسیر کاهش آمار بیماری‌های ژنتیک حرکت کند، بخش زیادی از منابع بیمه‌های درمانی حفظ می‌شود. بیماری‌های ژنتیکی را می‌توان یکی از دلایل اصلی افزایش هزینه‌های نظام درمان در ایران دانست، تا جایی که به گفته کارشناسان، گاهی هزینه‌های دارویی و درمانی یک بیمار مبتلا به بیماری ژنتیکی، بیش از 100برابر هزینه‌های حفظ سلامتی یک شهروند سالم است.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران:
۷۰ درصد مطالبات بیمارستان ها ماهانه پرداخت می شود
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با مدیریت هزینه ها، متعهد هستیم ۷۰ درصد مطالبات بیمارستان ها را هر ماه پرداخت کنیم.
چه استان هایی بدترین وضعیت را در سلامت جسمی کودکان دارند؟
رئیس مرکز تحقیقات مدیریت رفاه اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: نتایج یک مطالعه در حوزه کودکان نشان می دهد که سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان بدترین شرایط را در رابطه با وضعیت سلامت جسمی کودکان دارند.
"بستری" مشمول پوشش بیمه اعتیاد نیست
مدیرکل خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت تاکید کرد که قانونگذار باید برای وضعیت هویت معتادان متجاهر تصمیم بگیرد تا در چارچوب آن، معتادان بی‌هویت بتوانند از مزایای صندوق‌های مختلف بیمه‌ای بهره‌مند شوند.
نظر پزشک امام درباره رهبر انقلاب
دکتر عارفی گفت:آیت‌الله خامنه‌ای شاگرد امام خمینی (ره) هستند و مشابه امام جلو می‌روند، مردانه می‌جنگند و با صداقت به پیش می‌روند و با وجود مشکلات، ایستاده‌اند. ما راهی نداریم، جز اینکه جلوی زورگو بایستیم.
تشخیص سلامت جنسی در گزینش‌های شغلی غیر ممکن است
عضو انجمن روانپزشکان ایران تاکید کرد که در جریان یک مصاحبه شغلی نمی‌توان گرایشات غیرمعمول جنسی را شناسایی کرد؛ به همین دلیل پیشگیری از وقوع ارتکاب رفتارهای نامتناسب در محیط‌هایی مانند مدارس، با آموزش کارکنان آن، والدین، کودکان و نوجوانان به دست می‌آید.
ارز یارانه‌ای دارو پابرجاست
سخنگوی سازمان غذا و دارو تأکید کرد: ارز یارانه دارو همچنان برقرار است و تنها زمان پرداخت آن تغییر کرده است.
مدیرکل خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت خبر داد
حذف دفترچه‌های بیمه در بیمارستان‌ها از تیر ماه
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران از اجباری شدن پذیرش بیماران در حوزه بستری از طریق سامانه استحقاق‌سنجی و با حذف دفترچه بیمه از تیر ماه خبر داد.
پیدا و پنهان آمار ایدز در ایران
بررسی های وزارت بهداشت حاکی از این است که جمعیت مبتلا به ایدز در ایران بسیار بیشتر از آمار رسمی این وزارتخانه است، یعنی تعداد زیادی از این افراد به صورت شناسایی نشده در جامعه قدم می زنند.
300 میلیون دندان پوسیده در دهان ایرانیان وجود دارد
عضو کمیته سلامت دهان انجمن دندانپزشکان ایران با بیان اینکه طبق آخرین برآوردها 300 میلیون دندان پوسیده در دهان ایرانیان وجود دارد، تاکید کرد: ضروری است تمام دست اندرکاران سلامت و مردم در حوزه پیشگیری فعال شوند.
دانشمند ایرانی رویان نیمه‌انسان نیمه‌پرنده ساخت
دانشمندان موفق به تولید رویانی نیمه انسان نیمه مرغ در آزمایشگاه شده‌اند؛ این کار برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه تغییر سلول‌ها به یک جنین انجام شده است.
پرستاری شغلی است که تا عاشق نباشی نبض تپنده هر بیمار، لبخند بر لبانت جاری نمی سازد. پرستاران، نماد گذشت و ایثارند و بهترین خاطره هر یک از آنها، بازگشت به حیات و فرصت دوباره بیماران است.