رئیس‌جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه 99 به مجلس:
طرح تحول سلامت در سال آینده هم ادامه می یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت و مقابله با تحریم خواهد بود
رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه علائم و برآوردها نشان می‌دهد که امسال رشد اقتصاد منهای نفت کشور مثبت باشد، گفت: طی 9 ماه گذشته و به‌رغم تشدید تحریم‌ها و فشارها، بودجه‌های جاری به موقع پرداخت گردیده و 34 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی نیز تاکنون پرداخت شده است.
پیدا و پنهان ویروس آنفلوانزا در ایران/شرط تعطیل شدن کلاس‌های درس
ویروس آنفلوانزا همزمان با آغاز فصل پاییز در ایران شایع شده و تلفاتی هم داشته، اما نکته مهم مراجعه دیرهنگام برخی بیماران است که از ابتلا به این بیماری آگاه نیستند.
چطور طول دوره آنفلوآنزا را کوتاه کنیم؟
آنفلونزا از آن جمله بیماری‌هایی است که درمانی قطعی برای آن وجود ندارد اما با پیروی از یک سری دستورالعمل‌ها می‌توانید طول دوره آن را کوتاه و از عوارض خطرناکش در امان باشید.
چرا سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان بهبود نمی‌یابد؟
بازنشستگان کشوری که قرارداد بیمه تکمیلی آنها اول دی ماه منقضی می‌شود، نگران قرارداد جدید بیمه تکمیلی هستند.
3500 کارگاه تحت پوشش شعبه یک شوشتر هستند
اعضای کمیته بیمه و درمان تأمین اجتماعی خوزستان با حضور در شعبه یک شوشتر از چگونگی روند اجرایی امور بیمه شدگان و مستمری بگیران بازدید کردند.
وزیر بهداشت: موج آنفلوانزا تا ۱۰ روز دیگر فروکش می کند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری آنفلوانزا قابل کنترل است، هنوز در دوره اوج و شیوع این بیماری هستیم اما انتظار داریم این دوره طی ۸ یا ۱۰ روز آینده فروکش کند و به حالت عادی بر گردیم.
رییس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت :
سرعت حرکت به سوی سالمندی در ایران بیشتر از اروپا است
یک متخصص اپیدمیولوژی گفت: سرعت پیشروی ایران به سوی سالمندی به اندازه ای است که تا ۲۵ تا ۳۰ سال آینده حدود ۲۵تا ۳۰ درصد از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند
هشت هزار تماس روزانه اورژانسی مرتبط با آلودگی هوا
رئیس مرکز اورژانس تهران با اشاره به آلودگی هوای پایتخت در روزهای گذشته گفت: به طور میانگین روزانه نزدیک به ۸ هزار تماس با اورژانس تهران برقرار شده است که این موضوع نشان دهنده تاثیرات منفی آلودگی هوا بر سلامت مردم است.
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت خبر داد؛
ثبت ۵۶ فوتی آنفلوانزا در کشور
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: با شیوع آنفلوانزا در کشور، از اول مهر ۹۸ تاکنون، ۵۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت شده اند.
رئیس جمهور در دیدار با جمعی از معلولان کشور:
هیچ‌گونه محدویت اجتماعی، شغلی و فعالیت علمی نباید برای معلولان وجود داشته باشد
رئیس جمهور، کار و خدمت به افراد دارای معلولیت را موجب افتخار دانست و تاکید کرد: وظیفه ما مهارت‌آموزی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت، ایجاد فرصت برابر برای آنان و مهیا کردن فضایی است که این عزیزان بدون دغدغه و با آرامش به زندگی و فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهند.
بازگشت قلب مرده به زندگی برای اولین بار در آمریکا
جراحان آمریکایی برای اولین بار در این کشور موفق شدند که قلب یک اهداکننده فوت شده را که گردش خون در بدنش متوقف شده بود، به فرد دیگری پیوند بزنند.
پروژه های عمرانی مدیریت درمان تامین اجتماعی اردبیل در حال احداث است
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل از اعتبار 710 میلیارد ریالی برای انجام پروژه های عمرانی در سال جاری خبر داد.
افزایش ‌دو برابری زنان مبتلا به ویروس اچ‌آی‌وی
همزمان با هفته جهانی ایدز، خبرهای نه چندان امیدوارکننده‌ای از فعالیت‌ها برای بیماریابی و ارائه آموزش‌های پیشگیرانه از ابتلا به اچ‌آی‌وی/ ایدز در کشور به گوش می‌رسد.
تقدیر استاندار ایلام از مدیریت درمان تامین اجتماعی استان
سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام در اجلاس استانی نماز از مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام تقدیر کرد.
کسب رتبه‌های برتر توسط بیمارستان‌های تامین اجتماعی همدان
مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان از کسب رتبه اول اورژانس بیمارستان غرضی ملایر و رتبه دوم بیمارستان آتیه همدان در سطح‌بندی سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
مدیر کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی:
ارتقای کیفیت خدمات درمانی اولویت اصلی حوزه درمان است
مدیر کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: ارتقای کیفیت خدمات درمانی تامین اجتماعی اولویت اصلی حوزه درمان است.
مبتلایان به آنفلوآنزا دگزامتازون تزریق نکنند
عضو کمیته کشوری آنفلوانزا با بیان اینکه همچنان بیشترین ویروس در گردش آنفلوآنزا در سال جاری H۱N۱ است، درباره برخی تصورات در زمینه تزریق دگزامتازون در این بیماری، گفت: دگزامتازون هرچند که علائم التهاب را کاهش می‌دهد، اما ممکن است باعث کاهش قوای سیستم ایمنی فرد مبتلا به آنفلوآنزا شده و وضعیت بیمار را وخیم‌تر کند.
سالانه ۳۱۲ هزار نفر در کشور بر اثر بیماری‌های غیرواگیر می‌میرند
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالانه ۳۸۰ هزار نفر در کشور می‌میرند که از این تعداد ۳۱۲ هزار مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است.
پرستاری شغلی است که تا عاشق نباشی نبض تپنده هر بیمار، لبخند بر لبانت جاری نمی سازد. پرستاران، نماد گذشت و ایثارند و بهترین خاطره هر یک از آنها، بازگشت به حیات و فرصت دوباره بیماران است.