جمالی نوبندگانی مطرح کرد:
تاثیر 90 درصدی تحریم‌ها بر واردات داروهای بیماران خاص
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تحریم‌ها بیش از 90 درصد بر روی واردات داروهای بیماران خاص و سرطانی تاثیر گذاشته است، گفت: زمانی که ما در موضوعات مهمی مانند فروش نفت با مشکلات عدیده‌ای مواجهیم، وزارت بهداشت در تلاش است بتواند اقدامات مناسبی را در این بخش انجام دهد.
صدور ۵۰۰ هزار جلد دفترچه بیمه برای مددجویان کمیته امداد
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: صدور دفترچه بیمه درمانی به مددجویان کمیته امداد به وضعیت با ثباتی رسیده است.
مرگ سالانه ۱۳۸ میلیون نفر به‌دلیل قصور پزشکی
طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، قصور پزشکی علت اصلی مرگ در سراسر جهان است.
از اول مهر
جریمه، در انتظار پزشکانی که از کارتخوان استفاده نکنند
مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و برون سپاری سازمان امور مالیاتی با اشاره به پایان مهلت ثبت‌نام فعالان بخش درمان اعم از صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در سامانه صندوق فروش گفت: فقط ۲۰ درصد از مشمولان اعلام شده، به این سامانه مراجعه و ثبت‌نام کرده‌اند درحالیکه از اول مهر ملزم به نصب و استفاده از پایانه فروش هستند و در غیر این صورت جریمه می‌شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد:
تامین تمام داروهای موردنیاز کشور تا 3 سال دیگر
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۹۷ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید می شود و با استفاده از ۱۲۰۰ شرکت دانش بنیان تصمیم داریم در ۳ سال آینده تمام داروهای مورد نیاز کشور را تامین کنیم.
در پنج ماهه لغایت مرداد سالجاری انجام شد؛
پرداخت بیش از 12 هزار میلیارد ریال انواع مستمری توسط تامین اجتماعی گیلان
به منظور ارائه انواع تعهدات بلندمدت به مستمری بگیران گیلانی ، طی پنج ماهه لغایت مرداد سال جاری توسط تامین اجتماعی این استان بیش از 12 هزار میلیارد ریال مستمری پرداخت شد .
افتتاح بخش ccu بیمارستان تامین اجتماعی چالوس
بخش ccu بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس با حضور دکتر محمد خورشیدی مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران، دکتر احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس، محمد ناصر زندی فرماندار و دیگر مقامات محلی با اعتباری بالغ بر 700 میلیون تومان افتتاح شد.
آماده‌باش 17 هزار نیروی اورژانس برای پوشش امدادی مراسم «تاسوعا» و «عاشورا»
رئیس سازمان اورژانس کشور از آماده‌باش 17 هزار پرسنل فوریت‌های پزشکی برای پوشش امدادی مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در کشور خبر داد.
انجام 4200 مورد سی تی اسکن در بیمارستان تامین اجتماعی زنجان
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی امام حسین (ع) زنجان از روند رو به رشد تعداد CTاسکنهای انجام شده در سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از 4200 مورد CT در مجموع بخشهای سرپایی و بستری انجام شده است.
وزیر بهداشت:
اجرای نسخه الکترونیکی قطعا منجر به شفافیت می‌شود
وزیر بهداشت گفت: اجرای پرونده الکترونیک سلامت و الزامات آن از جمله برنامه نسخه الکترونیکی قطعا منجر به شفافیت می‌شود، زیرا راهی به جز این مسیر نیست که گردش دارو و اقتصاد سلامت را بهینه و شفاف سازد.
دکتر مهدی درخشان اعلام کرد:
توسعه اخیر مراکز درمانی تامین‌اجتماعی به اندازه 15 سال گذشته
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به توسعه خدمات درمانی طی چهار سال گذشته گفت: در این مدت به اندازه ۱۵ سال قبل از آن ساخت و ساز عمرانی در ۸۱ بیمارستان تامین اجتماعی و ۲۹۰ مرکز درمانی وابسته به این سازمان انجام شده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
ارائه خدمات درمانی تامین اجتماعی در نقاط مختلف کشور عادلانه‌تر می‌شود
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده تا عدالت بیشتری بین شهرستان‌های مختلف به لحاظ خدمات درمانی به وجود آوریم.
مردم به‌صورت مستقیم به متکدیان کمک نکنند
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران یکی از راه‌های گسترش جرایم و آسیب‌های جامعه را تکدی‌گری دانست و با اشاره به آئین‌نامه مصوبه سال ۱۳۷۸ شورای عالی اداری که حدود ۱۱ دستگاه در این حوزه مسئولیت دارند،‌ گفت: به نظر می‌رسد هنوز نتوانسته‌ایم این آئین‌نامه را به‌درستی اجرا کنیم.
تعیین تکلیف بیمه تکمیلی و پاداش فرهنگیان بازنشسته تا پایان این ماه
رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش از تعیین تکلیف بیمه تکمیلی و پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته تا پایان این ماه خبر داد.
آیین‌نامه «بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد
هیأت دولت به پیشنهاد مشترک وزارت‌خانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» را تصویب کرد.
راه اندازی بیمارستان صحرایی تامین اجتماعی ایلام در مرز مهران
مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام از راه اندازی بیمارستان صحرایی در مرز مهران خبر داد.
محققان ایرلندی پی بردند؛
رعایت نشدن بهداشت دهان و دندان، عامل افزایش خطر سرطان کبد
تحقیق جدید نشان می دهد بین شرایط بهداشت دهان و دندان و خطر ابتلا به برخی سرطان های دستگاه گوارش ارتباط وجود دارد.
کمبود پزشک؛ از واقعیت تا انحصار / مردم مناطق محروم فعلا بیمار نشوند!
کمبود پزشک متخصص در مناطق محروم کشور، از جمله چالش های پیش روی متولیان نظام سلامت است. اما، مخالفان افزایش ظرفیت پزشکی معتقدند که در چند سال آینده این کمبود مرتفع خواهد شد.
بازدید رئیس و مدیران بهداری نیروی زمینی سپاه از بیمارستان میلاد
فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه گفت: طبق فرموده امام راحل خدمت به بندگان خدا، خدمت به خداست؛ بنابراین کار و خدمت در بیمارستان میلاد ارزشمند است.
حمایت بانک رفاه کارگران از نظام سلامت کشور:
10دستگاه آمبولانس به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا شد
بانک رفاه کارگران همزمان با هفته دولت و در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی در حوزه سلامت ، ۱۰ دستگاه آمبولانس به منظور توسعه ناوگان بیمارستانی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا کرد.