معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگوی ویژه خبری مطرح کرد
همکاری حداکثری تامین اجتماعی با پیمانکاران طرح‌های عمرانی
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی از همکاری این سازمان با پیمانکاران مجری طرح‌های عمرانی کشور خبر داد و گفت: پیمانکاران در طرح‌های عمرانی از دولت مطالبات زیادی دارند که موفق به گرفتن آن نشده‌اند؛ دولت اسنادی را به نام اسناد خزانه منتشر کرد که تاریخ سررسید آن برای سال بعد است و پیمانکاران برای پرداخت حق بیمه با مشکلاتی مواجه هستند.
دیدگاه منتقدان استیضاح وزیر رفاه
ریل‌گذاری رفاه را متوقف نکنیم
رفاه اجتماعی از موضوعات مهم و پایه‌ای در جوامع گوناگون است که عموما بخش قابل ملاحظه‌ای از توان و انرژی و دغدغه مسئولان و برنامه‌ریزان اجتماعی را به خود معطوف می‌کند. موضوعی که نسبت و ارتباطی مستقیم با زیست و زندگی روزانه مردم دارد و به نوعی می‌توان گفت، نقطه تلاقی شهروندان با حاکمیت (به معنای عام آن) رفاه اجتماعی است.
تجلیل از شرکت نوری تازه به پاس کارآفرینی چندین ساله
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان تامین اجتماعی و هیات همراه او در راستای تجلیل از کارآفرینان نمونه از شرکت بلور نوری تازه واقع شهرک صنعتی شمس آباد در اتوبان تهران- قم بازدید و تجلیل به عمل آورد.
کارآفرین نمونه: واحدهای تولیدی را دریابید
مدیرعامل شرکت«ایلیا کوثر پارس» در آیین تجلیل از کارفرمایان نمونه توسط سازمان تامین اجتماعی، کم رونقی و تعدیل نیروهای شرکت را مایه شرمساری شرکت ها و نیازمند توجه و حمایت جدی مسوولان عنوان کرد و گفت: چرخ تولید کشور در سایه بی توجهی ها در آستانه توقف کامل است.
یادداشتی از حسن صادقی
انتظارها از تامین‌اجتماعی منطقی باشد
نباید فراموش کرد که توقعاتی که تشکل‌ها از سازمان تامین‌اجتماعی دارند، باید مطابق با توانایی‌ها و امکانات این سازمان باشد. این مسئله به‌عکس هم صادق است.
تشکل‌ها، بال تامین‌اجتماعی‌اند
هفته تامین‌اجتماعی هر سال به‌ویژه روز 25تیرماه که در تقویم رسمی کشور به نام «روز تامین‌اجتماعی» نام‌گذاری شده است، فرصتی ارزشمند است تا سازمان بزرگ اجتماعی- اقتصادی را از زاویه نگاه شرکای اجتماعی و ذی‌نفعان این سازمان ببنیم و در مورد اولویت‌ها، راهبردها و سیاست‌های کلان حوزه تامین اجتماعی با آن‌ها گفت‌وگو کنیم.
شماره 160هفته نامه آتیه نو منتشر شد
شماره یکصد و شصتم هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، صبح امروز، یکشنبه 24 تیر 1397 توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
بررسی چندوچون حمایت تامین‌اجتماعی از تولید داخلی در گفت‌و‌گو با محمدحسن زدا
تامین‌اجتماعی در سنگر تاب‌آوری
امسال موضوع حمایت از کالای ایرانی، کلیدواژه اصلی در فضای عمومی کشور است. عده‌ای می‌گویند اثر پروانه‌ای حمایت از تولید داخلی و به تبع آن، تولیدکننده داخلی، دومینووار تمامی اجزا، ارکان، فرایندها و رویه‌های یک سیستم اقتصادی پویا را به حرکت درمی‌آورد.
نگاهی آماری به برخی از مهم ترین اقدامات و خدمات سازمان تامین اجتماعی در پایان سال 96
تامین اجتماعی در یک نگاه (اینفوگراف)
سازمان تامین اجتماعی خدمات گسترده و متنوع بیمه ای و درمانی را به بیش از 42 میلیون بیمه شده و مستمری بگیر خود ارائه می دهد. به مناسبت هفته تامین اجتماعی برخی آمارها و عملکرد این سازمان را به صورت اینفوگرافی مرور کرده ایم.
یادداشتی از عباس خندان
تامین‌اجتماعی مقاومتی، ضرورتی برای شرایط امروز
فزایش جمعیت در دهه‌های پیش، این امکان را فراهم می‌کرد تا افراد زود بازنشسته شوند و مزایای سخاوتمندانه‌ای دریافت کنند. پنجره جمعیتی، مناظر خوشایندی برای ایران انقلابی ترسیم کرده بود، اما اکنون این پنجره بسته شده و سود جمعیتی تقریبا از بین رفته است.
ربیعی : از روحانی به دور از محافظه کاری دفاع کردم
خودمانی ، خوش سرو زبان و البته خوش حافظه. این گوشــه ای از صفاتی است که در نگاه اول می توان از علی ربیعی وزیــر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشــمرد. از بچه های پایین اســت. جنوب شــهر تهران. متولد شده جایی که خرید یک بلیت سینما برای دیدن فیلمهای دوران کودکی بزرگترین رویایش بود.
پیام دکتر نوربخش به مناسبت هفته تامین‌اجتماعی
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با صدور پیامی، فرارسیدن هفته تامین اجتماعی را به ملت بزرگ ایران به‌ ویژه بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان و همچنین جامعه شریف کارآفرینان و کارفرمایان کشورمان، تبریک گفت.
شماره 159هفته نامه آتیه نو منتشر شد
شماره یکصد و پنجاه و نه هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، صبح امروز، یکشنبه 17 تیر 1397 به همراه 8 صفحه ویژه نامه هفته تامین اجتماعی، توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
یادداشتی از میکاییل عظیمی
فراموشی مفاهیم اجتماعی در میانه‌غوغای تحریم‌ها
آن روز که قرارداد ترکمانچای به امضا رسید و رود پرخروش ارس، شد مرز ایران و روسیه، زندگی‌ها به هم ریخت و آرزوها در امواج رودخانه گم شد.
یادداشتی از محسن ریاضی
تامین‌اجتماعی، ابزار مدیریت بحران
آثار و محدودیت‌هایی که تحریم‌های بین‌المللی می‌توانند برای سازمان تامین‌اجتماعی ایجاد کنند، از دو زاویه قابل بحث است.
در گفت‌وگو با استاد جامعه‌شناسی مطرح شد
تضعیف علوم اجتماعی به زیان رفاه‌گستری!
روه برنامه‌ریزی اجتماعی که از زیرشاخه‌های رشته علوم‌اجتماعی محسوب می‌شود، سال‌هاست در دانشگاه‌های معتبری چون دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه تهران برپاست و به جذب و تربیت دانشجو در مقاطع مختلف می‌پردازد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
سازمان تامین اجتماعی از وزیر ارتباطات نمره قبولی گرفت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت الکترونیک سیاست راهبردی کاهش مراجعات حضوری به دستگاه هاست، گفت: در مجموع در بحث پیاده سازی فرآیندهای دولت الکترونیک نمره قابل قبولی به سازمان تامین اجتماعی می دهم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد
بخشودگی جرایم بیمه ای، گامی در جهت رونق اقتصادی
عبدالحمید خدری، عضو کمیسیون انرژی مجلس معضل اصلی سرمایه گذاران در شرایط کنونی را کمبود نقدینگی توصیف کرد و گفت: اینکه در شرایط کنونی بخواهیم مشکلات کارفرمایان را دوچندان کنیم و بر معضلات آنان بیفزاییم نه تنها کارگشا نیست، بلکه مشکل آفرین خواهد بود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
دولت ها در اتاق شیشه ای زندگی کنند
محمد خالدی، عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه امروزه در بسیاری از کشورها قاچاق و فساد رتبه بندی شده است، گفت: باید ببینیم ایران در این رتبه بندی چه جایگاهی دارد و آن کشورهایی که در رتبه های اول تا دهم قرار گرفته اند، چه کار کرده اند.
یادداشتی از روزبه کردونی
بی‌سایگی تمام ناشدنی ما
«در حال حاضر همه تلاش‌ها باید برای نجات جان گرفتارشدگان جهت‌دهی شود. رسیدگی به علل حادثه مساله بعدی است.» این فرازی از پیام رهبری نظام در پی حادثه ساختمان پلاسکو بود.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.