در جلسه امروز هیات دولت صورت گرفت
تصویب آیین نامه بازپرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی
هیات دولت آیین نامه اجرایی مربوط به بازپرداخت بخشی از بدهی های دولت به سازمان تأمین اجتماعی از طریق فروش اموال غیرمنقول و املاک و نیز فروش اوراق مالی اسلامی بلندمدت را تصویب کرد.
جهت رسیدگی فوری به وضعیت حوادث ناشی از کار در زنجان و شهرکرد
نوربخش دستور ویژه صادر کرد
درپی دو حادثه ناشی از کار در استانهای زنجان و چهارمحال و بختیاری که منجر به کشته شدن 6 کارگر و مجروح شدن 5 کارگر شد، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به مدیران این دو استان برای رسیدگی فوری به وضعیت مجروحان و بازماندگان دستور ویژه داد.
سیستم جدیدی در ایران برای صندوق های بازنشستگی تعریف شود
کارشناس ارشد حمایت‌های اجتماعی بانک جهانی پیشنهاد کرد تا در ایران سیستمی تعریف شود که صندوق های بازنشستگیِ بخش خصوصی و دولتی زیر نظر یک صندوق بازنشستگی فعالیت کنند.
اصلاح نظام بازنشستگی ایران ضروری است
رئیس شاخه ایتالیایی اتحادیه مزایای کارفرمایان بین‌المللی می گوید که ایران باید در راستای تغییر سن بازنشستگی و اصلاح نظام مربوط به آن حرکت کرد.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد
سرنوشت تلخ یونان در انتظار ایران
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون معتقد است که اگر ایران همانند ۱۱۴ کشور دنیا در اصلاح پارامتریک نظام بازنشستگی اقدام نکند همانند یونانی ها به سرنوشتی تلخ دچار خواهد شد که نتیجه آن فروش ذخایر ملی برای پرداخت حقوق بازنشستگان است.
در اصلاح صندوق ها از تجارب جهانی استفاده شود
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری جهت برون رفت از چالش های موجود با توجه به نظام فعلی بازنشستگی در کشور، خواستار استفاده از تجارب بین الملی و توجه ویژه به موفقیت های کشورهای پیشرو در اصلاح نظام بازنشستگی توسط دولت و مجلس شورای اسلامی شد.
برگزاری نشست بین المللی «پایداری بلند مدت صندوق های بازنشستگی در شرایط در حال تحول»
نشست بین المللی «پایداری بلند مدت صندوق های بازنشستگی در شرایط در حال تحول» با حضور معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد.
دکتر نوربخش:
ارائه خدمات بدون اتکاء به منابع دولتی ویژگی تأمین اجتماعی است
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مهمترین ویژگی و افتخار سازمان تأمین اجتماعی این است که منابع مورد نیاز برای این پرداخت ها را بدون اتکاء به منابع دولتی تأمین می کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
استراتژی ما افزایش حقوق بازنشستگان بیش از نرخ تورم است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید با اعمال مشوق‌های بیمه‌ای به سمت رسمی کردن نیروهای کار برویم. به گفته وی استراتژی دولت این است که هر سال حقوق بازنشستگان به شکلی افزایش یابد که از تورم بالا بزند.
دکتر ربیعی در چهارمین نمایشگاه زیست فناوری ایران خبر داد
٦ هزار شرکت، دانش بنیان می شود
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از وجود ٣٦٠٠ شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و گفت: فعالیت بالغ بر ٦ هزار شرکت دانش بنیان دیگر نیز در دست بررسی است.
یادداشتی از علی حیدری
راه اندازی شبکه تلویزیونی برای نیکوکاری
ایجاد یک شبکه تلوزیونی تخصصی و حرفه ای برای بسط و ترویج مفاهیم «مسابقه خیر» ، «گفتمان خیر جمعی» و ... می تواند به فرهنگ سازی و جریان سازی مفید و موثر در این زمینه منجر شود .
علی ربیعی:
با برخورد قهری و سلبی با کودکان مخالفم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با برخورد قهری و سلبی با کودکان کار و خیابان مخالفم و حمایت از آنها را با جدیت پیگیری می‌کنم.
تقدیر از بازنشستگان نمونه سازمان تأمین اجتماعی
همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان، طی مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و مدیران ارشد این سازمان از بازنشستگان نمونه سازمان تأمین اجتماعی تقدیر شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد
تلاش برای بهبود خدمات، مستمری و درمان بازنشستگان تامین اجتماعی
دکترسید تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با حضور در برنامه تحریریه خبر شبکه یک سیما با تبریک روز خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: رفع عقب ماندگی تاریخی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در دولت اول دکتر روحانی به عنوان یک دغدغه مهم مورد توجه قرار گرفت .
اعطای تسهیلات به بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی
رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی از تصویب اعطای تسهیلات٤هزار میلیارد ریالی به بیمه شدگان و مستمری بگیران در هیات مدیره این سازمان، خبر داد.
شماره 120 هفته نامه «آتیه نو» منتشر شد
یکصد و بیستمین شماره نشریه «آتیه نو»، هفته نامه تخصصی بیمه های اجتماعی در ایران، صبح امروز یکشنبه 26 شهریورماه ۱۳۹۶ منتشر شد.
دعوت ویژه وزیر کار و نمایندگان مجلس به تئاتر
کارگردان نمایش «قند خون» گفت: این نمایش به نوعی صدای تمام کارگرانی است که در زندگی خود با تعطیلی کارخانه‌ها دچار مشکلات فراوانی شده‌اند و امیدوارم نمایندگان مجلس، رئیس خانه کارگر و وزیر کار به دیدن این اثر بیایند تا حرف‌های این کارگران را بشنوند.
گزارش تصویری همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان
همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان در سالن نگین غرب25 شهریور برگزار شد.
حقوق زیر 2 میلیون تومانی 1.5 میلیون نفر بازنشسته کشوری
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در پرداخت حقوق بازنشستگان رتبه آخر دنیا را داریم، اظهار کرد: یک میلیون و 500 هزار نفر بازنشسته کشوری زیر 2 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند.
گزارش تصویری دوازدهمین دوره همایش ملی روز خانواده و تکریم بازنشستگان
دوازدهمین دوره همایش ملی گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان صبح امروز در مرکز همایش‌های پژوهشگاه نفت با حضور وزیر کار، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و مسئولان کشوری برگزار شد.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.