تمدید مهلت استفاده از طرح‌های ترافیک سال ۹۷
به گفته مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک، تمام سهمیه‌های طرح ترافیک سال ۹۷ تا ۲۵ اریبهشت‌ماه سال جاری قابل استفاده است.
به مناسبت سالروز تولد سیمین دانشور؛
سیمین دانشور، سرمشق نویسندگان زن ایرانی
سیمین دانشور با تاثیر بر افکار زنان ایرانی توانست انگیزه بالایی در آنان ایجاد کند و به الگویی برای نویسندگان زن بدل شود و اینگونه نویسندگان زیادی پس از او پا به عرصه ظهور گذاشتند و آثار گران سنگی را به جامعه عرضه کردند.
عجیب‌ترین ایده‌های موفق کاریابی دنیا
یافتن شغل در هر جای دنیا کار سختی است و این مساله در هر اقتصادی با هر شرایطی صدق می‌کند. به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، برخی از مردم برای پیدا کردن شغل دست به هر کاری می‌زنند تا خود را از دیگران متمایز کنند.
وقوع تند باد لحظه‌ای در تهران طی امروز
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وقوع تند باد لحظه‌ای در تهران طی عصر امروز (۲ اردیبهشت) گفت: کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط پاک است.
حشره‌ای که طوفان به پا می‌کند
چند استان جنوبی کشور تحت ‌تاثیر کوچ بزرگ ملخ‌ها قرار گرفته ‌و سازمان حفظ نباتات آن را سنگین‌ترین حمله ملخ های صحرایی در40 سال گذشته توصیف کرده که در صورت تداوم امنیت غذایی را مختل می کند ولی به گفته مسئولین تاکنون آسیب جدی به زمین‌های کشاورزی وارد نشده و با مبارزه با این آفت برنامه های مقابله و مهار آنها به اجرا درمی آید.
بر اساس یک رساله دکترا طراحی شد
مدل سیاست‌گذاری رسانه‌ای سازمان تامین‌اجتماعی
«سازمان تأمین اجتماعی نهاد عمومی غیردولتی مشاع بین‌نسلی است که مانایی و به ویژه پویایی آن به شدت نیازمند یک مدل مطلوب سیاست‌گذاری رسانه‌ای است تا بر پایه آن بتواند نسبت به حفظ و ارتقای اعتماد اجتماعی و اعتبارعمومی، استحکام و استمرار تعامل و ارتباط با شرکای اجتماعی و ذی‌نفعان و جلب مشارکت آنان اقدام کند.»
تایپ روی هوا با صفحه کلید انگشتری هوشمند
این روزها سرک کشیدن به تلفن همراه برای کنترل شبکه‌های اجتماعی در راستای پست و کامنت گذاشتن تبدیل به یک عادت شده است که گاهی این عادت دردسرساز می‌شود چرا که بعضی از افراد حتی هنگام رانندگی نیز تمایل دارند شبکه‌های اجتماعی خود را چک کنند.
نخستین قلب انسان با چاپگر سه بعدی ساخته شد
دانشمندان می‌گویند قلب انسان را با استفاده از چاپگر سه‌بعدی و با رگ و پی انسانی شبیه‌سازی کرده‌اند.
جهانگیری: مردم ۷۲ ساعت همکاری کنند، مشکلات حل می‌شود و کمترین خسارات را خواهیم داشت
معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: اگر مردم ۷۲ ساعت با متولیان امدادرسانی همکاری کنند، مشکلات حل خواهد شد و ما کمترین خسارات را خواهیم داشت.
خبر مهم وزیر نیرو: کشور را برای ترسالی‌های شدید پیش‌رو آماده کنیم
وزیر نیرو سیلاب‌های بی‌سابقه در کشور را ناشی از تحمیل تغییرات اقلیمی بر کره زمین دانست و گفت: پدیده تغییر اقلیم در حال تحمیل شدن به کشور ماست به طوری که پس از گذر سال‌های خشک شدید بلافاصله ترسالی‌های شدیدی رخ می‌دهد که باید خود را برای آن آماده کنیم.
افتتاح ۳ ایستگاه مترو در روز شنبه
مترو به میدان صنعت رسید
مدیرعامل شرکت متروی تهران از افتتاح ۷.۵ کیلومتر از خط هفت مترو در روز شنبه خبر داد.
10 ثروتمند جوان برتر جهان
کایلی ینر، جوان‌ترین ثروتمند جهان است.
حکم شلاق سعید مرتضوی در پرونده سازمان تامین اجتماعی بخشیده شد
حکم شلاق سعید مرتضوی در پرونده سازمان تامین اجتماعی با عفو رهبری بخشیده شد.
وضعیت توسعه اینترنت در روستاهای ایران/اینفوگراف
بر اساس آمار ارائه شده در سال‌های اخیر، وضعیت ارتباطات در روستاها تغییر مثبت کرده و امروز کمتر منطقه‌ای را می‌توان یافت که از حداقل ارتباطات از جمله ارتباطات تلفن ثابت، تلفن همراه و اینترنت پهن‌باند برخوردار نباشد.
آلودگی نوری، عامل مرگ تدریجی درختان ولیعصر
یک پژوهشگر آلودگی نوری از نورپردازی روی درختان انتقاد کرد و نسبت به مرگ تدریجی درختان از جمله درختان ولیعصر در نتیجه این کار هشدار داد.
خاطراتی از اعتصاب‌های کارگری
طعم خوش روز کارگر سال 58
با وجود اینکه چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است، اما هنوز هم می‌توانیم کسانی را ببینیم که تاریخ گویای سال57 و سال‌های پیش از آن هستند. کسانی که خود در دل مبارزات بوده‌اند و با تظاهرات، اعتصاب و پخش‌کردن اعلامیه نقشی در این میان بازی کرده‌اند.
موفقیت فرزند یکی از کارکنان تامین اجتماعی در المپیاد ریاضی
فرزند یکی از کارکنان سازمان تامین اجتماعی تهران مدال نقره المپیاد ریاضی خانه ریاضی تهران را دریافت کرد.
گزارش تصویری از انقلاب ۵۷ از قاب دوربین دیوید بارنت
دیوید بارنت عکاس خبری مشهور امریکا یکی از عکاسانی است که حوادث بهمن ۱۳۵۷ را با دوربین خود ثبت و روایت مصوری از انقلاب ایران تهییه کرده است.
بیانیه سازمان تأمین‌اجتماعی به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر
سازمان تامین اجتماعی همزمان با آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش سازمان جهانی بهداشت، حدود 20% زنان و بین 5 تا 10% مردان، در کودکی مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند و بین 25 تا 50% درصد کودکان، انواع آزار جسمی را گزارش می‌کنند.