سیدجواد هاشمی: هنر ما وقتی سیاسی شود دیگر دوزار نمی‌ارزد
بازیگر و فیلم‌ساز سینما گفت: شما تصور کنید اگر سوپراستاری هم به اداره مالیات برود، آیا کسی جرئت دارد که از او مالیات بگیرد؟ چون همه سر تعظیم جلوی او فرود می‌آورند و او را هم زیرمیزی رد می‌کنند.
جهانگیری: همه ما همچنان متاثر از حوادث اخیر هستیم
معاون اول رییس جمهور با تبریک روز دانشجو در توییتر نوشت :همه ما همچنان متاثر از حوادث اخیر هستیم .
یاددشتی از علی ربیعی
صندوق، درمان دردهای امروز ما
آذرماه، ماه قانون اساسی است و حقوق شهروندی. زخمی که در آبان بر پیکره ملی ما وارد شد جز به نوشداروی حقوق اساسی ملت و جاری شدن حقوق شهروندی در حیات هرروزه شهروندان ترمیم نخواهد شد.
حق اعتراض نهادینه می‌شود
دولت در انتظار لایحه‌ای است که گفته می‌شود قرار است گره اجرای اصل 27 قانون اساسی را باز کند. اصلی که بر برگزاری آزادانه تجمعات اعتراضی به شرط غیرمسلحانه بودن و عدم اخلال در مبانی اسلام تأکید دارد اما اجرای آن با اما و اگرهایی روبه‌رو بوده است. معاونت حقوقی ریاست جمهوری هفته گذشته خبر داد
مخالفت با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان
در حالی که در روزهای اخیر صحبت از حذف معافیت مالیاتی هنرمندان در لایحه بودجه سال آینده به گوش می رسد، اما رئیس سازمان برنامه و بودجه از مخالفت دولت با این طرح خبر می دهد.
ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد
ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور و همچنین سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی‌­های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور آغاز شد.
نتایج سومین دوره مسابقه عکس سلفی «من و کارم» مشخص شد
نتایج سومین دوره مسابقه عکس سلفی «من و کارم» مشخص و از بین شرکت کنندگان در این مسابقه 3 نفر به عنوان برندگان و 10 نفر به عنوان برگزیدگان اعلام شدند.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در جشنواره کاما مطرح کرد:
کم توجهی به گروه‌های خاص هزینه‌های اجتماعی و اقتصادی دارد
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: پیشرفت هر جامعه‌ای در گرو سهم داشتن و نقش آفرینی تمامی آحاد آن است و حدف یا کم توجهی به هر گروه و نیازها و توانایی‌های آن‌ها، از یک سو هزینه‌های اجتماعی و اقتصادی را افزون می‌کند و از طرف دیگر جامعه را از توانایی‌ها و خلاقیت‌های بخشی از اعضایش محروم می‌سازد.
طی نامه‌ای به وزیر ارتباطات:
نمایندگان تهران خواستار وصل شدن اینترنت موبایل شدند
اعضای مجمع نمایندگان تهران طی نامه‌ای به وزیر ارتباطات خواستار وصل شدن اینترنت موبایل شهر تهران شدند.
جزییات معافیت مالیاتی اولیاء معلولان شدید
معاون امور توان‌بخشی سازمان بهزیستی کشور جزئیات آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر «معافیت ۵۰ درصدی حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیاء افراد دارای معلولیت شدید یا خیلی شدید» را تشریح کرد.
۸۸.۵ درصد زنان قربانی همسرآزاری، خانه دار هستند
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: طبقه بندی زنان قربانیِ همسرآزاری بر اساس شغل نشان می دهد که ۱۱.۵ درصد آنان شاغل و ۸۸.۵ درصد آنان خانه دار و بیکار هستند.
جامعه شناسان از منظر اجتماعی حوادث اخیر را آسیب شناسی کرده اند
حل بحران در اتاق فکر
فروکش کردن اتفاقات و اعتراضات ناشی از افزایش قیمت بنزین که واکنش گروه‌های مختلفی از اقشار جامعه بویژه طبقه متوسط و فرودست را به‌دنبال داشت و نشان داد که مسوولان می توانستند پیش از اجرا آن را کالبدشکافی و آسیب شناسانه مورد بررسی قرار دهند.