گزارشی از گیشه سینما در 8 ماه گذشته
پیشتازی فیلم های طنز و خوش اقبالی آثار اجتماعی
هر چند اکران فیلم‌های کمدی از ابتدای امسال چندین بار رکورد فروش فیلم در یک روز یا فروش کلی تاریخ سینمای ایران را جابجا کرد اما در این میان حضور آثار اجتماعی پُرمخاطب نیز، چشمگیر است.
گفت‌وگو با علی‌اکبر قاضی‌زاده درباره لایحه نظام‌ رسانه‌ای
با محدود کردن رسانه‌ها به کجا می‌رسید؟
به بهانه گفت‌وگو درباره‌ی لایحه سازمان نظام رسانه‌ای که مدتی است بعد از برگزاری نمایشگاه مطبوعات از سوی دولت به جریان افتاده، با علی‌اکبر قاضی‌زاده قرار مصاحبه گذاشتیم که البته این مصاحبه هم مانند اغلب بحث‌های این روزها، از فضای زلزله کرمانشاه چندان دور نبود و مطالبی درباره‌ی عملکرد رسانه‌ها در این ایام هم از سوی وی مطرح شد.
گردهمایی هنرمندان در حمایت از برنامه جهانی غذا
سحر دولت شاهی، ویشکا آسایش، علیرضا عصار و لیلی رشیدی در یک نشست گردهم آمدند تا از دغدغه‌هایشان برای برنامه‌ی جهانی غذا بگویند.
تخفیف ۳۰ و ۳۵ درصدی در روز کتاب‌گردی
کتابفروشی‌های عضو طرح پاییزه کتاب همزمان با اولین روز آغاز این طرح به مناسبت روز کتابگردی کتاب‌های خود را با تخفیف ۳۰ تا ۳۵ درصدی عرضه می‌کنند.
جریمه ١٠میلیون تومانی، حکم پرونده کیارستمی
یک‌سال‌و چهار ماه پس از فوت عباس کیارستمی، پرونده پزشکی پرحاشیه مربوط به او به ایستگاه آخر رسید. بر اساس گفته‌های وکیل خانواده کیارستمی، پزشک معالج فیلم‌ساز فقید به پرداخت پنج درصد دیه کامل محکوم شده است؛ مبلغی که با درنظرگرفتن دیه کامل ٢١٠میلیون‌تومانی به مبلغی حدود ١٠میلیون‌و ٥٠٠ هزار تومان می‌رسد.
رکورد گران‌ترین اثر نقاشی جهان شکسته شد
آخرین اثر به جای مانده از «لئوناردو داوینچی» به قیمت رکوردشکن ۴۵۰ میلیون دلار در یک حراجی به فروش رفت و گران‌ترین اثر نقاشی جهان نام گرفت.
شماره 129 هفته نامه آتیه نو منتشر شد
یکصد و بیست و نهمین شماره هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، صبح امروز، دوشنبه 29 آبان ۱۳۹۶ توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:
اتاق‌‌های بازرگانی سراسر کشور بازسازی مدارس روستایی مناطق زلزله زده را تقبل می‌کنند
کیوان کاشفی گفت: با توجه به سوابق اتاق بازرگانی در امر مدرسه‌سازی روستایی، تصمیم داریم بازسازی تمام مدرسه‌های روستایی مناطق زلزله زده را تقبل کنیم.
برگزیدگان جشنواره نشان دهخدا معرفی شدند
وزیر کار و رفاه اجتماعی با ابراز تاسف از این که در سال های گذشته پول های زیادی برای رفع فقر هزینه شد ولی فقر بیشتر شده و مسائل اجتماعی هر روز بیشتر و عمیقتر می شود، گفت: از نقد وقایع جاری نباید بهراسیم، باید بنویسیم چون بیش از همیشه به نقد نیاز داریم.
ذوالقدر مطرح کرد
صندوق اعتباری هنرمندان کارایی لازم را ندارد
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه وزارت فرهنگ به تنهایی از پس حمایت درمانی هنرمندان برنمی‌آید، خواستار عقد تفاهمنامه میان وزارت فرهنگ و بهداشت در حمایت از هنرمندان بیمار شد.
پژمان‌فر:
تیم بحران مرمت آثار آسیب‌دیده در کرمانشاه تشکیل شود
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مسئولان باید برای افزایش توانایی‌های دستگاه مرتبط با میراث فرهنگی تلاش کنند، خواستار تشکیل تیم بحران مرمت آثار آسیب‌دیده در کرمانشاه شد.
پس از 25 سال
آموزش روزنامه‌نگاری دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها تعطیل شد
کتاب‌ها و مجلات تاب‌خورده در ویترین‌های غبارگرفته و پوستری چروکیده، بازمانده از مراسم تشییع پیکر حسین قندی، بهتر از هرچیز دیگری می‌توانست وضع کنونی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها را توصیف کند.
کتاب «چرا کارگزارتان حقیقت را به شما نمی گوید؟» منتشر شد
کتاب « چرا کارگزارتان حقیقت را به شما نمی گوید؟» به قلم« تریدر» و ترجمه«فاطمه قنبر بهشتی» منتشر شد.
امضای تفاهم نامه همکاری برای حل مشکل بیمه خبرنگاران
سخنگوی شورای مرکزی خانه های مطبوعات کشور گفت: با امضای تفاهم نامه میان معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی بخشی از مشکلات بیمه ای خبرنگاران برطرف می شود.
راه‌های انتقاد موثر و شکایت‌کردن را بشناسیم
ساندویچ انتقاد
بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم تا روی ناراحتی‌هایمان در ارتباط با آدم‌های دوروبرمان، سرپوش بگذاریم و از ترس برداشت اشتباه، آنها را به‌زبان نمی‌آوریم. ترسمان از این است که حرف‌هایمان، نوعی دیگر برداشت شوند و همه‌چیز به‌هم بریزد.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد
احتمال بازنگری طرح استخدام نیروهای حق التدریسی
سرپرست دانشگاه فرهنگیان بر ضرورت بازنگری طرح استخدام نیروهای حق التدریسی در مجلس تاکید کرد و گفت: تصویب این طرح تبعات ناخوشایندی ایجاد خواهد کرد.
معرفی نامزدهای گرانترین جایزه کتاب ادبی
اسامی ۱۵۰ نویسنده به عنوان نامزدهای اولیه جایزه ۱۰۰ هزار یورویی «دوبلین» اعلام شد.
نالایق‌ترین برندگان جایزه صلح نوبل
بی‌تردید در طول تاریخ پیدایش و اعطای جوایز صلح نوبل چه بسا افراد زیادی استحقاق و شایستگی دریافت چنین جایزه معتبری را که مهم‌ترین جایزه در جهان به شمار می‌آید، نداشته‌اند.
نایب رییس جامعه تورگردانان:
کنترل ارز، سفر به ایران را گران‌تر کرده است
«نرخ غیرواقعی ارز و کنترل آن توسط دولت، ایران را به کشوری گران برای گردشگری تبدیل می‌کند.»