اما و اگرهای اکران عمومی فیلم اصغر فرهادی در ایران
در حالی تاریخ اکران جدیدترین فیلم اصغر فرهادی در کشورها و فستیوال‌های خارجی به تازگی اعلام شده است که همچنان اظهار نظری رسمی درباره‌ی وضعیت اکران این فیلم در ایران مطرح نشده است.
حسین محب‌ اهری:
بیماری نمی‌تواند خانه‌ نشینم کند
حسین محب اهری، بازیگر باسابقه تلویزیون و تئاتر، درحالیکه این روزها یک پایش در بیمارستان است ویک پایش در سالن تئاتر روزی 8 ساعت تمرین می‌کند و چند اجرا پیش رو دارد.
سرنوشت فیلم‌های پشت خط اکران
در سه سال گذشته و در هر سال نزدیک به 45 فیلم با داشتن پروانه ساخت هنوز به اکران عمومی نرسیده‌اند؛ آماری که در برگزاری نشست خبری بیستمین جشن خانه سینما رسانه‌ای شد و در پی درخواست کانون کارگردانان از خانه سینما مبنی‌بر داوری تمام فیلم‌های دارای پروانه ساختی که هنوز نمایش داده نشده‌اند، در جشن خانه سینما مطرح شد.
گفت‌وگوی منتشر نشده با زنده‌یاد کامیار شاپور فرزند فروغ فرخزاد
نمی‌توانستم گریه‌های فروغ را درک کنم
سنگ‌قبر که برای آدم مادر نمی‌شود! این‌یکی از معدود اظهارنظرهایی است که کامیار شاپور در وصف مادرش فروغ فرخزاد داشت. حالا او نیز پس از یک دوره بیماری ریوی در سن ۶۶ سالگی بالاخره به مادرش پیوست.
پس چرا خودت؟
(پس چرا خودت؟) این جمله‌ پرسشی کوتاه، فشرده تمام روش‌هایی است که در رسانه‌های رسمی و غیر‌رسمی‌مان، برای پاسخ دادن به منتقدان و معترضان، به کار می‌رود. البته (پس چرا خودت؟) فقط منحصر به رسانه‌ها نیست و در گفت‌وگوها و مجادلات شخصی نیز رواج دارد.
رستگاری «شهرزاد»
سریال شهرزاد در حالی به پایان رسید که بدون‌شک خاطرات نوستالژیکی برای بسیاری از بینندگانش خواهد داشت.
یادداشتی از سیدجمال ساداتیان
امید هنرمندان به پوشش بیمه‌ای پایدار
همواره می‌شنویم که هنرمندانِ پا به سن گذاشته‌ای که نیاز به معالجه بیماری‌های جدی خود دارند، سیستم حمایتی بیمه آن‌ها کفاف هزینه‌هایشان را نمی‌دهد و بسیاری از هزینه‌ها را تحت‌پوشش قرار نمی‌دهد. آنچه از هنرمندان می‌شنویم، گلایه از روند معالجه است و در بیمارستان‌ها خدمات شایسته با هزینه پایین ارائه نمی‌شود.
بیستمین جشن خانه سینما بدون مراسم برگزار خواهد شد
امسال خانه سینما جشنی نخواهد داشت؛ خبری که در آستانه برگزاری بیستمین دوره این جشن بسیاری را غافلگیر کرد. این خبر را منوچهر شاهسواری، مدیرعامل خانه سینما، در نشست خبری‌ای که به منظور چگونگی برگزاری جشن با حضور علی نصیریان، رئیس جشن و تورج منصوری، دبیر هیئت‌مدیره آکادمی برگزار شد، مطرح کرد.
نقدی بر فصل سوم سریال «شهرزاد»
آری شود، ولی به خون جگر شود
فصل سوم سریال «شهرزاد» از جایی شروع می شود که همه بندها و رشته ها از هم گسسته شده است.
حکم پرونده کیارستمی صادر شد
قائم مقام معاون انتظامی سازمان کل نظام پزشکی از صدور حکم نهایی پرونده عباس کیارستمی خبر داد و گفت: طبق این حکم، پزشک معالج به توبیخ کتبی با درج در پرونده و نشریه نظام پزشکی محکوم شده است.
معرفت مردم عامی و اُمّی
ده- دوازده ساله بودم و همراه مادرم به بازارچه محله‌مان رفته بودم. مادرم می‌خواست پارچه بخرد. پارچه‌ای را انتخاب کرد و قیمتش را پرسید.
اصغر فرهادی به خانواده سینمای اسپانیا پیوست
بنیاد آکادمی سینمای اسپانیا، اصغر فرهادی، فیلم‌ساز ایرانی، را به‌عنوان عضو افتخاری هیئت امنای این بنیاد برگزید.
گفت‌و گو با حسن فتحی و نغمه ثمینی
12 قسمت از فصل چهارم «شهرزاد» آماده است
تجربه چندین‌ساله ساخت سریال شهرزاد برای حسن فتحی و نغمه ثمینی، فیلم‌نامه‌نویسان و کارگردان این مجموعه، سرشار از فراز‌و‌نشیب‌هایی است که شنیدن آن بعد از سال‌ها از نخستین گام‌های حضور آنها در شبکه نمایش خانگی شنیدنی است. چرایی حضور حسن فتحی در شبکه نمایش خانگی، حواشی متعدد این سریال در آستانه آغاز فصل دو و چگونگی ادامه ساخت این سریال، بخشی از گفت‌و‌گوی ما با آنهاست .
بیماران به شعر احتیاج دارند
غلب اوقات شعر سرودن آسان‌ترین کار روی زمین به نظر می‌رسد. برخی تصور می‌کنند شعر سرودن کاری ندارد و یک قطعه شعر از کلمات دست‌وپا شکسته‌‌ای است که روی کاغذ نقش بسته که اغلب به شکل مختصر و کوتاه داستانی را روایت می‌کند و در منطق آن از پول خبری نیست.
مجید مظفری عنوان کرد
هنرمندان تئاترحال و روز مساعدی ندارند
پررنگ‌ترین تصویری که از «مجید مظفری» در ذهن داریم، بازی او در فیلم «سگ‌کشی» ساخته بهرام بیضایی است. مردی که وانمود می‌کند به آخر خط رسیده و سعی دارد با فریب دیگران، جایگاهش را ارتقا دهد.
رخشان بنی‌اعتماد: نه خسته‌ام ‌ نه سرخورده
نگاهش کمی خسته است، اما چشم‌هایش مدام اطراف را می‌کاود و حواسش به همه‌چیز هست؛ هم به دخترهای جوانی که روی نیمکت‌های سنگی حیاط نشسته‌اند و می‌خندند نگاه می‌کند و هم نگهبان ساختمان را که مدام به دخترها تذکر می‌دهد که از پله‌ها بالا نروند زیر نظر دارد.
معرفی چند کتاب جذاب فوتبالی به بهانه فرارسیدن مهم‌ترین رویداد فوتبال جهان
کتاب‌خوانی در جام جهانی
بی‌برو برگشت، جام‌جهانی فوتبال مهم‌ترین رویداد ورزشی جهان است. هرچه می‌خواهند از المپیک و خوبی‌هایش بگویند، من یکی که زیر بار نمی‌روم. فوتبال است که حرف اول را می‌زند. فقط چشم بگردانید و ببینید در آستانه برگزاری جام‌جهانی روسیه چه تب و هیجانی، جهان را فراگرفته است!
توسعه بدون «آموزش و پرورش» کارآمد، لنگ می‌ماند
قرار است «مدرسه؛ خانه دوم» باشد، جایی برای آموزش‌وپرورش، جایی برای تعامل اجتماعی با هم‌سالان و کسب آنچه برای زندگی اجتماعی آینده به‌کار می‌آید.
فرجی: سه فیلم جدید از چهارشنبه به سینما می‌آید
سخنگوی شورای صنفی نمایش از آغاز اکران سه فیلم جدید از روز چهارشنبه 23 خردادماه خبر داد.
سریال شهرزاد در حالی به پایان رسید که بدون‌شک خاطرات نوستالژیکی برای بسیاری از بینندگانش خواهد داشت.