پیامدهای دارویی برگزیت
بریتانیا یکی از کشورهای شناخته‌شده در بازار صادرات دارو به‌شمار می‌رود؛ کشوری که گرچه در طول سال گذشته میلادی با حواشی مختلفی مثل برگزیت دست‌وپنجه نرم کرده، اما هنوز توانسته با حفظ حجم صادرات خود از بروز برخی مشکلات اقتصادی پیش‌بینی شده، پیشگیری کند.
بیشترین جمعیت سالمند شرق آسیا در چین و تایلند
کشور تایلند به همراه کشور چین، بیشترین سهم سالمندان درکشورهای درحال توسعه در منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه را دارند و انتظار می رود که تا سال ۲۰۴۰، بالاترین میزان سالمندان را داشته باشد.
گردهمایی هنرمندان در حمایت از برنامه جهانی غذا
سحر دولت شاهی، ویشکا آسایش، علیرضا عصار و لیلی رشیدی در یک نشست گردهم آمدند تا از دغدغه‌هایشان برای برنامه‌ی جهانی غذا بگویند.
عضو اتاق بازرگانی خبر داد
افزایش سخت‌گیری‌های بانکی چین نسبت به ایرانیان بعد از سفر ترامپ به پکن
بعد از سفر ترامپ به پکن، سخت‌گیری‌های بانکی چین نسبت به ایرانیان شدت گرفته است و بانک‌های مالزی هم حساب برخی از تاجران ایرانی را بستند.
اشتغال 776 میلیون نفر در چین
تازه ترین آمارهای منتشر شده در کشور نشان می دهد، شمار نیروهای شاغل در این کشور به 776 میلیون نفر رسیده است.
سخنرانی برنی سندرز به مناسبت روز کارگر در آمریکا
فتح نبرد‌های غیرممکن
روز کارگر در سال 1894 توسط رئیس‌جمهور دموکرات، گروور کلولاند به عنوان یک امتیاز به جنبش کارگران و در پی سرکوب اعتصاب کارگران راه‌آهن توسط سربازان فدرال که منجر به کشته شدن 30 تن و خسارتی حدود 80 میلیون دلار، بنا نهاده شد.
نگاه کارآفرین چینی به تفاوت فرهنگ‌های کاری
طعم متفاوت مراودات کسب‌وکار در کشورهای مختلف
خانم ویویان لی، شریک و برنامه‌ریز ارشد شرکتی است که در حوزه اینترنت اشیا (IoT) و فناوری شبکه فعالیت می‌کند. او که تجربه کار در چین و آمریکا را دارد، از لزوم توجه به فرهنگ‌های مختلف کاری و آموختن از هر کدام از آنها صحبت می‌کند.
سازمان ملل:
گرسنگی یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در سودان جنوبی
بنا به اعلام سازمان ملل متحد، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در کشور جنگ زده سودان جنوبی با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند.
نگاهی به وابستگی مشاغل امریکایی به قرارداد تجارت آزاد امریکای شمالی
آینده مبهم 5 میلیون شغل در امریکا
از آغاز ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، قراردادهای جهانی زیادی در آستانه لغو شدن قرار گرفتند. از طرفی ترامپ با ارائه طرح‌هایی غیرقابل پیش‌بینی، نگرانی‌هایی برای جوامع بین‌المللی ایجاد کرده است.
داستان بی پایان جان باختن کودکان در بیمارستان ها
مرگ 30 کودک دیگر در هند تنها در 48 ساعت
30 کودک در 48 ساعت گذشته در بیمارستانی در هند جان باختند. این تنها بخشی از یک زنجیره بی پایان مرگ و میر برای کودکان خردسال در برخی از بیمارستان های این کشور پرجمیعت است. سی کودک در 48 ساعت گذشته در بیمارستانی در هند جان باختند. این تنها بخشی از یک زنجیره بی پایان مرگ و میر برای کودکان خردسال در برخی از بیمارستان های این کشور پرجمیعت است.
مجمع جهانی اقتصاد گزارش داد
بنگلادش رتبه اول برقراری توازن جنسیتی در آسیای جنوب شرقی
مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی، بنگلادش را بار دیگر به عنوان برترین کشور آسیای جنوب شرقی در حوزه برقراری توازن میان زنان و مردان این کشور معرفی کرد.
همراهی آسیای میانه با ایران در حذف دلار از مبادلات بین المللی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که در حذف دلار از مبادلات بین المللی آسیای میانه و ترکیه با جمعیت ۶۰۰ میلیون نفری ایران را همراهی خواهند کرد.
قحطی و گرسنگی در کنگو میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند
سازمان ملل اعلام کرد: بیش از 3 میلیون نفر در جمهوری دموکراتیک کنگو در معرض خطر گرسنگی شدید و قحطی هستند.
موج اصلاحات نظام‌های بازنشستگی در آمریکای جنوبی
آمریکای لا‌تین از پیشگامان تاسیس صندوق‌های بازنشستگی بوده است. شیلی در سال 1924 اولین نظام بازنشستگی را در قاره آمریکا بنیان گذاشت. به‌دنبال آن اروگوئه سال 1928 و برزیل در سال 1934صندوق‌های بازنشستگی خود را معرفی کردند، آمریکا نیز یک‌سال پس از برزیل نظام بازنشستگی خود را تاسیس کرد.
نگاهی به موانعی که برسر راه‌ کشورهای توسعه‌نیافته برای رسیدن به مطلوب‌ترین نوع حکمرانی‌ها وجود دارد
حکمرانی خوب، محدود به امور اقتصادی نیست
مناقشه بر سر مفهوم «حکمرانی خوب» در50سال گذشته از مهم‌ترین مسائلی بوده که مساعی دولت‌ها و فکر اندیشمندان غربی و شرقی مختلف را به خود مشغول داشته است.
قاره‌ای که دختر بودن در آن زجرآور است
ازدواج اجباری دختران زیر سن قانونی در آفریقا!
هر روزه 20 هزار دختر زیر سن قانونی به ویژه در آفریقا ازدواج می‌کنند.
٦٠٦ جفت کفش خالی
افزایش نرخ خودکشی در نیوزلند
خودکشی، اپیدمی خاموش نیوزلند است این کشور دارای بالاترین نرخ خودکشی جوانان در کشورهای توسعه‌یافته است در این میان، عده‌ای مایل‌اند که در این باب سخن بگویند
اصلاحات صندوق‌های بازنشستگی آفریقا
صندوق‌های بازنشستگی آفریقا را می‌توان به‌لحاظ توسعه‌یافتگی در شش گروه معین قرار داد.
10 کارگر قربانی آتش‌سوزی در یک کارگاه نجاری در ریاض
روز گذشته در جریان آتش‌سوزی در یک کارگاه نجاری در ریاض پایتخت عربستان، 10 کارگر جان خود را از دست دادند و 3 کارگر دیگر زخمی شدند.
جلودارزاده مطرح کرد
تحلیل عضو فراکسیون زنان مجلس از چرخش عربستان به سمت آزادی زنان
عضو فراکسیون زنان مجلس معتقد است: حاکمان عربستان به جهت ناتوانی در مقابله با شرایط جهانی و تبعات سیاسی آزادی‌های اولیه و ثانویه‌ای را برای زنان این کشور قائل شدند.