اعتصابات گسترده فرانسوی‌ها ادامه دارد
اعتصابات گسترده در فرانسه در اعتراض به اصلاح نظام بازنشستگی وارد سومین روز خود شد.
اعتصاب کارگران فرانسه در اعتراض به اصلاح نظام بازنشستگی
هزاران معلم، کارگر و کارکنان راه‌آهن و بیمارستان‌ها‌‌ی فرانسه در اعتراض به طرح مکرون برای اصلاح نظام بازنشستگان دست به اعتصاب عمومی زده‌اند.
قدم‌های اولیه اصلاحات در عراق
در حالی که بسیاری منتظر تعیین نخست‌وزیر جدید در عراق هستند تا یک دوره انتقالی برای تغییر قوانین انتخابات و همچنین برگزاری یک انتخابات زودهنگام شکل بگیرد، روز پنجشنبه پارلمان عراق رسما پیش‌نویس قانون کمیسیون عالی مستقل انتخابات را به تصویب رساند.
نرخ بیکاری آلمان در کمترین سطح ۳۹ سال اخیر
با وجود کاهش رشد اقتصادی، بازار کار بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی در وضعیت نیرومندی قرار دارد.
تیم‌های بین‌المللی جست‌ وجو و نجات شهری تشکیل می‌شود
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از تشکیل تیم‌های بین‌المللی جست‌وجو و نجات شهری (اینساراگ - INSARAG) با عضویت ۷۰ نجاتگر جمعیت هلال احمر خبر داد.
تجربه آلمان، برزیل و روسیه بررسی شد
موتور اجتماعی اصلاح اقتصادی
فرآیند اصلاحات اقتصادی را می‌توان به‌صورت یک بازی مدل‌سازی کرد. بازی که در آن دو بازیگر مهم با اهدف خاص حضور دارند. بازیگر اول «سیاست‌گذار» است؛ سیاست‌گذار در این بازی قرار است سیاست موردنظر خود را که می‌تواند اصلاح قیمت انرژی باشد، با کمترین هزینه به سرانجام برساند.
کدام کشورها بیشترین کاهش نرخ فقر را داشته‌اند؟
۱۵ کشوری که بهترین عملکرد را در کاهش نرخ فقر داشته‌اند، از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵، ۸۰۲ میلیون نفر را از فقر مطلق نجات داده‌اند.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی مطرح کرد؛
بورسی شدن ۲۷ شرکت و ۳ هلدینگ شستا در آینده نزدیک
مدیرعامل شستا درباره ساماندهی بنگاه‌های زیرمجموعه شستا، گفت: در راستای تکمیل فرآیند و پیگیری ویژه دستور رئیس‌جمهور برای واگذاری سهام شرکت‌های شستا، بورسی شدن ۲۷ شرکت و ۳ هلدینگ در حال انجام است.
۴۸۰روز مرخصی زایمان برای والدین سوئدی
سوئد به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان در زمینه مرخصی زایمان رتبه‌بندی می‌شود؛ پس از تولد فرزند، هر دو والدین واجد شرایط مرخصی ۴۸۰روزه هستند.
افزایش نرخ بیکاری در ژاپن
نرخ بیکاری ژاپن تا پایان سپتامبر به ۲.۴ درصد افزایش پیدا کرد.
رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت:
۱۳ آبان یادآور استقلال‌طلبی مردم ایران است
رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی، اظهار داشت: ۱۳ آبان از یک سو یادآور حضور فداکارانه دانش آموزان در حرکت حق جویی و استقلال طلبی مردم ایران و از سوی دیگر به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شده است تا بر بیداری نسل ها نسبت به تاریخ طولانی مقاومت و مبارزه مردم ایران با نقشه ها و طراحی های بیگانگان بیفزاید.
تبعیض جنسیتی در انگلیس/ اختلاف درآمد ۲ برابری بین مردان و زنان کارگر
زنان مشغول به کار در انگلیس، ۸.۹ درصد کمتر از مردان انگلیسی حقوق دریافت می‌کنند، در حالی که در سال ۲۰۱۸، این رقم ۸.۶ درصد بوده است! شکاف کلی حقوق بین زن و مرد که شامل کارگران پاره‌وقت است، تقریباً دو برابر اختلاف برای کار تمام‌وقت است.
اقتصاد آمریکا در چه وضعیتی قرار دارد؟
میزان درآمدهای مالیاتی دولت آمریکا اکنون از ۳.۴ تریلیون دلار عبور کرده است.
تاکید سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با عوامل اصلی مرگ‌ومیر در جهان
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارش جدید خود بر ضرورت افزایش تلاش‌ها به منظور مقابله با برخی از عوامل اصلی مرگ‌ومیر در شهرها تاکید کرد.
هلند، دانمارک، استرالیا، فنلاند و سوئد بهترین نظام بازنشستگی را دارند
پنج کشور دارای بهترین نظام بازنشستگی در جهان هستند.
بن‌بست حریری
آرامش از لبنان رخت بسته و اعتراض‌های عمومی به چهاردهمین روز خود رسیده است.
پدر و مادرهای آلمانی با تولد فرزند سوم به ۲۴ ماه مرخصی با حقوق می‌روند!
مادران و پدران آلمانی که فرزند سوم خود را به‌دنیا می‌آورند، به صورت مشترک به مرخصی ۲۴ ماهه می‌روند و حتی علاوه بر دریافت حقوق کامل خود از «کمک هزینه والدین» هم بهره‌مند می‌شوند! همچنین قانون از بازگشت آنها به محل کارشان حمایت کامل دارد.
میلیونرها نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند
در حال حاضر ۴۶.۸ میلیون نفر با ثروت یک میلیون دلار یا بیشتر در جهان زندگی می‌کنند.
نگاهی به ارزیابی جدید موسسه اکسفورد اکونومیکس:
نبض اقتصاد جهانی در آینده مربوط به کدام شهرها خواهد بود؟
نیویورک در سال ۲۰۳۵، بزرگترین اقتصاد شهری جهان خواهد بود اما بالاترین رشد اقتصادی جهان کماکان مربوط به شهرهایی از آسیا خواهد بود.
راهپیمایی کارگران مهاجر ایتالیا در اعتراض به شرایط غیرانسانی کار
کارگران مهاجر کشور ایتالیا در اعتراض به شرایط غیرانسانی کار در این کشور با راهپیمایی در خیابان‌های شهر رم دست به تظاهرات زدند.
وقتی صحبت از کشور آلمان می‌کنیم ناخودآگاه در ذهنمان کشوری صنعتی با انواع و اقسام کارخانه‌های فعال و پررونق نقش می‌بندد در حالی که واقعیت حکایت از چیز دیگری دارد.