«نه گفتن کافی نیست» منتشر شد
کتاب «نه گفتن کافی نیست» به قلم نائومی کلاین نویسندۀ و متفکر سیاسی کانادایی منتشر شد.
هر 2 ثانیه یک نفر در جهان آواره می‌شود
سال 2018 در حالی به میانه خود می‌رسد که تعداد پناهندگان و آوارگان جهان در نگران‌کننده‌ترین وضعیت پس از جنگ جهانی دوم قرار دارد. امروزه 68.5‌ میلیون نفر در جهان آواره‌اند که از آن میان نزدیک به 40‌ میلیون نفر در شهرهای داخل کشور خود از جنگ‌ها و درگیری‌ها گریخته‌اند و 25.4‌ میلیون نفر نیز پناهندگانی هستند که مجبور به ترک کشور و اقامت در کشوری دیگر شده‌اند.
چگونه کالای چینی دنیا را قبضه کرد؟
تجربه جهانی حمایت از تولید
چین که امروز به دومین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شده، سیاست اولش که تمام سیاست‌های بعدی باید تحت امر آن باشد، حمایت از تولید است.
کابوس خودکشی برفراز آمریکا
در‌ سال ٢٠١٦ نزدیک به ٤٥‌هزار خودکشی در آمریکا اتفاق افتاد.
ترامپ، شومنی که حواس جهان را پرت می کند
امروز فردی در ایالات‌متحده‌ آمریکا، رییس‌جمهور است که بسیاری از ویژگی‌هایی را دارد که نائومی کلاین پیش‌تر، درباره‌ آنها هشدار داده بود. کلاین می‌گوید که کتاب «نه گفتن کافی نیست» پیش از اینکه اوضاع این‌چنین وخیم شود، نوشته ‌شده است.
با وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم؛
نگرانی از بیکاری 6.5 میلیون نفر آمریکایی
نگرانی از بیکاری ۶ و نیم میلیون کارگر آمریکایی شاغل در صنایع خودروسازی، پس از اعلام وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومنیوم از کشورهای کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا توسط دونالد ترامپ، بالا گرفته است.
تازه‌ترین آمارها از نرخ بیکاری شهرهای اروپایی
کمترین نرخ بیکاری اروپا در جمهوری چک با ۱.۷ درصد و بیش‌ترین نرخ بیکاری نیز متعلق به یونان با ۲۹.۱ درصد است.
در گفت‌وگو با تحلیل‌گر بریتانیایی مطرح شد
تاثیر منفی وقایع اخیر اروپا بر جنبش‌های کارگری
هنگامی که گروه‌های مخالف به قدرت برسند باید یک استراتژی برای شکل حکومت‌داری خود تعریف کنند. خطر زمانی سر برمی‌آورد که قدرت دولت تنها بر سرکوب پناهجویان متمرکز باشد تا دستورالعمل‌های اقتصادی پیشرو.
نمایندگان سازمان بین‌المللی کار در ایران:
ILO درحال ایده‌پردازی برای الگوی جهانی کار است
بیتی آندرس مسئول مقاوله نامه‌های حقوق بنیادین ILO گفت: سازمان بین‌المللی کار، کنوانسیون‌ها، آئین‌نامه‌ها و استانداردهایی دارد که باید کشورها به آن ملحق شوند تا با پیوستن به آن زمینه اجرایی پیدا کنند.
کدام کشورها بیشترین هزینه را در بخش درمانی دارند؟
در حالی که در بسیاری از کشورهای ثروتمند، حمایت‌های مالی مورد نیاز از مردم در برابر هزینه‌های درمان بیماری پوشش داده می‌شود، بسیاری از افراد در دیگر نقاط جهان هنوز بدون دسترسی به مراقبت‌های اولیه بهداشتی زندگی می‌کنند.
خبرهای خوش در ۷۰ سالگی سازمان جهانی بهداشت
سازمان جهانی بهداشت (WHO) هفتاد ساله شد و شعار امسال این سازمان، سلامت برای همه است. پیش از این طبیعت وضع بهتری داشت و سرطان کمتر قربانی می‌گرفت اما در کل می‌توان گفت که وضع بشر هیچگاه به خوبی ‌امروز نبوده است.
بهترین کشورها برای زندگی در دوران بازنشستگی
فهرست بهترین کشورها برای گذراندن دوران بازنشستگی از نظر مزایا، رفاه و هزینه های زندگی اعلام شد.
آیا NHS همیشه پول بیشتری می‌طلبد؟
سوال بعضی مفسران این است که چرا سازمان تامین بهداشت و درمان بریتانیا همیشه به پول بیشتری نیاز دارد. طبیعتاً دولت هم در حالی که دیگر زیر مجموعه‌های‌اش به خاطر کم کردن بودجه‌هایشان شاکی هستند در برابر این افزایش بودجه مقاومت می‌کند. لرد مک‌فرسون، دبیر سابق ارشد وزارت‌خزانه‌داری از NHS به عنوان «یک چاه بی‌انتها» یاد کرده ‌بود که اشتهای سیری‌ناپذیری برای گرفتن پول بیشتر دارد.
حال و هوای حمایت در جهان
خـــلاصه گــــزارش جــــهـانــــی حـــمایـــت‌هـــای اجـــتـــمــــاعـی 19-2017 حــمــایــت‌های اجـتـماعـی فـراگـیـر بـرای دسـتـیـابـی بـه اهـداف توســعـه پـایـدار
پژوهش جهانی مایک دیویس درباره گسترش فقر در زندگی شهری آن‌هم در مقیاس جهانی، تصویری جامع از وضعیت فرودستان شهری در جهان را به دست می‌دهد
مازاد بشریت
تاب «سیاره زاغه‌ها» که در سال 2004 توسط مایک دیویس منتشر شد، به تغییرات بی‌سابقه در شیوه‌های استثمار و انباشت سرمایه‌داری در سطح جهان می‌پردازد. خوانندگان این کتاب درمی‌یابند در سال 2005 میلادی، تعداد شهرنشینان از تعداد ساکنان روستاها فراتر رفته و تا سال 2050 میلادی، تعداد این افراد شهرنشین، از مرز 10 میلیارد نفر خواهد گذشت. با توجه به اینکه بخش اعظم این رشد به کشورهای در حال توسعه تعلق خواهد داشت
مقایسه اجاره‌نشینی در ایران با ۹ کشور جهان
اجاره نشینی در ایران و به خصوص تهران همواره جزء دغدغه های بخش قابل توجهی از افراد جامعه بوده است.
دولت‌های پشتیبان بیمه‌گر و بیمه‌شده‌
صنعت بیمه، به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی، از سویی به عنوان یکی از عمده‌ترین نهادهای اقتصادی مطرح بوده و از دیگرسوی، فعالیت دیگر نهادها را پشتیبانی می‌کند.
بیکاری و اشتغال نامناسب چالش جهانی بیمه های اجتماعی
سطح بالای بیکاری و اشتغال نامناسب درمیان زنان و مردان جوان به عنوان یک چالش جهانی در حوزه بیمه های اجتماعی مطرح شده است.
شاخص فلاکت اقتصادی ۲۰۱۸ منتشر شد
عربستان سعودی بیشترین سقوط را در بین کشورهای جهان داشته است تا به جمع ۱۰ کشور اول فلک زده جهان بپیوندد.
تعداد کودکان کار از ۲۱۸ میلیون هم گذشت!
وضعیت کودکان کار در سال ۲۰۱۷ فاصله بسیاری با برنامه سازمان ملل برای پایان دادن به پدیده کودکان کار تا سال ۲۰۲۵ دارد.
تنها دولت دونالد ترامپ نیست که بحث در خصوص تغییرات اقلیمی را سانسور می‌کند؛ مجموعه‌ای کامل از عقاید مرسوم نیز در کار است. به همین دلیل است که اکثر گزارش‌ها درباره طوفان هاروی هیچ اشاره‌ای به سهم انسان‌ها در آن نمی‌کند، با وجود اینکه این ارتباط، واضح و بدیهی است.