جهت رسیدگی فوری به وضعیت حوادث ناشی از کار در زنجان و شهرکرد
نوربخش دستور ویژه صادر کرد
درپی دو حادثه ناشی از کار در استانهای زنجان و چهارمحال و بختیاری که منجر به کشته شدن 6 کارگر و مجروح شدن 5 کارگر شد، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به مدیران این دو استان برای رسیدگی فوری به وضعیت مجروحان و بازماندگان دستور ویژه داد.
ارائه برنامه‌ها ظرف دو ماه به دفتر ریاست جمهوری
۱۰ اولویت اشتغال که به ربیعی ابلاغ شد
در حکمی که از سوی رییس جمهوری به منظور اعلام اولویت های تعیین شده اشتغال به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شده بر لزوم اجرای سیاست‌های فعال بازار کار، اعمال مشوق‌های بیمه‌ای، ارتقای مهارت، توجه به معیشت کارگران و ساماندهی بخش تعاون تاکید شده است.
جلودارزاده خبر داد
تعطیلی کارخانه‌ها مهم‌ترین دلیل رشد جمعیت حاشیه‌نشین
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تعطیلی کارخانه‌ها، بیکاری و عدم ایجاد زمینه اشتغال را مهم‌ترین دلایل رشد جمعیت حاشیه‌نشین عنوان کرد.
علیجانی:
سایه بیماری‌های روانی بر سر ۷ میلیون بیکار و خانواده‌های آنها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری وجود ۷ میلیون نیروی بیکار در کشور، گفت: تمامی خانواده‌های این افراد درگیر مشکلات ناشی از بیکاری هستند و این موضوع استرس و برخی بیماری‌های روانی را به دنبال دارد.
بیگدلی خبر داد
نبود نظارت بر فعالیت اتباع بیگانه در مشاغل ساختمانی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز جرم است، تصاحب مشاغل کشور از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز را نشانه کوتاهی دستگاه های مسئول دانست.
سونامی بازنشستگی معلمان در راه است
نمایندگان خانه ملت روایت‌ها و اظهارنظرهای متفاوتی در پی انتشار خبر اختلاف نظر آموزش و پرورش با سازمان امور استخدامی بر سر جذب نیرو از طریق آزمون از سوی نمایندگان داشته و درخصوص سونامی بازنشستگی معلمان هشدار دادند.
خانلری:
علت اصلی مهاجرت نخبگان مسائل اقتصادی است نه شرایط تحصیلی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رفتن به سمت جذب نخبگان در سمت‌های دولتی را هم برای حاکمیت و هم برای نخبگان نامناسب دانست.
گزارش تصویری دیدار ربیعی با صنعتگران و کارآفرینان آلمانی
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دوشنبه هفته جاری باصنعتگران و کارآفرینان آلمان در هتل هما دیدار و گفتگو کرد.در این دیدار نوربخش،مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز حضور داشت.
یوسف‌نژاد:
کاهش ارزش یارانه پرداختی به ۱۸ هزار تومان
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح‌هایی که مقطعی هستند و هدف آنها پوپولیستی و جذب نظرات مردم است، نیمه‌کاره باقی می‌ماند.
مفتح:
بهره‌وری پایین عامل کاهش رقابت‌پذیری است
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: موجودی انبار در یک تولیدی اعم از مواد اولیه و کالای تمام شده به‌معنایی حصر کردن دارایی در انبار و این موضوع مستلزم هزینه است.
سازمان بین المللی کار:
۲۵ میلیون کارگر در سراسر جهان به بردگی گرفته شده اند
بر اساس ارزیابی سازمان بین المللی کار حدود ۲۵ میلیون نفر در سراسر جهان به بردگی و کار اجباری واداشته شده اند.
سعیدی:
ترغیب تحصیل در رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای متناسب با نیاز جامعه و بازار کار باشد
عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است اگر شغل‌یابی از طریق رشته‌های فنی در جامعه نمود پیدا نکند، به‌یقین مقاومت دانش‌آموزان نیز در مقابل این رشته‌ها از بین خواهد رفت.
حسینی شاهرودی مطرح کرد
فاجعه‌ بزرگ قاچاق ۹۰ درصدی کالا به کشور
عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: از آنجایی که کنترل بر مناطق آزاد وجود ندارد، کالاهای قاچاق به راحتی وارد سرزمین اصلی می‌شود.
سرپرست وزارت علوم:
40 درصد بیکاران کشور فارغ التحصیلان هستند
سرپرست وزارت علوم با تاکید بر اینکه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها 40 درصد از جمعیت بیکار کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و توجه به آموزش های مهارتی می‌تواند در اشتغال دانشگاهیان موثر باشد.
وزیر کار مطرح کرد:
هدف گذاری دولت ایجاد 970 هزار شغل است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اظهار تاسف از برداشت اشتباه برخی رسانه ها از سخنانش گفت: برخی رسانه ها بیان رشد ظرفیت فراگیر را نادیده گرفته و صرفا بخشی از تحلیل در مورد رشدهای سرمایه بر را مورد اشاره قرار داده اند.
اولین قسط طرح کارورزی واریز شد
۱۲۰ هزار کارورز آماده جذب
ثبت‌نام متقاضیان اشتغال در سامانه کارورزی در حالی ادامه دارد که وزیر کار از واریز اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای اجرای این طرح و اولین قسط پرداختی به حساب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داده است.
ربیعی خبر داد
اختصاص 500 میلیارد تومان به طرح کارورزی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اختصاص مبلغ 500 میلیارد تومان برای اجرای طرح کارورزی، از واریزمبلغ 100 میلیارد تومانی به عنوان اولین قسط خبر داد.
ایجاد 21 هزار شغل در زندان های کشور
مدیرکل دفتر برنامه ریزی اشتغال و حرفه آموزی زندان ها، از اشتغال 21 هزار نفر در داخل زندان و نیز حرفه آموزی به 70 هزار نفر از زندانیان در سال 95 خبر داد.
کاتب خبر داد
نشست فراکسیون تولید و اشتغال برای تسریع در شکوفایی اشتغال بازار صنایع دستی
رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس، از نشست روز آتی فراکسیون متبوعش با مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دولت دوازدهم خبر داد.
شاید این گفته تکراری باشد؛ اما گوشزد آن، می‌تواند ما را در برابر حل این مساله، پایدار و پابرجا نگاه دارد.
در این مقاله به بحث و بررسی چند تصور رایج می‌پردازیم که اغلب به‌عنوان مزیت طرح‌های مبتنی بر حساب‌های انفرادی مطرح می‌شوند. اغلب این تصورات، اگر اشتباه نباشند، در بهترین حالت نیازمند شرایطی هستند که فراهم آوردن آنها آسان نیست.