درخشش دوباره ایرانول در بین 100 شرکت برتر کشور
شرکت نفت ایرانول در بیست و دومین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران که توسط سازمان مدیریت صنعتی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، در میان 100 شرکت برتر ایران با 4 رتبه ارتقا خوش درخشید.
گزارش « تامین 24 » از مشکلات بیمه ای شرکت های تاسیساتی و صنعتی ایران:
پیمانکاران طلب می کنند، تامین اجتماعی پاسخ می‌دهد
کارفرمایان رکن مهم سه جانبه گرایی هستند و اداره کل امور فرهنگی- اجتماعی کارفرمایان و سازمان های تامین اجتماعی در راستای تحقق اهداف سازمانی و در تعاملی مستقیم با پیمانکاران و کارفرمایان در صدد شناسایی مشکلات آنان و رفع چالش های پیش روی آنان در چارچوب قانون است، گزارش پیش رو حاصل گفت و گوی خبرنگار «تامین 24» بر برخی از پیمانکاران و کارفرمایان شرکت های تاسیساتی و صنعتی و اعلام نظر این اداره است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهند
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیت‌های خود استقبال کنند.
پیش بینی طرح‌های حوزه سیاست‌‌‌‌‌‌‌های فعال بازار؛
338 هزار شغل ایجاد می شود
بر اساس گزارش تولید و اشتغال سازمان برنامه و بودجه در نتیجه طرح‌های حوزه سیاست‌های فعال بازار کار، مجموعاً 338 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد؛
بسیج تمامی امکانات برای امداد رسانی به سیل زدگان
دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با ابراز تاثر از خسارات به‌وجود آمده در سیل سیستان و بلوچستان بر بسیج امکانات و تجهیزات ملکی این سازمان برای رسیدگی و ارائه خدمات به سیل زدگان استان تاکید کرد.
تمامی کارگران سیل‌زده بیمه بیکاری دریافت می‌کنند
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تمامی کارگران بیمه شده سیل‌زده مشمول قانون کار و تامین اجتماعیِ ساکن در مناطق سیل‌زده، بدون در نظر گرفتن مدت شش ماه سابقه بیمه‌پردازی، مقرری بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد.
معاون سابق وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با « تامین 24»:
صرفه جویی در منابع با ارایه خدمات غیرحضوری در تامین اجتماعی / تاثیر طرح تحول سلامت بر منابع و مصارف تامین اجتماعی
مهدی کرباسیان، معاون سابق وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر تاثیر مستقیم رکورد اقتصادی و اصلاحات پارامتریک بر منابع سازمان تامین اجتماعی گفت: اگر تولید کاهش پیدا کند به مرور با تعطیلی کارگاه ها، نرخ بیکاری افزایش و میزان پرداخت حق بیمه به سازمان روند نزولی می گیرد و همزمان با وجود اصلاحات پارامتریک و افزایش پرداخت مستمری ها، بی تعادلی در منابع و مصارف این صندوق ایجاد می شود.
در دومین سمینار آموزشی مدیریت ایمنی فرایند مطرح شد:
الزام شرکتهای تاپیکو به دریافت استانداردهای ایمنی
مدیرعامل تاپیکو از الزام شرکتهای تابعه‌ی این هلدینگ به ایجاد زیر ساخت های لازم برای پیاده سازی مدیریت ایمنی فرآیند و همچنین پیش‌بینی بودجه‌ی مناسب در حوزه HSE خبر داد.
محمد شریعتمداری:
تلاش می‌کنیم عیدی بازنشستگان بهمن‌ ماه واریز شود/ پرداخت کمک معیشت حتما با غربال‌گری انجام می‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران درباره افزایش دستمزد کارگران و عیدی بازنشسته‌ها توضیحاتی داد.
در تامین‌اجتماعی استان زنجان انجام شد؛
ارائه کد کاربری کارگاه‌ها در کمتر از یک ساعت
مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان از ارائه کد کاربری کارگاه‌ها در کمتر از یک ساعت خبر داد و گفت: این امر به منظور تسهیل بیمه کارگران انجام می‌شود.
ایجاد بیش از ۵٠٠ هزار شغل طی یک سال گذشته در کشور
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد بیش از ۵٠٠ هزار شغل طی یک سال گذشته در کشور خبر داد.
معاون اداره کل امور فرهنگی- اجتماعی کارفرمایان در گفت و گو با « تامین 24»:
حل مشکلات کارفرمایان در چارچوب قانون از اولویت های ماست
معاون اداره کل امور فرهنگی- اجتماعی کارفرمایان و سازمان های تامین اجتماعی گفت: در ماموریتی مدون ضمن برگزاری کارگاه آموزشی و تولید محتواهای فرهنگی، مشکلات کارفرمایان و پیمانکاران را رصد و در چارچوب قوانین در صدد رفع آنها تلاش می کنیم.
تشکیل 79 تعاونی جدید در سیستان و بلوچستان
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، گفت: از ابتدای سال تاکنون 79 شرکت تعاونی در سراسر استان تشکیل شده است.
برنامه های تولید و اشتغال تبصره 18 قانون بودجه؛
پیش بینی ایجاد 992 هزار شغل جدید
بر اساس گزارش برنامه تولید و اشتغال سازمان برنامه و بودجه که برنامه های تبصره 18 را مورد توجه قرار داده است، ایجاد 992 هزار فرصت شغلی برای سال آینده پیش بینی شده است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی :
سهام شرکت هپکو در مرحله عرضه قرار دارد
بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی سهام شرکت هپکو در مرحله عرضه قرار دارد.
درخواست شریعتمداری از مجلس مطرح شد؛
اصلاح قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، گفت: اصلاحیه‌ای درباره این قانون با همراهی مجلس شورای اسلامی تهیه شده که در حال حاضر مراحل انتهایی خود را طی می‌کند، امیدوارم این اصلاحیه در مجلس دهم در صحن بررسی و برخی از مشکلات قانون موجود رفع شود.
تازه‌ترین آمار بیکاری در گزارش سازمان برنامه و بودجه نشان داد؛
تفاوت معنادار نرخ بیکاری در استان‌ها / نرخ بیکاری بالای 10 درصد در بیشتر استانها
جدیدترین گزارش برنامه و تولید و اشتغال کشور، منتشرشده از طرف سازمان برنامه و بودجه نشان داد که در میان مناطق مختلف کشور شاهد تفاوت شایان توجه در نرخ بیکاری هستیم.
دبیر سندیکای شرکت های تاسیساتی و‌ صنعتی ایران در گفت و گو با « تامین 24»:
ارتباط پیمانکاران و تامین اجتماعی با«آموزش» محکم می‌شود
دبیر سندیکای شرکتهای تاسیساتی و‌صنعتی ایران در خصوص ارتباط پیمانکاران با تامین اجتماعی گفت: آموزش یکی از ابزارهای مهم در برقراری و کیفی شدن ارتباط پیمانکاران با تامین اجتماعی است، طبیعی است که برای شکل گیری یک ارتباط مثبت، باید سطح دانش کسانی که در تعامل با همدیگر هستند ارتقاء پیدا کند.
معاون وزیر تعاون:
صدور ضمانت‌نامه برای تعاونی‌هایی که واحد تحقیق و توسعه راه‌اندازی کنند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون دانشگاه کردستان در سنندج گفت: حوزه تعاون نیازمند توجه ویژه است و در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جوانان خلاق و استارت‌آپ‌هایی را که در زمینه تعاونی‌های دانش بنیان و نوبنیان فعالیت کنند، مورد حمایت قرار می‌دهد.
با حکم شریعتمداری؛
سرپرست دفتر تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد
موسی نجفی با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست دفتر تعاونی‌های توزیعی شد.
معاون اشتغال وزیر کار در بیان جزئیات طرح ها و سیاست های اشتغالی دولت در سال ۹۸ گفت: در سال جاری یکی از سیاست های اصلی دولت، تثبیت اشتغال و وابستگی کمتر به پرداخت وام است که سازمان برنامه و بودجه هم باید حمایت کند.
تقویت سرمایه اجتماعی به‌دلیل پیوندی که با اقتصاد و سایر بخش‌های زندگی مردم دارد، جزء مهم‌ترین مسائل در کشور ماست، اما متاسفانه همان طور که تاریخ ایران نیز گویاست، کشور ما در طول تاریخ، جز در مقاطعی بسیار کوتاه از ضعف سرمایه اجتماعی در رنج بوده است.