بیمه بیکاری به کدام کارگران تعلق نمی‌گیرد؟
یک کارشناس حوزه کار گفت: در زمینه بیمه بیکاری فعالان چند رشته شغلی هستند که از مزایای بیمه بیکاری محرومند اولین گروه، قشر عظیم رانندگان هستند و پس از آنها کارگران فصلی، ساختمانی، قالیبافان و کارگران باربر هستند.
علی خدایی:
«ترمیم قدرت خرید کارگران» اولویت اصلی‌ است
علی خدایی گفت: منتظر برگزاری جلسه شورای عالی کار در هفته جاری هستیم؛ یکی از مهم‌ترین موضوعات، باید ترمیم قدرت خرید کارگران باشد.
وزیر کار:
دنبال ایجاد شرایط بهتر برای فعالان اقتصادی با تبادل اطلاعات بین سازمان مالیاتی و تامین‌اجتماعی هستیم
تفاهم‌نامه «تبادل داده و اطلاعات» امروز (۲۹ تیر) با حضور محمد شریعتمداری و فرهاد دژپسند در محل نمایشگاه الکامپ، نمایشگاه بین‌المللی تهران میان دو وزارتخانه به امضا رسید.
بررسی افزایش شمار دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری؛
اندازه ایجاد ۷۰ هزار شغل، بیمه بیکاری پرداخت می‌شود
افزایش شمار دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری زنگ خطر را برای افزایش میزان ریزش مشاغل بیشتر کرده است. کارشناسان می‌گویند با هزینه کردن در زمینه حفظ مشاغل، هزینه‌های تامین اجتماعی کاهش می‌یابد و سود بیشتری هم نصیب نیروی کار می‌شود.
محسنی بندپی:
افزایش قیمت نان یک دستور ملی است
استاندار تهران گفت: افزایش قیمت نان یک دستور ملی است.
ناهید حیدری در بازدید از شرکت پگاه تهران:
رونق سازمان تامین اجتماعی به رونق تولید بستگی دارد/ حامی نیروهای مولد و کارفرمایان هستیم
مدیرکل تامین اجتماعی غرب استان تهران، به همراه جمعی از همکاران اداره‌کل و شعبه 6 تهران روز گذشته از شرکت شیرپاستوریزه تهران بازدید کردند. دکتر ناهید حیدری در این بازدید، در جریان روند تولید انواع محصولات لبنی قرار گرفت و از تلاش شرکت پگاه تهران برای حفظ اشتغال نیروی انسانی و پرداخت به‌موقع حق بیمه‌ها، تقدیر کرد.
به همت هفته نامه آتیه‌نو و موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه
نشست تخصصی «میانداری و تنش‌زدایی در روابط کار» برگزار شد
نشست تخصصی «میانداری و تنش‌زدایی در روابط کار»، با سخنرانی دکتر احمد امینیان و حضور جمعی از کارشناسان و علاقه‌مندان حوزه رفاه، تامین اجتماعی و روابط کار، امروز سه‌شنبه همزمان با روز تامین‌اجتماعی در محل موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه برگزار شد.
معاون حقوقی رئیس جمهور الزامی کرد؛
اصلاح رویه‌های کسب و کار با نظر تشکل‌های اقتصادی
معاون حقوقی رئیس جمهور با ابلاغ بخشنامه‌ای «چگونگی تدوین یا اصلاح بخشنامه‌ها و رویه‌های اجرایی مرتبط با کسب و کار» را ابلاغ کرد.
توسعه مدل نوین کسب‌و‌کار بانک رفاه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استارتاپ‌ها
رحمتی عضو هیأت مدیره بانک رفاه با اشاره به اینکه استارتاپ ها و فین تک ها اثبات کرده اند که قادر به جابه جایی الگوهای سنتی کسب و کار هستند، گفت: بانک رفاه برای توسعه مدل کسب و کار نوین خود تعامل با استارتاپ ها و بهره مندی از ظرفیت های فناوری را در دستور کار خود قرار داده است.
۱۸۰۰ طرح اشتغالزایی برای مددجویان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ۱۸۰۰ نوع طرح اشتغالزایی در بانک مشاغل در دسترس مددجویان این نهاد قرار دارد که می توانند براساس توانایی و مهارت خود آن را انتخاب کنند.
اینفوگرافی / اشتغال و بیکاری در بهار ۱۳۹۸
نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در بهار سال ١٣٩٨ که توسط مرکز آمار ایران منتشر شد، نشان می‌دهد نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیشتر در بهار امسال ١٠.٨ درصد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل اندکی کاهش داشته است.
معاونت فرهنگی سازمان تامین‌اجتماعی از مدیرعامل آیس‌پک تقدیر کرد
کارفرمای نمونه: بخشودگی جرایم بیمه‌ای اقدامی ارزشمند است
دفتر امورفرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی، در چهارمین روز از هفته تامین اجتماعی، ضمن بازدید از شرکت آیس‌پک، با اهدای لوح تقدیر و تندیس مسئولیت اجتماعی، از مدیرعامل این شرکت به عنوان کارفرمای نمونه تجلیل کرد.
زیست شبانه، اشتغال و رونق اقتصادی به ارمغان می‌آورد
زیست شبانه یعنی برداشتن محدودیت از فعالیت برخی اصناف همچون رستوران، سینما، کافی شاب. به اعتقاد کارشناسان و صاحبظران این طرح به دنبال خود گردش اقتصادی، اشتغال و فرصت‌های جدیدی فراهم می‌کند و می‌توان با اخذ مالیات از این فعالیت‌ها امنیت و بستر لازم برای گسترش آن را فراهم کرد.
کدام بخش بیش‌ترین اشتغال را دارد؟
مهمترین اخبار هفته گذشته کار و تعاون به اعلام نرخ بیکاری در بهار ۹۸، راه اندازی سامانه تامین مالی تعاونی‌ها، گسترش همکاری میان ایران و سوریه در حوزه رفاه و اشتغال و رونمایی از شبکه مدیریت هوشمند توزیع اقلام اساسی اختصاص داشت.
دهه شصتی‌ها رکورددار بیکاری!
یک کارشناس بازار کار، دهه شصتی‌ها را رکورددار بیکاری دانست و گفت: نتایج سامانه جامع اشتغال می‌تواند در اختیار سازمان‌ها و دستگاه‌های خصوصی و دولتی قرار گیرد و در تصمیم‌گیری‌های مربوط به بیمه بیکاری و بنگاه‌های اقتصادی به‌کار گرفته شود.
دبیر کانون کارفرمایی موسسات مشاوره شغلی و کاریابی‌های کشور:
تشکیل پرونده بیمه بیکاری در کاریابی‌ها راحت‌تر است
دبیر کانون کارفرمایی موسسات مشاوره شغلی و کاریابی‌های کشور، سازوکار کاریابی‌ها را تشریح می‌کند. او معتقد است دریافت مقرری بیمه بیکاری از طریق این موسسات، کار را برای مراجعه‌کنندگان تسهیل کرده است.
کدام استان بیشترین نرخ بیکاران را دارند؟
نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در بهار سال ۹۸ حاکی از آن است که چهارمحال و بختیاری بیشترین بیکاران کشور را دارد.
معاونت فرهنگی سازمان تامین اجتماعی از مدیرعامل فرمند تقدیر کردند
کارفرمای نمونه: حمایت های تامین اجتماعی در راستای تقویت تولید و آسایش کارگران است
مدیرعامل شکلات‌سازی فرمند گفت: کارفرمایان باید در تقویت فرهنگ بیمه و ارتقای تعامل سازنده با سازمان‌های بیمه ای تلاش کنند و باید به این نکته توجه داشته باشیم که حمایت های سازمان تامین اجتماعی، در راستای تقویت تولید و آسایش کارگر و کارفرما است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کار:
خیر اجتماعی را به کارآفرینی پیوند بزنیم
کارگاه یک روزه آموزشی شناسایی موانع فرهنگی کسب و کار و کارآفرینی زنان در حوزه کارآفرینی اجتماعی در وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی برگزار شد.
باید به جای برنامه سازی‌های نازل علیه دولت یا توسیع بی‌رویه سوءظن به جامعه و انتخاب ملت، اعتمادسازی کرد. چگونه می‌توان تاب‌آوری اجتماعی در مقابل تحریم‌های ضد بشری و در مقابل فرآیند‌های فرساینده تمدنی نظیر فرسایش‌های زیست محیطی یا زوال سرمایه اجتماعی را ارتقا داد و از همپوشانی همه این پدیده‌های منفی پیشگیری کرد؟
معاون اشتغال وزیر کار در بیان جزئیات طرح ها و سیاست های اشتغالی دولت در سال ۹۸ گفت: در سال جاری یکی از سیاست های اصلی دولت، تثبیت اشتغال و وابستگی کمتر به پرداخت وام است که سازمان برنامه و بودجه هم باید حمایت کند.
تقویت سرمایه اجتماعی به‌دلیل پیوندی که با اقتصاد و سایر بخش‌های زندگی مردم دارد، جزء مهم‌ترین مسائل در کشور ماست، اما متاسفانه همان طور که تاریخ ایران نیز گویاست، کشور ما در طول تاریخ، جز در مقاطعی بسیار کوتاه از ضعف سرمایه اجتماعی در رنج بوده است.