سخنگوی هیات رئیسه مجلس:
احتمال افزایش 15 درصدی حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت
سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: با فرض ثابت بودن نرخ تورم می‌توان حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت را تا 15 درصد افزایش داد اما اگر تورم بیشتر باشد، نیاز به تجدیدنظر خواهد داشت.
در لایحه بودجه تاکید شد؛
واگذاری بنگاه ها با توجه به اصول اهلیت و تخصص
در بند الف تبصره 2 لایحه بودجه سال 1399 کل کشور به دولت این اجازه داده شده است که واگذاری بنگاه های دولتی موضوع جزء(2) بند«د» سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب 1/3/1384 را پس از احراز صلاحیت حرفه ای و اهلیت متقاضی واگذاری انجام دهد.
در اصلاح ساختار بودجه 1399 قابل مشاهده است؛
استفاده حداکثری از منابع بودجه برای تولید
تکیه بر منابع بودجه در راستای حمایت از تولید، به وضوح در چارچوب اصلاح ساختاری بودجه 1399 قابل مشاهده است.
دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران:
دیدگاه کارآفرینان در تنقیح مقررات تامین اجتماعی نقش مهمی دارد
دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران گفت: بیان دیدگاه کارآفرینان در شورا تنقیح مقررات سازمان تامین اجتماعی جهت تهیه و تدوین بخشنامه‌های جدید نقش مهمی ایفا می‌کند.
نرخ بیکاری آلمان در کمترین سطح ۳۹ سال اخیر
با وجود کاهش رشد اقتصادی، بازار کار بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی در وضعیت نیرومندی قرار دارد.
برگزاری بزرگترین آزمون استخدامی بخش خصوصی به صورت اینترنتی
بزرگترین آزمون اینترنتی کشور با هدف کمک به استخدام شرکت‌های خصوصی، با بیش از ۳۳ هزار متقاضی کار برای مشاغل مهندسی، روز دوشنبه برگزار شد.
عضو فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس در گفت و گو با « تامین 24 » :
اثری از توانایی های معلولان در شرکت های دانش بنیان نیست
معصومه آقاپورعلیشاهی، عضو کمیسیون اقتصادی و فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس بر لزوم استفاده از توانایی ها و مهارت های معلولان در شرکت های دانش بنیان تاکید کرد .
مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت کار خبرداد:
رشته‌های فنی در اولویت اعزام نیروی کار به خارج
مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعزام دو هزار نیروی کار ایرانی به خارج طی سال گذشته خبر داد و گفت: رشته‌های فنی و مهارتی در اولویت اعزام به خارج هستند.
معاون اول رییس‌جمهور:
مردم ایران با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند
معاون اول رییس‌جمهور گفت: همواره باید سر تعظیم در برابر ملت ایران به ویژه طبقات ضعیف فرود آوریم که این روزها را با صبر و تحمل سختی‌ها پشت سر گذاشتند و حاضر نشدند کمترین حرکتی که نشان دهد کشور و نظام در معرض خطر قرار دارد از خود بروز دهند؛ آنها با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند و کمر خم نکردند.
میانگین ساعت کار در ایران بیشتر از کشورهای مطرح اروپا
سازمان بین المللی کار در تازه ترین آمار ساعات کار در جهان، میانگین ساعت کار در ایران را بیشتر از کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، انگلستان و اسپانیا عنوان کرد.
مردان 28 درصد بیشتر از زنان کار می کنند
بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، به طور متوسط مردان 28 درصد بیشتر از زنان کار می کنند.
بررسی« تامین 24 » از تعلیق در تخصیص و پرداخت بودجه قانون حمایت از معلولان
معلولان چشم انتظار پرداخت بودجه قانون حمایت از معلولان
قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مصوب 1396 که قرار بود تحولی جدی در حمایت از معلولان ایجاد کند تا کنون به دلیل عدم تخصیص اعتبار لازم اجرایی نشده است، سایت« تامین 24 » در جهت روشنگری چرایی عدم تخصیص اعتبار لازم گفت و گوهایی با برخی از نمایندگان مجلس و انجمن معلولان و... داده است که ماحصل آن در گزارش پیش رو تقدیم می شود.
مؤسسه راهبردهای بازنشستگی صبا منتشر کرد:
مسئله‌شناسی رکود در بنگاه‌های صنعتی
کتاب «مسئله‌شناسی رکود در بنگاه‌های صنعتی» از سوی موسسه راهبردهای بازنشستگی صبا به نویسندگی حمید بختیاری منتشر شد؛ در این کتاب برای برون‌رفت از شرایط رکودی حاکم بر فضای اقتصادی کشور، راهکارها و پیشنهادهایی متناسب با نوع فعالیت در سطوح مختلف بنگاه، صنعت، کلان اقتصادی و فراملی ارائه شده است.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون خبر داد:
اشتغال مجدد بیش از ۱۳ هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفت: بیش از 13 هزار نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در هفت ماهه اول سالجاری اشتغال مجدد پیدا کردند.
از سوی روابط عمومی شرکت ملی پخش؛
تک‌نرخی شدن بنزین تکذیب شد
روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران شایعه تک‌نرخی شدن بنزین را تکذیب کرد.
نتایج سومین دوره مسابقه عکس سلفی «من و کارم» مشخص شد
نتایج سومین دوره مسابقه عکس سلفی «من و کارم» مشخص و از بین شرکت کنندگان در این مسابقه 3 نفر به عنوان برندگان و 10 نفر به عنوان برگزیدگان اعلام شدند.
تازه‌ترین گزارش ‌مرکزی از تحولات مسکن شهر تهران ؛
افزایش 20 درصدی معاملات مسکن در تهران
بانک مرکزی در تازه‌ترین گزارش تحولات بازار مسکن در تهران، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی تهران را 4.1 هزار واحد اعلام کرد که نسبت به ماه گذشته افزایش 19.5 درصدی را نشان میدهد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خبر داد :
ثبت طرح های اشتغال غیرواقعی
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه ثبت طرح های اشتغال زیاد است ولی نیت بیشتر متقاضیان تنها پول گرفتن است، گفت: اکثر افراد فاکتورهای صوری ارائه می‌دهند تا بتوانند وام بگیرند.
بررسی های مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار نشان داد:
کاهش میانگین ساعات کار در ایران
آمارها نشان میدهد که میانگین ساعت کار معمول هر شاغل در هفته در سال های 1392 تا 1397 به جز سال 1396 روند نزولی را داشته، به گونه ای که میانگین ساعات کار در سال 1397 نسبت به سال 1392 به میزان 1 ساعت کاهش یافته است.
رییس فراکسیون معلولان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با « تامین 24» :
« اشتغال» مطالبه اصلی معلولان است/ قانون جذب سه درصدی معلولان به کندی پیش می رود
رییس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس شورای اسلامی با تاکید « اشتغال » به عنوان یکی از مطالبات اصلی معلولان گفت: قانون جذب سه درصدی معلولان و معافیت های بیمه ای و... به بخش خصوصی در اشتغال آفرینی برای جامعه معلولان تاثیر چشمگیری دارد که متاسفانه به دلیل تکمیل ظرفیت نیروی انسانی دستگاه ها این موضوع به کندی پیش می رود.
معاون اشتغال وزیر کار در بیان جزئیات طرح ها و سیاست های اشتغالی دولت در سال ۹۸ گفت: در سال جاری یکی از سیاست های اصلی دولت، تثبیت اشتغال و وابستگی کمتر به پرداخت وام است که سازمان برنامه و بودجه هم باید حمایت کند.
تقویت سرمایه اجتماعی به‌دلیل پیوندی که با اقتصاد و سایر بخش‌های زندگی مردم دارد، جزء مهم‌ترین مسائل در کشور ماست، اما متاسفانه همان طور که تاریخ ایران نیز گویاست، کشور ما در طول تاریخ، جز در مقاطعی بسیار کوتاه از ضعف سرمایه اجتماعی در رنج بوده است.