با حکم دکتر سالاری
رضا مسرور، مشاور اقتصادی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شد
طی جلسه‌ای با حضور دکتر سالاری و برخی مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی، رضا مسرور به عنوان مشاور اقتصادی این سازمان معرفی شد.
هادی ابوی:
منابع حذف یارانه ثروتمندان برای ارتقای رفاه کارگران هزینه شود
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، حذف ثروتمندان را از لیست یارانه‌بگیران، اقدامی بسیار مناسب عنوان کرد که در نتیجه آن زمینه سرمایه‌گذاری‌‌های زیرساختی کشور و ارتقای مسائل رفاهی دهک‌های پایین جامعه از جمله کارگران فراهم می‌شود.
علی‌اصغر آهنی‌ها:
حذف یارانه ثروتمندان ضروری است
نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار، فلسفه پرداخت یارانه را حمایت از اقشار ضعیف جامعه بیان کرد و حذف یارانه ثروتمندان را به‌ویژه در شرایط سخت اقتصادی، اقدامی بسیار ضروری برشمرد که باید به اجرا درآید.
بانک مرکزی خبر داد
رشد ۳۱ درصدی پرداخت تسهیلات بانکی به بخش‌های مختلف اقتصادی
تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در چهار ماه نخست سال ۱۳۹۸ به دو هزار و ۱۸۸ هزار میلیارد ریال رسید که رشد ۳۰.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.
اینفوگرافی / نرخ رشد اقتصادی در سال 1397
مرکز آمار ایران در اینفوگرافی زیر نرخ رشد اقتصادی بخش‌های مختلف کشور را در سال 1397 ارائه داده است.
سهم ایران از اقتصاد جهانی چقدر است؟
بر اساس گزارش بانک جهانی، حدود ۴۰ درصد اقتصاد جهان دراختیار چین و آمریکا است.
بهمن آرمان، اقتصاددان:
به حذف منطقی یارانه ثروتمندان امیدواریم
بهمن آرمان در خصوص حذف یارانه ثروتمندان گفت: در هیچ جای دنیا، یارانه نقدی به همه افراد جامعه اعم از غنی و فقیر، به صورت یکسان پرداخت نمی‌شود و اقدام دولت در خصوص حذف تدریجی یارانه دهک‌های برخوردار، صحیح است.
یادداشتی از حمیدرضا اشراقی
مدیریت استراتژیک منابع انسانی
مقدمه: امروزه سازمان‌ها مدیریت منابع انسانی را به عنوان بخش اساسی سازمان خود می‌دانند و تلاش دارند که بین این بخش و قسمت‌های دیگر سازمان و حتی اهداف سازمانی انسجام عملیاتی به‌وجود آورند؛ مفهومی که به عنوان مدیریت استراتژیک منابع انسانی نامیده می‌شود.
بازار اجاره مسکن در سراشیبی
شمارش معکوس برای اجاره واحدهای مسکونی که در فصل جابه‌جایی خالی ماندند آغاز شده و نرخ‌ها پنج تا ۱۵ درصد کاهش یافته است؛ دفاتر املاک می‌گویند که در روزهای اخیر مالکان، قیمت‌های پیشنهادی را کاهش و از پافشاری برای دریافت اجاره به حالت انعطاف با شرایط مستاجران تغییر وضعیت داده‌اند.
مهدی پازوکی، اقتصاددان:
حذف یارانه‌ دهک‌های بالا، اقدامی بخردانه است
دکتر مهدی پازوکی، حذف یارانه ثروتمندان را اقدامی بخردانه‌ توصیف و تصریح کرد: پرداخت یارانه‌های نقدی باید به‌درستی هدفمند شود؛ زیرا میزان کنونی یارانه به مبلغ 45 هزار و 500 تومان، رقم ناچیزی است و اثرگذاری زیادی در میان دهک‌های پایینی ندارد.
دکتر مهدی تقوی، اقتصاددان:
منابع مالی حذف یارانه ثروتمندان، صرف اشتغال‌زایی شود
دکتر مهدی تقوی، حذف یارانه سه دهک اول جامعه را بسیار مفید و لازم‌الاجرا دانست و اختصاص منابع مالی به‌دست آمده از اجرای این طرح را برای ایجاد اشتغال‌زایی و گسترش پوشش حمایتی از اقشار ضعیف جامعه، ضروری برشمرد.
سلامت و شفافیت مالی بانک رفاه کارگران دستاورد مدیریت کارآمد
بدون شک بانک‌ نمادی از توانمندی اقتصادی و وجود کارگر، بایدی برای ساخت پایه‌های این اقتصاد است.
جعفریان در هم‌اندیشی با تشکل‌های کارفرمایی آذربایجان‌شرقی:
ارتقای سه‌جانبه‌گرایی، از مهم‌ترین رویکردهای سازمان تامین اجتماعی است
جلسه هم‌اندیشی تامین اجتماعی و تشکل‌های کارفرمایی آذربایجان‌شرقی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در تبریز برگزار شد.
مدیرعامل شرکت نفت ایرانول عزادار شد
مهندس عیسی اسحاقی مدیرعامل موفق و محبوب کارگران و کارمندان شرکت نفت ایرانول همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در غم از دست دادن مادر مومنه، زحمتکش و مهربان خود عزادار شد.
تعامل ستودنی بانک رفاه با سازمان تأمین اجتماعی
علی‌اصغر بیات گفت: این بانک در حد توان و امکانات خود با کانون عالی بازنشستگان و سازمان تأمین اجتماعی همکاری داشته است که این تلاش‌ها قابل تقدیر و ستودنی است و سرمایه این بانک، بدون شک متعلق به کارگران و بازنشستگان است که انتقال سهام آن نیز منتفی شده است.
بانک‌ها ماهانه چقدر سود سپرده می‌دهند؟
بانک‌ها هر ماه حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان به حساب‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار سود پرداخت می‌کنند.
برقراری تسهیلات حمایتی تعاونی‌‌های مسکن
تفاهمنامه همکاری تأمین مالی و تسهیلات پروژه‌های تعاونی‌های مسکن کارگری، کارمندی و اصناف، میان معاونت امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و بانک توسعه تعاون امضاء شد.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
تعاونی‌ها دنبال بازار جهانی باشند
سرزعیم، معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش و بهبود صادرات غیرنفتی گفت: بخش تعاون باید به استفاده از بازارهای جهانی اهتمام جدی داشته باشد.
روحانی در صحن مجلس:
گردشگری سبب اشتغال‌زایی بسیار خوب در کشور می‌شود
رئیس‌جمهور گفت: ما بارها گفتیم و باز هم می گوییم، ممکن است از تعبیرها سوءبرداشت شود ولی ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دو جانبه با آمریکا نداریم و نداشتیم. وی در بخش دیگری از سخنان گفت: همچنین موضوع گردشگری برای ما اهمیت زیادی دارد، چرا که هم موجب سرمایه‌گذاری در کشور می‌شود و هم می‌تواند موجب اشتغال بسیار خوب در کشور ما باشد.
مقدمه: امروزه سازمان‌ها مدیریت منابع انسانی را به عنوان بخش اساسی سازمان خود می‌دانند و تلاش دارند که بین این بخش و قسمت‌های دیگر سازمان و حتی اهداف سازمانی انسجام عملیاتی به‌وجود آورند؛ مفهومی که به عنوان مدیریت استراتژیک منابع انسانی نامیده می‌شود.
«روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود».
بهترین شیوه نگاه به هر مسئله‌ای، شیوه اقتصاد سیاسی است و چون می‌توان با محور قراردادن برندگان و بازندگان مناسبات، به تحلیل مسائل پرداخت، بررسی لایحه بودجه نیز از این منظر اهمیت دارد.