یادداشتی از محبوبه محمدزاده
تضمین توسعه اشتغال با کاهش سود سپرده‌ها
وقتی سود سپرده‌ها کاهش می‌یابد، سرمایه‌گذار ترغیب می‌شود به جای اینکه در بانک سرمایه‌گذاری کند، سرمایه خود را به صنعت و معدن تزریق کند.
فرابورس
شاخص فرابورس در اوج تاریخی
شاخص کل فرابورس طی معاملات روز گذشته در ادامه روند صعودی خود با رشد چشمگیر 6/ 5 واحدی همراه شد.
بازدهی بازار سهام دورقمی شد
پرواز بورس به قله جدید
شاخص بورس تهران روز گذشته با رشد 929 واحدی، با قدرت وارد کانال 85 هزار واحدی شد.
سهم تولید از کیک منابع بانک‌ها؛ فقط ٧ درصد
همه سر و صداهایی که برای حمایت از تولید برپاست سر ٥/٧ درصد از کل تسهیلات قابل پرداخت بانک‌هاست. رییس کل بانک مرکزی می‌گوید امسال ٥٠ هزار میلیارد تومان منابع قرار است در قالب تسهیلات برای رونق تولید پرداخت شود.
نهاوندیان:
دیپلماسی اقتصادی به دنبال شناساندن ظرفیت‌های ایران است
معاون اقتصادی رئیس جمهوری، اولویت دیپلماسی اقتصادی دولت دوازدهم را شناساندن ظرفیت های ایران و افزایش مشارکت و سرمایه گذاری بین المللی در ایران دانست و گفت: ایرانیان مقیم آمریکا مشتاق مشارکت اقتصادی در ایران هستند.
ربیعی خبر داد
٤٠ شرکت آلمانی برای همکاری اقتصادی به ایران می آیند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح اعزام نیروی کار به خارج از کشور گفت: برنامه اعزام نیروی کار را از سال ٩٣ آغاز شد اما شرایط سیاسی کشور در آن زمان تا حدی نامناسب بود.
جنب پل حافظ
صعود بورس به کانال 84 هزار واحدی
شاخص کل بورس تهران روز گذشته در ادامه روند صعودی خود با اتکا به رشد قیمت نمادهای بزرگ بازار از مرز 84هزار واحدی عبور کرد.
جهش 498 واحدی شاخص سهام
تخلیه استرس تابستانی بورس
نماگر بورس تهران طی معاملات روز گذشته ششمین کانال‌شکنی در تابستان را تجربه کرد و با رشد 498 واحدی به سطح 84 هزار و 414 واحد رسید.
چهار ادعا علیه اوراق بدهی رد شد
پایان توهم در بازار بدهی
دیروز در حالی چهارمین مرحله از اسناد خزانه اسلامی بانکی در فرابورس عرضه شد که نرخ سود این اوراق با کاهش نسبت به عرضه‌های قبلی به 3/ 18 درصد رسید.
شاخص سهام 233 واحد صعود کرد
خیز بورس برای کانال جدید
بورس تهران در آخرین مهلت تسویه اعتبارات کارگزاری‌ها، با رشد 233 واحدی شاخص کل همراه شد.
چرا بخش دلاری بازار بدهی کشورمان غیرفعال مانده است؟
خوب و بد اوراق بدهی ارزی
در حالی بسیاری از کشورهای در حال توسعه همچون آرژانتین با تجربه 6 بار نکول و کشور جنگ‌زده عراق، در انتشار اوراق قرضه بین‌المللی دستی بر آتش دارند که ایران آخرین بار در سال 2002 میلادی اقدام به انتشار اوراق مذکور کرد.
شاخص سهام 159 واحد صعود کرد
بهانه رشد نفتی بورس
بورس تهران معاملات خود در اولین روز از هفته جاری را با رشد 159 واحدی شاخص کل پشت سر گذاشت.
جنب پل حافظ
هفته پرخبر بورس تهران
بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته شاهد جو ضعیفی بود که در آن شاخص کل با افت 151واحدی مواجه شد. بازار سهام هفته گذشته تحت تاثیر چندین عامل مهم قرار داشت. نخست اینکه بازار سهام نیمه اول شهریور ماه را پشت سرگذاشت و به پایان سال مالی شرکت‌های کارگزاری نزدیک شد.
فرصت‌های بازار سرمایه در نیمسال دوم 96
مقصد احتمالی پول‌های جدید
نشانه‌های جدید دریافت‌شده بعد از نیمه اول شهریور از افزایش جذابیت نسبی بازار سرمایه در مقایسه با بازارهای رقیب حکایت دارد.
سهام یا دارایی، کدام یک مطمئن‌ترند؟
نگاهی تحلیلی به تغییر روند سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بازنشستگی در 20 سال گذشته
شرکت های تامین سرمایه ، توانمند در تعریف ابزارهای نوین مالی
مشاور برنامه ریزی و استراتژی شرکت تامین سرمایه امین، تاکید کرد: شرکت های تامین سرمایه مکمل فعالیت بانک ها هستند و به نوعی رویکرد فعالیتی آنها، بانکداری شرکتی است.
موج مخالف عرضه‌های جدید بازار سرمایه؟
تفکر ضد‌رونق در بورس
مسیر عمق‌بخشی به بازار سرمایه پس از تصمیم بازگشت معاملات اوراق بدهی به بازار سهام، حالا با عرضه‌های اولیه در حال گسترش است.
در یک پژوهش رسمی بررسی شد
الگوی بهادارسازی سود نقدی
یکی از چالش‌‌برانگیزترین مواردی که در مجمع عمومی سالانه در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود، مقدار و زمان‌بندی پرداخت سود تقسیمی است.
یادداشت
پا جای پای شوروی گذاشتند
فساد فقط اختلاس 3 هزار میلیارد نبود، فساد بالاتر سیاست‌هایی است که به آنها پرداخته نمی شود.
شاخص سهام 113 واحد افزایش یافت
رشد بورس در روزهای کم‌رمق
نماگر بورس تهران روز گذشته تحت تاثیر بازگشت آرام بازارهای جهانی به مدار صعودی و همچنین عرضه‌های مناسب محصولات فلزی در بورس کالا، با رشد 113 واحدی مواجه شد و در سطح 83 هزار و 369 واحد قرار گرفت.
وقتی سود سپرده‌ها کاهش می‌یابد، سرمایه‌گذار ترغیب می‌شود به جای اینکه در بانک سرمایه‌گذاری کند، سرمایه خود را به صنعت و معدن تزریق کند.