شریعتمداری:
حذف یارانه پردرآمدها آغاز نشده است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره علت عدم واریز یارانه برخی افراد در ماه‌های اخیر و احتمال در دستورکار قرار گرفتن حذف یارانه پردرآمدها گفت: برنامه ویژه‌ای برای حذف یارانه پردرآمدها آغاز نشده است. اگر یارانه‌ای واریز نشده، حتما اشکال فنی بوده است.
وزیر کار:
دنبال ایجاد شرایط بهتر برای فعالان اقتصادی با تبادل اطلاعات بین سازمان مالیاتی و تامین‌اجتماعی هستیم
تفاهم‌نامه «تبادل داده و اطلاعات» امروز (۲۹ تیر) با حضور محمد شریعتمداری و فرهاد دژپسند در محل نمایشگاه الکامپ، نمایشگاه بین‌المللی تهران میان دو وزارتخانه به امضا رسید.
سالاری در بازدید از یک شرکت قطعه‌سازی خودرو مطرح کرد:
رشد تولید و بیمه‌پردازی شرکت «کروز» شایسته قدردانی است
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همراه با مدیران ادارات کل، معاونان و مشاور امور بانوان و خانواده این سازمان، از شرکت قطعه‌سازی خودرو «کروز» بازدید کرد و در نشست حاشیه ای این بازدید، ضمن تاکید بر ضرورت حمایت هرچه بیشتر سازمان تامین اجتماعی از بخش تولید گفت: پیروزی در جنگ اقتصادی پیش رو، نیازمند انسجام، همدلی و همراهی در بین تمام بخش‌های کشور است.
وبسایت «اویل اند گس» بررسی کرد؛
۱۰ شرکت ثروتمند نفتی جهان کدامند؟
در لیست زیر بزرگ‌ترین شرکت های نفت و گاز جهان به ترتیب درآمد سالیانه آمده است.
معاونت فرهنگی سازمان تامین‌اجتماعی از مدیرعامل آیس‌پک تقدیر کرد
کارفرمای نمونه: بخشودگی جرایم بیمه‌ای اقدامی ارزشمند است
دفتر امورفرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی، در چهارمین روز از هفته تامین اجتماعی، ضمن بازدید از شرکت آیس‌پک، با اهدای لوح تقدیر و تندیس مسئولیت اجتماعی، از مدیرعامل این شرکت به عنوان کارفرمای نمونه تجلیل کرد.
تجلیل از مدیرعامل شرکت توره شیمی پارس
کارفرمای نمونه: تجلیل از سوی تامین‌اجتماعی مایه دلگرمی است
دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان، در نخستین روز از هفته تامین اجتماعی ضمن بازدید از شرکت توره شیمی پارس، با اهدای لوح و تندیس مسئولیت اجتماعی، از مدیرعامل این شرکت به عنوان کارفرمای نمونه تجلیل کرد.
گزارش تصویری بازدید از شرکت توره شیمی پارس
بازدید معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی از شرکت توره شیمی پارس و اهدای تندیس کارفرمای نمونه به مدیرعامل این شرکت - عکاس: مهین داوری
مرکز پژوهش های مجلس بررسی کرد؛
چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید مسکن
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال 1398 در بخش مسکن پرداخت.
اینفوگرافی / بزرگترین اقتصادهای دنیا در سال ۲۰۱۸
بانک جهانی در جدیدترین گزارش بازبینی‌شدۀ خود از وضعیت کشورهای جهان، به رتبه‌بندی کشورها بر اساس حجم تولیدات ناخالص داخلی آنها تا پایان سال ۲۰۱۸ پرداخته است.
گزارش فصلی اقتصاد ایران زمستان ١٣٩٧ منتشر شد
این نشریه حاوی مجموعه‌ای از آخرین اطلاعات اقتصادی کشور است که به‌ منظور رفع نیازهای آماری تصمیم‌گیران، برنامه‌ریزان، پژوهشگران و سایر متقاضیان، در ١١ بخش تنظیم و انتشار آن از سال ١٣٩٦ آغاز شده است.
بانک جهانی اقتصادهای برتر جهان را اعلام کرد:
آمریکا و ایران در رده های اول و بیست و هفتم
بنا بر گزارش اعلام شده از طرف بانک جهانی در خصوص بزرگترین اقتصادهای جهان، آمریکا کماکان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان است.
شریعتمداری:
تولید و سرمایه‌گذاری راه‌ حل اساسی مشکلات کشور است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: راه‌حل اساسی حل مشکلات کشور، ایجاد شرایط مطلوب برای تولید و سرمایه‌گذاری است.
چرا بیمه بیکاری به کاریابی‌ها واگذار شد؟
آنچه «خرید خدمات اداری از بخش خصوصی در اجرای قانون بیمه بیکاری» نامیده می‌شود، فقط «الیناسیون نظام تامین اجتماعی» است؛ یعنی تامین اجتماعی و خدمات حمایتی آن را از معنا و مفهوم تهی کرده‌اند.
یادداشتی از محسن جلال پور؛
اولویت اشتغال‌زایی بر رشد اقتصادی
نهاد قضایی وظیفه‌اش تأمین امنیت اقتصادی و حراست از حقوق مالکیت و استحکام قراردادهای اقتصادی است و صنعت، نیروی محرکه و پیشران اقتصاد به شمار می‌رود و مأموریت هر دو به توسعه ختم می‌شود.
کارگران ۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و بازنشستگان ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان عقب ماندگی مزدی دارند
اعداد و ارقام رسمی نشان می‌دهد بیمه‌شدگان تامین جتماعی حداقل ۴ میلیون تومان عقب‌ماندگی مزدی دارند. در این شرایط، ضروری است که دولت با احساس مسئولیت تام پا به عرصه بگذارد و در این مسیر نه تنها بسته‌های حمایتی قطره چکانی که راهکارهای موثر و مداوم ترمیم قدرت خرید، باید در دستور کار قرار گیرد.
تقی آزاد ارمکی شرایط امروز ایران را تشریح می‌کند
جامعه پرحادثه و پرسؤال است
«جامعه پر حادثه و پر سؤال» توصیف «تقی آزاد ارمکی»، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران از وضعیت امروز جامعه ایران است. جامعه‌ای که با وجود برخی نارضایتی‌ها و تلاش‌های خارجی برای القای ناکارآمدی نظام و ناامید کردن مردم از بهبود اوضاع، نه به سمت فروپاشی می‌رود و نه استقرار و سامان کامل.
معاون رئیس جمهور خبر داد
اختصاص ۱۸ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ۱۸ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی تخصیص داده شده است، گفت: تاکنون ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در روستاها ایجاد شده است.
آیا فضای کسب و کار پایتخت بهتر شده است؟
چند ماه پس از تکانه‌های شدید اقتصادی که ایران با آنها مواجه شد، به نظر می‌رسد بخش‌های مختلف اقتصاد آماده می‌شود تا از این موقعیت عبور کند و بهبود نسبی شاخص فضای کسب و کار در تهران نیز این موضوع را نشان می‌دهد.
مخالفت با تشکیل پرونده‌های بیمه بیکاری توسط کاریابی‌ها
یک کارشناس حوزه کار از واگذاری موضوع بیمه بیکاری به بخش خصوصی واقعی استقبال کرد و گفت: با تشکیل پرونده توسط کاریابی‌ها و دریافت هزینه از سوی کارگران بیکار شده مخالفم و معتقدم منابع صندوق بیمه بیکاری نباید از صندوق تامین اجتماعی منفک شود.
بر اساس تفاهم‌نامه صندوق کارآفرینی امید و وزارت‌ ارشاد؛
۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر پرداخت می‌شود
مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به‌منظور تخصیص 500 میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر، امروز با حضور ربیعی سخنگوی دولت و وزیر ارشاد برگزار شد.
«روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود».
بهترین شیوه نگاه به هر مسئله‌ای، شیوه اقتصاد سیاسی است و چون می‌توان با محور قراردادن برندگان و بازندگان مناسبات، به تحلیل مسائل پرداخت، بررسی لایحه بودجه نیز از این منظر اهمیت دارد.