مدیرعامل شستا مطرح کرد:
شفافیت اولویت اصلی شستا است
مدیرعامل شستا با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از شستا در مجلس، گفت: شفاف شدن و علنی شدن پرونده‌های سنوات گذشته کاملا مورد حمایت و درخواست اینجانب است چرا که معتقدم با ورود مجلس ظرفیت پیگیری موارد در سیستم قضایی کشور تقویت خواهد شد.
در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شستا رخ داد:
کمک 9 میلیارد و 600 میلیون ریالی هلدینگ سیمان تامین به مددجویان بهزیستی
در راستای سیاست‌های دولت و مجموعه شستا برای یاری رسانده به اقشار کم توان جامعه این شرکت به همراه شرکت های تابعه خود و با دستور مدیرعامل شستا، رقمی معادل ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال را به حساب‌های بهزیستی واریز کردند.
با ابلاغ حکم هیئت مدیره موظف از سوی جمارانیان رخ داد:
آغاز به کار هوشیاری به عنوان مدیرعامل سیمان فارس خوزستان
به گزارش تامین24 به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین شستا، رضا جمارانیان حکم هیات مدیره موظف سیمان فارس خوزستان را ابلاغ و هوشیاری بعنوان مدیر عامل کار خود را آغاز کرد.
کارنامه درخشان بانک رفاه کارگران در چابک‌سازی و مولدسازی دارایی‌ها
رییس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس از بانک‌ رفاه کارگران به دلیل واگذاری املاک مازاد و عزم جدی برای چابک و مولدسازی دارایی‌ها تمجید کرد.
بر اساس تفاهم نامه همکاری میان معاونت امور تعاون وزارت کار و شستا ؛
برخی از شرکت‌های شستا به تعاونی‌های توانمند واگذار می‌شود
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امضای تفاهم نامه میان این معاونت و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی خبرداد .
مدیرعامل پتروشیمی فارابی تصریح کرد:
برنامه ریزی برای تولید حداکثر در پتروشیمی فارابی
پتروشیمی فارابی از شرکت‌های تابعه شستا، که در سال ۱۳۵۲ با مشارکت گروه ژاپنی میتسوبیشی تاسیس شد، تولیدکننده سالانه ۵۰ هزار تن دی‌اکتیل فتالات و ۱۵ هزار تن انیدرید فتالیک است و در مجموع ۱۵ درصد از تولید D.O.P و ۳۵ درصد از P.A.F کل کشور را تامین می‌کند.
به منظور خروج از بنگاهداری انجام شد؛
تشکیل هیات واگذاری صندوق ها به ریاست وزیر کار
هیات واگذاری صندوق ها به ریاست و تحت نظر مستقیم وزیر و رئیس هیات امناء سازمان تامین اجتماعی و صندوق های تابعه تشکیل شده است .
سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی مطرح کرد:
واگذاری نیروگاه گازی خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی
سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی گفت: در جلسه مشترکی با سازمان خصوصی سازی واگذاری نیروگاه برق خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی در قالب پرداخت بدهی دولت، نهایی شد.
یادداشتی از دکتر احمد میدری
توسعه نیازمند افزایش ظرفیت‌های حکومتی است
سخنانم را با تمثیلی از زنده‌یاد، دکتر حسین عظیمی (اقتصاددان نام‌آور فقید) شروع می‌کنم؛ ایشان در کتاب مجموع مقالاتی که تحت عنوان «سیاست‌، برنامه‌ریزی و توسعه» منتشر شد، وضعیت نظام اجرایی کشور را به ارابه‌ای تشبیه می‌کند که در سربالایی می‌رود و از سنگینی بار، دو اسب ارابه به یکدیگر حمله می‌کنند؛
بسته افزایش وام مسکن روی میز دولت
بانک مسکن در پیشنهادی که احتمالاً تا اواخر فصل بهار نهایی می‌شود، بسته‌ای را ارائه کرده که یکی از موارد آن پرداخت تسهیلات بر مبنای توانایی اقساط دهنده است و در انتظار تأیید شورای پول و اعتبار قرار دارد.
مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران خبر داد:
تولید بیش از ۹۷۰ هزار تُن متانول در دستور کار سال ۱۳۹۸ است
شرکت پتروشیمی فن‌آوران به‌عنوان سومین تولیدکننده متانول و تنها تولیدکننده اسید استیک در ایران از شرکت‌های مدیریتی تابعه شستا محسوب می‌شود که سهم قابل توجهی در تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی در داخل و خارج از کشور به عهده دارد.
پرداخت ۲۳۳ هزار میلیارد ریال برای تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی و طرح‌های نیمه تمام
در مجموع ۳۲ هزار و ۱۵۱ فقره تسهیلات به ارزش حدود ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ میلیارد ریال در جهت تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تا پایان سال ۱۳۹۷ پرداخت شده است.
در اینفوگرافی گفت‌وگوی مدیرعامل فکا با شستا _ رسانه مطرح شد:
افزایش 10 هزار تنی تولید شیر
جمشید جلیل‌نژاد، مدیرعامل شرکت دامپروری فکا، از بنگاه های تولیدی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) این واحد تولیدی را پربازده‌ترین شرکت دامپروری در کشور دانست.
دستورالعمل‌ مدیرعامل شستا به هلدینگ تاپیکو :
فروش محصولات پتروشیمی فقط از طریق مزایده انجام شود / هرگونه فروش مذاکره‌ای ممنوع است
به‌دنبال بررسی‌های انجام شده، با دستور محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، مقرر شد محصولات یکی از پتروشیمی‌های وابسته صرفاً از طریق بورس کالا و مزایده انجام و فروش مذاکره‌ای آن ممنوع اعلام شد.
یک فعال کارگری
ارز نیمایی به اتحادیه امکان اختصاص یابد
یک مقام مسئول کارگری با اشاره به کاهش قدرت خرید خانوارهای کارگری، اختصاص ارز نیمایی به "اتحادیه امکان" را به منظور تهیه و توزیع کالای مرغوب و ارزان قیمت خواستار شد.
در سه ماهه پایانی سال 97 اتفاق افتاد؛
رشد دو و نیم برابری سهم بازار مشترکین رایتل
سهم بازار مشترکین رایتل در سه ماهه پایانی سال ۹۷ دو و نیم برابر رشد داشت.
محمد اسکندری، سرپرست آتیه صبا شد
با رای اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا دکتر محمد اسکندری به عنوان سرپرست شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا انتخاب و منصوب شد.
یک اقتصاددان:
مطالبه‌ شفاف‌سازی، اولویت تدابیر مبارزه با فساد است
یک اقتصاددان، فساد را ضد توسعه بیان کرده و آن را منجر به توزیع نابرابر ثروت و ایجاد بی‌عدالتی و ناپایداری رشد اقتصادی دانست و تاکید کرد برای درمان فساد نیازمند مقابله جدی مردم با این پدیده هستیم و مردم برای مواجهه با سیل فساد باید وارد عرصه شوند.
حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی از فروردین لازم‌الاجراست
کارفرمایان باید مابه‌التفاوت افزایش حق مسکن را در اردیبهشت بپردازند. در غیر این صورت تخلف صورت گرفته است.
سخنانم را با تمثیلی از زنده‌یاد، دکتر حسین عظیمی (اقتصاددان نام‌آور فقید) شروع می‌کنم؛ ایشان در کتاب مجموع مقالاتی که تحت عنوان «سیاست‌، برنامه‌ریزی و توسعه» منتشر شد، وضعیت نظام اجرایی کشور را به ارابه‌ای تشبیه می‌کند که در سربالایی می‌رود و از سنگینی بار، دو اسب ارابه به یکدیگر حمله می‌کنند؛
«روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود».
بهترین شیوه نگاه به هر مسئله‌ای، شیوه اقتصاد سیاسی است و چون می‌توان با محور قراردادن برندگان و بازندگان مناسبات، به تحلیل مسائل پرداخت، بررسی لایحه بودجه نیز از این منظر اهمیت دارد.