دبیر کل اتاق تعاون ایران مطرح کرد
راه های برون رفت از 3 چالش اقتصاد ایران
دبیرکل اتاق تعاون ایران با تشریح چالش‌های اقتصاد ایران، گفت: تنها راه برون رفت اقتصاد از معضل دولتی بودن و نفتی بودن اقتصاد، حرکت به سمت فعالیت های مردمی و توسعه اقتصاد تعاونی است.
صنایع فرابورسی چقدر بازدهی داشتند؟
جهش ۳/ ۷ درصدی آیفکس
پرونده فرابورس ایران در آبان ۹۶ در شرایطی بسته شد که نماگر این بازار در آخرین روز کاری این ماه در سطح یک هزار و ۱۲ واحدی قرار گرفت و با ثبت رشد ۳/ ۷درصدی معاملات این ماه را به پایان رساند.
کارنامه بورس در میانه پاییز بررسی شد
آبان طلا‌یی بازارها
دومین ماه پاییز با صعود دسته‌جمعی بازارهای داخلی به پایان رسید. در این میان، شاخص بورس توانست با رشد ۷/ ۲ درصدی، بازدهی خود را از ابتدای سال به ۹/ ۱۴ درصد برساند.
وام ۱۱۰ میلیونی مسکن ۱۷ میلیون تومان آب می‌خورد
در طی یک ماه گذشته قیمت اوراق تسهیلات مسکن چندان نوسانی نداشته، ولی در مجموع قیمت این اوراق نسبت به هفته‌های گذشته مقداری کاهش داشته است. در این روزها برای وام ۱۱۰ میلیون تومانی باید حدود ۱۷ میلیون تومان اوراق خرید.
ریشه پیشتازی ژرمن‌ها در بورس تهران؟
ترفند بورسی جذب سرمایه
سرمایه‌گذاران خارجی طی سال‌های اخیر تمایل زیادی برای ورود به بازار سرمایه ایران نشان داده‌اند.
اکونومیست روندهای کلیدی سال آینده میلادی را تحلیل کرد
۱۲ پیش‌بینی از ۲۰۱۸
سال ۲۰۱۷ زمینه‌ساز تحولات بسیاری بود که در یک سال آینده جهان شاهد آنها خواهد بود. به این بهانه و در آستانه سال نو میلادی، نشریه «اکونومیست» ویژه‌نامه سالانه خود تحت عنوان «جهان در سال ۲۰۱۸» را منتشر و در آن ۱۲ پیش‌بینی را برای سال میلادی پیش‌رو ارائه کرده است.
نماگر بازار سهام ۵۹ واحد رشد کرد
مرز تحلیل و هیجان در بورس تهران
نماگر بورس تهران در پایان معاملات روز گذشته با رشد حدود ۵۹ واحدی در سطح ۸۸ هزار و ۲۶۱ واحد قرار گرفت.
امپراتوری خصولتی‌ها
«این خصوصی‌سازی نیست»؛ جمله‌ای بود که حسن روحانی تیر امسال درباره اجرای سیاست‌های اصل ٤٤ بر زبان آورد و البته در هیاهوی تعابیر بعدی روحانی در همان سخنرانی گم شد؛ اما اشاره حسن روحانی به سپردن بخش‌های مهمی از اقتصاد کشور به کسانی که نه دولتی هستند و نه خصوصی، اشاره‌ای آشکار به چیزی بود که امروز امپراتوری خصولتی‌ها می‌نامیم.
وضعیت ۴۹ کشور و اتحادیه اروپا از نظر شهرت کالا بررسی شد
رتبه جهانی «ساخت ایران»
رتبه ۴۹ کشور و اتحادیه اروپا (۲۸ کشور) در شاخص «ساخت کشور» اعلام شد که نشان می‌دهد کدام کشورها از عنصر شهرت جهانی کالایی برخوردارند. براین اساس، آلمان، سوئیس و انگلستان بالاترین امتیاز از نظر آوازه و محبوبیت کالایی را در دنیا کسب کرده‌اند.
2 پیامدعرضه جدید اسناد خزانه بررسی می شود
همگرایی نرخ سود در بازارها
پس از بخشنامه بانک مرکزی در راستای کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و به دنبال آن تعیین ضوابط سخت‌گیرانه‌تر در اعمال نرخ‌های جدید، به تدریج نشانه‌های این موضوع در بازار بدهی نیز ظاهر شد.
شاخص سهام ۱۹۶ واحد رشد کرد
بورس بازی در نقطه کور
شاخص بورس تهران طی معاملات روز شنبه با رشد ۱۹۶واحدی (معادل ۲۲/ ۰ درصد) مواجه شد تا حضور خود در کانال ۸۸هزار واحدی را مستحکم‌تر کند.
یک کارشناس ارشد مدیریت ایمنی:
صنایع باید برای مواجهه با زلزله آماده باشند
یک کارشناس ارشد مدیریت ایمنی می‌گوید با وجود اینکه محیط‌های پالایشگاه تا هشت ریشتر در مقابل زلزه مقاوم هستند، اما ضروری است که در قالب چهار مرحلهِ قبل، شروع، حین و پس از حادثه برای مواجه با آن برنامه داشت در غیر این صورت عواقب ناگواری در انتظارمان خواهد بود.
بازدهی ۱/ ۰ درصدی شاخص کل
آرایش هفتگی بازیگران سهام
بورس تهران در حالی معاملات هفته گذشته را با ثبت بازدهی ۱/ ۰ درصدی شاخص کل به پایان برد که فعالان تالار شیشه‌ای پس از گذشت ۲ هفته تغییر مالکیت به نفع حقیقی‌ها، شاهد خریدهای قابل توجهی از سوی سرمایه‌گذاران حقوقی بازار بودند. بر این اساس طی هفته گذشته حدود ۲۱میلیارد تومان نقدینگی از پرتفوی سهامداران حقیقی به سبد سهام حقوقی‌ها منتقل شد.
محرک‌ها و ضدمحرک‌های بازار شناسایی شدند
نقشه بورس در کوتاه‌مدت
شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته سرانجام موفق به فتح کانال ۸۸ هزار واحدی شد. دماسنج بازار سهام پس از ۱۳ نوسان در کانال ۸۷ هزار واحدی سرانجام در آخرین روز از معاملات هفتگی با صعود نرم به کانال ۸۸ هزار واحد رسید.
روایت کارآفرین 13ساله از روش کارش
برای کارآفرینی باید از کنج آسایش بیرون بخزید
همین که شما هرروز از خواب برخیزید و به کاری مشغول شوید و برای خودتان و دیگران تغییری ایجاد کنید، موفقیت است.
نیازمند رونق کارگاه‌های بزرگ است
مدیرکل تامین اجتماعی کردستان از وضعیت بیمه‌ای این استان می‌گوید.
حمایت از تولید و صادرات غیر نفتی در سال ۹۷
پس از اجرایی شدن دو طرح "رونق تولید" و "بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی" طی دو سال اخیر، دولت مجددا تصمیم گرفته حمایت از تولید و صادرات را در سال آینده تحت عنوان بسته‌های حمایتی مدنظر قرار دهد.
دکتر لاریجانی در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان مرکزی مطرح کرد
ارائه مشوق‌های مستمر صادراتی پشتوانه توسعه اقتصادی
رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم ارائه مشوق‌های صادراتی مستمر برای توسعه اقتصادی کشور تأکید کرد.
اعلام استراتژی های راهبردی صندوق بازنشستگی کشوری در بورس
مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری با اعلام استراتژی های این صندوق در بورس گفت: ارزش سبد سهام این هلدینگ در ۷ ماهه نخست امسال ۱۷ درصد رشد داشته است.
ارزش معاملات با شاخص ناهماهنگ است؟
منشا انجماد در بورس تهران
شاخص بازار سهام روز گذشته در شرایطی ۱۱۷ واحد رشد کرد که ارزش معاملات به کمترین مقدار خود در یک ماه گذشته رسید.
وظیفه قوه قضائیه است که به جای صدور حکم واحد برای میلیون ها سپرده گذار کوچک و بزرگ، پرونده سپرده های کلان را که تعداد آن ها نسبت به سپرده های کوچک و متوسط بسیارکمتر، و حجم ریالی آن ها بسیار بیشتر است به صورت موردی مورد رسیدگی قرار دهد و متناسب با تقصیر احتمالی آنان، برایشان حکم صادر نماید.
«روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود».
دلیلِ خصوصی‌سازی در آلمان این نبود که تنها یک عده‌ای پولدار شوند؛ بلکه واقعا قصد داشتند به رشد اقتصادی و صنعتی برسند؛ اما در ایران، چنین تمهیداتی، محلی از اعراب ندارد؛ نه نظارتی هست و نه سهم طلاییِ دولت در کار است؛ واگذارشده‌ها به امان خدا رها می‌شوند.