​معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
توسعه فرصت‌های شغلی با استفاده از تجربیات کارآفرینان در سراسر کشور به اشتراک گذاشته می شود
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در استان های مرزی کشور در قالب تیم اقتصادی مستقر در استانها، زمینه های اشتغال در شهرستانهای مرزی بررسی و با استفاده از تجربیات کارآفرینان و تولیدکنندگان موفق در سراسر کشور، توسعه فرصت‌های شغلی به اشتراک گذاشته می شود.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست، اقتصاد تاب آور است
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا زمانی که تولید صادرات محور نداشته باشیم از شرایط اقتصادی فعلی نمی‌توان خارج شد.
​شجاعی برهان:
اقتصاد مقاومتی استقلال اقتصادی را به ارمغان می آورد.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقتصاد مقاومتی استقلال اقتصادی را به ارمغان می آورد و راه نجات کشور، اجرای اقتصاد مقاومتی است.
کبیری در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان ملی بهره وری خبر داد:
گسترش تعامل و همکاری های دو جانبه در زمینه ارتقا بهره‌وری حوزه تعاون
سازمان ملی بهره‌وری ایران و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
درخشش دوباره ایرانول در بین 100 شرکت برتر کشور
شرکت نفت ایرانول در بیست و دومین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران که توسط سازمان مدیریت صنعتی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، در میان 100 شرکت برتر ایران با 4 رتبه ارتقا خوش درخشید.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهند
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیت‌های خود استقبال کنند.
مقایسه شرایط اجاره مسکن در پاییز نسبت به تابستان ؛
سنگینی بیشتر اجاره بها در پاییز 1398
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران در خصوص شرایط حاکم بر بازار اجاره بها مسکن در پاییز امسال، متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای تمامی خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، در فصل پاییز 1398 برابر با 31.2 درصد است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد؛
بسیج تمامی امکانات برای امداد رسانی به سیل زدگان
دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با ابراز تاثر از خسارات به‌وجود آمده در سیل سیستان و بلوچستان بر بسیج امکانات و تجهیزات ملکی این سازمان برای رسیدگی و ارائه خدمات به سیل زدگان استان تاکید کرد.
تمامی کارگران سیل‌زده بیمه بیکاری دریافت می‌کنند
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تمامی کارگران بیمه شده سیل‌زده مشمول قانون کار و تامین اجتماعیِ ساکن در مناطق سیل‌زده، بدون در نظر گرفتن مدت شش ماه سابقه بیمه‌پردازی، مقرری بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد.
جزئیات خروج صندوق های بازنشستگی از بنگاهداری و عرضه شرکت ها در بورس؛
خروج از بنگاهداری؛ از ابتدا تا امروز
با در نظر داشتن این نکته که ماده ۲۶ قانون برنامه پنجم توسعه بر ضرورت خروج صندوق‌های بازنشستگی از بنگاهداری تاکید دارد، این مهم بصورت ویژه شرکت های سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری را شامل می شود.
محمد شریعتمداری:
تلاش می‌کنیم عیدی بازنشستگان بهمن‌ ماه واریز شود/ پرداخت کمک معیشت حتما با غربال‌گری انجام می‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران درباره افزایش دستمزد کارگران و عیدی بازنشسته‌ها توضیحاتی داد.
در تامین‌اجتماعی استان زنجان انجام شد؛
ارائه کد کاربری کارگاه‌ها در کمتر از یک ساعت
مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان از ارائه کد کاربری کارگاه‌ها در کمتر از یک ساعت خبر داد و گفت: این امر به منظور تسهیل بیمه کارگران انجام می‌شود.
معاون اداره کل امور فرهنگی- اجتماعی کارفرمایان در گفت و گو با « تامین 24»:
حل مشکلات کارفرمایان در چارچوب قانون از اولویت های ماست
معاون اداره کل امور فرهنگی- اجتماعی کارفرمایان و سازمان های تامین اجتماعی گفت: در ماموریتی مدون ضمن برگزاری کارگاه آموزشی و تولید محتواهای فرهنگی، مشکلات کارفرمایان و پیمانکاران را رصد و در چارچوب قوانین در صدد رفع آنها تلاش می کنیم.
تشکیل 79 تعاونی جدید در سیستان و بلوچستان
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، گفت: از ابتدای سال تاکنون 79 شرکت تعاونی در سراسر استان تشکیل شده است.
برای خرید سهام بورس از بانک‌ها وام بگیرید
معاون نظارت بانک مرکزی گفت: بحث های مربوط به اعطای تسهیلات بانک های مجاز به مشتریان برای خرید سهام نهایی شده و به زودی سهامداران می توانند از تسهیلات بانک ها برای خرید سهام استفاده کنند.
وزارت امور اقتصادی و دارایی :
سهام شرکت هپکو در مرحله عرضه قرار دارد
بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی سهام شرکت هپکو در مرحله عرضه قرار دارد.
دبیر سندیکای شرکت های تاسیساتی و‌ صنعتی ایران در گفت و گو با « تامین 24»:
ارتباط پیمانکاران و تامین اجتماعی با«آموزش» محکم می‌شود
دبیر سندیکای شرکتهای تاسیساتی و‌صنعتی ایران در خصوص ارتباط پیمانکاران با تامین اجتماعی گفت: آموزش یکی از ابزارهای مهم در برقراری و کیفی شدن ارتباط پیمانکاران با تامین اجتماعی است، طبیعی است که برای شکل گیری یک ارتباط مثبت، باید سطح دانش کسانی که در تعامل با همدیگر هستند ارتقاء پیدا کند.
در امضای تفاهم‌نامه ایمنی بین وزارت کار و ایمیدرو مطرح شد؛
اشتغال بیش از 2 میلیون نفردر معادن کشور/بودجه ایمنی 2 برابر شد
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر120هزار نیروی کار مستقیم و حدود 2میلیون نفر به صورت غیرمستقیم در معادن کشور فعالیت دارند.
معاون وزیر تعاون:
صدور ضمانت‌نامه برای تعاونی‌هایی که واحد تحقیق و توسعه راه‌اندازی کنند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون دانشگاه کردستان در سنندج گفت: حوزه تعاون نیازمند توجه ویژه است و در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جوانان خلاق و استارت‌آپ‌هایی را که در زمینه تعاونی‌های دانش بنیان و نوبنیان فعالیت کنند، مورد حمایت قرار می‌دهد.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران منصوب شد
طی حکمی از سوی دکتر سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، اسماعیل لـله گانی به عنوان مدیرعامل بانک رفاه کارگران منصوب شد.
«روند فساد در ایران با درآمدهای نفتی‌ و سیستم خرج این درآمدها در ارتباط است. اگر سیستم مخارج دولت شفاف نباشد و نظارتی از طرف جامعه مدنی و مطبوعات آزاد صورت نگیرد و همچنین سیستم نظارتی از استحکام مدیریتی و کارشناسی جهت افزایش هزینه‌های سوء‌استفاده از قدرت عمومی برخوردار نباشد، همچنان ما با مسائل فساد مزمن در ایران مواجه خواهیم بود».
بهترین شیوه نگاه به هر مسئله‌ای، شیوه اقتصاد سیاسی است و چون می‌توان با محور قراردادن برندگان و بازندگان مناسبات، به تحلیل مسائل پرداخت، بررسی لایحه بودجه نیز از این منظر اهمیت دارد.