پیدا و پنهان ویروس آنفلوانزا در ایران/شرط تعطیل شدن کلاس‌های درس
ویروس آنفلوانزا همزمان با آغاز فصل پاییز در ایران شایع شده و تلفاتی هم داشته، اما نکته مهم مراجعه دیرهنگام برخی بیماران است که از ابتلا به این بیماری آگاه نیستند.
چرا سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان بهبود نمی‌یابد؟
بازنشستگان کشوری که قرارداد بیمه تکمیلی آنها اول دی ماه منقضی می‌شود، نگران قرارداد جدید بیمه تکمیلی هستند.
نماینده مجلس با اشاره به اعتراضات اخیر در کشور:
دولت برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور نباید فشار معیشتی به مردم بیاورد
نماینده مردم شیراز در مجلس معتقد است وقتی دولت برای حل مشکلات در جایی نسبت به مردم سخت‌گیری می‌کند باید در جای دیگر فشار را از روی آنها بردارد تا منجر به بروز اعتراض نارضایتی نشود.
قدرت خرید مردم با استفاده از "کالابرگ الکترونیک" حفظ می‌شود
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است در صورتی که دولت از کالابرگ الکترونیک برای تامین کالای اساسی استفاده کند، قدرت خرید مردم حفظ می شود.
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت خبر داد؛
ثبت ۵۶ فوتی آنفلوانزا در کشور
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: با شیوع آنفلوانزا در کشور، از اول مهر ۹۸ تاکنون، ۵۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت شده اند.
بازگشت قلب مرده به زندگی برای اولین بار در آمریکا
جراحان آمریکایی برای اولین بار در این کشور موفق شدند که قلب یک اهداکننده فوت شده را که گردش خون در بدنش متوقف شده بود، به فرد دیگری پیوند بزنند.
پروژه های عمرانی مدیریت درمان تامین اجتماعی اردبیل در حال احداث است
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل از اعتبار 710 میلیارد ریالی برای انجام پروژه های عمرانی در سال جاری خبر داد.
وضعیت سوء تغذیه در سالمندان ایرانی
بررسی‌های جهانی نشان می‌دهد که پدیده پیری به یک مسئله جهان‌شمول تبدیل‌شده و جمعیـت سالخورده جهان به دلیل بهبود وضعیت بهداشت و خدمات پزشـکی و افزایش امید زندگی، به‌طور مداوم در حال افزایش است. محققان کشور شیوع سوء تغذیه و عوامل مرتبط با آن در این قشر را مورد بررسی قرار داده‌اند.
تقدیر استاندار ایلام از مدیریت درمان تامین اجتماعی استان
سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام در اجلاس استانی نماز از مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام تقدیر کرد.
کسب رتبه‌های برتر توسط بیمارستان‌های تامین اجتماعی همدان
مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان از کسب رتبه اول اورژانس بیمارستان غرضی ملایر و رتبه دوم بیمارستان آتیه همدان در سطح‌بندی سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
مرکز آمار برای ماه آبان اعلام کرد
نقطه اصابت تورم بنزین
بر اساس گزارش مرکز آمار در ماه گذشته تورم ماهانه برای دهک‌ها، ۲ روند متفاوت را ثبت کرد؛ یک روی کاهشی برای دهک‌های بالا و یک روی افزایشی برای دهک‌های پایین.
مدیر کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی:
ارتقای کیفیت خدمات درمانی اولویت اصلی حوزه درمان است
مدیر کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: ارتقای کیفیت خدمات درمانی تامین اجتماعی اولویت اصلی حوزه درمان است.
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت:
۱۷ قلم داروی ایرانی به روسیه صادر خواهد شد
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت گفت: قرار است ۱۷ قلم داروی تولید داخل که شامل داروهای با فناوری بالا هستند در روسیه ثبت و به این کشور صادر شوند.
در نشست خبری مطرح شد؛
آنفلوانزا در کشور جان ۱۵ نفر را گرفت
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، به تشریح وضعیت شیوع ویروس آنفلوانزا در کشور پرداخت
تولید قند با کمک باکتری‌ها!
محققان با استفاده از نوعی باکتری خوراکی ماده ای شیرین کننده به نام تاگاتوز تولید کرده اند. افراد مبتلا به دیابت می توانند از آن استفاده کنند و تاگاتوز به دندان آسیب نمی رساند.
خدمات مراکز درمانی تامین اجتماعی با ارزش است
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کاشان، خدمات ارائه شده در مراکز درمانی تامین اجتماعی را با ارزش عنوان کرد و گفت: خدمات این سازمان یک خدمت اجتماعی است و باید تلاش شود کار مراجعه کننده‌ها به نحو احسن انجام شود.
معاینه سرپایی 780 هزار نفر در مراکز درمانی تامین اجتماعی قزوین
مدیر درمان تامین اجتماعی قزوین گفت: در شش ماه اول سال‌جاری، 780 هزار نفر از بیمه شدگان استان قزوین در بخش درمانگاه‌های سرپایی مراکز تابعه، توسط پزشکان مورد معاینه قرار گرفتند.
کسب رتبه برتر خدمات پرستاری بیمارستان تامین‌اجتماعی امام‌ رضا(ع) قم
بر اساس ارزیابی سازمان تامین اجتماعی درباره خدمات پرستاری، بیمارستان امام رضا(ع) در بین 68 بیمارستان تامین اجتماعی، موفق به کسب درجه «خیلی خوب» شد.
جمعیت ایران درحال پیر شدن است. کاهش فرزندآوری از یک سو و افزایش امید به زندگی از سوی دیگر، جمعیت ما را به سمت سالمندی سوق می‌دهد. جمعیت زنان سالخورده نیز از مردان سالخورده درحال پیشی گرفتن است. در کشورهای درحال توسعه با توجه به مراقبت‌های ویژه در نظام سلامت برای گروه‌های آسیب پذیر نظیر زنان و کودکان، سلامت مردان به نوعی مغفول واقع شده است.