جمالی نوبندگانی مطرح کرد:
تاثیر 90 درصدی تحریم‌ها بر واردات داروهای بیماران خاص
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تحریم‌ها بیش از 90 درصد بر روی واردات داروهای بیماران خاص و سرطانی تاثیر گذاشته است، گفت: زمانی که ما در موضوعات مهمی مانند فروش نفت با مشکلات عدیده‌ای مواجهیم، وزارت بهداشت در تلاش است بتواند اقدامات مناسبی را در این بخش انجام دهد.
مرگ سالانه ۱۳۸ میلیون نفر به‌دلیل قصور پزشکی
طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، قصور پزشکی علت اصلی مرگ در سراسر جهان است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد:
تامین تمام داروهای موردنیاز کشور تا 3 سال دیگر
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۹۷ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید می شود و با استفاده از ۱۲۰۰ شرکت دانش بنیان تصمیم داریم در ۳ سال آینده تمام داروهای مورد نیاز کشور را تامین کنیم.
آماده‌باش 17 هزار نیروی اورژانس برای پوشش امدادی مراسم «تاسوعا» و «عاشورا»
رئیس سازمان اورژانس کشور از آماده‌باش 17 هزار پرسنل فوریت‌های پزشکی برای پوشش امدادی مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در کشور خبر داد.
انجام 4200 مورد سی تی اسکن در بیمارستان تامین اجتماعی زنجان
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی امام حسین (ع) زنجان از روند رو به رشد تعداد CTاسکنهای انجام شده در سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از 4200 مورد CT در مجموع بخشهای سرپایی و بستری انجام شده است.
وزیر بهداشت:
اجرای نسخه الکترونیکی قطعا منجر به شفافیت می‌شود
وزیر بهداشت گفت: اجرای پرونده الکترونیک سلامت و الزامات آن از جمله برنامه نسخه الکترونیکی قطعا منجر به شفافیت می‌شود، زیرا راهی به جز این مسیر نیست که گردش دارو و اقتصاد سلامت را بهینه و شفاف سازد.
دکتر مهدی درخشان اعلام کرد:
توسعه اخیر مراکز درمانی تامین‌اجتماعی به اندازه 15 سال گذشته
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به توسعه خدمات درمانی طی چهار سال گذشته گفت: در این مدت به اندازه ۱۵ سال قبل از آن ساخت و ساز عمرانی در ۸۱ بیمارستان تامین اجتماعی و ۲۹۰ مرکز درمانی وابسته به این سازمان انجام شده است.
آیین‌نامه «بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد
هیأت دولت به پیشنهاد مشترک وزارت‌خانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» را تصویب کرد.
راه اندازی بیمارستان صحرایی تامین اجتماعی ایلام در مرز مهران
مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام از راه اندازی بیمارستان صحرایی در مرز مهران خبر داد.
محققان ایرلندی پی بردند؛
رعایت نشدن بهداشت دهان و دندان، عامل افزایش خطر سرطان کبد
تحقیق جدید نشان می دهد بین شرایط بهداشت دهان و دندان و خطر ابتلا به برخی سرطان های دستگاه گوارش ارتباط وجود دارد.
کمبود پزشک؛ از واقعیت تا انحصار / مردم مناطق محروم فعلا بیمار نشوند!
کمبود پزشک متخصص در مناطق محروم کشور، از جمله چالش های پیش روی متولیان نظام سلامت است. اما، مخالفان افزایش ظرفیت پزشکی معتقدند که در چند سال آینده این کمبود مرتفع خواهد شد.
در یک سال گذشته؛
ویزیت 34 هزار بیمار توسط متخصصان پلی‌کلینیک لاهیجان
بیش از 34 هزار نفر از بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال گذشته، توسط متخصصان پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی لاهیجان ویزیت شدند.
مدیر کل دفتر اجتماعی استانداری همدان:
در حوزه توریسم‌درمانی کشورهای آسیای میانه مورد هدف قرار می‌گیرند
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان گفت: باید در حوزه توریسم‌ درمانی کشورهای آسیای میانه را هدف قرار داد.
حال سلامت تهران خوب نیست
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حال سلامت تهران خوب نیست، گفت:‌برخی از مراکز غیردولتی و خصوصی مانند بانک‌ها با ارائه دستمزد بالا و سرانه بیمه تکمیلی چند برابر بیمه پایه به صورت غیرقانونی پزشک جذب می‌کنند.
رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خبر داد:
اجرای نسخه الکترونیک در ۱۰ درصد مطب‌ها تا پایان سال
رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: اجرای نسخه الکترونیکی درون شبکه بهداشت و درمان در حال انجام است، اما برای اجرا در بخش خصوصی مشکلاتی وجود دارد با این حال امیدواریم تا پایان سال در ۱۰ درصد مطب‌های کل کشور اجرایی شود.
معاون آموزش وزیر بهداشت:
۳۵ درصد ایرانیان بالای ۵۰ سال پوکی استخوان دارند
معاون آموزش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پوکی استخوان یک بیماری شایع بوده که بیش از ۳۵ درصد افراد بالای ۵۰ سال در کشور را درگیر کرده است.
مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تامین‌اجتماعی خبر داد:
تولید بیش از 140 میلیون نسخه الکترونیک در سه سال گذشته
در راستای پیاده‌سازی پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان، نشست مشترکی با حضور مدیران فناوری اطلاعات، درمان و سایر واحدهای ذیربط سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
9 درصد جمعیت کشور سالمند هستند
برنامه چشم و چراغ با موضوع وضعیت سالمندی در ایران و جهان با حضور دکتر داریوش پناهی زاده ، معاون طب کار و کمیسیون های پزشکی اداره کل درمان مستقیم وبنفشه محمودیان ، سرپرست گروه محاسبات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.
تغذیه با "شیر مادر" کودک شما را در برابر این ۷ بیماری بزرگ واکسینه می‌کند
در یک مطالعه ثابت شده که نوزادانی که ۶ ماه با شیر مادر تغذیه می­‌شوند نسبت به نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می­‌شوند ۳۰ درصد کمتر به لوسمی یا همان سرطان خون مبتلا می شوند.
همزمان با هفته جهانی تغذیه با شیر مادر انجام شد:
آموزش تغذیه با شیر مادر در بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت
به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر، مسئولین و دفتر پرستاری بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) تامین اجتماعی رشت با حضور بر بالین مادران و تقدیم گل و کتاب آموزشی، اقدام به آموزش آنان و تشویق به تغذیه با شیر مادر نمودند.
از آنجائیکه کار در تأمین نیازهای روحی انسان جایگاه رفیعی دارد، لذا توجه ویژه به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید، توجه به اقتصاد مقاومتی و خودکفایی و تکیه بر توان داخلی تحریمهای ظالمانه استکبار جهانی را بی اثر می کند.