مدیر کل کمیته امداد استان تهران خبر داد:
بهره‌مندی ۸۲۱ کودک دچار سوء تغذیه استان از سبد غذایی کمیته امداد
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از بهره مندی 821 کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه در بهار 98 از سبد غذایی خبر داد.
۸ استان کشور دارای ناامنی غذایی هستند
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: بر اساس برنامه‌های بهبود تغذیه، هشت استان کشور که دارای ناامنی غذایی هستند که استان سیستان و بلوچستان نیز یکی ازاین استان‌ها است، در اولویت برنامه ریزی عملیاتی بهبود تغذیه هستند.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان قزوین:
تأمین اجتماعی یاور تولید و صنعت است
مدیر کل تأمین اجتماعی استان قزوین گفت: حمایت از فضای کسب‌وکار داخلی به‌ویژه در سال رونق ملی مورد تأکید این سازمان است و در این راستا تاکنون هیچ مانعی بر راه تولید و صنعت ایجاد نشده و همواره اداره کل استان در مسیر حمایت از کسب‌وکار داخلی است.
اجرای طرح نظام سلامت الکترونیک در مازندران
مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران از اجرای طرح نظام سلامت الکترونیک در این استان خبر داد.
جزئیات جلسه وزیر با مجلسی‌ها/منابع طرح تحول سلامت زیر ذره‌بین
رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در جلسه ای که روز گذشته با حضور وزیر و معاونان ارشد وزارت بهداشت داشتند، موضوعات روز حوزه سلامت کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
پیشگیری از بازگشت سنگ کلیه با مصرف «خربزه» و «گوجه فرنگی»
کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: مصرف خربزه، آب گوجه فرنگی و آب پرتقال می‌تواند از بازگشت سنگ کلیه پیشگیری کند.
کمبود ۳۰هزار پزشک متخصص در کشور
آوانس وزارت بهداشت به متخصصانی که به مناطق محروم می‌روند
کمبود پزشک متخصص؛ یکی از دغدغه‌های همیشگی نظام بهداشت و درمان کشور بوده؛ دغدغه‌ای که می‌تواند چالش‌های زیادی را به‌ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار برای "سلامت" و "درمان" مردم ایجاد کند. حال باید پرسید چند پزشک متخصص در کشور وجود دارد و برنامه وزارت بهداشت برای توزیع عادلانه آنها و افزایش تدریجی تعداد متخصصان پزشکی چیست؟.
سرپرست سازمان غذا و دارو عنوان کرد:
آثار تحریم ها بر صادرات داروی ایرانی
سرپرست سازمان غذا و دارو گفت: تحریم ها باعث شده تا شاهد صادرات غیرقانونی دارو به خارج از مرزهای کشور باشیم.
جهانگیری
رعایت تعرفه مصوب توسط پزشکان الزامی است
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: با وجود اینکه تعرفه‌های پزشکان منصفانه تعیین نشده اما سازمان نظام پزشکی به همه آنها اعلام کرده است که رعایت قانون در زمینه دریافت حق ویزیت توسط همه پزشکان الزامی است.
رئیس مرکز آمار وزارت بهداشت خبر داد:
تدوین سند مشوق برای تمام ذینفعان نظام سلامت الکترونیک
رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، از تدوین سند مشوق برای تمام ذی نفعان نظام سلامت الکترونیک خبر داد.
رئیس هفتمین سمپوزیوم ملی خودمراقبتی:
دو سوم مرگ‌و‌میرهای بیماری‌های غیرواگیر به‌دلیل سبک غلط زندگی است
رئیس هفتمین سمپوزیوم ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار گفت: دو سوم مرگ‌و‌میرهای بیماری‌های غیرواگیردار به دلیل سبک زندگی غلط است.
یادداشتی از دکتر علی محمدی
رونق تولید و توسعه تأمین اجتماعی، نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی
از آنجائیکه کار در تأمین نیازهای روحی انسان جایگاه رفیعی دارد، لذا توجه ویژه به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید، توجه به اقتصاد مقاومتی و خودکفایی و تکیه بر توان داخلی تحریمهای ظالمانه استکبار جهانی را بی اثر می کند.
60 درصد بیماری های عفونی، منشا حیوانی دارند
رییس اداره مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت گفت: به طورکلی در مواجهه با حیوانات باید تمهیدات بهداشتی رعایت شود، در این مورد، شست وشوی مداوم دست ها با آب و صابون بسیار توصیه می شود. همچنین، مردم باید دقت کنند که از گزش توسط حشرات و حیوانات جلوگیری کرده و در صورت گزش سریع برای درمان اقدام کنند.
مشکلات خود در بیمارستان‌‌های دولتی را به سامانه ۱۹۰ اعلام کنید
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی می‌‌توانند مشکلات خود را به سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت اعلام کنند.
معاون کل وزارت بهداشت:
داروهای تولید داخل، استاندارد لازم را دارند
دکتر حریرچی گفت: داروهای تولید داخل، استاندارد لازم را دارند و ما براساس اصول اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل باید از داروی ایرانی استفاده کنیم.
نتایج یک پژوهش نشان داد:
عاملی که بیماران سرطانی را به زندگی بازمی‌گرداند
نتایج یک پژوهش انجام‌شده روی بیماران مبتلا به سرطان نشان می‌دهد که برای کمک به ادامه زندگی روزمره این افراد، می‌توان تکنیک‌های روان‌شناختی «ذهن آگاهی» را به کار برد.
بررسی مسائل بیمه ای حوزه کارفرمائی استان همدان
مسائل و مشکلات حوزه کارفرمائی همدان با حضور نمایندگان کارفرمایان از اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، کارگزاری بیمه رانندگان مورد بررسی قرار گرفت.
استاد دانشگاه شهید بهشتی مطرح کرد:‌
مصرف خودسرانه داروهای آرام‌بخش ممنوع!
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مصرف خودسرانه داروهای آرام‌بخش ممنوع است و می‌تواند آثر سوء بر روی حافظه بگذارد.
جزئیات ممنوعیت واردات ۶۰ قلم دارو / توان صنعت در تامین نیاز کشور
سخنگوی سازمان غذا و دارو در ارتباط با لیست ممنوعیت ۶۰ قلم داروی وارداتی، توضیحاتی ارائه داد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بیمارستان میلاد و بانک رفاه کارگران
محسن ضیائی بیدهندی، معاون مدیر عامل بانک رفاه کارگران در امور بانکداری شرکتی و اختصاصی با حضور در بیمارستان میلاد با دکتر محمود رضا فیاض مدیر عامل این بیمارستان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
از آنجائیکه کار در تأمین نیازهای روحی انسان جایگاه رفیعی دارد، لذا توجه ویژه به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید، توجه به اقتصاد مقاومتی و خودکفایی و تکیه بر توان داخلی تحریمهای ظالمانه استکبار جهانی را بی اثر می کند.