سرطان با طعم پیتزای ایتالیایی
افزایش روز افزون فست فودی ها در هر کوچه و خیابانی، حکایت از استقبال مردم به خوردن غذاهای آماده به ویژه از نوع فرنگی آن دارد. در حالی که فست فودها به عنوان غذای سرطان زا شناخته می شوند.
کمبودهای دارویی به پایین ترین رقم نزدیک می شود
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: کمبودهای دارویی طبق پیش بینی ها و با تمهیدات و اقدامات انجام شده در پایان ماه جاری به کمتر از 32 قلم و در مردادماه پیش رو، به نقطه بهینه در 50 سال اخیر خواهد رسید.
وزیر بهداشت: مشکلی در تامین دارو نداریم
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در تامین و واردات داروهای بیماران خاص مشکلی نداریم، گفت: در عین حال باید حواس‌مان را جمع کنیم که این بیماران با تامین دارو مواجه نشوند.
مدیر عامل شرکت اوزان در گفت و گوی اختصاصی با تامین 24 عنوان کرد
کاهش آثار تحریم ها بر نظام سلامت نیازمند چاره جویی دولت
مدیر عامل اوزان با تاکید بر اثرات محتمل تحریم ها بر صنعت دارویی کشور گفت: شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی نقش استراتژیک در تامین سلامت دارند و جلوگیری از زیان تحریم ها بر نظام سلامت کشور نیازمند تشکیل کارگروه های ویژه در دولت برای تصمیم گیری و تصمیم سازی است .
هفت گیاه تصفیه‌کننده خون را بشناسید
مدیر گروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی مرکز تحقیقات و آموزش سازمان جهادکشاورزی زنجان گفت: سیر، قاصدک، زردچوبه، ریحان، گشنیز، گزنه و آلوئه ورا گیاهانی هستند که به‌عنوان تصفیه کننده‌های خون شناخته شده‌اند.
افزایش 10/2درصدی هزینه خانوار نسبت به خرداد سال قبل
مرکز آمار ایران اعلام کرد در خرداد ١٣٩٧ عدد شاخص کل (١٠٠=١٣٩٥) به ١١٦,٢ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٩ درصد افزایش نشان می‌دهد.
حضور شرکت های دارویی و پزشکی وابسته به تامین اجتماعی در نمایشگاه بین المللی ایران هلث
بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی (ایران هلث) از تاریخ ٢٩ خرداد الی یکم تیر ماه سال جاری، در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
سازمان‌های بیمه‌گر به مطالبات صنعت دارو توجه کنند
سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد که از سازمان‌های بیمه‌ای انتظار داریم به موضوع پرداخت مطالبات صنعت دارو توجه کند.
جزییات تغییر قیمت برخی داروها
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه این سازمان برای واقعی کردن قیمت دارو در سال ۹۷، گفت: در این زمینه سه برنامه اجرایی وجود دارد که بر اساس آن شاهد تغییرات قیمت برخی اقلام دارویی تا سقف ۹ درصد خواهیم بود.
کمبود دریافت کلسیم در ایرانیان
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با انتقاد از نحوه قیمت‌گذاری محصولات غذایی در بازار، گفت: وقتی قیمت نوشابه از دوغ ارزان‌تر است، طبیعی است که مردم به خرید نوشابه روی می‌آورند، درحالیکه نوشابه حاوی شکر فراوانی است و فرد با مصرف آن دچار دیابت، پوکی استخوان و فشارخون خواهد شد.
بیمه‌ها را با گرانی دارو تنها نگذارید!
افزایش احتمالی قیمت دارو بدون توجه به وضعیت منابع بیمه‌های درمان، بحران نقدینگی صندوق‌های بیمه‌ای را تشدید خواهد کرد.
سیاست اجتماعی در زمینه واردات دارو به ما چه می‌گوید؟
نوشدارو قبل از مرگ دارو
در نظام سیاستگذاری مدرن، دارو به عنوان یک نهاده استراتژیک شناخته می‌شود که فراهم بودن آن در زمان مورد نیاز با قیمت مناسب و دارا بودن استانداردهای بین‌المللی از منظر کارایی و اثربخشی نه‌تنها نشان‌دهنده عملکرد مطلوب نظام سلامت است بلکه یکی از شاخص‌های حکمرانی خوب نیز تلقی می‌گردد.
رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد
پرداخت 2 هزار و 80 میلیارد تومان یارانه به سیستم دارویی کشور
رئیس سازمان غذا و دارو از پرداخت 2 هزار و 80 میلیارد تومان یارانه به حوزه دارو درسال جاری خبرداد.
6 کشوری که داروی ایرانی می‌خرند
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو طی نامه‌ای به معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، از رشد دو برابری صادرات داروهای تولیدی و مواد اولیه در سال ۹۶ خبر داد.
ارز یارانه‌ای دارو پابرجاست
سخنگوی سازمان غذا و دارو تأکید کرد: ارز یارانه دارو همچنان برقرار است و تنها زمان پرداخت آن تغییر کرده است.
آغاز پایش سبد غذایی خانوارهای ایرانی
رییس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور با تشریح برنامه‌های غذایی این مرکز در سال جاری، گفت: بررسی سبد غذایی خانوارهای ایرانی در سال ۹۷ آغاز شده و در سراسر کشور انجام می‌شود.
احتمال افزایش مرگ و میر بیماران تالاسمی
رییس انجمن تالاسمی گفت: اگر وضعیت نامطلوب دارویی بیماران تالاسمی به همین شکل ادامه پیدا کند، بی‌شک آمار مرگ و میر این بیماران در سال جاری بیشتر از سال گذشته خواهد بود.
اطمینان‌دهی متولیان سلامت درباره رفع مشکلات تامین دارو
متولیان امور سلامت با اعلام قطعی اینکه «طبق معاهدات جهانی، دارو در فهرست تحریم‌ها قرار نمی‌گیرد»، از اقدامات جدید برای حمایت از خط تولید داروهای داخلی، توزیع و تخصیص ارز دولتی به داروهای وارداتی و ممانعت از افزایش قیمت داروهای خارجی خبر دادند.
بازدید رهبری از دستاوردهای دو شرکت دارویی TPICO
نمایشگاهی از انواع کالاهای با کیفیت ایرانی (در نمایشگاهی در جوار بیت رهبری) یکشنبه نهم اردیبهشت ماه سال 1397برگزار شد و رهبر معظم انقلاب از تعدادی از خدمات و کالاهای تولیدی تمام ایرانی بازدید کرده و با تولیدکنندگان و کارآفرینان پیشروی ایرانی گفت و گو کرد.
مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو مطرح کرد
پرمصرف ترین داروها در ایران
مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، بیشترین مصرف دارویی ایرانی ها را، آنتی بیوتیک ها و کورتون ها عنوان کرد.