هیچ عمل جراحی به دلیل نبود «نخ جراحی» لغو نمی‌شود
مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: ذخیره استراتژیک نخ جراحی برای عمل‌های خاص از سال گذشته فراهم شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
رئیس بیمارستان محک عنوان کرد:
دغدغه تامین هزینه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان
رئیس بیمارستان فوق‌ تخصصی سرطان کودکان محک، گفت: این روزها تامین هزینه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های محک است.
هزینه ریشه‌کنی هپاتیت سی در ایران 200 میلیارد تومان است
یک فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد گفت: کل هزینه درمان و ریشه کنی هپاتیت سی در ایران نیازمند 200 میلیارد تومان است و این مبلغ برای کشور ما اصلا زیاد نیست زیرا می‌توان با این مبلغ، بیماری هپاتیت سی را در کشور ریشه کن کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نخستین مجمع سلامت استان اصفهان عنوان کرد:
توسعه پایدار یعنی سلامت
دکتر طاهره چنگیز در نخستین مجمع سلامت استان اصفهان با اشاره به آمار بالای تصادفات در ایران، گفت: ۲۷ درصد از فراخوان‌های اورژانس در کشور ناشی از دعوا و مشاجره بوده است.
تجهیزات پزشکی در ایران بازاری به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار دارد
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور، بازاری به ارزش ۲ و نیم میلیارد دلار دارد که ۶۰ درصد محصولات و ملزومات مورد نیاز را به لحاظ عددی تولیدات داخل تـأمین می‌کند.
ترمیم زخم در 20 ثانیه!
محققان چینی ژل چسبناکی ساخته‌اند که می‌تواند زخم‌های وارده به سرخرگ‌ها و قلب را در مدت 20 ثانیه ترمیم کند.
توضیحات وزارت بهداشت درخصوص سقف‌گذاری داروی «انسولین»
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: به دلیل بالا بودن قیمت نوعی از انسولین، شورای عالی بیمه اعلام کرد انسولین «پِن» فقط برای افراد زیر ۲۰سال پوشش داده می‌شود.
به همت سازمان غذا و دارو انجام شد:
دعوت از داروخانه ها برای پیوستن به «بسیج ملی کنترل فشار خون»
سازمان غذا و دارو، از تمامی داروخانه های کشور برای پیوستن به «بسیج ملی کنترل فشار خون» دعوت کرد.
ارسال محموله های اهدایی تجهیزات و ملزومات پزشکی در چهار نوبت به مناطق سیل زده
محموله های اهدایی تجهیزات و ملزومات پزشکی توسط تامین کنندگان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان و اصناف حوزه تجهیزات پزشکی در چهار نوبت به مناطق سیل زده ارسال شد.
نانو پانسمان‌های درمان زخم‌های دیابتی و سوختگی در راه ورود به داروخانه‌ها
نانو پانسمان‌های درمان زخم‌های دیابتی و سوختگی که از سوی یکی از شرکت‌های استارتاپی تولید شده است، در حال گذراندن تست‌های حیوانی است و محققان طرح امیدوارند این محصول به‌زودی وارد بازار شود.
انسولین کمبود ندارد، اما...
ماجرای سقف‌گذاری برای دریافت انسولین بیماران دیابتی
موضوع دارو و درمان بیماران دیابتی همواره از موضوعات مهم و هزینه‌بردار برای بیمه‌ها تلقی می‌شود؛ موضوعی که با سقف‌گذاری در ارائه خدمات توسط سازمان‌های بیمه‌گر تا حدودی کنترل شده است، اما ظاهرا برخی سقف‌گذاری‌های جدید ابراز نارضایتی این بیماران را در پی داشته است.
پیشرفته‌ترین دستگاه ارزیابی واکسن دنیا در موسسه رازی راه‌اندازی شد
پیشرفته‌ترین دستگاه بررسی پاسخ‌های ایمنی سلولی واکسن و فراورده‌های بیولوژیک دنیا، در موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی نصب و راه‌اندازی شد.
صرفه‌جویی سالانه ۲ میلیون یورو با تامین فیبرهای دیالیز جدید
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال ‌احمر از تامین فیبرهای دیالیز جدید از سوی شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران خبر داد.
وزیر بهداشت و درمان:
علیرغم تحریم‎ها، کمبود داروهای اساسی کاهش یافته است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر خوشبختانه علیرغم فشارهای ناشی از تحریم‌ها، میزان کمبود داروهای اساسی کشور در مقایسه با روز مشابه در سال گذشته کمتر شده است.
وزیر بهداشت در آیین رونمایی از ٤ داروی ضدسرطان و ضد دیابت؛
سیاست وزارت بهداشت، حمایت از تولید داخلی است
وزیر بهداشت با بیان اینکه سیاست ‌ما در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حمایت از تولید داخلی است، گفت: تلاش می‌کنیم تا گره‌های تولید دارو در داخل را باز کنیم.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
وزارت بهداشت چاره ای جز مدیریت منابع ندارد
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت چاره ای جز مدیریت منابع ندارد. البته در قانون برنامه ششم توسعه نیز طوری برنامه ریزی شده که اگر قانون به درستی اجرا شود، می توان نظام سلامت را به خوبی اداره کرد.
چالش «سلامت»؛ پولی که ناپایدار است
رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به مهم‌ترین چالش‌های نظام سلامت گفت: مهم‌ترین چالشی که باید در حوزه سلامت مورد توجه قرار گرفته و رفع شود، در حوزه اقتصاد سلامت است به‌طوری‌که باید منابع حوزه سلامت به منابع پایدار گره بخورند.
تکمیل نظام ارجاع الکترونیک در 6 استان تا پایان سال
معاون درمان وزارت بهداشت درباره وضعیت پیشرفت نظام ارجاع در کشور توضیح داد.
وضعیت انبارهای دارویی خوب است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که با تمهیدات اندیشیده شده وضعیت انبارهای دارویی خوب است.
معاون کل وزارت بهداشت:
واردات داروهای مشابه تولید داخل، خط قرمز وزارت بهداشت محسوب می شود
معاون کل وزارت بهداشت گفت: هر داروی تولید داخل که وارد بازار دارویی می شود و تاییدیه وزارت بهداشت را دارد، از تمامی استانداردهای لازم برخوردار بوده و کیفیت و اثربخشی لازم را دارا است.
هم‌اکنون در کشور حدود 20هزار داروساز وجود دارد که به جرئت می‌توان گفت هر داروی جدیدی که در جهان تولید می‌شود، دانشمندان داروساز ایران، این توانایی را دارند که در ظرف زمانی کمتر از دو سال، این دارو را در داخل کشور تولید کنند.