یادداشتی از هدایت الله صفایی
پرداخت مطالبات تامین‌اجتماعی خواسته همه تشکل‌ها
بزرگ‌ترین چالشی که سال گذشته سازمان تامین‌اجتماعی به‌ویژه بازنشستگان با آن روبه‌رو بودند، موضوع تبصره «ز» بند هفت لایحه بودجه بود که توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد که طی آن، سازمان باید نه بیست وهفتم حق‌بیمه‌ها که به درمان بیمه‌شده‌ها اختصاص دارد را به خزانه واریز کند.
5 میلیون ایرانی دیابت دارند
معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر پنج میلیون ایرانی به بیماری دیابت مبتلا هستند و به همین تعداد نیز افرادی در آستانه ابتلا به این بیماری هستند.
افزایش حملات قلبی بعد از ۴۰ سالگی
رئیس بیستمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق ایران، نسبت به افزایش بروز حملات قلبی از سن ۴۰ سالگی به بعد هشدار داد.
جذب متخصص جراحی در درمانگاه تامین اجتماعی شهید سپهری همدان
مدیر درمان تامین اجتماعی همدان از جذب متخصص جراحی در درمانگاه تامین اجتماعی شهید سپهری همدان خبر داد.
معاون درمان تامین‌اجتماعی:
خدمات باکیفیت درمانی را دنبال می‌کنیم
همه ساله هفته تامین‌اجتماعی فرصتی است برای مرور دستاوردها و برنامه‌های سازمان تامین‌اجتماعی و بخش‌های متفاوت عملکردی آن. در سالی که گذشت، معاونت درمان تامین‌اجتماعی بیش از همیشه در کانون توجه‌ قرار داشت. گذشته از مباحثی که درباره جدایی حساب درمان کارگران مطرح شد و در برهه‌ای نیز باعث نگرانی‌هایی در محافل کارگری و کارشناسی شد.
برای جوان شدن چه باید کرد؟
شما نمی توانید زمان را متوقف کنید، نمی توانید ساعت را عقب بکشید تا موهای بیشتر، دست ها، و پوست جوانتری داشته باشد.
بهترین روغن های ضد پیری برای پوست صورت
روغن ‌های ضروری دارای فواید بسیار زیادی هستند که از جمله این فواید می توانیم کمک به مبارزه با پیری پوست اشاره کنیم. این فایده ای است که بیشتر مردم این روزها به دنبالش هستند، روغن ‌های ضروری راه طبیعی و بسیار موثری برای جوان ‌تر به نظر رسیدن پوست هستند.
رئیس مرکز تحقیقات سرطان:
دخانیات عامل بروز سرطان سر و گردن در مردان ایرانی است
رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد‌ گفت: استعمال دخانیات و مصرف الکل دو علت عمده ابتلا به سرطان‌های سر و گردن در مردان ایرانی است.
گزارش «تامین 24» از بخش رادیو تراپی و آنکولوژی بیمارستان شهید فیاض بخش
اینجا امید شفا با پرتوها بالاست
وارد سالن که می شوم نگاهم با ازدحام چهره های رنگ پریده ای که یک در میان با ماسک پوشیده شده اند و چشمانی که بی رمق گاه به جایی دور خیره مانده اند تسخیر می شود، تنشان گرچه نحیف و رنجوراما دلشان پرامید است و با صبوری شانه به شانه هم بر نیمکت های فلزی نشسته اند و منتظرند که برای تاباندن امواج شفابخش برپیکرشان فراخوانده شوند.
تحویل اولین دفترچه بیمه آنلاین به وزیر ارتباطات توسط اکوسیستم استارت آپی
با مشارکت بیمیتو و الوپیک، دفترچه بیمه تامین اجتماعی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق بیمیتو صادر و توسط الوپیک تحویل داده شد.
راهنمای بالینی؛ نگهبان جیب و جان بیمار!
یکی از مهم‌ترین ارکان صرفه‌جویی در منابع نظام سلامت، راهنماهای بالینی هستند که کادر درمان را موظف می‌کند، فقط از مسیرهای علمی و تاییدشده مراحل شناسایی بیماری و درمان بیماری‌های مختلف را پیگیری کنند.
عادت‌هایی که پیری را تسریع می‌کنند
علاوه بر ورزش نکردن عادت‌های روزمره بسیاری وجود دارند که می‌توانند روند پیر شدن را به شکل محسوس و قابل توجهی تسریع کنند.
بیماران به شعر احتیاج دارند
غلب اوقات شعر سرودن آسان‌ترین کار روی زمین به نظر می‌رسد. برخی تصور می‌کنند شعر سرودن کاری ندارد و یک قطعه شعر از کلمات دست‌وپا شکسته‌‌ای است که روی کاغذ نقش بسته که اغلب به شکل مختصر و کوتاه داستانی را روایت می‌کند و در منطق آن از پول خبری نیست.
درمان پارکینسون با سلول درمانی توسط محققان کشور
محققان کشور با همکاری پژوهشگران خارجی موفق شدند افق‌های تازه‌ای در سلول‌درمانی پارکینسون ایجاد کنند.
اجرای طرح آزمایشی ارائه دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری در شهر تهران
مدیرکل نامنویسی و حسابهای انفرادی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تولید و ارائه دفترچه بیمه برای مشمولین تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی اعم از بیمه شده اصلی و افراد خانواده آنان از تکالیف و وظایف مهم حوزه نامنویسی و حسابهای انفرادی این سازمان به شمار می‌رود، گفت: به منظور جلب رضایت مخاطبین این سازمان طرح آزمایشی ارائه دفترچه تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری در شهر تهران کلید خورد.
علت افزایش سرطان در ایران؟
رییس اداره سرطان وزارت بهداشت با اشاره به مهم‌ترین عوامل خطر بروز بیماری‌های غیرواگیر، علت افزایش بروز سرطان در ایران و جهان را تشریح کرد.
توسعه حذف دفترچه تأمین اجتماعی در مراکز درمانی طرف قرارداد ٥ استان کشور
برنامه حذف دفترچه در مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی از فردا در ٥ استان دیگر آغاز می شود و به این ترتیب این برنامه در مجموع در ٩ استان اجرایی می شود.
مدل جایزه ملی کیفیت در حوزه معاونت درمان تأمین اجتماعی مستقر می شود
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: برای استقرار مدل جایزه ملی کیفیت در حوزه معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی درحال برنامه ریزی هستیم و تلاش می شود که از این مدل کیفی برای بهبود فرآیندها و خود ارزیابی استفاده کنیم.
علت و راه درمان درد پاها
پیاده‌روی یکی از آسان‌ترین، موثرترین و پذیرفته‌ترین شکل‌های ورزش است که بسیار مورد ستایش قرار گرفته و این کاملا درست است. البته این امر مادامی که با پا درد که هر قدم را عذاب آورتر می‌کند، سروکار نداشته باشید، صحت دارد.
راهکارهای کاهش هزینه‌های درمان بررسی شد
راهکارهای کاهش هزینه‌های درمان در جلسه روسا و معاونان درمان، توسعه، غذا و داروی دانشگاه، مدیران بیمه سلامت و کارشناسان کلان منطقه آمایشی ۳ کشور بررسی شد.
پرستاری شغلی است که تا عاشق نباشی نبض تپنده هر بیمار، لبخند بر لبانت جاری نمی سازد. پرستاران، نماد گذشت و ایثارند و بهترین خاطره هر یک از آنها، بازگشت به حیات و فرصت دوباره بیماران است.