دفترچه درمانی تامین اجتماعی نوزادان به محض دریافت شناسنامه صادر می شود
بیمه شده اصلی سازمان تامین اجتماعی به محض اینکه شناسنامه نوزاد خود را دریافت کرد، می تواند برای اخذ دفترچه درمانی تامین اجتماعی بیمه شده تبعی خود اقدام کند.
نائب رئیس انجمن سرطان ایران:
سرطان عمده‌ترین عامل مرگ و ناتوانی است
نائب رئیس انجمن سرطان ایران عنوان کرد: سازمان ملل به کشورهای عضو توصیه می‌کند به ابعاد مختلف پیشگیری، تشخیص، درمان و طب تسکینی موثر در سرطان‌های مختلف بپردازند.
بیمه رایگان همگانی در انتظار آزمون وسع وزارت رفاه
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد که کنترل ورود بیمه شدگان به صندوق بیمه رایگان همگانی در گروی آزمون وسع وزارت رفاه است.
بیش از ١٧ هزار مرکز تشخیصی و درمانی مستقل طرف قرارداد تأمین اجتماعی هستند
بر اساس آمارهای انتشار یافته تا پایان خرداد سال جاری،١٧ هزار و ٣١٤ مرکز خدمات تشخیصی و درمانی مستقل در سراسر کشور طرف قرار داد سازمان تامین اجتماعی هستند.
وزارت بهداشت: درمان مصدومان زلزله رایگان است
معاون فنی معاونت درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه هزینه درمان مصدومان حادثه دیده در زلزله کاملا رایگان است، گفت: خدمات توانبخشی درمانی مصدومان در بیمارستان ها و مراکز تحت پوشش وزارت بهداشت رایگان است.
تجهیز بخش های دیالیز در مناطق زلزله زده
معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: تمام تجهیزات تخریب شده بخش دیالیز بیمارستان های سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب تامین کرده ایم.
برپایی چادر صحرایی و کانکس درمانی سازمان تامین اجتماعی در سرپل ذهاب
چادر صحرایی وکانکس درمانی سازمان تامین اجتماعی در شهرستان سرپل ذهاب به منظور ارائه خدمات درمانی به زلزله زدگان برپا شد.
نگاهی به مشکلات حرفه‌ای پرستاران
پرستاران خانگی تکیه‌گاه ندارند
دخترجوان، کنار پیرزنی که روی تخت خوابیده، نشسته است. موهای کم‌پشت و سفیدرنگ پیرزن را بافته. داخل اتاق بوی انواع شربت و پماد و داروهای مختلف می‌آید.
چند تجربه و خاطره
کنار آمدن با ریسک‌های نوجوانی
ویدئوی نوجوان‌های اصفهانی، دست‌به‌دست می‌شود و سرخوشی بی‌اندازه‌شان وقتی به سمت پل می‌روند، ناامیدکننده است. آن‌چنان در هیاهوی هیچ به سر می‌برند که انگار هیچ‌کس با آنها درباره جدی‌بودن این جهان، صحبت نکرده است.
مرخصی زایمان و مزایای قانونی آن
آیا استراحت‌پزشکی فقط به بیماران بستری شده، تعلق می‌گیرد؟ یعنی اگر یک کارمند، چند روزی را به‌خاطر بیماری در منزل استراحت کند، حقوق چندروز از بیماری‌اش کسر می‌شود؟
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه خبر داد
اسکان خانواده‌های مصدومان در بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی کرمانشاه
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: برای رفاه حال مردم و تامین آرامش روانی آسیب‌دیدگان، دستور داده شده که همراهان مصدومانی که در بیمارستان‌های تامین اجتماعی بستری هستند، در همان محل بیمارستان اسکان داده شوند.
۹۶۰ مصدوم زلزله بستری هستند
معاون درمان وزارت بهداشت، آخرین آمار تعداد مصدومان زلزله استان کرمانشاه را ۷ هزار و ۴۶۰ نفر اعلام کرد.
با پیگیری معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی و برنامه «فرمول یک» انجام شد
گره گشایی تامین اجتماعی از مشکل یک پدر
در مهر ماه گذشته با حضور معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در برنامه «فرمول یک» شبکه یک سیما به مشکل خاص یک پدر بیمه شده در ارتباط با مشکل بیمه ای و درمانی فرزندش پرداخته شد .
بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت قصد دارد به مبارزه با آلزایمر بپردازد
یکی از اهداف علم، یافتن درمانی برای آلزایمر است. در حال حاضر، هیچ درمانی برای جلوگیری از آلزایمر یا کند کردن روند آن وجود ندارد اما بیل گیتس فکر می‌کند می‌تواند این وضع را تغییر دهد.
مره‌صدق:
مداخلات پزشکی عطاری‌ها بازی با جان مردم است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایجاد داروخانه‌های گیاهی بدون تربیت نیروی متخصص را ریسک دانست.
موهبتی مطرح کرد
۳۲ میلیون بیمه شده رایگان بزرگترین چالش جدی سازمان بیمه سلامت
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۳۲ میلیون نفری که دارای وسع مالی هستند، باید در پرداخت حق بیمه با سازمان بیمه سلامت مشارکت کنند.
گلمکانی در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد
اجرای پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده در طول برنامه ششم
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده در طول برنامه ششم توسعه خبر داد.
آماده باش تمامی مراکز درمانی تامین اجتماعی برای خدمت رسانی به زلزله زدگان
مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه گفت: همزمان با وقوع زلزله در این استان، بیمارستانها و مراکز درمانی تابعه تامین اجتماعی، آماده باش و به ارائه خدمات درمانی به مردم اهتمام دارند.
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد
وضعیت شیوع سرطان ها در کشور
معاون تحقیقات وزارت بهداشت، به تشریح وضعیت شیوع بیماری سرطان در کشور پرداخت.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد
ارتقای سطح ارائه خدمات درمانی با تخصیص درست منابع
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه تا کنون تنشی با وزارت بهداشت نداشته ایم، گفت: با تخصیص درست منابع می توان سطح ارائه خدمات درمانی را ارتقا داد.
با شروع طرح تحول نظام سلامت، بخش زیادی از مشکلات بیماران خاص، به شکل جدی موردتوجه متولیان نظام سلامت قرار گرفت.
پرستاری شغلی است که تا عاشق نباشی نبض تپنده هر بیمار، لبخند بر لبانت جاری نمی سازد. پرستاران، نماد گذشت و ایثارند و بهترین خاطره هر یک از آنها، بازگشت به حیات و فرصت دوباره بیماران است.