جمالی نوبندگانی مطرح کرد:
تاثیر 90 درصدی تحریم‌ها بر واردات داروهای بیماران خاص
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تحریم‌ها بیش از 90 درصد بر روی واردات داروهای بیماران خاص و سرطانی تاثیر گذاشته است، گفت: زمانی که ما در موضوعات مهمی مانند فروش نفت با مشکلات عدیده‌ای مواجهیم، وزارت بهداشت در تلاش است بتواند اقدامات مناسبی را در این بخش انجام دهد.
صدور ۵۰۰ هزار جلد دفترچه بیمه برای مددجویان کمیته امداد
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: صدور دفترچه بیمه درمانی به مددجویان کمیته امداد به وضعیت با ثباتی رسیده است.
مرگ سالانه ۱۳۸ میلیون نفر به‌دلیل قصور پزشکی
طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، قصور پزشکی علت اصلی مرگ در سراسر جهان است.
از اول مهر
جریمه، در انتظار پزشکانی که از کارتخوان استفاده نکنند
مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و برون سپاری سازمان امور مالیاتی با اشاره به پایان مهلت ثبت‌نام فعالان بخش درمان اعم از صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در سامانه صندوق فروش گفت: فقط ۲۰ درصد از مشمولان اعلام شده، به این سامانه مراجعه و ثبت‌نام کرده‌اند درحالیکه از اول مهر ملزم به نصب و استفاده از پایانه فروش هستند و در غیر این صورت جریمه می‌شوند.
قبادی دانا:
دولت به‌تنهایی متولی کنترل اعتیاد نیست
رییس سازمان بهزیستی و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در طرح یاریگران زندگی، اعتماد سمن‌ها، معتمدان محلی و یاری‌گران محلی نقش پررنگی دارد، تاکید کرد: دولت به تنهایی متولی کنترل اعتیاد نیست، بلکه جامعه هم باید در این زمینه تلاش کند و در صحنه حضور داشته باشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد:
تامین تمام داروهای موردنیاز کشور تا 3 سال دیگر
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۹۷ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید می شود و با استفاده از ۱۲۰۰ شرکت دانش بنیان تصمیم داریم در ۳ سال آینده تمام داروهای مورد نیاز کشور را تامین کنیم.
در پنج ماهه لغایت مرداد سالجاری انجام شد؛
پرداخت بیش از 12 هزار میلیارد ریال انواع مستمری توسط تامین اجتماعی گیلان
به منظور ارائه انواع تعهدات بلندمدت به مستمری بگیران گیلانی ، طی پنج ماهه لغایت مرداد سال جاری توسط تامین اجتماعی این استان بیش از 12 هزار میلیارد ریال مستمری پرداخت شد .
افتتاح بخش ccu بیمارستان تامین اجتماعی چالوس
بخش ccu بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس با حضور دکتر محمد خورشیدی مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران، دکتر احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس، محمد ناصر زندی فرماندار و دیگر مقامات محلی با اعتباری بالغ بر 700 میلیون تومان افتتاح شد.
تقدیر معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از مدیر درمان فارس
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با ارسال لوح تقدیر به مدیر درمان تامین اجتماعی فارس از اقدامات آن حوزه در جهت توسعه سیستم های مکانیزه تقدیر کرد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از بیمارستان های سلمان فارسی بوشهر و مهر برازجان بازدید کرد
دکتر سالاری با افزایش زیربنای بیمارستان تامین اجتماعی مهر برازجان موافقت کرد
همزمان با عاشورای حسینی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از بیمارستان های تامین اجتماعی سلمان فارسی بوشهر و مهر برازجان بازدیدکرد و در جریان خدمت رسانی به مراجعان و بیمه شدگان قرار گرفت.
آماده‌باش 17 هزار نیروی اورژانس برای پوشش امدادی مراسم «تاسوعا» و «عاشورا»
رئیس سازمان اورژانس کشور از آماده‌باش 17 هزار پرسنل فوریت‌های پزشکی برای پوشش امدادی مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در کشور خبر داد.
انجام 4200 مورد سی تی اسکن در بیمارستان تامین اجتماعی زنجان
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی امام حسین (ع) زنجان از روند رو به رشد تعداد CTاسکنهای انجام شده در سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از 4200 مورد CT در مجموع بخشهای سرپایی و بستری انجام شده است.
وزیر بهداشت:
اجرای نسخه الکترونیکی قطعا منجر به شفافیت می‌شود
وزیر بهداشت گفت: اجرای پرونده الکترونیک سلامت و الزامات آن از جمله برنامه نسخه الکترونیکی قطعا منجر به شفافیت می‌شود، زیرا راهی به جز این مسیر نیست که گردش دارو و اقتصاد سلامت را بهینه و شفاف سازد.
پوشش بیمه‌ای درمان 3000 معتاد از مهرماه
سخنگو و معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر از پوشش بیمه‌ای درمان برای سه هزار معتاد در کشور خبر داد.
دکتر مهدی درخشان اعلام کرد:
توسعه اخیر مراکز درمانی تامین‌اجتماعی به اندازه 15 سال گذشته
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به توسعه خدمات درمانی طی چهار سال گذشته گفت: در این مدت به اندازه ۱۵ سال قبل از آن ساخت و ساز عمرانی در ۸۱ بیمارستان تامین اجتماعی و ۲۹۰ مرکز درمانی وابسته به این سازمان انجام شده است.
آیا می‌دانیم فرزندانمان در اینترنت با چه افرادی در ارتباط هستند؟
ترس «واقعی» از افراد «غیرواقعی»
بر اساس آمار رسمی یونیسف، 97 درصد از کودکانی که به رسانه‌های اجتماعی دسترسی دارند، یک درخواست دوستی ناشناخته دریافت می‌کنند و از هر سه نفر، یکی به این درخواست‎ها پاسخ مثبت می‌دهد. یک کودک سرخورده یا یک نوجوان منزوی، آماده شنیدن است و شکارچیان هم با آرامش به درددل‌های آنها گوش می‌کنند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
ارائه خدمات درمانی تامین اجتماعی در نقاط مختلف کشور عادلانه‌تر می‌شود
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده تا عدالت بیشتری بین شهرستان‌های مختلف به لحاظ خدمات درمانی به وجود آوریم.
تجهیزات خوبی در مراکز درمانی تامین اجتماعی به کار گرفته‌ شده است
مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: امکانات و تجهیزات خوبی در مراکز درمانی تامین اجتماعی به کار گرفته‌ شده است.
کمبود اعتبارات و انتظار برای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان
صدای معلولان کی شنیده می‌شود؟
«دخترم در جوانی پیر شده و ریز ریز، در مقابل چشمانم آب می‌شه؛ جز بیان کلمه‌هایی محدود، از نعمت صحبت کردن محرومه. گرچه رتق و فتق تموم کارهاش رو با دل و جون انجام می‌دم؛ اما خیلی سخت‌تر می‌گذره وقتی شرایط مالی و حمایت جدی نداشته باشی.»
آیین‌نامه «بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد
هیأت دولت به پیشنهاد مشترک وزارت‌خانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» را تصویب کرد.
پرستاری شغلی است که تا عاشق نباشی نبض تپنده هر بیمار، لبخند بر لبانت جاری نمی سازد. پرستاران، نماد گذشت و ایثارند و بهترین خاطره هر یک از آنها، بازگشت به حیات و فرصت دوباره بیماران است.