پیدا و پنهان ویروس آنفلوانزا در ایران/شرط تعطیل شدن کلاس‌های درس
ویروس آنفلوانزا همزمان با آغاز فصل پاییز در ایران شایع شده و تلفاتی هم داشته، اما نکته مهم مراجعه دیرهنگام برخی بیماران است که از ابتلا به این بیماری آگاه نیستند.
چطور طول دوره آنفلوآنزا را کوتاه کنیم؟
آنفلونزا از آن جمله بیماری‌هایی است که درمانی قطعی برای آن وجود ندارد اما با پیروی از یک سری دستورالعمل‌ها می‌توانید طول دوره آن را کوتاه و از عوارض خطرناکش در امان باشید.
چرا سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان بهبود نمی‌یابد؟
بازنشستگان کشوری که قرارداد بیمه تکمیلی آنها اول دی ماه منقضی می‌شود، نگران قرارداد جدید بیمه تکمیلی هستند.
3500 کارگاه تحت پوشش شعبه یک شوشتر هستند
اعضای کمیته بیمه و درمان تأمین اجتماعی خوزستان با حضور در شعبه یک شوشتر از چگونگی روند اجرایی امور بیمه شدگان و مستمری بگیران بازدید کردند.
وزیر بهداشت: موج آنفلوانزا تا ۱۰ روز دیگر فروکش می کند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری آنفلوانزا قابل کنترل است، هنوز در دوره اوج و شیوع این بیماری هستیم اما انتظار داریم این دوره طی ۸ یا ۱۰ روز آینده فروکش کند و به حالت عادی بر گردیم.
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت خبر داد؛
ثبت ۵۶ فوتی آنفلوانزا در کشور
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: با شیوع آنفلوانزا در کشور، از اول مهر ۹۸ تاکنون، ۵۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت شده اند.
رئیس جمهور در دیدار با جمعی از معلولان کشور:
هیچ‌گونه محدویت اجتماعی، شغلی و فعالیت علمی نباید برای معلولان وجود داشته باشد
رئیس جمهور، کار و خدمت به افراد دارای معلولیت را موجب افتخار دانست و تاکید کرد: وظیفه ما مهارت‌آموزی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت، ایجاد فرصت برابر برای آنان و مهیا کردن فضایی است که این عزیزان بدون دغدغه و با آرامش به زندگی و فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهند.
بازگشت قلب مرده به زندگی برای اولین بار در آمریکا
جراحان آمریکایی برای اولین بار در این کشور موفق شدند که قلب یک اهداکننده فوت شده را که گردش خون در بدنش متوقف شده بود، به فرد دیگری پیوند بزنند.
پروژه های عمرانی مدیریت درمان تامین اجتماعی اردبیل در حال احداث است
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل از اعتبار 710 میلیارد ریالی برای انجام پروژه های عمرانی در سال جاری خبر داد.
افزایش ‌دو برابری زنان مبتلا به ویروس اچ‌آی‌وی
همزمان با هفته جهانی ایدز، خبرهای نه چندان امیدوارکننده‌ای از فعالیت‌ها برای بیماریابی و ارائه آموزش‌های پیشگیرانه از ابتلا به اچ‌آی‌وی/ ایدز در کشور به گوش می‌رسد.
تقدیر استاندار ایلام از مدیریت درمان تامین اجتماعی استان
سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام در اجلاس استانی نماز از مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام تقدیر کرد.
ابتکار محققان استرالیایی؛
تولید پلاستیک حافظ محیط زیست از موز!
محققان استرالیایی فرایندی برای تبدیل تنه موز به نوعی پلاستیک ابداع کرده اند که برای بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد و می‌توان بدون کاهش کیفیت تا ۳ بار آن را به طور کامل بازیافت کرد.
کسب رتبه‌های برتر توسط بیمارستان‌های تامین اجتماعی همدان
مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان از کسب رتبه اول اورژانس بیمارستان غرضی ملایر و رتبه دوم بیمارستان آتیه همدان در سطح‌بندی سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
مدیر کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی:
ارتقای کیفیت خدمات درمانی اولویت اصلی حوزه درمان است
مدیر کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: ارتقای کیفیت خدمات درمانی تامین اجتماعی اولویت اصلی حوزه درمان است.
مبتلایان به آنفلوآنزا دگزامتازون تزریق نکنند
عضو کمیته کشوری آنفلوانزا با بیان اینکه همچنان بیشترین ویروس در گردش آنفلوآنزا در سال جاری H۱N۱ است، درباره برخی تصورات در زمینه تزریق دگزامتازون در این بیماری، گفت: دگزامتازون هرچند که علائم التهاب را کاهش می‌دهد، اما ممکن است باعث کاهش قوای سیستم ایمنی فرد مبتلا به آنفلوآنزا شده و وضعیت بیمار را وخیم‌تر کند.
سالانه ۳۱۲ هزار نفر در کشور بر اثر بیماری‌های غیرواگیر می‌میرند
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالانه ۳۸۰ هزار نفر در کشور می‌میرند که از این تعداد ۳۱۲ هزار مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است.
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت:
۱۷ قلم داروی ایرانی به روسیه صادر خواهد شد
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت گفت: قرار است ۱۷ قلم داروی تولید داخل که شامل داروهای با فناوری بالا هستند در روسیه ثبت و به این کشور صادر شوند.
در نشست خبری مطرح شد؛
آنفلوانزا در کشور جان ۱۵ نفر را گرفت
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، به تشریح وضعیت شیوع ویروس آنفلوانزا در کشور پرداخت
جمعیت ایران درحال پیر شدن است. کاهش فرزندآوری از یک سو و افزایش امید به زندگی از سوی دیگر، جمعیت ما را به سمت سالمندی سوق می‌دهد. جمعیت زنان سالخورده نیز از مردان سالخورده درحال پیشی گرفتن است. در کشورهای درحال توسعه با توجه به مراقبت‌های ویژه در نظام سلامت برای گروه‌های آسیب پذیر نظیر زنان و کودکان، سلامت مردان به نوعی مغفول واقع شده است.
پرستاری شغلی است که تا عاشق نباشی نبض تپنده هر بیمار، لبخند بر لبانت جاری نمی سازد. پرستاران، نماد گذشت و ایثارند و بهترین خاطره هر یک از آنها، بازگشت به حیات و فرصت دوباره بیماران است.