مرکز آمار گزارش داد
خانوارهای ساکن در تراز منفی
شکاف درآمد و هزینه ۶ دهک درآمدی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ در جهت منفی حرکت کرد و تنها وضعیت ۳ دهک بهبود یافت و وضعیت دهک پنجم نیز تغییر خاصی نکرده است.
پرداخت درصدی از «شهریه» دانشگاه فرزندان زنان سرپرست خانوار
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از پرداخت ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی شهریه دانشگاه فرزندان زنان سرپرست خانوار خبر داد.
سرپرست کمیته امداد استان تهران خبر داد:
کمک 5.5 میلیارد ریالی خیران به پویش«تا مهر با همدلی»
سرپرست کمیته امداد استان تهران از کمک 5.5 میلیارد ریالی خیران به پویش تا مهر با همدلی خبر داد و گفت: این مبلغ برای خرید لوازم التحریر دانش آموزان و دانشجویان اختصاص یافته است.
ابتکار خبر داد
ارسال لایحه "حذف تبصره ازدواج دختران زیر ۱۳ سال" به دولت تا ۲ هفته آتی
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از ارسال لایحه "حذف تبصره مربوط به ازدواج دختران زیر ۱۳ سال" تا دو هفته آینده به دولت خبر داد و گفت: معاونت به هیچ عنوان مخالف ازدواج در سن جوانی نیست بلکه ازدواج در جوانی یعنی دورانی که فرد به بلوغ جسمی و بلوغ روانی و فکری رسیده باشد را ضروری می‌داند.
جلسه شورای عالی هلال احمر برگزار شد
جلسه شورای عالی هلال احمر روز گذشته با حضور جمعی از اعضا برگزار و گزارشی از اقدامات یک ماهه اخیر ارائه و موارد مورد بحث و بررسی های لازم قرار گرفت.
ربیعی در نشست خبری:
یارانه ۸۰۰ هزار نفر قطع می‌شود
سخنگوی دولت از حذف یارانه نقدی 800 هزار نفر از ابتدای مهرماه خبر داد و گفت: تصمیم مجلس شورای اسلامی این است که یارانه سه دهک بالا یعنی حدود سی میلیون‌نفر حذف شود اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌ها، تصمیم‌گیری در مورد سه دهک کاری دشوار است.
درخواست پژوهشگر مسائل اجتماعی:
حذف تدریجی یارانه ثروتمندان در سایه تشکیل اتاق فکر تخصصی
علی نوری، جامعه‌شناس و پژوهشگر حوزه آسیب‌های اجتماعی، حذف تدریجی دهک‌های برخوردار از دریافت یارانه را سیاستی قابل تامل خواند و بر تشکیل کارگروه تخصصی به منظور شناسایی، ارزیابی و طبقه‌بندی دقیق خانوارها تاکید کرد.
حجت الاسلام سلیمی، نماینده مجلس:
حذف یارانه ثروتمندان، اجرای عدالت در توزیع دارایی‌های عمومی است / با دقت و احتیاط عمل شود
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، در خصوص تصمیم دولت مبنی بر حذف یارانه ثروتمندان گفت: حذف یارانه نقدی دهک‌های برخوردار، اقدام صحیحی است که زمینه قانونی آن پیش از این آماده شده بود و دولت باید در اجرای آن، دقت و احتیاط کند.
تفاهمنامه کمیته امداد با بانک سپه برای پرداخت وام اشتغال به مددجویان
با امضای تفاهم‌نامه میان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بانک سپه، این بانک متعهد شد تا پایان سال ۹۸ مبلغ ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به خانواده‌های تحت حمایت امداد پرداخت کند.
مستمری مددجویان در ازای دریافت وام اشتغال قطع نشود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه در ازای دریافت وام اشتغال نباید مستمری مددجویان قطع نشود، گفت: باید نظارت صورت گیرد تا مددجو به‌ حد مشخصی از توانمندی برسد و بعد از اینکه خانواده خودکفا شد، مستمری قطع شود.
به همت موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه
شماره 218 هفته‌نامه آتیه‌نو منتشر شد
شماره دویست و هجدهم هفته نامه آتیه نو، امروز یکشنبه 25 شهریورماه 1398 به همت موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
حمل‌و‌نقل شهری برای استفاده معلولان مناسب نیست
رئیس دبیرخانه ستاد پیگیری و هماهنگی مناسب‌سازی کشور گفت: حمل و نقل شهری برای استفاده افراد دارای معلولیت مناسب نیست. رفع این مساله در دبیرخانه ستاد پیگیری می شود و جلساتی در این زمینه با مسئولان امر داشته‌ایم.
قبادی دانا:
دولت به‌تنهایی متولی کنترل اعتیاد نیست
رییس سازمان بهزیستی و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در طرح یاریگران زندگی، اعتماد سمن‌ها، معتمدان محلی و یاری‌گران محلی نقش پررنگی دارد، تاکید کرد: دولت به تنهایی متولی کنترل اعتیاد نیست، بلکه جامعه هم باید در این زمینه تلاش کند و در صحنه حضور داشته باشد.
مهدی پازوکی، اقتصاددان:
حذف یارانه‌ دهک‌های بالا، اقدامی بخردانه است
دکتر مهدی پازوکی، حذف یارانه ثروتمندان را اقدامی بخردانه‌ توصیف و تصریح کرد: پرداخت یارانه‌های نقدی باید به‌درستی هدفمند شود؛ زیرا میزان کنونی یارانه به مبلغ 45 هزار و 500 تومان، رقم ناچیزی است و اثرگذاری زیادی در میان دهک‌های پایینی ندارد.
قبادی‌دانا خبر داد:
اولین مرکز درمان اعتیاد با محوریت درمان اجتماع‌محور افتتاح می‌شود
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اولین مرکز جامع درمان اعتیاد با تجربیات ۳۹ ساله با محوریت درمان اجتماع محور در اصفهان در چند روز آینده افتتاح می شود و مددجدیان ۴ ماه در آنجا هستند.
دکتر مهدی تقوی، اقتصاددان:
منابع مالی حذف یارانه ثروتمندان، صرف اشتغال‌زایی شود
دکتر مهدی تقوی، حذف یارانه سه دهک اول جامعه را بسیار مفید و لازم‌الاجرا دانست و اختصاص منابع مالی به‌دست آمده از اجرای این طرح را برای ایجاد اشتغال‌زایی و گسترش پوشش حمایتی از اقشار ضعیف جامعه، ضروری برشمرد.
چرا واگذاری مراکز نگهداری از زنان و دختران آسیب دیده به بخش غیردولتی صلاح نیست؟
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با انتقاد از نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس برای رد لایحه تشکیل نظام مددکاری اجتماعی گفت: در صورت تشکیل نظام مددکاری اجتماعی، امکان نظارت، بازآموزی، ارزیابی عملکرد و برخورد با تخلفات در حوزه اجتماعی به وجود می‌آید. حوزه پزشکی آنقدر در این بخش هوشمند است که چندین سازمان نظام دارد، اما در حوزه اجتماعی حتی یک مورد هم وجود ندارد.
معاون حقوقی رئیس‌جمهوری: ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی ندارد
معاون حقوقی رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی ندارد، اظهار کرد: سلب حق معنایی ندارد و دولت هم همین موضع را دارد و معتقد است که باید از این مساله حمایت کنیم.
معاون سازمان بهزیستی کشور:
بهزیستی به دنبال گرفتن ساختمان از شهرداری تهران نیست
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد که بهزیستی به دنبال گرفتن ساختمان از شهرداری تهران نیست.
روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی با اشاره به آمار اعلام شده طلاق در خراسان رضوی و داشتن رتبه اول در سطح کشور نوشت:شاید خیلی‌ها این قبیل خبرها را به سادگی بخوانند و ساده‌تر آن را به فراموشی بسپارند اما متولیان امر قطعا نباید به چنین رفتاری برسند بلکه از همین امروز باید به چاره برخیزند.
مه‌لقا ملاح، مادر محیط‌زیست ایران، اولین سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی را با نام «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست» در سال ١٣٧٣ پایه‌گذاری کرد اسماعیل کهرم می‌گوید: ملاح بر آموزش غیرمستقیم محیط‌زیستی تأکید داشت.