خدادادی خبر داد
سکونت ۷ میلیون نفر در بافت‌های فرسوده
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه راه اندازی اورژانس اجتماعی نقشی در کاهش حاشیه نشینی ندارد، گفت: مهاجرت های بی رویه جمعیت روستاییان را به ۲۹ درصد کاهش داده است.
ایجاد 21 هزار شغل در زندان های کشور
مدیرکل دفتر برنامه ریزی اشتغال و حرفه آموزی زندان ها، از اشتغال 21 هزار نفر در داخل زندان و نیز حرفه آموزی به 70 هزار نفر از زندانیان در سال 95 خبر داد.
وزیر رفاه عنوان کرد
محو فقر شدید در دستورکار دولت
وزیر رفاه، گفت: محو فقر شدید و کنترل گونه های دیگر از فقر مطلق در دستور کار دولت است.
رییس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد
جلوگیری از «خودکشی» 5200 تن با مداخلات اجتماعی
رییس سازمان بهزیستی کشور از جلوگیری از 5231 مورد خودکشی از طریق مداخلات به‌هنگام اورژانس اجتماعی در سال 95 خبر داد.
کدامیک از کودکان کار و خیابان مشمول خدمات مراکز روزانه بهزیستی می‌شوند؟
پاسخ بهزیستی به منتقدان طرح «ساماندهی کودکان کار و خیابان»
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور بودجه اجرای طرح «ساماندهی و جذب کودکان کار و خیابان» را 20 میلیارد تومان اعلام کرد .
با حضور نمایندگان دولت و جامعه دانشگاهی کشور انجام شد
رویارویی چهار نهاد درباره سیاست‌های کنترل اعتیاد
مناظره «آزاد‌سازی مواد مخدر»، یکی از پرچالش‌ترین برنامه‌های یازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد بود.
آمار سالمندان کشور به ٧/٥ میلیون نفر می‌رسد
مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی بهزیستی گفت: ‌٧/٥ میلیون سالمند در کشور هستند که حدود ۱۵۰ هزار نفر از آنها، تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.
وزیر کار :
طرح ضربتی جمع‌آوری کودکان کار و خیابان مشکل دارد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه طرح ضربتی جمع‌آوری کودکان کار و خیابان با مشکلاتی همراه است، گفت:‌ هفته آینده جلساتی در این رابطه تشکیل خواهد شد تا اقدام سازمان یافته‌ای در این خصوص انجام شود.
علی ربیعی:
با برخورد قهری و سلبی با کودکان مخالفم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با برخورد قهری و سلبی با کودکان کار و خیابان مخالفم و حمایت از آنها را با جدیت پیگیری می‌کنم.
شهلا کاظمی‌پور، پژوهشگر حوزه جمعیت از روند رو‌به‌رشد خانوارهای ایران خبر داد:
تمایل به «زندگی مجردی» دلیل افزایش تعداد خانوارها
شهلا کاظمی‌پور، پژوهشگر حوزه جمعیت به روند رو‌به‌رشد خانوارهای ایرانی خبر داد و گفت: «براساس گزارش‌های مرکز آمار ایران، تعداد خانوارهای کشور در ‌سال ۹۰، ۲۱‌میلیون بوده است، درحالی که با افزایش ٣میلیونی این عدد در ‌سال ۹۵، شاهد افزایش این میزان بوده‌ایم.»
ربیعی، وزیر رفاه:
کودکان مناطق محروم یک وعده غذای گرم می‌خورند
وزیر رفاه به توزیع وعده غذای گرم در روستامهدها اشاره کرد و گفت: امسال تمامی استان‌های محروم تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.
پیگیری بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار
انوشیروان محسنی بندپی، رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان آنکه ٤٧ درصد طلاق‌ها در ٥ سال اول زندگی رخ می‌دهند، گفت: «٧٠ تا ٨٠ درصد زنان مطلقه که سرپرست خانوار هستند شغل مناسبی ندارند.
بیش از 70 درصد زنان سرپرست خانوار شغل مناسبی ندارند
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر بیش از ٧٠ درصد زنان سرپرست خانوار در کشور شغل مناسبی ندارند.
معاون سازمان بهزیستی خبر داد
سند توانمندسازی خانواده در برنامه ششم تدوین می شود
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: در ماده ٨٠ برنامه ششم توسعه برنامه ریزی شده که سند توانمندسازی خانواده تدوین شود.
رییس کمیته امداد امام(ره):
10تا 12 میلیون ایرانی در فقر مطلق به‌سر می‌برند
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به طرح شعار «ریشه‌کنی فقر مطلق در دولت دوازدهم» توسط رئیس‌جمهور، گفت: حدود 10 تا 12 میلیون نفر از افراد جامعه در فقر مطلق به سر می‌برند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خبرداد
اختصاص اعتبار ۲۳ میلیارد تومانی برای مناسب سازی مسکن و خودروی معلولان
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح «مناسب سازی خانه و خودرو معلولان» در سال ۹۶ با اعتبار ۲۳ میلیارد تومانی خبر داد.
شبی برای مه‌لقا ملاح
یک ریشه، هزار شاخه
مه‌لقا ملاح، مادر محیط‌زیست ایران، اولین سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی را با نام «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست» در سال ١٣٧٣ پایه‌گذاری کرد اسماعیل کهرم می‌گوید: ملاح بر آموزش غیرمستقیم محیط‌زیستی تأکید داشت.
نیمی از جمعیت ایران با آلودگی هوا درگیر هستند
زندگی با دود تا مرگ
این روزها ، با تغییرگسترده شهرداران در کلانشهرها ، شهروندان این شهرهای چند میلیونی امیدوارند که وضعیت زندگی در شهرهای‌شان بهتر شود و مشکلات ترافیکی، آلودگی هوا و... تا حدودی بهبود پیدا کند.
وزیر رفاه در یازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد ابراز کرد
کودکان و زنان، اولویت اصلی در پیشگیری از اعتیاد
دکتر ربیعی با بیان اینکه باید به سمت مدل خانواده‌ محوری در امر مبارزه با مواد مخدر برویم گفت: خانواده محوری در موضوع اعتیاد بسیار مهم است و لازم است این دانش به خانواده ها داده شود.
یک نماینده مجلس ابراز کرد
افزایش پذیرش کودکان بدسرپرست به دنبال گسترش آسیب‌ها
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جدایی از والدین با نظر مقام قضایی و واگذاری به بهزیستی تصمیم اخذ شده برای کودکان بدسرپرست در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوان است.
زمانی که صحبت از معلولان می‌شود، ناخودآگاه انسان یاد مشکلات آنها می‌افتد. معلولانی که چه به لحاظ تحصیلی و چه از نظر مهارتی شرایط لازم برای اشتغال به کار در هر دو بخش خصوصی و دولتی را ندارند.
مه‌لقا ملاح، مادر محیط‌زیست ایران، اولین سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی را با نام «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست» در سال ١٣٧٣ پایه‌گذاری کرد اسماعیل کهرم می‌گوید: ملاح بر آموزش غیرمستقیم محیط‌زیستی تأکید داشت.