نواختن زنگ خطر اجتماعی کشور به دست بحران رشد سالمندی
چندین سال است که چراغ هشدار افزایش جمعیت سالمندی کشور روشن شده و کاهش شمار ازدواج ها و نرخ موالید مهم ترین علل پیری جمعیت محسوب می شود.
مدیر کل کمیته امداد استان تهران خبر داد:
بهره‌مندی ۸۲۱ کودک دچار سوء تغذیه استان از سبد غذایی کمیته امداد
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از بهره مندی 821 کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه در بهار 98 از سبد غذایی خبر داد.
تخصیص یارانه درمان به معتادان
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی از تخصیص یارانه درمان برای درمان معتادان در مراکز اقامتی و سرپایی خبر داد.
دومین جشنواره رسانه‌ای مداد قرمز برگزار می‌شود
دومین جشنواره رسانه‌ای مداد قرمز با هدف هم‌گرایی و هم‌افزایی عمومی در خصوص فعالیت‌های امدادی، بشردوستانه و صلح‌طلبانه برگزار می‌شود.
آخرین وضعیت پرداخت یارانه‌ به مراکز بهزیستی تشریح شد
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی ضمن اعلام آخرین وضعیت پرداختی های یارانه مراکز بهزیستی گفت:هم اکنون یارانه مراکز نگهداری معلولان و سالمندان به روز شده است.
١٠٠ واحد مسکونی در پرند به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی اهدا می‌شود
مدیر کل بهزیستی استان تهران گفت: قرار است تا پایان شهریور ١٠٠ واحد مسکن در پرند به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی اهدا شود.
اختصاص ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خدمت به معلولان
معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای نخستین بار ۱۱۰۰ میلیارد تومان برای خدمت به جامعه معلولان درنظر گرفته شده است.
افزایش ناچیز بودجه تامین وسایل کمک توانبخشی در برابر افزایش ۴برابری قیمت‌ها
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با انتقاد از افزایش نامتناسب بودجه تامین وسایل کمک توانبخشی برای معلولان نسبت به افزایش قیمت این محصولات گفت: بودجه این حوزه نسبت به سال گذشته تنها ۲ میلیارد تومان افزایش داشته این درحالیست که برخی از اقلام وسایل کمک توانبخشی تا ۴ برابر افزایش قیمت داشته‌اند.
ابتکار:
سند پشتیبان لایحه برابری دیه زن و مرد به‌زودی ارائه می‌شود
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با بیان اینکه رأی وحدت رویه دیوان عالی مبنی بر برابری دیه زن و مرد اتفاق خوبی است، گفت: بر آنیم یک سند پشتیانی برای این لایحه ارائه دهیم که مراحل نهایی آن در حال طی شدن است و امیدواریم در مراحل مختلف کمیسیون لوایح دولت تصویب و وارد صحن علنی مجلس شود.
زوج‌های نیازمند با حمایت کمیته امداد به خانه بخت رفتند
مدیر کل کمیته امداد استان تهران با اشاره به بهره مندی زوج‌های جوان تحت حمایت کمیته امداد از تسهیلات ازدواج گفت: ١٩۴ زوج جوان بهار امسال به خانه بخت رفتند.
13 کشته و 9 مصدوم در واژگونی مینی‌بوس در اصفهان
در حالی که ساعتی قبل رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا مرگ ۱۱ تن در پی واژگونی یک دستگاه مینی بوس در استان اصفهان را اعلام کرد، سخنگوی سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از افزایش شمار جانباختگان این حادثه خبر داد.
۱۸۰۰ طرح اشتغالزایی برای مددجویان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ۱۸۰۰ نوع طرح اشتغالزایی در بانک مشاغل در دسترس مددجویان این نهاد قرار دارد که می توانند براساس توانایی و مهارت خود آن را انتخاب کنند.
یادداشتی از محمد آقازاده
دو استراتژی برای تحول قضایی
توزیع ۱۰ هزار بسته کالاهای اساسی در میان سیل‌زدگان کشور از امروز
رئیس جمعیت هلال احمر از آغاز توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته کالاهای اساسی میان سیل‌زدگان سراسر کشور خبر داد.
پرداخت ودیعه مسکن به مددجویان بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی از پرداخت ودیعه مسکن به مددجویان بهزیستی برای اولین بار خبر داد.
یادداشتی از داود سعدزاده
گسترش خدمات غیرحضوری و عدالت اجتماعی
اعزام تعدادی از سالمندان به مشهد مقدس توسط یکی از خیران
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران از تشرف تعدادی از سالمندان تحت حمایت این نهاد به حرم امام رضا (ع) خبر داد وگفت: این افراد توسط یکی از خیران به این سفر معنوی اعزام شده اند.
دفاع ربیعی از لایحه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان زنان ایرانی
سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود در توئیتر، از لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان ناشی از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی دفاع کرد.
رییس سازمان بهریستی: مستمری 187 هزار معلول خودسرپرست افزایش می‌یابد
سازمان بهزیستی به‌عنوان یکی ازمجموعه‌های حمایتی حوزه رفاه اجتماعی بخشی از اقشار آسیب پذیر جامعه را تحت پوشش دارد. گستردگی جامعه هدف این نهاد اجتماعی باعث شده گروه‌های مختلفی از جمله افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار، کودکان بی‌سرپرست و... زیر چتر خدمات حمایتی، پیشگیری، اجتماعی و در نهایت توانبخشی این سازمان قرار گیرند.
رییس پلیس راهور ناجا:
برخی خودروسازان ارابه مرگ تولید می‌کنند
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از وضعیت ایمنی برخی خودروهای داخلی شدیدا انتقاد کرد و گفت:‌ برخی خودروسازان ارابه مرگ تولید می‌کنند.