امضای تفاهم‌نامه همکاری هلال احمر و اتحادیه کشوری کسب‌و‌کارهای مجازی
سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر و اتحادیه کشوری کسب‌و‌کارهای مجازی تفاهم‌نامه‌ای به منظور همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف و همچنین تامین بخشی از لوازم خانگی مناطق حادثه دیده بر اثر سیل، امضا کردند.
ایرادات مصوبه «اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی و پدر خارجی»
دستیار حقوق شهروندی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن اظهار خرسندی از تصویب مصوبه مجلس مبنی بر «اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی»، ایرادات اجرایی به این مصوبه وارد کرد و گفت: مصوبه مذکور در اجرا ضعف خود را نشان خواهد داد، چراکه نیاز به زیرساخت‌های اداری و رویه‌های قضایی دارد.
یادداشتی از ابوذر نصراللهی
تحمیل تابعیت از مادر هیچ منافاتی با شرع ندارد
کودک زمانی که پای به این جهان هستی می گذارد، قهراً وارد جامعه ای می شود که علی الاصول تضمین کرده تا شرایط مساعد زندگی را برای وی فراهم آورد.
مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از هلال احمر تقدیر کرد
نخستین جلسه شورای اجرایی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، از فعالیت‌های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مناطق سیل‌زده از جمله حضور تیم‌های سحر و انجام سایر فعالیت‌های اجتماع ‌محور تقدیر کرد.
گزارش «تامین 24» از رنج مادری که شناسنامه‌ فرزندش را نقاشی کرد!
کودکان، بی‌هویتی را نمی‌فهمند
«اول کد ملی شو بگین که توی سیستم ثبت کنم، بعد واکسنش رو تزریق می‌کنم.» گرچه نوشته «ارائه کارت ملی و شناسنامه ضروری است» بر در و دیوار درمانگاه، آشوبی عظیم در دلم برپا کرده بود؛ اما باید به هر قیمت، واکسن کودکم را تزریق می‌کردم.»
پرداخت بیمه بیکاری به کارگران آسیب دیده از سیل خوزستان
مدیرکل تأمین اجتماعی خوزستان از پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران آسیب دیده از سیل اخیر استان خبر داد.
موافق نشاط در مدارس و مخالف ابتذال
باید مسایل دانش‌آموزی آسیب شناسی شود
کلیپ «آقامون جنتلمنه» همچنان دغدغه فکری مسئولان کشور است. مسأله آنقدر به حاشیه رفته که حالا صاحبنظران تعلیم و تربیت هم به میان آمدند و در این باره اظهار نظر کردند، که پایکوبی دانش‌آموزان مسأله مهمی نیست و باید خوشحال باشیم که دانش‌آموزان شادند و ما هم دیگر شاهد فضای بسته مدارس در دهه 60 نیستیم و البته دانش‌آموزان امروز هم مثل دانش‌آموزان دهه 60 و اوایل دهه 70 نیستند.
افزایش امید به تابعیت با تدبیر حاکمیت
برداشته شدن محدودیت ورود به سرزمین مادری، به دست آوردن هویت و به دنبال آن حق آموزش، بهداشت، تحصیل و کار و بسیاری حقوق شهروندی دیگر از محاسن تصویب جزییات لایحه اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی بود که در سایه تدبیر مسوولان، رنگ امید به خود گرفت.
رئیس سازمان بهزیستی:
2 هزار مسکن برای مددجویان سیل زده بهزیستی ساخته می شود
رئیس سازمان بهزیستی گفت: مقرر شده است تا 2 هزار واحد مسکونی برای مددجویان سیل زده این سازمان احداث شود.
حسین راغفر: مشکل اصلی کشور فساد است نه تحریم
از جمله اقتصاددانانی که در ماه‌های گذشته همواره با ارائه دیدگاه‌هایش خبرساز بوده دکتر حسین راغفر استاد دانشگاه الزهرا است. راغفر در اظهارنظر جنجالی مدعی کودتای اقتصادی در کشور شد! اظهاراتی که همراه با موج خبری و واکنش‌های مختلفی در فضای رسانه‌ای کشور بود.
تابعیت مادرانه
خون تا همین دیروز تنها عاملی بود که کودکی را وابسته و تابع ایران می‌کرد، آن هم نه خون مادر. تنها خون پدر می‌توانست به یک کودک اوراق هویتی بدهد.
600 هزار دلار برای تهیه بسته‌های غذایی سیل‌زدگان هزینه شد
نماینده برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد در ایران گفت: فعالیت خودمان را برای جذب کمک‌های بین المللی انجام دادیم و توانستیم از محل منابع بودجه اضطراری سازمان ملل متحد 600 هزار دلار را تامین کنیم که این مبلغ را در قالب تهیه 10 هزار بسته غذایی هزینه کرده ایم.
مسعودی فرید خبر داد
راه‌اندازی سامانه فرزندخواندگی در سازمان بهزیستی
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از راه‌اندازی سامانه فرزندخواندگی در این سازمان خبر داد و گفت: به ازای هر یک کودک، ۱۰ تا ۱۱ خانواده متقاضی فرزندخواندگی وجود دارد.
آغاز طرح ساماندهی کودکان کار و خیابانی در تهران
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از اجرایی شدن طرح ساماندهی کودکان کار و خیابانی از یک ماه آینده خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت وزارت کشور، اداره اتباع و شهرداری تهران انجام خواهد شد.
لعیا جنیدی در مجلس: اعطای تابعیت به فرزندان زن ایرانی و مرد خارجی نیاز جدی است
معاون حقوقی رییس جمهور با بیان اینکه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی یک نیاز جدی است که نباید در آن تردیدی داشت، گفت که اعطای تابعیت از طریق پدر بر اساس یک الگوی قدیمی است که همچنان اجرا می‌شود.
اعطای هویت به۱۵۰ هزارکودک با تصویب لایحه حمایت از کودکان مادر ایرانی
وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی، لایحه حمایت از کودکان دارای مادر ایرانی در مجلس را یک فوریت رفتار اخلاقی با هویت انسان‌ها دانست و گفت: بیش از ۱۵۰ هزار کودک دارای مادر ایرانی با این مصوبه هویت ایرانی می‌یابند.
کلیات لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی تصویب شد
کلیات لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تصویب شد.
امید پایانی برای بی‌هویتی فرزندان مادر ایرانی
بر اساس آمارهای منتشر شده در سال ۱۳۹۶ بیش از ۳۰ هزار زن ایرانی با مردان افغانستانی ازدواج کرده‌اند که حاصل ازدواج آن‌ها بین ۲۰۰ تا ۱ میلیون فرزند بی هویت است.
سلیمی خبر داد:
توزیع 10 هزار بسته غذایی در خوزستان توسط برنامه جهانی غذا
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در هفته های آینده 10 هزار بسته غذایی از سوی دفتر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد، میان سیل زدگان استان خوزستان توزیع می شود.
مه‌لقا ملاح، مادر محیط‌زیست ایران، اولین سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی را با نام «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست» در سال ١٣٧٣ پایه‌گذاری کرد اسماعیل کهرم می‌گوید: ملاح بر آموزش غیرمستقیم محیط‌زیستی تأکید داشت.