خط‌ تولید فیلتر همودیالیز هلال احمر بازگشایی شد
خط‌ تولید فیلتر همودیالیز امروز دوشنبه هفدهم آذر ۹۸ با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر و استاندار البرز در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر بازگشایی شد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره):
افزایش مستمری مددجویان در بودجه ۹۹ مطرح شده است
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با توجه به تورم و نوسانات بازار، باید مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد افزایش یابد؛‌ بر این اساس، این موضوع را در بودجه سال ۹۹ تقاضا کرده‌ایم.
مصوبه دوگانه سوز کردن رایگان یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودرو
لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند
یک تحلیلگر اقتصادی در رابطه با مصوبه اخیر هیات دولت گفت: اگر این مصوبه در حوزه گارسوز شدن خودروها به درستی اجرا شود، با توجه به اینکه ‌کمک دولت بلاعوض است مردم در مقابل هرگونه تغییر قیمت بنزین بیمه می‌شوند.
رئیس‌جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه 99 به مجلس:
طرح تحول سلامت در سال آینده هم ادامه می یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت و مقابله با تحریم خواهد بود
رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه علائم و برآوردها نشان می‌دهد که امسال رشد اقتصاد منهای نفت کشور مثبت باشد، گفت: طی 9 ماه گذشته و به‌رغم تشدید تحریم‌ها و فشارها، بودجه‌های جاری به موقع پرداخت گردیده و 34 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی نیز تاکنون پرداخت شده است.
چند و چون صندوق‌های بازنشستگی از بحران تا اصلاحات در میزگردی با حضور کارشناسان بــــــــــررسی شد
حیاط خلوت گروه‌های سیاسی یا زنــگ تفریح مدیران؟
می‌گویند بمب ساعتی است که روزشمار انفجارش فرارسیده است. هر چند که به گفته متخصصان امر می‌توان جلو فاجعه را گرفت، به شرط آنکه همین زمان محدود را مغتنم بدانیم و علاج واقعه پیش از وقوع بکنیم که اگر نکنیم معیشت بیش از 70 درصد جمعیت کشور در روزهای خاکستری زندگی یا زندگی در میانسالی، به خطر می‌افتد.
حمایت کمیته امداد از ۷۸ هزار دانشجو در کشور
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به حمایت این نهاد از ۷۸ هزار دانشجو در سراسر کشور، گفت: حدود هزار نفر از این دانشجویان در مقطع دکترا مشغول تحصیل هستند.
نابرابری در همه وجوه زندگی معلولان وجود دارد
وب‌سایت ملل متحد حق مشارکت در زندگی عمومی را یکی از اساسی‌ترین جنبه‌ها برای فعالیت شهروندی و کاهش نابرابری‌ها در زندگی معلولان دانست.
کمک‌هزینه دانشجویان معلول دانشگاه‌های دولتی از امروز پرداخت می شود
رئیس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت کمک هزینه ۴۰۰ تا دو میلیون تومانی به دانشجویان دانشگاه‌های دولتی تحت پوشش سازمان بهزیستی خبر داد.
پیشنهاد معلولان به حناچی برای مشارکت در مناسب سازی معابر
در حاشیه بازدید شهردار تهران و سخنگوی دولت از موسسه‌های خیریه رعد و بهشت امام رضا (ع)، افراد دارای معلولیت پیشنهاد دادند که حاضر هستند در مناسب‌سازی معابر و مکان‌های عمومی به شهرداری کمک کنند.
ربیعی: رهبر انقلاب مصوبه سران قوا را تایید کردند
سخنگوی دولت با بیان اینکه همه قوا در تصمیم( اصلاح قیمت سوخت) مسئولیت دارند، گفت: مقام معظم رهبری صرفا مصوبه سران سه قوه را تایید کردند. یکبار این مصوبه به محضر ایشان رفت،آن را برگرداندند و گفتند هر سه با هم اتفاق نظر داشته باشید. نهایتا همه سران آن را تصویب کردند و رهبری آن را تایید کردند.
پرداخت وام ۱۰ میلیونی خرید جهیزیه/اعطای ودیعه مسکن تا سقف۲۰ میلیون
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از افزوده شدن ۱۸ هزار خانوار جدید به مددجویان این کمیته طی دوسال اخیر خبر داد.
برگزاری بزرگترین آزمون استخدامی بخش خصوصی به صورت اینترنتی
بزرگترین آزمون اینترنتی کشور با هدف کمک به استخدام شرکت‌های خصوصی، با بیش از ۳۳ هزار متقاضی کار برای مشاغل مهندسی، روز دوشنبه برگزار شد.
جزئیات دوگانه‌سوز شدن ناوگان حمل و نقل عمومی اعلام شد
با موافقت شورای اقتصاد، یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو ناوگان حمل و نقل عمومی با کمک بلاعوض، دوگانه سوز خواهد شد.
در برنامه جامع پیشنهادی کاهش آلودگی هوا مشخص شد
مرگ سالانه ۵۰۰۰ تهرانی به علت آلودگی هوا
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتشار برنامه جامع پیشنهادی کاهش آلودگی هوا اعلام کرد که برای کاهش آلودگی هوا در کلانشهر تهران می‌بایست ۱۷ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفت.
نماینده مجلس با اشاره به اعتراضات اخیر در کشور:
دولت برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور نباید فشار معیشتی به مردم بیاورد
نماینده مردم شیراز در مجلس معتقد است وقتی دولت برای حل مشکلات در جایی نسبت به مردم سخت‌گیری می‌کند باید در جای دیگر فشار را از روی آنها بردارد تا منجر به بروز اعتراض نارضایتی نشود.
قدرت خرید مردم با استفاده از "کالابرگ الکترونیک" حفظ می‌شود
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است در صورتی که دولت از کالابرگ الکترونیک برای تامین کالای اساسی استفاده کند، قدرت خرید مردم حفظ می شود.
مدیرکل وزارت صمت:
مردم به‌واسطه افزایش قیمت بنزین تحت فشار هستند
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: اکنون مردم به‌واسطه افزایش قیمت بنزین تحت فشارند و اگر بخواهیم نرخ کالا‌های اساسی را هم تغییر دهیم قیمت این کالا‌ها حدود ۱۰۰درصد افزایش می‌یابد و درآمد مردم پاسخگوی این افزایش قیمت نیست.
اعطای بسته معیشتی به یک میلیون و ۳۵۰ هزار خانواده کمیته امداد
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: براساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها ۱۰۰ مددجویان کمیته امداد بسته حمایت معیشتی دریافت می‌کنند.
رئیس سازمان جمعیت هلال احمر بازداشت شد
علی‌اصغر پیوندی رئیس سازمان جمعیت هلال احمر به‌دلیل تخلفات مالی از سوی مأموران سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد.
رئیس جمهور در دیدار با جمعی از معلولان کشور:
هیچ‌گونه محدویت اجتماعی، شغلی و فعالیت علمی نباید برای معلولان وجود داشته باشد
رئیس جمهور، کار و خدمت به افراد دارای معلولیت را موجب افتخار دانست و تاکید کرد: وظیفه ما مهارت‌آموزی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت، ایجاد فرصت برابر برای آنان و مهیا کردن فضایی است که این عزیزان بدون دغدغه و با آرامش به زندگی و فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهند.
مه‌لقا ملاح، مادر محیط‌زیست ایران، اولین سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی را با نام «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست» در سال ١٣٧٣ پایه‌گذاری کرد اسماعیل کهرم می‌گوید: ملاح بر آموزش غیرمستقیم محیط‌زیستی تأکید داشت.