سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
جا مانده وام یک میلیون تومانی نداریم
وام یک میلیون تومانی مجدد برای یارانه بگیران 5 نفر و بالاتر و نیز سرپرستان خانواری که تلفن همراه به نام خود نداشته اند، پایان شهریور واریز می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
زندگی همراه با آرامش و بی دغدغه حق بازنشستگان است
زندگی همراه با آرامش و بی دغدغه حق بازنشستگان است، اگر این افراد نتوانند عزتمندانه زندگی کنند شاغلان نیز نسبت به آینده خود نا امید می شوند.
بهزیستی کمک هزینه تحصیلی دانشجویان تحت پوشش را واریز کرد
رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی که شاغل به تحصیل در دانشگاه های دولتی هستند، خبر داد.
بروز فاجعه انسانی با قانونی شدن مواد مخدر
مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: به گفته وزیر بهداری زمان شاه از وقتی کوپن ارائه شده میزان ابتلاء به مواد مخدر بیشتر شده است و توزیع کوپنی دلیلی برای بهتر شدن وضع نیست.
یک جامعه‌شناس سیاسی پاسخ داد:
چرا جامعه گوش‌هایش را گرفته و پیام‌های بهداشتی کرونا را نمی‌شنود؟
یک جامعه شناس معتقد است انزواگریزی انسانها به همراه پیامهای متشتت و ناتوانی دولت در مقابله با کرونا باعث شده است مردم پیامهای بهداشتی درباره کرونا را نادیده بگیرند.
معاون دادستان کل کشور:
۲۰ میلیون نفر تحت تاثیر آسیب موادمخدر هستند
رییس کمیته حقوق و قضا گفت: مواد مخدر تنها فرد مصرف کننده را درگیر نمی‌کند بلکه بیش از ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را به صورت مستقیم درگیر کرده و ناهنجاری‌هایی مانند طلاق، کودک‌آزاری، همسرآزاری و موارد دیگر را به دنبال دارد.
ساخت مسکن برای خانوارهای دارای عضو معلول تا پایان امسال
تفاهم نامه سه جانبه ساخت مسکن برای ۱۵۰۰ خانوار دارای عضو معلولیت شدید یا خیلی شدید میان قرارگاه خاتم، سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن به امضا رسید.
اطلاعیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد مشمولین بیمه بیکاری
تمامی مقرری بگیرانی که در اسفند سال 1398 بیکار شده اند پیامکی اطلاع رسانی دریافت می کنند.
​وام ضروری 44 هزار بازنشسته کشوری پرداخت شد
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری از واریز نوبت اول وام ضروری 7 میلیون تومانی سال 99 برای بیش از 44 هزار نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق خبر داد.
گزارش « تامین 24 » از مشکلات بیمه ای شرکت های تاسیساتی و صنعتی ایران:
پیمانکاران طلب می کنند، تامین اجتماعی پاسخ می‌دهد
کارفرمایان رکن مهم سه جانبه گرایی هستند و اداره کل امور فرهنگی- اجتماعی کارفرمایان و سازمان های تامین اجتماعی در راستای تحقق اهداف سازمانی و در تعاملی مستقیم با پیمانکاران و کارفرمایان در صدد شناسایی مشکلات آنان و رفع چالش های پیش روی آنان در چارچوب قانون است، گزارش پیش رو حاصل گفت و گوی خبرنگار «تامین 24» بر برخی از پیمانکاران و کارفرمایان شرکت های تاسیساتی و صنعتی و اعلام نظر این اداره است.
چه کسانی یارانه معیشتی دریافت می کنند؟
آخرین بررسی‌های ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی نشاندهنده این است که چه افراد و خانوارهایی مشمول دریافت یارانه معیشتی شده و چه کسانی از دایره شمول این یارانه خارج هستند.
وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد:
پرداخت وام 100 میلیونی ازدواج از سال آینده
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تصویب افزایش وام ازدواج به 50 میلیون برای هر یک از زوجین گفت: این وام از ابتدای سال 99 به زوجین پرداخت می‌شود.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران:
تشکیل 4 ستاد فرعی امداد و نجات در سیستان و بلوچستان
مرتضی سلیمی رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران در گفتگو با تامین24 در خصوص نحوه امدادرسانی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان گفت: 4 ستاد فرعی در استان برای بهبود پاسخگویی و عملیات در ایرانشهر (ایرانشهر و دلگان) ،نیکشهر (نیکشهر و فنوج )،چابهار ( چابهار) ،کنارک (کنارک) ایجاد شده است.
بهره‌مندی ۷۶ هزار مددجوی تحت حمایت از خدمات مشاوره‌ای
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از بهره‌مندی ۷۶ هزار و ۷۴۵ مددجوی تحت حمایت از خدمات مشاوره‌ای خبر داد و گفت: این خدمات در ۹ ماه نخست امسال به مددجویان تحت حمایت ارائه شده است.
تمدید مهلت ثبت نام در سامانه معیشتی تا ۳۰ دی‌ماه
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی از تمدید مهلت ثبت درخواست در سامانه معیشتی تا ۳۰ دی خبر داد.
فرید براتی‌سده؛ روانشناس ، در توصیف شرایط والدین سوگوار قربانیان سقوط هواپیمای اوکراین مطرح کرد:
خانواده های داغدار، یاریگر یکدیگر باشند
«شوک»، «سوگ»، «غم فقدان»... و بسیاری واژه‌های هم معنا و مشابه این کلمات با هر بار معنایی، قادر به توصیف حال آن پدر و مادری نیست که فرزندی به این دنیا هدیه داده، برای قد کشیدنش وقت و مهر و حوصله خرج کرده و شاهد کلنجار عجولانه‌اش با گره‌های بی‌شمار زندگی در این جامعه پرگره بوده تا روزی که خبر صعودش از پله‌های موفقیت را شنیده و به هجرانش راضی شده است .
جبران خطاها با تشییع باشکوه جان‌باختگان هواپیمای اوکراین
رییس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی علامه طباطبایی معتقد است، افزون بر عذرخواهی و ارائه توضیح دقیق درمورد علت سقوط هواپیمای اوکراینی، می‌توان با برگزاری مراسم تشییع باشکوه و آبرومند پیکر جان‌باختگان این حادثه، خطاها را جبران کرد.
پرواز بالگردهای اورژانس در مناطق سیل زده /۳ کشته در سیل
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از فعال شدن بالگردهای اورژانس در استان‌های درگیر سیل و آبگرفتگی خبر داد.
افزودن ۱۰ ریال به هر پیامک با هدف حمایت از معلولان
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹، گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون با افزودن ۱۰ ریال به هر پیامک منابع حاصله در اختیار بهزیستی به منظور اجرای بخشی از قانون حمایت از معلولان قرار می‌گیرد.
یادداشتی از علی اکبر قاضی زاده
یک فرد مسئول فاجعه ملی نیست
تولید محتوا و خبر‌رسانی از سوی روزنامه نگاران بر اساس اطلاعاتی است که منابع خبری در اختیار‌شان قرار می‌دهند.