یادداشتی از جمشید پژویان
دولت حامی تولید باشد نه مدیر تولید!
توسعه صنعتی در کشورهای نفت‌خیز با چالش‌هایی مواجه است که کشورهای فاقد این محصول خام، فاقد این پیچیدگی‌ها هستند خاصه آنکه آن کشور نفت‌خیز مثل ایران جزء کشورهای در حال توسعه و دارای مشکلات عدیده ساختاری در اقتصاد باشد.
علی ربیعی: قانون حمایت از معلولان را با تمام توان اجرا می‌کنیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام توان حقیقی و حقوقی خود را برای پیاده‌سازی قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به کار خواهیم گرفت.
افزایش کودکان بی سرپرست از معضلات مهم بهزیستی است
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی افزایش کودکان بی سرپرست را از مهمترین معضلات بهزیستی اعلام و بیان کرد: روزانه بین یک تا سه کودک بی سرپرست تحویل بهزیستی در این استان می شوند که بعضا شیرخواران رها شده هستند.
پرویز فتاح در تشریح نارضایتی‌های سال گذشته گفت
شورش دی‌ماه شورش فقرا نبود
٤ ماه تا آغاز اعمال تحریم‌های اقتصادی بر کشور باقی مانده و در حالی که سیاستمداران، موثرترین راه‌حل در چنین برهه‌ای را حمایت‌های همه‌جانبه از دولت برای کمک به اتخاذ تصمیم‌های منطقی و اعمال تدبیرهای موثر در کاهش هر چه بیشتر تنش جامعه عمومی و عبور از چالش‌های احتمالی و قطعی در طول ماه‌های آینده می‌دانند.
قانون حمایت از معلولان را با تمام توان اجرا می کنیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام توان حقیقی و حقوقی خود را برای پیاده سازی قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به کار خواهیم گرفت.
مشکل معلولان اجرا نشدن قوانین است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه مجلس نظارت بر قوانین، پیگیری و به نتیجه رسیدن قوانین است ولی در حال حاضر مشکل در حوزه معلولان ضعف قانون نیست، بلکه اجرانشدن قوانین مصوب است. مشکل این است که همه فقط در شعار به هم کمک می کنیم اما در عمل همه مسئولیت دارند.
رئیس انجمن جامعه شناسی ایران:
فساد مانع شادابی جامعه می شود
رئیس انجمن جامعه شناسی ایران گفت: برخی مسائل اجتماعی مانند ترافیک و فساد که ماندگار شده است، شادابی جامعه ایران را از بین می برد.
41 مرکز بهزیستی به زنان خدمات اجتماعی ارائه می دهد
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: 41 مرکز با عناوین خانه امن، ندای مهر و خانه سلامت برای ارائه خدمات روانی، اجتماعی به زنان و دختران در معرض آسیب یا آسیب دیده در سراسر کشور فعالیت می کند.
بررسی چندوچون حمایت تامین‌اجتماعی از تولید داخلی در گفت‌و‌گو با محمدحسن زدا
تامین‌اجتماعی در سنگر تاب‌آوری
امسال موضوع حمایت از کالای ایرانی، کلیدواژه اصلی در فضای عمومی کشور است. عده‌ای می‌گویند اثر پروانه‌ای حمایت از تولید داخلی و به تبع آن، تولیدکننده داخلی، دومینووار تمامی اجزا، ارکان، فرایندها و رویه‌های یک سیستم اقتصادی پویا را به حرکت درمی‌آورد.
یادداشتی از محمد پوستین دوز
تاملی در مفهوم بیمه‌های اجتماعی
امین‌اجتماعی (در مفهوم عام) را هم دولت‌ساز و هم دولت برانداز می‌دانیم که دارای دو بخش حمایت اجتماعی و بیمه اجتماعی است. هرچند صنعت بیمه به مفهوم عام در جهان قدمت تاریخی و بالایی دارد، لیکن بیمه‌های اجتماعی و تجاری بخش‌های مهم این صنعت محسوب می‌شوند و هر کدام نیز از زیربخش‌های کلان تامین‌اجتماعی به شمار می‌روند.
11 کشته و 9 زخمی در حادثه ترمینال سنندج
سخنگوی سازمان اورژانس با اعلام آخرین آمار قربانیان و مجروحان تصادف اتوبوس مسافربری با نفتکش در سنندج از ادامه عملیات جست و جو برای یافتن مفقودین احتمالی خبر داد.
یادداشتی از زهره آشتیانی
زنان سرپرست خانوار، روی لبه تیغ
طبق آمار رسمی ١٦‌درصد از زنان سرپرست خانوار زیر ٢٠‌سال هستند؛ این صرفا یک خبر نیست و شاید بهتر است فارغ از ژست‌های مدیریتی و عطش گفت‌وگو با رسانه‌ها کمی جدی‌تر و بی‌پرده بدان بنگریم.
تحلیل فضای اجتماعی «سرپل‌‌ذهاب» بعد از زلزله در گفت‌وگو با فاضل الیاسی، جامعه‌شناس
غفلت از بازسازی اجتماعی در مناطق زلزله زده کرمانشاه
وقوع حوادثی مانند زلزله علاوه بر آنکه به ساختار فیزیکی شهرها و روستاها آسیب می‌زند، ساختار اجتماعی و نظام روابط بین فردی را تحت تاثیر شدید قرار می‌دهد.
معلولان پس از کسب حدنصاب لازم استخدام می شوند
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی گفت: معلولان پس از کسب حد نصاب لازم در رقابت با سایر معلولان، در دستگاه‌های اجرایی استخدام می شوند و درصورت تکمیل نشدن ظرفیت پیش‌بینی شده (تا سقف سه درصد) باقیمانده ظرفیت سهمیه برای داوطلبان در آزمون‌های آتی لحاظ می شود.
نیمی از مهارت آموزان، جذب بازار کار می شوند
رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور از جذب 40 تا 50 درصدی افراد مهارت آموزان به بازار کار خبر داد و گفت: این رقم هنوز مطلوب نیست هرچند با توجه به تغییراتی که در دنیای تکنولوژی رخ می دهد، این رقم به 100 درصد نمی رسد.
فتاح: ایتام کشور 800 هزار حامی دارند
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه 800 هزار حامی ایتام در کشور داریم گفت: بیش از 200 هزار حامی ایتام تهرانی هستند.
افزایش 14 درصدی دریافتی مددجویان کمیته امداد از اول تیر
رئیس کمیته امداد گفت: نامه مشترکی به آقایان نوبخت و ربیعی ابلاغ شده است که براساس آن 14 درصد به دریافتی مددجویان از تیرماه اضافه خواهد شد.
برنامه‌های جدید اشتغال در دستور کار کمیته امداد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گزارشی از عملکرد این نهاد درزمینه اشتغال‌زایی مددجویان در بهار سال ۹۷ ارائه کرد.
معاون بهزیستی خبر داد
پرداخت کمک هزینه تجهیزات بهداشتی به معلولان
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از پرداخت کمک هزینه تجهیزات بهداشتی به معلولان طی سه ماه نخست امسال خبر داد.
ساعت کار مهدکودک های تهران از 6 صبح شد
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور گفت: ساعت کار مهدهای کودک در تهران از امروز، 16 تیرماه از ساعت 6 صبح خواهد بود.
مه‌لقا ملاح، مادر محیط‌زیست ایران، اولین سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی را با نام «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست» در سال ١٣٧٣ پایه‌گذاری کرد اسماعیل کهرم می‌گوید: ملاح بر آموزش غیرمستقیم محیط‌زیستی تأکید داشت.