پتروشیمی آبادان هم به جمع کمک کنندگان به زلزله پیوست
کاروان کمک های انسان دوستانه شرکت پتروشیمی آبادان به مقصد مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شد.
درمان اعتیاد؛ متادون‌ یا شربت تریاک؟
معاون سازمان بهزیستی: متادون به تنهایی درمان اعتیاد نیست
معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اهمیت انتخاب نوع درمان اعتیاد متناسب با نوع اختلال، میزان مخدر مصرفی و ملاحظات فردی معتاد گفت: بر اساس منابع و پروتکل‌های درمانی وزارت بهداشت، معتادان تزریقی، دارای مصرف سنگین تریاک یا هروئین و یا با سابقه چندین بار ترک ناموفق، بهتر است از «متادون» برای درمان نگهدارنده اعتیاد استفاده کنند.
گفت‌وگو با علی‌اکبر قاضی‌زاده درباره لایحه نظام‌ رسانه‌ای
با محدود کردن رسانه‌ها به کجا می‌رسید؟
به بهانه گفت‌وگو درباره‌ی لایحه سازمان نظام رسانه‌ای که مدتی است بعد از برگزاری نمایشگاه مطبوعات از سوی دولت به جریان افتاده، با علی‌اکبر قاضی‌زاده قرار مصاحبه گذاشتیم که البته این مصاحبه هم مانند اغلب بحث‌های این روزها، از فضای زلزله کرمانشاه چندان دور نبود و مطالبی درباره‌ی عملکرد رسانه‌ها در این ایام هم از سوی وی مطرح شد.
غلط‌ های گذشته را با درس گرفتن از تجربیات‌مان تکرار نکنیم
با فروکش کردن تدریجی هیجانات ناشی از زلزله استان کرمانشاه، حالا مسوولان در اندیشه فراهم کردن شرایط اسکان موقت زلزله‌زدگان هستند.
گفت‌وگو با بازماندگان مسکن مهر سرپل ذهاب از روند ثبت‌نام و تحویل خانه‌هایشان
مسکن مهر خودش زلزله بود
شهر سرپل ذهاب ٨٠٠واحد مسکن مهر داشت که نزدیک به ٦٠٠واحد از آن در زلزله آسیب جدی دید محمد سهرابی، یکی از ساکنان مسکن مهر: به ما گفتند با یک‌میلیون و ١٠٠‌هزار تومان خانه‌دار می‌شوید، اما در ٣، ٢سال نزدیک به ٢٠‌میلیون تومان از ما گرفتند
حالا... پس از زلزله سهمگین... چه کنیم؟
حالا... پس از زلزله سهمگین... چه کنیم؟ اگر مستقیما با کودکان و نوجوانانی روبه‌رو هستیم که تنها مانده‌اند، نگران‌اند و سوگوار، بهتر است ابتدا از آنها بپرسیم: آیا من می‌توانم کمکت کنم؟
کمک35 میلیارد تومانی مردم به هلال احمر برای زلزله زدگان
جمعیت هلال احمر اعلام کرد: مردم از ابتدای جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه بیش از 35 میلیارد تومان به حساب هلال احمر واریز کردند که این رقم بیش از یک و نیم برابر رقم جمع آوری شده در زلزله ورزقان است.
در زلزله کرمانشاه جریان کمک‌رسانی موازی با سازمان‌های رسمی شکل گرفت
پدیده‌ای به نام «سلبریتی- امدادگر»
مفهومی که بیش از هر چیز در جریان زلزله کرمانشاه به چالش کشیده شد. بی‌اعتمادی افکار عمومی در جریان زلزله کرمانشاه به نهادهایی که وظیفه امدادرسانی در مواقع بحرانی را به عهده دارند، نتیجه عوامل متعدد در طول سالیان بود.
روایت زلزله‌زدگانی که یک‌هفته مهمان تهران بودند
صلاح، بچه‌اش را با دست خودش کفن پیچاند و توی قبر گذاشت.
وزارت بهداشت: درمان مصدومان زلزله رایگان است
معاون فنی معاونت درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه هزینه درمان مصدومان حادثه دیده در زلزله کاملا رایگان است، گفت: خدمات توانبخشی درمانی مصدومان در بیمارستان ها و مراکز تحت پوشش وزارت بهداشت رایگان است.
پزشکی قانونی اعلام کرد
زلزله کرمانشاه؛ 436 تن جانباخته و 2 مجهول الهویه
پزشکی قانونی در آخرین آمار از جانباختگان زلزله غرب کشور اعلام کرد تا ساعت 13:30امروز(شنبه)436 در این زلزله جان باختند که 2تن از آنان مجهول الهویه هستند.
کارکنان بیمه سلامت یک روز از حقوق خود را به زلزله زدگان استان کرمانشاه اهدا کردند
کارکنان سازمان بیمه سلامت ایران با اختصاص دادن یک روز از حقوق خود به زلزله زدگان استان کرمانشاه بصورت داوطلبانه به یاری این هموطنان شتافتند.
رئیس ستاد مدیریت بحران بهزیستی کشور خبر داد
قطع عضو و معلولیت 118 نفر در زلزله کرمانشاه
رئیس ستاد مدیریت بحران بهزیستی کشور از قطع نخاع‌، قطع اندام و معلولیت‌های دیگر 118 نفر در زلزله کرمانشاه و مناطق غربی کشور خبر داد.
رئیس شورای متحد ساختمان پلاسکو خبر داد
ارسال 15 تن هدایا و اقلام خوراکی کسبه حادثه دیده پلاسکو برای زلزله زدگان
رئیس شورای متحد ساختمان پلاسکو از ارسال 15 تن پوشاک و اقلام خوراکی از سوی کسبه پلاسکو به مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: کسبه پلاسکو با اینکه خودشان حادثه‌دیده بودند اما زلزله‌زدگان را فراموش نکردند و کمک‌های خود را در قالب دو کامیون به مناطق زلزله‌زده ارسال کردند.
آخرین جزئیات زلزله غرب کشور در گفت‌و‌گو با رئیس سازمان بحران کشور؛
احتمال افزایش جانباختگان زلزله به 500 نفر در روزهای آینده
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه امکان افزایش آمار جانباختگان طی روزهای آینده وجود دارد، گفت: اعتباری برای اسکان موقت زلزله زدگان پیش بینی شده‌است.
ارسال داروهای مورد نیاز مناطق زلزله زده از سوی کارخانجات داروپخش
کارخانجات داروپخش داروهای مورد نیاز مناطق زلزله زده را ارسال کرد.
رئیس سازمان امداد و نجات:
زلزله‌زدگان از امروز دفترچه خدمات امدادی می‌گیرند
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد که از امروز شنبه دفترچه خدمات امدادی میان آسیب دیدگان زلزله توزیع می شود.
روایت فتاح از تلفات زلزله و خدمات برای مددجویان امداد:
۱۰۰ مددجوی کمیته امداد جان در زلزله جان باختند
رئیس کمیته امداد امام خمینی از احداث کامل خانه‌های مددجویان زلزله‌زده خبر داد و گفت: ۴۱۵۰ مورد از خانه‌های مددجویان کمیته امداد امام خمینی از ۱۰ درصد تا ویرانی کامل، آسیب دیده است.
همدردی قهرمانان کشتی جهان و المپیک با زلزله‌زدگان ایران + عکس
سه عنوان‌دار کشتی فرنگی جهان و المپیک از کشورهای روسیه، آلمان و آذربایجان با انتشار پیام‌های همدردی، حادثه زلزله در استان کرمانشاه و کشته و مجروح‌شدن تعداد زیادی از هموطنانمان را به زبان فارسی تسلیت گفتند.
ستاد حمایت های روانی هلال احمر در مناطق زلزله زده تشکیل شد
رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور از تشکیل ستاد حمایت های روانی هلال احمر (سحر) در 8 منطقه زلزله زده غرب کرمانشاه خبر داد.
وقوع زمین‌لرزه در این بخش از زاگرس در غرب و جنوب‌غربی کشور به مدت ٣٠ ثانیه و بزرگای ٧,٣ ریشتر، پدیده بسیار نادری به نظر می‌رسد و این نشان می‌دهد آموزش و آمادگی در برابر بلایا در تمام نقاط کشور حتی مناطقی که سابقه‌ای از حادثه را در خود ندارند، اهمیت بالایی دارد.
مه‌لقا ملاح، مادر محیط‌زیست ایران، اولین سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی را با نام «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست» در سال ١٣٧٣ پایه‌گذاری کرد اسماعیل کهرم می‌گوید: ملاح بر آموزش غیرمستقیم محیط‌زیستی تأکید داشت.