رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی:
پرداخت عیدی کارگری به بازنشستگان نیازمند بودجه است
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی همسان سازی عیدی بازنشستگان را قابل طرح و اجرا دانست و گفت: برای عملیاتی کردن این طرح لازم است بودجه‌ای کنار گذاشته و منابع آن تامین اعتبار شود.
نشست تخصصی بررسی ویژگی های اقتصادی - اجتماعی خانوارهای دارای سرپرست سالمند در ایران برگزار شد
خانوارهای سالمند چگونه مصرف می کنند؟
نشست تخصصی بررسی یکی از پژوهش‌های انجام شده توسط موسسه راهبردی بازنشستگی صبا تحت عنوان «خانوارهای سالمند چگونه مصرف می کنند»، با همکاری اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری در محل این صندوق برگزار و با استفاده از داده‌های مرکز آمار ایران، سبد خانوارهای دارای سالمند با دیگر خانوارها و همچنین سبد مصرفی سالمندان دارای حقوق بازنشستگی مقایسه شد.
در دومین کارگاه آموزشی انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی مطرح شد:
ارائه خدمات تامین‌اجتماعی توسط 27 کارگزار در 18 کشور
مجید حسن زاده، معاون امور بیمه ایرانیان خارج از کشور اداره کل اتباع سازمان تامین اجتماعی در دومین کارگاه آموزشی مقررات و خدمات تامین اجتماعی برای صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی گفت: برای تسریع روند بیمه ایرانیان خارج از کشور 27 کارگزار این سازمان در 18 کشور دنیا مشغول ارائه خدمات بیمه‌ای به ایرانیان هستند.
مرکز آمار گزارش داد
خانوارهای ساکن در تراز منفی
شکاف درآمد و هزینه ۶ دهک درآمدی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ در جهت منفی حرکت کرد و تنها وضعیت ۳ دهک بهبود یافت و وضعیت دهک پنجم نیز تغییر خاصی نکرده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی:
بسیاری از مسائل سازمان با کمک شرکای اجتماعی حل و فصل می‌شود
مراسم معارفه مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و تکریم مدیر کل سابق این حوزه با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی، مدیران کل و مشاوران معاونت، رئیس کانون عالی بازنشستگان و رئیس اتحادیه پیشکسوتان کارگری کشور برگزار شد.
با حکم دکتر سالاری
رضا مسرور، مشاور اقتصادی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شد
طی جلسه‌ای با حضور دکتر سالاری و برخی مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی، رضا مسرور به عنوان مشاور اقتصادی این سازمان معرفی شد.
مهدی کرباسیان:
گفت‌و‌گو، بستر حذف تدریجی یارانه‌ها را هموار می‌کند
مهدی کرباسیان، پیشکسوت صنعت و اقتصاد کشور، اصلاح ساختار پرداخت یارانه را چالش جدی امروز اقتصاد ایران عنوان کرد و افزود: حذف ثروتمندان از فهرست دریافت یارانه و افزایش مبلغ یارانه اقشار ضعیف، اقدام درستی است و باید اجرا شود.
معیری خبر داد:
ابلاغ الکترونیک به مخاطبان تامین‌اجتماعی از طریق کارپوشه ملی ایرانیان
مدیرکل دفترفناوری اطلاعات سازمان تامین اجتماعی از ارائه خدمت ابلاغ الکترونیک به مخاطبان این سازمان از طریق کارپوشه ملی ایرانیان خبر داد.
صدور ۵۰۰ هزار جلد دفترچه بیمه برای مددجویان کمیته امداد
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: صدور دفترچه بیمه درمانی به مددجویان کمیته امداد به وضعیت با ثباتی رسیده است.
ربیعی در نشست خبری:
یارانه ۸۰۰ هزار نفر قطع می‌شود
سخنگوی دولت از حذف یارانه نقدی 800 هزار نفر از ابتدای مهرماه خبر داد و گفت: تصمیم مجلس شورای اسلامی این است که یارانه سه دهک بالا یعنی حدود سی میلیون‌نفر حذف شود اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌ها، تصمیم‌گیری در مورد سه دهک کاری دشوار است.
موهبتی، معاون امور استان‌ها:
دستیابی به اهداف کلان، ثمره همدلی کارکنان است
مراسم معارفه و تکریم مدیرکل جدید و سابق تامین اجتماعی استان یزد با حضور معاون امور استان‌ها، مدیران ستادی و استانی این سازمان و تعدادی از مقامات استان یزد برگزار شد.
یادداشتی از دکتر علی حیدری
تامین‌اجتماعی و رسانه
یکی از موضوعاتی که طی دو دهه اخیر با فرازوفرودهایی در سازمان تامین‌اجتماعی به کرات مطرح شده و می‌شود، موضوع رویکرد ارتباطی، رسانه‌ای، فرهنگی و اجتماعی این سازمان است و این مباحث به‌صورت سنتی و مزمن، به‌ویژه در زمان تغییر مدیریت‌ها مطرح شده و بعضا با تمسک به‌دلایلی چون صرفه‌جویی، کوچک‌سازی ساختار و... ترجیع‌بند حذف یا محدودسازی فعالیت‌ها و حوزه‌های ارتباطی، رسانه‌ای، فرهنگی و اجتماعی هستند.
سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگر و کارفرما است
برنامه «مناظره» با موضوع بررسی تحقق سه جانبه‌گرایی با حضور رضا معینی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌های تامین اجتماعی و نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی روانه آنتن رادیو گفت‌وگو شد.
به همت موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه
شماره 218 هفته‌نامه آتیه‌نو منتشر شد
شماره دویست و هجدهم هفته نامه آتیه نو، امروز یکشنبه 25 شهریورماه 1398 به همت موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
دکتر سالاری در مراسم تکریم و معارفه معاونان سازمان تامین‌اجتماعی
پرداخت به‌موقع مطالبات مراکز طرف قرارداد باعث افزایش اعتبار دفترچه‌های درمان می‌شود
مراسم معارفه و تکریم معاونان جدید و سابق اداری و مالی و بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با حضور دکتر مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مدیران ارشد این سازمان برگزار شد.
آغاز بیست و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان سازمان تامین اجتماعی در مهر ماه
در‌ راستای گسترش و ترویج اندیشه‌های قرآنی و فرهنگ دینی و با‌عنایت به فرمایشات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(رضوان الله علیه) و با تأسی از بیانات مؤکد مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر ترویج فرهنگ و آموزه‌های قرآنی در‌بین آحاد ‌جامعه اسلامی، بیست و یکمین دوره مسابقات قرآن‌کریم ویژه کارکنان سازمان تامین‌اجتماعی سراسر کشور برگزار می شود.
با حکم وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی :
" شیرکانی " مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر شد
" علی شیرکانی " طی حکمی از سوی " محمد شریعتمداری " ، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به سمت مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر منصوب شد.
امکان ثبت قرارداد‌های شفاهی در سامانه جامع روابط کار وجود دارد
نایب رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: فردی که قرارداد شفاهی دارد می‌تواند اطلاعات کار خود مانند تاریخ شروع کار، ساعت کار و ... را در سامانه وارد کند و وزارت کار در صورت صحت اطلاعات باید پیگیر حقوق او باشد.
مجلس پیگیر ساماندهی پیمانکاران تامین نیروی انسانی است
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه امروز بیشتر کارگران به صورت قراردادی آنهم در قالب قراردادهای کوتاه‌مدت مشغول به کار هستند، گفت: به هر حال این قراردادها وجود دارند و یک تاریخ استخدام و یک تاریخ پایان دارند و ما هم هیچ کاری نمی‌توانیم برای کارگرانی که در پایان قرارداد بیکار می‌شوند، انجام دهیم.
عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی:
حوزه آی. تی تامین اجتماعی نیازمند انسجام و یکپارچگی است
عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: قدمت آی. تی و بهره‌گیری از فناوری روز دنیا در سازمان تامین اجتماعی عمری بیش از 50 سال دارد؛ اما کم ‌توجهی در برخی مقاطع سبب شده در حوزه آی. تی با یک غفلت تاریخی روبه‌رو باشیم.
امروزه از بحران صندوق‌های بازنشستگی در ایران به‌عنوان یکی از ابرچالش‌های پیشِ روی اقتصاد ایران در کنار بحران‌های دیگری نظیر بحران آب، محیط‌زیست و اشتغال نام برده می‌شود.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.