مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
ورشکستگی در سازمان تامین اجتماعی معنایی ندارد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان چون بین النسلی است و نظام اسلامی متعهد به انجام تعهدات خود است، پس ورشکستگی در سازمان تامین اجتماعی معنایی ندارد.
به دلیل بررسی چالش صندوق های بازنشستگی کشور در مجلس صورت گرفت
تقدیر مدیرعامل تامین اجتماعی از رییس مجلس
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نامه ای به علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، از تدابیر ارزشمند وی در برگزاری جلسه غیر علنی نهاد قانونگذاری کشور برای بررسی ابعاد مختلف چالش صندوق های بازنشستگی کشور تقدیر کرد.
معاون توسعه موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی در گفت و گو با تامین 24 :
اصلاحات همه جانبه؛ راه برون رفت از بحران صندوق های بازنشستگی
معاون توسعه موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی بر لزوم اصلاحات همه جانبه در نظام های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در جهت مقابله با بحران صندوق های بازنشستگی تاکید کرد.
کتاب خاطرات کارفرمایان کارآفرین منتشر شد
معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی به منظور بهره گیری از تجربیات و آموخته های کارفرمایان و کارآفرینان برتر و تأثیرگذار کشور، کتاب "خاطرات کارفرمایان کارآفرین" را منتشرکرد.
استقبال از ورود دولت و مجلس به مساله تامین اجتماعی
دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار با استقبال از ورود مجلس و دولت به میدان تلاش برای رفع چالش های سازمان تامین اجتماعی، ابراز امیدواری کرد این تلاش ها به نتیجه و تامین اجتماعی به پایداری برسد.
رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری مطرح کرد
رمزگشایی از توجه دولت و مجلس به مشکلات تامین اجتماعی
رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: توجه ویژه مجلس و دولت به بحران صندوق های بازنشستگی نقطه عطفی در تاریخ تامین اجتماعی است . بی گمان، توجهات و پیگیری های مدیریت این سازمان و شرکای اجتماعی آن عامل اصلی توجه خاص مقام های دو قوه مقننه و مجریه به این مساله به شمار می رود.
عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی:
تامین اجتماعی پس از سال ۹۷ وارد مرحله بحرانی می شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نسبت به بحرانی شدن شرایط تامین اجتماعی پس از سال ۹۷ هشدار داد.
معاون پارلمانی تامین اجتماعی مطرح کرد
نامه 157 نماینده به رییس جمهور درخصوص بدهی دولت به تامین اجتماعی
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی می‌گوید از آنجا که نمایندگان مجلس در جریان دغدغه‌ سازمان تامین اجتماعی برای تجهیز منابع و تامین نقدینگی‌ها هستند، در جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی ۱۵۷ نفر از نمایندگان بر پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی تاکید کردند.
مدیرکل دفتر راهبری سیستم های تامین اجتماعی:
امکان استعلام بدهی کارفرمایان به صورت غیر حضوری فراهم شد
مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی گفت: با عنایت به هدف گذاری این سازمان در گسترش کانال های ارتباطی خدمات غیرحضوری و به منظور سهولت ارائه خدمات به جامعه تحت پوشش، امکان استعلام ٥ نوع خدمت از طریق سامانه USSD با کد دستوری #١٤٢٠*٤٤*، راه‌اندازی و آماده بهره‌برداری شد.
مدیرکل وصول حق بیمه در همایش رابطان بیمه ای چهارمحال و بختیاری:
سازمان تأمین اجتماعی خواهان پایداری تولید و اشتغال است
مهرداد قریب مدیر کل وصول حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی در همایش هم اندیشی با تشکل های کارفرمایی و رابطین بیمه ای چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: پایداری سازمان تأمین اجتماعی منوط به پایداری نسبت ورودی و خروجی آن است و از این رو، مطلوب این سازمان این است که تولید و اشتغال پایدار حاصل شده و صنایع در ظرفیت بالایی فعالیت کند.
ربیعی در نشست فراکسیون نمایندگان ولایی خبر داد
وجود 6 میلیون فرد فاقد بیمه در کشور
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اداره صندوق فولاد با شرایط و قوانین فعلی امکان پذیر نیست و باید برای حل مشکلات صندوق فولاد لایحه‌ای تدوین شود.
مرکز پژوهش‌های مجلس در یک گزارش تحلیلی بررسی کرد
درمان اورژانسی تامین اجتماعی
بازوی پژوهش مجلس در یک گزارش تحلیلی به درخواست رئیس مجلس، به بررسی وضعیت سازمان تامین اجتماعی و ضرورت اصلاحات بنیادی پرداخته است.
سیستم بیمه های اجتماعی ابزار بازتوزیع درآمدها و عدالت اجتماعی هستند
مدیر کل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در ارتباط تلفنی با برنامه مرورگر ١٣٣٢ رادیو تهران، نقش بیمه های اجتماعی در اقتصاد را در دو سطح خرد و کلان تبیین کرد.
رییس کمیسیون اجتماعی در نشست غیرعلنی مجلس مطرح کرد
بدهی ۱۴۱ هزار میلیارد تومان دولت به صندوق های بازنشستگی
عبدالرضا عزیزی، رییس کمیسیون اجتماعی در نشست غیرعلنی مجلس بر لزوم اختصاص نیمی از بودجه عمومی سالیانه برای پرداخت حقوق بازنشستگان در سال های آتی با ادامه روند فعلی فعالیت صندوق های بازنشستگی تاکید کرد.
تامین ۲۱ درصد حقوق بازنشستگان کشوری از محل پرداخت کسور
براساس محاسبات انجام شده، سال گذشته ۲۱,۷ درصد از حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری از محل کسور دریافتی تامین شده است.
جلسه غیرعلنی نمایندگان با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی
نماینده مشهد از جلسه غیرعلنی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با نمایندگان مجلس برای بررسی وضعیت صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی خبر داد.
بیمه رایگان همگانی در انتظار آزمون وسع وزارت رفاه
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد که کنترل ورود بیمه شدگان به صندوق بیمه رایگان همگانی در گروی آزمون وسع وزارت رفاه است.
۲۲ درصد بازنشستگان کشوری تهرانی هستند
استان تهران با ۲۹۶ هزار و ۶۰۷ نفر بازنشسته ۲۲,۳ درصد از حقوق بگیران صندوق بازنشستگی کشوری را به خود اختصاص داده است.
شماره 129 هفته نامه آتیه نو منتشر شد
یکصد و بیست و نهمین شماره هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، صبح امروز، دوشنبه 29 آبان ۱۳۹۶ توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.
کارکنان بیمه سلامت یک روز از حقوق خود را به زلزله زدگان استان کرمانشاه اهدا کردند
کارکنان سازمان بیمه سلامت ایران با اختصاص دادن یک روز از حقوق خود به زلزله زدگان استان کرمانشاه بصورت داوطلبانه به یاری این هموطنان شتافتند.