آیا امکان تکمیل فواصل میان سوابق بیمه‌ای وجود دارد؟
بیمه شدگان در صورتی که برای کارفرمایی کار کرده باشند و حق بیمه آنها پرداخت نشده باشد، راهکارهایی برای تکمیل کردن سابقه آنها پیش‌بینی شده است.
چند و چون صندوق‌های بازنشستگی از بحران تا اصلاحات در میزگردی با حضور کارشناسان بــــــــــررسی شد
حیاط خلوت گروه‌های سیاسی یا زنــگ تفریح مدیران؟
می‌گویند بمب ساعتی است که روزشمار انفجارش فرارسیده است. هر چند که به گفته متخصصان امر می‌توان جلو فاجعه را گرفت، به شرط آنکه همین زمان محدود را مغتنم بدانیم و علاج واقعه پیش از وقوع بکنیم که اگر نکنیم معیشت بیش از 70 درصد جمعیت کشور در روزهای خاکستری زندگی یا زندگی در میانسالی، به خطر می‌افتد.
ارومیه میزبان ششمین المپیاد ورزشی بانوان بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی
مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به میزبانی ارومیه از ششمین المپیاد ورزشی بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی گفت: این رقابتها روزهای 16 و 17 آذر ماه با حضور 170 ورزشکار در 6 رشته ورزشی برگزار می شود.
حمایت کمیته امداد از ۷۸ هزار دانشجو در کشور
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به حمایت این نهاد از ۷۸ هزار دانشجو در سراسر کشور، گفت: حدود هزار نفر از این دانشجویان در مقطع دکترا مشغول تحصیل هستند.
حقوق تامین اجتماعی ایرانیان شاغل در خارج از کشور
اگرچه نیروی کار شاغل در سایر کشورها تابع قوانین و مقررات کشور میزبان هستند، بر اساس قوانین و مقررات پیش بینی شده امکان حفظ یا ادامه بیمه پردازی برای آنان توسط سازمان تامین اجتماعی فراهم شده است.
فروش صندلی‌های اتوبوس موضوع انحرافی است
رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد که بیان ایده فروش صندلی‌های اتوبوس انحرافی است، گفت: بیان این گونه طرح‌ها که شرایط اجرای آن هم وجود ندارد موجب تضعیف مدیریت کشور می‌شود.
در نشست مدیران آذربایجان شرقی مطرح شد؛
شرکت‌داری برای صندوق‌ها سم است
نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با حضور مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور برگزار شد.
شیرکانی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی:
تا رسیدن به وضعیت ایده‌آل، فاصله داریم
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: هرچند ضریب پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان در استان آذربایجان‌شرقی دو برابر میانگین کشوری است، اما هنوز تا رسیدن به وضعیت ایده‌ال، فاصله زیادی در پیش داریم.
چرا سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان بهبود نمی‌یابد؟
بازنشستگان کشوری که قرارداد بیمه تکمیلی آنها اول دی ماه منقضی می‌شود، نگران قرارداد جدید بیمه تکمیلی هستند.
یادداشتی از محمدحسن زدا
مدیریت یکپارچه فناوری اطلاعات، انقلاب خدمات بیمه‌ای
ماهیت سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان اجتماعی و اقتصادی کشور به گونه‌ای است که بدون اتکا به قابلیت‌های فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات امکان دریافت، پردازش و بهر‌ه‌گیری مطلوب از حجم وسیع اطلاعات در اختیارش از یک سو و ارائه خدمات متنوع باکیفیت و متعدد به ذ‌ی‌نفعان پرشمارش از سوی دیگر، ممکن نیست.
میزگرد تامین ٢٤ با موضوع چالش‌های کارگزاران تامین‌اجتماعی:
کارگزاری‌ها بازوی قدرتمند سازمان تامین‌اجتماعی هستند
میزگرد بررسی چالش‌های کارگزاران تامین‌اجتماعی با حضور پیشکسوتان عرصه کارگزاری‌های سازمان تامین‌اجتماعی شامل علی برین رئیس هیات منتخب کارگزاری‌های سراسر کشور، سید محمدباقر رضوی عضو هیات منتخب کارگزاری‌های سراسر کشور و محمد شجاعی مسئول کارگزاری شماره 45 شعبه 19 شرق تهران بزرگ تشکیل شد.
مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان تاکید کرد:
لزوم وصول مطالبات تامین اجتماعی برای ارتقای خدمت رسانی به بیمه شدگان
مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: دغدغه اصلی این سازمان برای تامین منابع لازم به دلیل پرداخت به موقع تعهدات به جامعه تحت پوشش است
کاشت و تولید «گل» جرم است و مجازات دارد
مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کاشت و تولید «گل» جرم است و مجازاتی از 10 میلیون ریال تا اعدام برای آن در نظر گرفته شده است.
نوبخت خبر داد
اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹
رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ خبر داد.
بررسی« تامین 24 » از تعلیق در تخصیص و پرداخت بودجه قانون حمایت از معلولان
معلولان چشم انتظار پرداخت بودجه قانون حمایت از معلولان
قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مصوب 1396 که قرار بود تحولی جدی در حمایت از معلولان ایجاد کند تا کنون به دلیل عدم تخصیص اعتبار لازم اجرایی نشده است، سایت« تامین 24 » در جهت روشنگری چرایی عدم تخصیص اعتبار لازم گفت و گوهایی با برخی از نمایندگان مجلس و انجمن معلولان و... داده است که ماحصل آن در گزارش پیش رو تقدیم می شود.
مدیرکل تامین‌اجتماعی آذربایجان‌شرقی خبر داد؛
روند افزایشی تعداد بیمه شدگان تامین‌اجتماعی
جعفر سمساری، با اشاره به اقدامات انجام شده در کنترل واردات و رونق تولید داخلی، تصریح کرد: تعداد بیمه شدگان اجباری شاغل در کارگاه‌های تحت پوشش استان آذربایجان‌شرقی، در سال‌جاری روند افزایشی داشته و در حال حاضر به 389 هزار نفر رسیده است.
عادل دهدشتی:
پیگیری مسائل بانوان اولویت‌ سازمان تأمین اجتماعی است
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی در جلسه‌ای با رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از گفت‌وگو و هم‌افزایی با تشکل‌ها و نهادهای حاکمیتی برای پی‌گیری مسائل مرتبط با بانوان استقبال و این موضوع را با اولویت دنبال می‌کنیم.
رئیس هیات مدیره کانون انجمن صنفی کارفرمایان خوزستان:
تأمین اجتماعی ضامن امنیت تولید و آرامش نیروهای مولد کشور است
جلسه کارگروه انتخاب کارآفرین نمونه ملّی و کارآفرینان برتر خوزستان با حضور نمایندگان کانون عالی انجمن صنفی کارفرمایی و اتاق اصناف، تعاون، بازرگانی، صنایع، کشاورزی، معدن و تجارت برگزار شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
عدم وابستگی به بودجه دولت شاخص‌ مهم سازمان تامین اجتماعی است
مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی ، عدم وابستگی به بودجه دولت را از شاخص‌های مهم سازمان تامین اجتماعی عنوان و خاطرنشان کرد: تامین منابع این سازمان از طریق وصول حق بیمه‌ها است و در بخش‌های درمان، مستمری و سایر هزینه‌ها مصرف می‌شود.
۳۶۱ کودک چشم انتظار «حامی»
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه ۳۶۱ کودک تحت حمایت چشم انتظار حامی هستند، گفت: حامیان نوع دوست از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۸ میلیارد و ۸۸۹ میلیون تومان به فرزندان یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمک کرده‌اند.
امروزه از بحران صندوق‌های بازنشستگی در ایران به‌عنوان یکی از ابرچالش‌های پیشِ روی اقتصاد ایران در کنار بحران‌های دیگری نظیر بحران آب، محیط‌زیست و اشتغال نام برده می‌شود.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.