یادداشتی از دکتر علی محمدی
روابط عمومی‌ها بازوی فکری سازمان‌ها
بیست و هفتم اردیبهشت ماه روز «روابط عمومی و ارتباطات» نه یک صفحه در تقویم روزگار بلکه سرفصلی از مجاهدت و تعهد به همه اهداف و آرمان‌هایی است که از فردای پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل دیدگان ما قرار گرفته است.
اخبار سازمان تأمین‌اجتماعی تنها در مراجع رسمی منتشر می‌شود
سازمان تأمین‌اجتماعی در تلگرام و هیچ کدام از شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های غیرمجاز فعالیت ندارد و مخاطبان و ذی‌نفعان این سازمان اخبار و اطلاعات مورد نیاز را تنها از رسانه‌های رسمی یا پایگاه‌های اطلاع‌رسانی سازمان تأمین‌اجتماعی دنبال کنند.
دومین جلسه کمیته مشترک بیمه و درمان تامین‌اجتماعی استان اردبیل برگزار شد
در راستای ارایه خدمات مناسب به بیمه شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین‌اجتماعی، دومین جلسه کمیته بیمه و درمان اردبیل با حضور اعضا و مسئولان تشکل‌های کارگری و روسای کانون‌های بازنشستگی در استان برگزار شد.
یادداشتی از محمدرضا بهوند یوسفی
اصول و قواعد روابط عمومی و تشریفات
برای اینکه مراسم‌ها و مناسبت‌ها به نحو شایسته برگزار گردد، ابتدا ضروری است مدیریت تشریفات را مورد بررسی قرار دهیم؛ مدیریت تشریفات به معنی مدیریت مراسم است.
یادداشتی از ارسطو موجزی
شهرت سازمان را روابط عمومی‌ها تثبیت می‌کند
روابط عمومی‌ها به عنوان پل ارتباطی سازمان و جامعه باید بتوانند نقش دیده بانی خود را به خوبی ایفا کرده و با رصد شرایط اجتماعی و محیط پیرامون خدمات سازمان متبوع خود معظلات، نقایص و محرومیت‌ها را شناسایی کرده و جهت رفع یا کاهش آنها برنامه ریزی نمایند.
سال گذشته 3 واحد بیمه‌ای تامین‌اجتماعی در استان همدان افتتاح شد
اسمعیل نبوی، مدیر کل تامین‌اجتماعی همدان در نشست مشترک مسئولان استانی با اصناف و بازاریان که با حضور مهندس شاهرخی استاندار همدان برگزار شد شرکت کرد.
قدردانی نماینده مجلس شورای اسلامی از خدمات روابط عمومی اداره کل تامین‌اجتماعی قزوین
سیده حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرارسیدن روز ارتباطات و روابط عمومی با حضور در محل اداره کل تامین‌اجتماعی استان قزوین از تعامل دو سویه این اداره کل با مجامع مختلف قدردانی کرد.
40 درصد جمعیت استان کرمانشاه زیر پوشش سازمان تامین‌اجتماعی هستند
حمیدرضا قاسمی، مدیر کل تامین‌اجتماعی استان کرمانشاه با شهردار اسلام‌آباد دیدار و گفت‌وگو کرد.
67 درصد جمعیت بندر ماهشهر تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی هستند
رئیس شعبه تأمین‌اجتماعی بندر ماهشهر در دیدار با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اقدامات این سازمان را تشریح کرد.
طی سال 97 انجام شد؛
پرداخت بیش از 2 هزار میلیارد ریال به بیمه شدگان تامین‌اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل تامین‌اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان، ضمن گفت‌وگو با مدیر و خبرنگاران این رسانه، خدمات سازمان در بخش بیمه‌ای و نیز اقدام در راستای ارائه خدمات غیرحضوری را تشریح کرد.
قرارداد بیمه ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار تمدید شد
مدیرکل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: باتوجه به توافق به عمل آمده بین صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و سازمان بهزیستی، در راستای تفاهم‌نامه سال ۱۳۸۶، قرارداد بیمه اجتماعی ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر از بیمه‌شدگان زن و دختر سرپرست خانوار مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی به مدت ۱۲ ماه تمدید شد.
ارائه بیش از ٣٢ هزار لیست حق بیمه به‌ صورت اینترنتی هر ماه توسط کارفرمایان گیلانی
ارسال لیست حق‌بیمه به صورت اینترنتی در زمره اولین خدمات غیرحضوری سازمان تامین‌اجتماعی قلمداد می‌شود.
در بازدید از شعب تامین‌اجتماعی انجام می‌شود؛
بررسی مسائل بیمه‌ای کارفرمایان استان بوشهر
به منظور تکریم و پاسخگویی به بیمه شدگان، دیدار مردمی مدیرکل تامین‌اجتماعی بوشهر با رویکرد رونق تولید و تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به کارفرمایان و شرکت‌های تولید کننده در شعب استان برگزار می‌شود.
معاون اداری و مالی سازمان تامین‌اجتماعی:
افزایش مستمری بازنشستگان برای اولین بار با حقوق اردیبهشت در حال پرداخت است
معاون اداری و مالی سازمان تامین‌اجتماعی گفت: امسال، مستمری بگیران، حقوق اردیبهشت را با اعمال افزایش‌ها دریافت کردند که این موضوع با توجه به شرایط اقتصادی کشور و دشواری‌های تامین نقدینگی‌های لازم دستاورد مهمی برای این سازمان است.
بررسی 10 چالش جهانی تامین‌اجتماعی
نخستین جلسه پاتوق کتاب معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین‌اجتماعی، با بررسی کتاب 10 چالش جهانی تامین‌اجتماعی برگزار شد.
مدیرکل دفتر امور حقوقی و دعاوی سازمان تأمین‌اجتماعی:
سهم دولت از بودجه سال جاری تأمین‌اجتماعی حدود 30 هزار میلیارد تومان است
مدیرکل دفتر امور حقوقی و دعاوی سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی در سال جاری با توجه به تصویب و ابلاغ قوانین در ادوار مختلف متحمل حدود 30 هزار میلیارد تومان کاهش درآمد یا افزایش هزینه شده است که این مبلغ معادل حدود 25 درصد از کل بودجه این سازمان است.
گزارش «تامین 24» از رنج مادری که شناسنامه‌ فرزندش را نقاشی کرد!
کودکان، بی‌هویتی را نمی‌فهمند
«اول کد ملی شو بگین که توی سیستم ثبت کنم، بعد واکسنش رو تزریق می‌کنم.» گرچه نوشته «ارائه کارت ملی و شناسنامه ضروری است» بر در و دیوار درمانگاه، آشوبی عظیم در دلم برپا کرده بود؛ اما باید به هر قیمت، واکسن کودکم را تزریق می‌کردم.»
احمدرضا خزاعی، مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی
اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی، بستر ساماندهی مشاغل را فراهم می‌کند
مدیرکل امور اتباع سازمان تامین اجتماعی با ابراز خرسندی از تصویب لایحه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی، بیان کرد: اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی و پدر غیرایرانی، مساله ای حقوق بشری است و از تصویب آن خوشحال هستیم.
سرانجام «بیمه درمان اعتیاد»
درحالی که کارشناسان حوزه اعتیاد نسبت به آنچه که "حذف ردیف بودجه درمان اعتیاد در سازمان‌های بیمه‌گر" می‌خوانند، انتقاداتی دارند و این بیمه درمانی را روش بهتری برای گسترش درمان معتادان می‌دانند، اما مسوولان سازمان بیمه سلامت معتقدند که این بودجه حذف نشده و به ردیف بودجه ستاد مباره با مواد مخدر منتقل شده است.
گزارش مرکز پاسخگویی تلفنی صندوق بازنشستگی کشوری نشان می‌دهد؛
پاسخگویی به 180 هزار تماس تلفنی بازنشستگان
در سال 97 به بیش از 180 هزار تماس بازنشستگان، موظفان و مخاطبان در قالب تماس تلفنی، درخواست وب‌سایت و همچنین اسکایپ از طریق مرکز پاسخگویی صندوق پاسخ داده شده است.
امروزه از بحران صندوق‌های بازنشستگی در ایران به‌عنوان یکی از ابرچالش‌های پیشِ روی اقتصاد ایران در کنار بحران‌های دیگری نظیر بحران آب، محیط‌زیست و اشتغال نام برده می‌شود.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.