در جلسه امروز هیات دولت صورت گرفت
تصویب آیین نامه بازپرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی
هیات دولت آیین نامه اجرایی مربوط به بازپرداخت بخشی از بدهی های دولت به سازمان تأمین اجتماعی از طریق فروش اموال غیرمنقول و املاک و نیز فروش اوراق مالی اسلامی بلندمدت را تصویب کرد.
جهت رسیدگی فوری به وضعیت حوادث ناشی از کار در زنجان و شهرکرد
نوربخش دستور ویژه صادر کرد
درپی دو حادثه ناشی از کار در استانهای زنجان و چهارمحال و بختیاری که منجر به کشته شدن 6 کارگر و مجروح شدن 5 کارگر شد، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به مدیران این دو استان برای رسیدگی فوری به وضعیت مجروحان و بازماندگان دستور ویژه داد.
به پیشنهاد سازمان بازرسی کل کشور صورت گرفت
بازنشستگان شاغل مشمول قانون رسیدگی به تخلفات اداری شدند
به پیشنهاد سازمان بازرسی، افرادی که پس ازبازنشستگی به صورت قراردادی در نهادهای دولتی به‌کارگیری می‌شوند، درصورت ارتکاب تخلف،به اتهامات آن‌ها در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری بررسی می شود.
شهریاری با اشاره به ماموریت ویژه رئیس جمهور به وزارت راه و شهرسازی:
اولویت های تعیین شده برای بخش مسکن منطبق بر نیاز جامعه است
عضو کمیسیون عمران در مجلس با تایید اولویت های تعیین شده برای وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن، عنوان کرد که وزارت راه برای رونق در مسکن روستایی و شهری از بانک ها کمک بگیرد.
سیستم جدیدی در ایران برای صندوق های بازنشستگی تعریف شود
کارشناس ارشد حمایت‌های اجتماعی بانک جهانی پیشنهاد کرد تا در ایران سیستمی تعریف شود که صندوق های بازنشستگیِ بخش خصوصی و دولتی زیر نظر یک صندوق بازنشستگی فعالیت کنند.
اصلاح نظام بازنشستگی ایران ضروری است
رئیس شاخه ایتالیایی اتحادیه مزایای کارفرمایان بین‌المللی می گوید که ایران باید در راستای تغییر سن بازنشستگی و اصلاح نظام مربوط به آن حرکت کرد.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دفتر کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی:
تامین اجتماعی در تمامی کشورها از ارکان رشد است
همایش هم اندیشی با فعالان تشکلهای کارفرمایی و رابطین بیمه ای شرکتهای تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان با حضور مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دفتر کارفرمایان و سازمان های سازمان تامین اجتماعی برگزار شد.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد
سرنوشت تلخ یونان در انتظار ایران
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون معتقد است که اگر ایران همانند ۱۱۴ کشور دنیا در اصلاح پارامتریک نظام بازنشستگی اقدام نکند همانند یونانی ها به سرنوشتی تلخ دچار خواهد شد که نتیجه آن فروش ذخایر ملی برای پرداخت حقوق بازنشستگان است.
در اصلاح صندوق ها از تجارب جهانی استفاده شود
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری جهت برون رفت از چالش های موجود با توجه به نظام فعلی بازنشستگی در کشور، خواستار استفاده از تجارب بین الملی و توجه ویژه به موفقیت های کشورهای پیشرو در اصلاح نظام بازنشستگی توسط دولت و مجلس شورای اسلامی شد.
برگزاری نشست بین المللی «پایداری بلند مدت صندوق های بازنشستگی در شرایط در حال تحول»
نشست بین المللی «پایداری بلند مدت صندوق های بازنشستگی در شرایط در حال تحول» با حضور معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد.
بر اساس ماده 37 قانون تامین اجتماعی لازم الاجرا است
الزام دریافت استعلام از سازمان تامین اجتماعی در انتقال مالکیت کارگاه
براساس قانون تأمین اجتماعی، هنگام نقل و انتقال عین یا منافع مؤسسات و کارگاه هاى مشمول این قانون ،انتقال گیرنده مکلف است گواهى سازمان تأمین اجتماعی را مبنى بر نداشتن بدهى معوق بابت حق بیمه و متفرعات آن از انتقال دهنده مطالبه کند.
دکتر نوربخش:
ارائه خدمات بدون اتکاء به منابع دولتی ویژگی تأمین اجتماعی است
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مهمترین ویژگی و افتخار سازمان تأمین اجتماعی این است که منابع مورد نیاز برای این پرداخت ها را بدون اتکاء به منابع دولتی تأمین می کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
استراتژی ما افزایش حقوق بازنشستگان بیش از نرخ تورم است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید با اعمال مشوق‌های بیمه‌ای به سمت رسمی کردن نیروهای کار برویم. به گفته وی استراتژی دولت این است که هر سال حقوق بازنشستگان به شکلی افزایش یابد که از تورم بالا بزند.
یادداشتی از علی حیدری
راه اندازی شبکه تلویزیونی برای نیکوکاری
ایجاد یک شبکه تلوزیونی تخصصی و حرفه ای برای بسط و ترویج مفاهیم «مسابقه خیر» ، «گفتمان خیر جمعی» و ... می تواند به فرهنگ سازی و جریان سازی مفید و موثر در این زمینه منجر شود .
تقدیر از بازنشستگان نمونه سازمان تأمین اجتماعی
همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان، طی مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و مدیران ارشد این سازمان از بازنشستگان نمونه سازمان تأمین اجتماعی تقدیر شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد
تلاش برای بهبود خدمات، مستمری و درمان بازنشستگان تامین اجتماعی
دکترسید تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با حضور در برنامه تحریریه خبر شبکه یک سیما با تبریک روز خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: رفع عقب ماندگی تاریخی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در دولت اول دکتر روحانی به عنوان یک دغدغه مهم مورد توجه قرار گرفت .
اعطای تسهیلات به بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی
رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی از تصویب اعطای تسهیلات٤هزار میلیارد ریالی به بیمه شدگان و مستمری بگیران در هیات مدیره این سازمان، خبر داد.
شماره 120 هفته نامه «آتیه نو» منتشر شد
یکصد و بیستمین شماره نشریه «آتیه نو»، هفته نامه تخصصی بیمه های اجتماعی در ایران، صبح امروز یکشنبه 26 شهریورماه ۱۳۹۶ منتشر شد.
گزارش تصویری همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان
همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان در سالن نگین غرب25 شهریور برگزار شد.
حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مجلس:
مجلس از بازنشستگی پیش از موعد بانوان حمایت می کند
رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: از طرح بازنشستگی پیش از موعد بانوان که در هیات دولت مطرح شده است، در مجلس حمایت می کنیم.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.