دکتر ربیعی در چهارمین نمایشگاه زیست فناوری ایران خبر داد
٦ هزار شرکت، دانش بنیان می شود
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از وجود ٣٦٠٠ شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و گفت: فعالیت بالغ بر ٦ هزار شرکت دانش بنیان دیگر نیز در دست بررسی است.
علی ربیعی:
با برخورد قهری و سلبی با کودکان مخالفم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با برخورد قهری و سلبی با کودکان کار و خیابان مخالفم و حمایت از آنها را با جدیت پیگیری می‌کنم.
ربیعی، وزیر رفاه:
کودکان مناطق محروم یک وعده غذای گرم می‌خورند
وزیر رفاه به توزیع وعده غذای گرم در روستامهدها اشاره کرد و گفت: امسال تمامی استان‌های محروم تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.
وزیر رفاه در مراسم تجلیل از بازنشستگان خبر داد
وزارت رفاه برای بازنشستگان مسکن می سازد
دکتر علی ربیعی: اکنون ٢٠٠ میلیارد تومان برای مسکن بازنشستگان بودجه تخصیص داده‌ایم تا زمین را از دولت بگیریم و سال آینده گزارشی در این خصوص ارائه بدهیم.
با حکم دکتر ربیعی؛
مشاور وزیر در برنامه ریزی های توسعه ای و اقتصادی صندوق ها منصوب شد
با حکم دکترعلی ربیعی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، احمد فیاض بخش به عنوان مشاور وزیر در برنامه ریزی های توسعه ای و اقتصادی صندوق ها منصوب شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی:
تامین‌اجتماعی یاور اشتغال، توسعه و چرخش اقتصاد کشور است
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی در دیدار با معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق بازرگانی اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی با احیای معاونت فرهنگی و اجتماعی تلاش کرده به موضوع سه‌جانبه‌گرایی و شرکای اجتماعی توجه ویژه‌ای داشته باشد.
وزیر رفاه در یازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد ابراز کرد
کودکان و زنان، اولویت اصلی در پیشگیری از اعتیاد
دکتر ربیعی با بیان اینکه باید به سمت مدل خانواده‌ محوری در امر مبارزه با مواد مخدر برویم گفت: خانواده محوری در موضوع اعتیاد بسیار مهم است و لازم است این دانش به خانواده ها داده شود.
سهام یا دارایی، کدام یک مطمئن‌ترند؟
نگاهی تحلیلی به تغییر روند سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بازنشستگی در 20 سال گذشته
در گفت‌وگو با فعالان کارگری بررسی شد
زنان کارگر؛ سزاوار حمایت ملی
گروه قابل توجهی از زنان کارگر، تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی نیستند و حتی عده‌ای از آنها قرارداد کاری هم ندارند.
بیکاری درس‌خوانده‌ها
آمارها نشان می‌دهند فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فقط 30 درصد بازار کار را در اختیار دارند.
آمار اعتیاد کارگران در مرز هشدار
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم اجرای قوانین حوزه مواد مخدر، گفت: باید از مرحله ارائه آمارها گذر و با تدوین راهکارهای مناسب، اصولی و عملی گامی جدی برای حل اعتیاد برداشت.
یک نماینده مجلس ابراز کرد
افزایش پذیرش کودکان بدسرپرست به دنبال گسترش آسیب‌ها
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جدایی از والدین با نظر مقام قضایی و واگذاری به بهزیستی تصمیم اخذ شده برای کودکان بدسرپرست در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوان است.
ربیعی:
هر جا گفت‌وگو نکردیم، بیشترین آسیب‌ها را متحمل شدیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت دوازدهم پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دو گروه زنان و کودکان را به طور ویژه در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
خدادادی مطرح کرد
چین کشور بدون طلاق
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: سفر اعضای این کمیسیون به برخی کشورهای جنوب شرقی آسیا در هفته گذشته با محوریت اشتغال و کارآفرینی انجام شده است.
علف خواری مردم کره شمالی، رسوایی برای جامعه جهانی
کره شمالی علاوه بر تحریم های کشنده با بحران قحطی هم مواجه است تا جایی که مردم این کشور در برخی مناطق علف خواری می کنند که به نوعی رسوایی برای جامعه جهانی است.
قوامی مطرح کرد
مکان یابی اشتباه یکی از عوامل افزایش هزینه های تولید
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: خطای تشخیص در مکان یابی برای استقرار صنایع یکی از دلایل بالا بودن هزینه تولید است.
معاون وزیر رفاه:
50 درصد دانش‌آموزان فقیر بازمانده از تحصیل تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در پروژه شناسایی که انجام دادیم مشخص شد بیش از 50 هزار کودک فقیر و بازمانده از تحصیل، شناسایی شده و تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد قرار دارند.
اعتیاد مانع عشق به مدرسه
کلاس اول ابتدایی تریاک کشیدم
پای درد دل سمیه ۱۹ساله نشستیم، دختری که از بدو تولد تا ۱۶سالگی به درد اعتیاد دچار بوده است.
گزارشی از لیگ بازی‌های رایانه‌ای؛
جایی که خانواده‌ها «بازی» و هیجان را تجربه می‌کنند
سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در حالی به روزهای پایانی برگزاری نزدیک می‌شود که یکی از وجوه بارز این دوره مشارکت و رقابت‌ها خانوادگی در این رویداد است.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.