حجت الاسلام سلیمی، نماینده مجلس:
حذف یارانه ثروتمندان، اجرای عدالت در توزیع دارایی‌های عمومی است / با دقت و احتیاط عمل شود
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، در خصوص تصمیم دولت مبنی بر حذف یارانه ثروتمندان گفت: حذف یارانه نقدی دهک‌های برخوردار، اقدام صحیحی است که زمینه قانونی آن پیش از این آماده شده بود و دولت باید در اجرای آن، دقت و احتیاط کند.
گزارش مرکز پژوهش های مجلس نشان داد:
داشتن شغل به‌معنی تامین معیشت افراد نیست
بررسی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص آسیب‌شناسی وضعیت رفاهی شاغلان و بیکاران نشان می‌دهد که داشتن شغل لزوماً به معنی تامین معیشت افراد نبوده و اینکه برخی با وجود داشتن شغل، توانایی تامین حداقل معیشت را ندارند، از علل مختلفی مانند اشتغال ناقص، دستمزد پایین و بار تکفل بالا نشات می‌گیرد.
موهبتی، معاون امور استان‌ها:
دستیابی به اهداف کلان، ثمره همدلی کارکنان است
مراسم معارفه و تکریم مدیرکل جدید و سابق تامین اجتماعی استان یزد با حضور معاون امور استان‌ها، مدیران ستادی و استانی این سازمان و تعدادی از مقامات استان یزد برگزار شد.
شریعتمداری:
حذف یارانه ثروتمندان از مهرماه آغاز می‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره حذف دهک‌های پردرآمد جامعه، گفت: تلاش می‌کنیم در مهرماه یارانه افراد با درآمد بالا با کمترین خطا و دقت زیاد حذف شود.
شریعتمداری در هشتمین شب مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع):
طرح مطالبات کارگری توسط مسئولان باعث همگرایی بیشتر می‌شود
محمد شریعتمداری در هشتمین شب مراسم عزاداری سرور و سالارشهیدان حضرت امام حسین(ع) در خانه کارگر گفت: این گفته امام‌ خمینی(ره) که محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته واقعیتی غیر قابل انکار است. رمز و راز پیروزی انقلاب اسلامی را باید در قیام عاشورا جست‌وجو کرد؛ همان‌طور که نهضت‌های آزادی‌بخش سراسر جهان نیز از این قیام الگو گرفته‌اند.
برگزاری نمایشگاه و جشنواره تعاونی‌های برتر با همکاری اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر
به‌ مناسبت هفته تعاون، جشنواره تعاونی برتر بوشهر با همکاری اداره کل تامین اجتماعی این استان برگزار شد.
کارگاه آموزشی مقررات بیمه‌ای برای مدارس غیردولتی برگزار شد:
افزایش تعامل با مخاطبان، سیاست‌ کلان تامین اجتماعی است
کارگاه آموزشی معرفی مفاهیم و قوانین تامین اجتماعی، ویژه مدیران و کارکنان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش توسط معاونت فرهنگی سازمان تامین اجتماعی برگزار شد. در این کارگاه آموزشی، که در سالن وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، انواع بیمه اجتماعی، قوانین و مقررات بیمه ای تشریح و به سوالات و مشکلات بیمه‌ای حاضران، پاسخ داده شد.
برقراری تسهیلات حمایتی تعاونی‌‌های مسکن
تفاهمنامه همکاری تأمین مالی و تسهیلات پروژه‌های تعاونی‌های مسکن کارگری، کارمندی و اصناف، میان معاونت امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و بانک توسعه تعاون امضاء شد.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
تعاونی‌ها دنبال بازار جهانی باشند
سرزعیم، معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش و بهبود صادرات غیرنفتی گفت: بخش تعاون باید به استفاده از بازارهای جهانی اهتمام جدی داشته باشد.
معاون اجتماعی‌و‌فرهنگی وزارت ‌تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
توسعه بخش تعاون در گرو رویکردهای اجتماعی است
صادقی فر، معاون اجتماعی‌و‌فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بیستمین نشست علمی دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی یکی از راههای ایجاد اشتغال را ترویج و گسترش خیر جمعی در حوزه تعاونی ها دانست.
43 درصد تعاونی ها در کشور فعال هستند
خروجی بخشی از ویژه‌نامه هفته تعاون نشان میدهد که از مجموع شرکت‌های تعاونی ثبت شده در کشور تعداد 93 هزار و 306 تعاونی یعنی 43 درصد فعال هستند و در بین شرکت‌های تعاونی فعال به ترتیب 74.7 درصد در حال بهره‌برداری و 25.3 درصد در دست اجرا است.
اتحادیه بین المللی تعاون منتشر کرد:
اشتغال 10 درصد شاغلان جهان در تعاونی‌ها
بر اساس گزارش اتحادیه بین‌المللی تعاون، حدود 10 درصد شاغلان جهان در بخش تعاونی‌ها اشتغال دارند و قاره آسیا با حدود 2 میلیون تعاونی و 235 میلیون عضو و حدود 12.9 درصد بیشترین سهم را داراست.
جلسه نقد کتاب «کابوس بازنشستگی» برگزار شد
تأملی بر تجربه بازنشستگی در ایران
نشست تخصصی، نقد و بررسی کتاب کابوس بازنشستگی با حضور دکتر نصرتی‌نژاد، نویسنده کتاب در محل سالن اجتماعات صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد.
خدمات گسترده بانک رفاه به بازنشستگان و مستمری بگیران
بانک رفاه به منزله یکی از بزرگترین بانک های اجتماعی کشور مدافع حقوق بازنشستگان و بیانگر صدای آنان است که تمرکز خود را بر بهبود وضعیت معیشتی این قشر از جامعه قرار داده است
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صدر دستگاه‌های شفاف و پاسخگو
طبق گزارش منتشر شده در سامانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در صدر دستگاه های اجرایی اجرا کننده قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات قرار گرفته است.
معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد؛
گسترش تعاونی‌ها باعث از بین رفتن فقر و نابرابری می‌شود
جهانگیری گفت: با فعال شدن بخش تعاون مشارکت مردمی و عدالت اجتماعی را گسترش می‌دهیم و برای افراد فرصت کار ایجاد می‌شود.
موهبتی تاکید کرد
اهمیت ایجاد سامانه شناسایی مدیران آینده تامین اجتماعی
معاون امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی در مراسم همایش سراسری این سازمان به ارائه و تشریح برنامه های این مراسم پرداخت.
در گفت‌و‌گو با کارشناس تامین‌اجتماعی مطرح شد
چالش‌های مالی پوشش بیمه‌ای قالیبافان
بر اساس قانون مصوب سال 1388، قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان در صنایع دستی در صورت بهره مندی از شرایطی خاص، می توانند تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گیرند. البته قانون گذار، کارفرمای این افراد را نهاد دولت در نظر گرفته و برای دولت، سهمی 20 درصدی در پرداخت حق بیمه قائل شده که بروز برخی مشکلات در پرداخت این سهم، تامین اجتماعی را در ارائه خدمات به قالیبافان با مشکل مواجه کرده است.
آمار هزینه و درآمد ایرانی‌ها چقدر واقعی است؟
درآمد ۴۳ میلیون تومانی و نرخ ۱۹.۳ درصدی افزایش هزینه خانوارهای شهری در سال گذشته، ارقامی است که مرکز آمار اعلام کرده که چند اقتصاددان‌ به بررسی چند و چون آن پرداخته‌اند.
شرط ثبت نام جدید سهام عدالت اعلام شد
مشاور سازمان خصوصی‌سازی، شرط ثبت نام جدید سهام عدالت را اعلام کرد.
سهیلا جلودارزاده می گوید: کارگری احساس‌های خوبی در انسان‌ها به وجود می‌آورد. مهم نیست که در تئاتر زندگی چه نقشی داریم. شاه خوب و گدای خوب هر دو به یک اندازه خوب هستند. در هر نقشی که هستیم باید خوب عمل کنیم و خالصانه حق مطلب را ادا کنیم.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.