با حکم شریعتمداری
واعظ‌مهدوی، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی حکمی محمدرضا واعظ‌مهدوی، مدیرعامل سابق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را به‌عنوان مشاور وزیر منصوب کرد.
شریعتمداری با حضور در اردوی تمرین تیم ملی کاراته ایران:
امیدواریم مسیر خوبی را در المپیک 2020 طی کنید و بتوانید خوب بدرخشید
اردوی تمرین تیم ملی کاراته ایران پیش از حضور در رقابت‌های کاراته وان ترکیه چند مهمان ویژه داشت. محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون در جمع شاگردان هروی حاضر شدند و برای این تیم در رقابت‌های پیش رو آرزوی موفقیت کردند.
افزایش امید به تابعیت با تدبیر حاکمیت
برداشته شدن محدودیت ورود به سرزمین مادری، به دست آوردن هویت و به دنبال آن حق آموزش، بهداشت، تحصیل و کار و بسیاری حقوق شهروندی دیگر از محاسن تصویب جزییات لایحه اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی بود که در سایه تدبیر مسوولان، رنگ امید به خود گرفت.
سیدمیعاد صالحی:
در دفاع از حق بازنشستگان و جلوگیری از ویژه‌خواری با احدی تعارف نداریم
مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری گفت: همه بدانند در دفاع از حق و سرمایه بازنشستگان و جلوگیری از ویژه‌خواری با احدی تعارف نداریم.
رییس‌جمهور:
معلم از مرزهای فرهنگ و اخلاق کشور محافظت می‌کند
رییس جمهوری با بیان این که معلم از مرزهای فرهنگ و اخلاق کشور محافظت می‌کند، گفت: اجر و قرب معلم با هیچ وسیله مادی قابل جبران نیست.
انتشار نخستین گزارش کمیته شفافیت صندوق بازنشستگی کشوری
با آغاز به کار کمیته شفافیت در صندوق بازنشستگی کشوری، این کمیته در گام نخست بررسی وضعیت هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه صندوق را در دستور کار خود قرار داد.
شریعتمداری خطاب به مدیران استانی:
دستمزدهای عقب افتاده کارگران را با جدیت پی‌گیری کنید
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با اعضای شورای معاونان و مدیران کل اجرایی استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تنها با راه‌اندازی سامانه شفاف‌سازی، شفافیت به وجود نمی‌آید.
اولین کارگاه آموزشی «شفافیت و سیاست‌گذاری عمومی» برگزار شد
نخستین کارگاه آموزشی «شفافیت و سیاست‌گذاری عمومی» با همکاری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، دانشکده خبر ایرنا، دبیرخانه هیات امنای تامین‌اجتماعی و معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه برگزار شد.
یادداشتی از محمد شریعتمداری
فرهنگ کار و سال رونق تولید
رئیس اتاق تعاون ایران خبر داد؛
پیشنهاد معافیت بخش تعاون از بازرسی دوباره تامین اجتماعی
اتاق تعاون ایران با همکاری سازمان تامین اجتماعی برای حل مشکلات بیمه ای، به توافقات خوبی دست یافتند.
شریعتمداری:
دولت به دنبال ایجاد نظام چندلایه تامین‌اجتماعی است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد نظام چندلایه حمایتی تامین‌اجتماعی وظیفه دولت است و مکلف به تحقق آن هستیم.
در آستانه گرامی‌داشت هفته کارگر؛
وزیر و کارکنان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم‌زمان با آغاز گرامی‌داشت هفته کارگر با حضور در مرقد مطهر امام راحل با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ‌تجدید میثاق کرد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی خبر داد:
پرداخت ۱۰۰۰ وام ۲۰ میلیون تومانی ازدواج فرزندان به بازنشستگان کشوری
مدیر عامل صندوق بازنشستگی اعلام کرد: به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(عج)، صندوق بازنشستگی کشوری ۱۰۰۰ وام ۲۰ میلیون تومانی ازدواج، جهت تسهیل ازدواج فرزندان بازنشستگان محترم به افراد واجد شرایط پرداخت می‌نماید.
یادداشتی از محمد شریعتمداری
نهضت جوان‌گرایی و راه بی بازگشت شفافیت
مقام معظم رهبری در شروع چهل ساله دوم و آغاز دهه پنجاه عمر انقلاب، بیانیه‌ای تحت عنوان گام دوم منتشر کردند و یکی از بیشترین واژه های پرتکرار در متن این بیانیه، عبارت است از کلمه جوان. در واقع به صورت ویژه، روی سخن این بیانیه با جوانان است. در راهبرد دولت تدبیر و امید نیز جوانان جایگاه محوری داشته و به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته‌اند.
سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری تغییر کرد
سخنگو و مدیرکل روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شد.
خروج از چالش بیکاری با حمایت از تولید داخلی
رئیس اتاق تعاون ایران بیکاری و رکود را از جمله چالش‌های اقتصاد کشور دانست و گفت: راه برون رفت از این تنگنا توجه ویژه به حمایت از تولید داخلی است.
در انتقاد از «طرح اصلاحات پارامتریک» مطرح شد
دولت به‌جای ارائه طرح‌های رنگارنگ، بدهی خود را به تامین‌اجتماعی صاف کند
شورای بازنشستگان تامین اجتماعی (بستا) با صدور بیانیه‌ای به طرح اصلاحات پارامتریک اعتراض کرده و آن را مخالف منافع کارگران دانسته است.
در یک پیام توئیتی مطرح شد
دستور شریعتمداری به مدیران عامل صندوق‌ها: تمامی اضافه دریافت‌ها به بیت‌المال بازگردد و خاطیان عزل شوند
وزیر کار در یک پیام توئیتری از مدیران عامل صندوق‌ها خواست که تمامی اضافه دریافت‌ها به بیت‌المال بازگردد و خاطیان عزل شوند.
شریعتمداری در آئین معارفه مدیران جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
انتصاب نیروهای جوان ادامه دارد
روز یکشنبه 25 فروردین در حاشیه نشست شورای معاونان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدیران جدید این وزارتخانه معرفی شدند.
شفیعی به عنوان «بازرس وزیر کار» منصوب شد
با حکم محمد شریعتمداری، حسن شفیعی به عنوان «بازرس وزیر» منصوب شد.
سهیلا جلودارزاده می گوید: کارگری احساس‌های خوبی در انسان‌ها به وجود می‌آورد. مهم نیست که در تئاتر زندگی چه نقشی داریم. شاه خوب و گدای خوب هر دو به یک اندازه خوب هستند. در هر نقشی که هستیم باید خوب عمل کنیم و خالصانه حق مطلب را ادا کنیم.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.