معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهند
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارت‌آپ‌ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیت‌های خود استقبال کنند.
آزمون شناسائی مدیران آینده سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد
حضور دکتر سالاری در محل انجام آزمون
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برگزاری آزمون طرح شناسائی مدیران آینده این سازمان را موضوعی مهم دانست و گفت: حدود 6000 نفر از کارکنان سازمان تأمین اجتماعی در این آزمون شرکت کردند.
دو انتصاب در سازمان تامین اجتماعی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور احکام جداگانه‌ای رضا معینی را به عنوان مشاور مدیرعامل و مدیرکل دفتر مدیرعامل و ناصر حیدریان را به عنوان مدیرکل تشکیلات و توسعه مدیریت این سازمان منصوب کرد.
«سامانه شناسایی مدیران آینده تامین اجتماعی» از ابتدا تا امروز
مجالی برای شایسته‌سالاری واقعی
یکی از نخستین طرح‌های دکتر مصطفی سالاری در بدو حضور به سازمان تامین اجتماعی، ایجاد سامانه شناسایی مدیران آینده تامین اجتماعی بود؛ یک بانک اطلاعاتی برای انتخاب مدیران آینده سازمان در قالب شایسته سالاری.
آمادگی اداره کل تامین اجتماعی کرمان در خصوص رسیدگی به حادثه دیدگان ریزش معدن راور
مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان در پی ریزش تونل معدن همکار در شهرستان راور پیام تسلیتی صادر و بر رسیدگی به حادثه دیدگان آن تاکید کرد.
یارانه دی ماه پنج‌شنبه واریز می‌شود
بر اساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ تومانی دیماه ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه واریز می‌شود.
تشریح شرایط بیمه نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان
به منظور تعمیم وگسترش پوشش بیمه به آحاد افراد جامعه و در اجرای قانون اصلاح بند ب و تبصره 3 ماده 4 قانون تامین اجتماعی مصوب 30 شهریور سال 65 مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرائی مربوطه مصوب 29 مهر سال 66 هیات وزیران تاکنون گروههای زیادی از اقشار جامعه ازجمله نویسندگان، روزنامه نگاران، خبرنگاران، هنرمندان تحت پوشش مقررات مربوط به بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد قرار گرفته اند.
اضافه شدن 400 هزار خانوار به جمع دریافت کنندگان یارانه معیشتی
ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی در جدیدترین اطلاعیه از واریز دوماه یارانه معیشتی به حساب 419 هزار خانوار جدید واجد شرایط خبر داد .
معاون وزیر تعاون:
صدور ضمانت‌نامه برای تعاونی‌هایی که واحد تحقیق و توسعه راه‌اندازی کنند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون دانشگاه کردستان در سنندج گفت: حوزه تعاون نیازمند توجه ویژه است و در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جوانان خلاق و استارت‌آپ‌هایی را که در زمینه تعاونی‌های دانش بنیان و نوبنیان فعالیت کنند، مورد حمایت قرار می‌دهد.
با حکم شریعتمداری؛
سرپرست دفتر تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد
موسی نجفی با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست دفتر تعاونی‌های توزیعی شد.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب استان تهران:
بازگشت 2400میلیارد تومان «مِن غیرحق» به تامین اجتماعی
مدیرکل تامین اجتماعی غرب استان تهران گفت:در 9ماهه سال‌جاری یکهزار و 118پرونده «مِن غیر حق» از طریق سامانه ثبت احوال قطع شده که 2400میلیارد تومان از این طریق به صندوق عودت داده شده است.
احتمال ارجاع لایحه بودجه به دولت
نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه راهکاری برای بهبود معیشت مردم دیده نشده است، گفت: در صورت رد کلیات لایحه بودجه ۹۹ در صحن علنی مجلس، این لایحه به دولت ارجاع می‌شود.
معاون قضایی دیوان عدالت اداری:
تصمیم گیری در سازمان تامین اجتماعی مصداق قضاوت کردن است
نشست آموزشی نحوه صدور آراء کمیته های مشاغل سخت و زیان آور،هیئت های تشخیص و حل اختلاف ادارات کار و آثار آن بر سازمان تامین اجتماعی در استان خراسان شمالی برگزار شد.
دبیرکل اتاق تعاون ایران اعلام کرد:
پیشنهاد تشکیل کارگزاری برای تعاونی‌ها
دبیرکل اتاق تعاون ایران گفت : در تعاونی‌ها با بنگاه‌هایی که به جیب خود فکر می‌کنند، مواجه نیستیم زیرا شفافیت با فعالیت تعاونی‌ها همراه است و انگیزه انفرادی برای انتفاع صرف وجود ندارد.
حداقل درآمد ماهیانه برای دریافت یارانه حمایت معیشتی اعلام شد+ جدول
به گزارش ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی، حداقل درآمد ماهیانه خانواده‌ها برای دریافت یارانه حمایت معیشتی اعلام شد.
حضور سرزده رئیس قوه قضاییه در بیمارستان تأمین اجتماعی ۱۵ خرداد ورامین
رئیس قوه قضاییه صبح امروز بصورت سرزده از بیمارستان تأمین اجتماعی ۱۵ خرداد بازدید کرد.
منابع آزمون کتبی فراخوان شناسائی مدیران آینده سازمان تأمین اجتماعی اعلام شد
منابع آزمون کتبی فراخوان شناسائی مدیران آینده سازمان تأمین اجتماعی در سایت رسمی سازمان به آدرس tamin.ir اعلام شد.
مهدی کرباسیان در گفت و گو با « تامین 24» مطرح کرد:
کرباسیان: شناسایی افراد نیازمند را به سازمان های حمایتی و امدادی واگذار کنید
مهدی کرباسیان ، معاون سابق وزیر صنعت ، معدن و تجارت با تاکید بر سرعت بخشی در شناسایی دقیق افراد نیازمند دریافت یارانه گفت: طولانی شدن فرایند شناسایی اصلا قابل فهم نیست، این مهم اگر به سازمان بهزیستی و کمیته امداد واگذار شود قطعا دقیق تر و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.
کانال های ارتباط با سازمان تامین اجتماعی
در راستای تکریم ارباب رجوع ، تمامی مخاطبان و ذینفعان تامین اجتماعی می توانند از طریق تماس با شماره 1420 از سراسر کشور ، سامانه پیامکی 10001420،پورتال مرکز ارتباطات مردمی ،کدهای دستوری USSDو اپلیکشن تامین اجتماعی با این سامانه ها ارتباط و خدمات مورد نظر را دریافت کنند.
شریعتمداری در نشست صمیمی ‌با کارکنان توان‌یاب شاغل در وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی:
مناسب سازی برای معلولان، نیازمند یک نهضت و جهاد است+فیلم
وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در نشست صمیمی ‌با کارکنان توان‌یاب شاغل در وزارتخانه گفت: بحث مناسب سازی برای افراد دارای معلولیت،نیازمند یک نهضت و جهاد است.
سالمندی را بطور قراردادی، مترادف با شروع سن 60- 65 سالگی می دانند. پیری عبارت است ‏از اضمحلال تدریجی در ساختمان و ارگانیسم بدن، که بر اثر دخالت عامل زمان، پیش می آید ‏و تغییراتی را در ساختمان و عمل اعضاء‌ مختلف بدن بوجود می آورد که سفید شدن مو و چین ‏و چروک پوست، ریزش مو، کاهش قدرت دید، نقصان شنوایی، خمیدگی، کندی در تحرک، ‏کاهش قدرت عضلانی، اختلال و آشفتگی در حافظه و ادراک از آن جمله اند.
سهیلا جلودارزاده می گوید: کارگری احساس‌های خوبی در انسان‌ها به وجود می‌آورد. مهم نیست که در تئاتر زندگی چه نقشی داریم. شاه خوب و گدای خوب هر دو به یک اندازه خوب هستند. در هر نقشی که هستیم باید خوب عمل کنیم و خالصانه حق مطلب را ادا کنیم.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.