در لایحه بودجه 1399 تاکید شد؛
حذف سه دهک بالای درآمدی از یارانه
در موضوع ماده 1 بند الف تبصره 14 لایحه بودجه 1399بر حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران تاکید شده است.
حقوق تامین اجتماعی ایرانیان شاغل در خارج از کشور
اگرچه نیروی کار شاغل در سایر کشورها تابع قوانین و مقررات کشور میزبان هستند، بر اساس قوانین و مقررات پیش بینی شده امکان حفظ یا ادامه بیمه پردازی برای آنان توسط سازمان تامین اجتماعی فراهم شده است.
شریعتمداری در دومین نشست مدیران استانی خانه تعاونگران مطرح کرد :
تشکیل مرکز ثبت اطلاعات حوزه تعاونی ها در حوزه اقتصادی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : یکی از شاخص های مهم تعاون، ایجاد این فکر و اندیشه در جامعه است که بتوان به نحو مشارکت جویانه ای فعالیت های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی را از طریق حوزه تعاون شکل داد و حتی در حوزه سیاسی نیز تاثیر گذار بود .
ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی مطرح کرد؛
رسیدگی به درخواست های حمایت معیشتی ادامه دارد
ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی در اطلاعیه شماره 7 اعلام میدارد که بسترهای مناسب جهت رسیدگی به درخواست های حمایت معیشتی فراهم است.
مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان تاکید کرد:
لزوم وصول مطالبات تامین اجتماعی برای ارتقای خدمت رسانی به بیمه شدگان
مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: دغدغه اصلی این سازمان برای تامین منابع لازم به دلیل پرداخت به موقع تعهدات به جامعه تحت پوشش است
اطلاعیه شماره (6) ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی:
مهلت مراجعه به سایت حمایت معیشتی تا 20 آذر است
پیرو اطلاعیه ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی، هموطنان تا تاریخ ۲۰ آذر می توانند برای ثبت درخواست رسیدگی به سایت Hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند .
شریعتمداری در جمع تیم ملی گلبال اعزامی به رقابتهای آسیایی:
تیم ملی گلبال از سوی شستا حمایت می شود
شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شب گذشته با حضور در جمع تیم ملی گلبال اعزامی به رقابتهای آسیایی با اعضای این تیم دیدار و گفت و گو کرد.
توضیح مهم سازمان هدفمندی یارانه ها :
ثبت‌نام مجدد برای جاماندگان یارانه نقدی صورت نمی‌گیرد
سازمان برنامه و بودجه کشور به نقل از سازمان هدفمندی یارانه ها در خصوص ثبت نام یارانه نقدی اعلام کرد: در قانون بودجه برای ثبت نام جاماندگان یارانه نقدی هیچگونه پیش بینی نشده است.
معاون امور تعاون وزارت کار خبر داد:
راه‌اندازی سامانه جامع و هوشمند تعاونی‌های کشور
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی سامانه جامع و هوشمند تعاونی‌های کشور خبر داد و بر لزوم همکاری استان‌ها برای بهره‌گیری بیشتر از این سامانه تاکید کرد.
سایت «ثبت درخواست بررسی مجدد بسته حمایت معیشتی» فعال شد
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه از فعال شدن سایت Hemayat.mcls.gov.ir برای ثبت درخواست بررسی مجدد بسته معیشتی خبر داد.
شریعتمداری مطرح کرد :
ضرورت وجود هیات‌های اندیشه‌ورز بسیج برای نظام اجرایی کشور
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با سالروز فرمان تاریخی امام (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین با فرماندهان مرکز مقاومت بسیج و اعضای این مرکز دیدار کرد .
شریعتمداری در حاشیه جلسه دولت:
با ثبت نام کمک های معیشتی یارانه قطع نمی شود
محمد شریعتمداری وزیر تعاون در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران گفت: یارانه ها و کمک های معیشتی ارتباطی به هم ندارد. البته تمکن مالی در هر دو موضوع مورد توجه دولت است و برخی معیارها مشابه است ولی اینکه با ثبت نام کمک های معیشتی یارانه ها قطع شود چنین نیست.
وزارت کار اعلام کرد:
شاخص های دریافت یارانه حمایت معیشتی
ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت طی اطلاعیه ای شاخص‌های خانوارهایی که مشمول طرح حمایت معیشتی نمی شوند را اعلام کرد.
معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی:
۲۴ میلیون نفر بسته معیشتی نگرفته‌اند
معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی ضمن بیان اینکه به ۲۴ میلیون نفر بسته حمایتی در پرداخت نشده است گفت: از امروز پیامک‌های اعتراضی بررسی و به آنها پاسخ داده می شود.
اطلاعیه شماره (3) ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت؛
انجام آزمون وسع بصورت رایانه ای است
ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت مستقر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد دسترسی به اطلاعات بانکی اطلاعیه تازه ای منتشر کرد.
نشست بررسی نانوشته های اصلاحات بازنشستگی برگزار شد
نشست بررسی پژوهشی "نانوشته های اصلاحات بازنشستگی" به همت موسسه راهبردی بازنشستگی صبا و اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی برگزار شد.
شریعتمداری اعلام کرد
دارندگان ملک ۹۰۰ میلیونی به بالا کمک معیشتی نمی‌گیرند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: به آن دسته از کسانی که ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان ملک یا دارایی دیگری داشته باشند، کمک معیشتی تعلق نمی‌گیرد.
شریعتمداری در مراسم اختتامیه هفته جهانی کارآفرینی:
راهکار مقابله با تحریم‌ها توسعه کارآفرینی نوین است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز در مراسم اختتامیه هفته جهانی کارآفرینی گفت: اگر صحبتی از فشارهای تحریمی می‌کنیم، بدون شک یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با آن توسعه کارآفرینی نوین در کشور است.
66 درصد جمعیت هفتگل از خدمات تامین اجتماعی استفاده می‌کنند
سید محمد مرعشی مدیر کل تأمین اجتماعی خوزستان از شعبه هفتگل بازدید کرد.
آخرین جزئیات پرداخت حمایت معیشتی از زبان نوبخت؛
پرداخت یارانه معیشتی به حدود 18 میلیون خانوار
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: اولین مرحله پرداخت حمایت معیشتی به ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار پرداخت شده است.
سالمندی را بطور قراردادی، مترادف با شروع سن 60- 65 سالگی می دانند. پیری عبارت است ‏از اضمحلال تدریجی در ساختمان و ارگانیسم بدن، که بر اثر دخالت عامل زمان، پیش می آید ‏و تغییراتی را در ساختمان و عمل اعضاء‌ مختلف بدن بوجود می آورد که سفید شدن مو و چین ‏و چروک پوست، ریزش مو، کاهش قدرت دید، نقصان شنوایی، خمیدگی، کندی در تحرک، ‏کاهش قدرت عضلانی، اختلال و آشفتگی در حافظه و ادراک از آن جمله اند.
سهیلا جلودارزاده می گوید: کارگری احساس‌های خوبی در انسان‌ها به وجود می‌آورد. مهم نیست که در تئاتر زندگی چه نقشی داریم. شاه خوب و گدای خوب هر دو به یک اندازه خوب هستند. در هر نقشی که هستیم باید خوب عمل کنیم و خالصانه حق مطلب را ادا کنیم.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.