شریعتمداری:
حذف یارانه پردرآمدها آغاز نشده است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره علت عدم واریز یارانه برخی افراد در ماه‌های اخیر و احتمال در دستورکار قرار گرفتن حذف یارانه پردرآمدها گفت: برنامه ویژه‌ای برای حذف یارانه پردرآمدها آغاز نشده است. اگر یارانه‌ای واریز نشده، حتما اشکال فنی بوده است.
وزیر کار:
دنبال ایجاد شرایط بهتر برای فعالان اقتصادی با تبادل اطلاعات بین سازمان مالیاتی و تامین‌اجتماعی هستیم
تفاهم‌نامه «تبادل داده و اطلاعات» امروز (۲۹ تیر) با حضور محمد شریعتمداری و فرهاد دژپسند در محل نمایشگاه الکامپ، نمایشگاه بین‌المللی تهران میان دو وزارتخانه به امضا رسید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نمایشگاه الکامپ:
خدمات الکترونیک تامین‌اجتماعی تحول بزرگی در خدمات اجتماعی است
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در غرفه سازمان تامین‌اجتماعی در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ گفت: فعالیت‌های اجرایی سازمان تامین‌اجتماعی در قالب خدمات الکترونیک تحول بزرگی در راستای خدمات اجتماعی در کشور است.
گزارشی از دومین روز نمایشگاه
استقبال از غرفه سازمان تامین اجتماعی در نمایشگاه الکامپ
ارایه خدمات مشاوره بیمه ای و درمانی و معرفی سامانه های غیرحضوری و اپلیکیشن های موبایلی در دومین روز از نمایشگاه الکامپ در غرفه سازمان تامین اجتماعی با استقبال در خور بازدیدکنندگان از نمایشگاه مواجه شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:
ایجاد ۹۲ هزار شغل در نتیجه حمایت از مشاغل خانگی/تماس با وزیر بهداشت
در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون وزیر اشتغال و توسعه کارآفرینی وزیر کار، رئیس سازمان تامین اجتماعی و نمایندگان سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مختلف برگزار شد، مشکلات مشاغل خانگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و محمد شریعتمداری دستوراتی را برای تسهیل مشاغل خانگی صادر کرد.
یادداشتی از محمد پوستین‌دوز
چرا باید مسئله تامین اجتماعی را جدی گرفت
محسنی بندپی در بازدید از شعبه یک تامین اجتماعی غرب تهران:
صیانت از اموال بیمه‌شدگان ضرورت دارد/ توسعه خدمات الکترونیک اقدامی ارزشمند است
استاندار تهران صبح امروز یکشنبه همزمان با پنجمین روز هفته تامین‌اجتماعی از شعبه یک استان تهران بازدید کرد. دکتر محسنی بندپی در بدو ورود به شعبه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف و گفت‌و‌گو با تعدادی از مراجعان، در جرایان خدمت‌رسانی به مردم قرار گرفت. وی همچنین با اهدای شاخه گل به همکاران شعبه و مراجعه کنندگان، هفته تامین اجتماعی را تبریک گفت و از زحمات همکاران در خدمت‌رسانی تقدیر و تشکر کرد.
یادداشتی از علی حیدری
سیاست‌های کلی تامین‌اجتماعی
یادداشتی از دکتر حمید داستانی
تأمین اجتماعی و کارآمدی خدمات درمانی
​پست‌های توئیتری شریعتمداری
وعده‌هایی که تحقق یافتند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پست‌های توئیتری خود، برخی از وعده‌های تحقق یافته را اعلام کرد.
معاون وزیر تعاون خبر داد
پیشنهاد جدید برای تاسیس بانک تعاونی سهامی عام
معاون وزیر تعاون از پیشنهاد جدید برای تاسیس بانک تعاونی سهامی عام خبر داد و گفت: در حال حاضر مذاکرات در قالب نظارت هوشمند برای ایجاد تعاونی های اعتبار روستایی در حال انجام است.
استاندار تهران خبر داد
جمع‌آوری ۱۸۹ هزار کودک کار خارجی در تهران
استاندار تهران با اشاره به جمع‌آوری ۱۸۹ هزار کودک کار اتباع خارجی از سطح استان تهران، گفت: متأسفانه قاچاق کودک از برخی کشورهای همسایه به تهران سیاستگذاری شده است.
یادداشتی از دکتر محمدرضا جعفریان
تأمین اجتماعی، کلید توسعه اقتصادی و اجتماعی
بی تردید ایجاد و گسترش نظام تأمین اجتماعی و به تبع آن تحقق عدالت اجتماعی همواره از مهمترین خواسته های بشر در طول دوران زندگی بوده است مضافا بر اینکه آموزه های دینی و اخلاقی نیز به انحاء مختلف مبارزه با فقر و جلوگیری از تمرکز ثروت نزد عده ای خاص را توصیه نموده اند.
29 واحد بیمه ای تامین اجتماعی همدان خدمتگزار بیمه شدگان
اسمعیل نبوی مدیرکل تامین اجتماعی همدان دربرنامه رادیوئی دریچه صداوسیمای این استان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان و تشریح خدمات غیر حضوری به تماس‌های تلفنی مردم در مورد مسائل و مشکلات آنان پاسخ گفت.
شریعتمداری خبر داد:
امضای سند مشترک همکاری ایران و سوریه
شریعتمداری در جریان امضای سند مشترک همکاری با سوریه گفت:نقشه راه مناسبات برای پنج سال آینده است.
یادداشتی از مجید درویشی
توسعه خدمات غیرحضوری زمینه‌ساز رضایتمندی مخاطبان
ایجاد بسترهای لازم در ارائه خدمات می تواند رضایت خاطر بیمه شدگان، کارفرمایان و مخاطبان سازمان را فراهم سازد، به همین خاطر سعی سازمان تأمین اجتماعی همواره بر این بوده که تسهیلات لازم را در این زمینه فراهم سازد.
اظهار تاسف وزیر کار از تقطیع سخنانش در برنامه20:30
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به تقطیع سخنانش و انتساب برخی اظهارات نامربوط از جمله درباره ارز ۵۰ هزار تومانی در رسانه‌ها و بازپخش گسترده آن در یکی از برنامه‌های خبری صداوسیما ابراز تاسف کرد.
110 هزار مستمری بگیر در استان کرمان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند
در آستانه هفته تامین اجتماعی رئیس و اعضاء جدید کانون بازنشستگان کرمان با مدیر کل تامین اجتماعی این استان دیدار و گفتگو کردند.
سهیلا جلودارزاده می گوید: کارگری احساس‌های خوبی در انسان‌ها به وجود می‌آورد. مهم نیست که در تئاتر زندگی چه نقشی داریم. شاه خوب و گدای خوب هر دو به یک اندازه خوب هستند. در هر نقشی که هستیم باید خوب عمل کنیم و خالصانه حق مطلب را ادا کنیم.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.