نایب‌رئیس کانون بازنشستگان کارگری خوزستان:
دغدغه جدی تشکل‌های بازنشستگی نداشتن مکان ثابت برای فعالیت است
«در اختیار داشتن مکانی برای فعالیت، به هر تشکل یا کانونی، رسمیت بیشتری می‌دهد.»
رئیس هیئت‌مدیره کانون بازنشستگان استان فارس:
قدرت خرید بازنشستگان مطلوب نیست
کم نیستند بازنشستگانی که به سختی می‌توانند از پس هزینه‌های ماهانه خود برآیند.
وزیر رفاه تشریح کرد
برنامه‌های وزارت رفاه برای ارائه خدمت به زلزله‌زدگان
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فردا به استان کرمانشاه سفر می‌کنم،گفت: برنامه‌هایی برای حمایت ویژه از کودکان و سالمندان تنها شده در زلزله و خانواده‌های گرفتار آسیب‌های روحی داریم و حمایت از صنایع و کارگاه‌های آسیب دیده را در دستور کار قرار داده‌ایم.
ماموریت ربیعی به شورای عالی رفاه:
برنامه جدید برای رفع فقر تدوین شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شورای عالی رفاه دستور داد با انجام کار کارشناسی، روی رفع فقر متمرکز شود و برنامه جدیدی برای آن تدوین کند.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:
اتاق‌‌های بازرگانی سراسر کشور بازسازی مدارس روستایی مناطق زلزله زده را تقبل می‌کنند
کیوان کاشفی گفت: با توجه به سوابق اتاق بازرگانی در امر مدرسه‌سازی روستایی، تصمیم داریم بازسازی تمام مدرسه‌های روستایی مناطق زلزله زده را تقبل کنیم.
آغاز ثبت نام برای دریافت وام زلزله زدگان از امروز
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: پرداخت تسهیلات ۵ تا ۱۰ میلیون تومانی به زلزله زدگان از شنبه، ۲۷ آبان ماه آغاز می شود.
با ابلاغ معاون اول رئیس جمهور
وظایف 9 گانه وزارت کار در اجرای آیین نامه اشتغال روستایی تعیین شد
وظایف 9 گانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با ابلاغ معاون اول رئیس جمهور تعیین شد.
برگزیدگان جشنواره نشان دهخدا معرفی شدند
وزیر کار و رفاه اجتماعی با ابراز تاسف از این که در سال های گذشته پول های زیادی برای رفع فقر هزینه شد ولی فقر بیشتر شده و مسائل اجتماعی هر روز بیشتر و عمیقتر می شود، گفت: از نقد وقایع جاری نباید بهراسیم، باید بنویسیم چون بیش از همیشه به نقد نیاز داریم.
بیمه اجتماعی ستون خیمه رفاه
تجربه مدل‌های مختلف دولت‌های رفاه در آمریکا و اروپا نشان می‌دهد نقطه اشتراک آن‌ها بیمه‌های اجتماعی است.
وضعیت شاخص توسعه انسانی در ١١ سال گذشته بررسی شد
سفره‌های گران‌تر از تورم
رشد بالای قیمت‌ها در بخش خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها، بهداشت و درمان به‌عنوان دو شاخص توسعه انسانی بیشتر از تورم بوده و خانوارها ناگزیر بودند بهای زیادی را برای تأمین این اقلام بپردازند، بهایی بیشتر از میانگین تورم کل.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:
توسعه اشتغال روستایی کشور کلید خورد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام خبر آغاز توسعه اشتغال در مناطق روستایی کشور، از برگزاری نشست های منطقه ای و ملی برای پیشبرد اشتغال روستایی در کشور خبر داد.
با طرح سوال و ارائه جواب از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نمایندگان از پاسخ ربیعی قانع شدند
سوال نماینده کرمان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه امروز مجلس مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا نمایندگان اعلام کردند که از پاسخ وزیر قانع شدند.
نوبخت در جریان ارائه نظام بودجه ریزی سال ۹۷ مطرح کرد
اختصاص بودجه دستگاه ها براساس قیمت تمام شده
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: لایحه بودجه سال ۹۷ براساس نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد بوده و بودجه دستگاه ها براساس قیمت تمام شده به آن ها اختصاص می یابد.
ربیعی توییت کرد: تمام دستگاه ها با تمام امکانات بسیج شدند
تمام دستگاه های ذیربط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه و استان های همجوار، با تمام امکانات در خدمات رسانی و امداد رسانی به بازماندگان بسیج شدند.
در نشست وزارت رفاه، شهرداری و سازمان بهزیستی عنوان شد
همکاری ها در حوزه سالمندان گسترش پیدا می کند
در نشست مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرداری و سازمان بهزیستی کشور بر گسترش همکاری ها درحوزه سالمندان تاکید شد.
دستور ربیعی به تامین اجتماعی و بهزیستی برای کمک به زلزله زدگان
در پی وقوع زلزله در برخی از استان‌های غربی کشور از جمله ایلام و کرمانشاه در شامگاه روز یکشنبه 21 آبان ماه 1396 ، دکتر علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دستور بسیج امکانات و ارایه خدمات بهداشتی ، درمانی و مشاوره ای و مددکاری را صادر کرد.
دکتر ربیعی خبر داد
540 هزار بافنده بیمه می‌شوند
دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بیمه 540 هزار بافنده خبر داد.
دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقتصادی اظهار کرد
حل ابرچالش‌ها در گرو اصلاحات ساختاری
مسعود نیلی از «بحران منابع آب کشور»، «مسائل زیست‌محیطی»، «صندوق‌های بازنشستگی»، «بودجه دولت»، «نظام بانکی» و «بیکاری» به ‌عنوان 6 ابرچالش اقتصاد ایران یاد کرد و حل آنها را در گرو اصلاحات ساختاری بر پایه گفتگوی اجتماعی با مردم دانست.
راهکارهای جهانی خروج صندوق‌ها از بحران
دو تن از کارشناسان بین‌المللی در زمینه بحران صندوق‌های بازنشستگی، با حضور در نشست یک روزه موسسه پژوهشی صبا، به بیان ویژگی‌های بحران صندوق‌های بازنشستگی و راه‌های برون‌رفت از آن پرداختند.
یادداشتی از علی حیدری
دستور کار سیاست رفاه
اولویت های تخصصی تعیین شده از سوی رئیس جمهور برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ویژه شکلگیری نظام چندلایه تامین اجتماعی میتواند در صورت تحقق به ارتقای «تابآوری جامعه» بینجامد.
به همت گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی مؤسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان «عدالت دموکراتیک: همنشینی آزادی و برابری» با حضور اندیشمندان و استادان دانشگاه برگزار شد.