آرشیو مطالب
چرایی افت سرمایه‌گذاری درگردشگری
1397/3/22 - 12:14
یادداشتی از ابراهیم بای سلامی
سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت گردشگری کشورهای در حال توسعه در سه دهه اخیر از رشد روز افزونی برخوردار بوده است.
با همدلی در قله قافِ توانمندی‌ها می‌ایستیم
1397/2/9 - 14:52
یادداشتی از مدیرعامل شستا
روز جهانی کارگر، فرصتی‌ است برای تکریم زحمتکشان جامعه. فرصتی برای احترام گذاشتن به آنهایی که اگر نباشند، تولید و سازندگی هیچ معنایی نخواهد داشت و جامعه در سراشیب ویرانی و سقوط فروخواهد غلتید. این روز گرامی را ارج می‌نهیم و آن را به جامعه چند ده میلیون نفری کارگران و بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی تبریک می‌گوییم.
تشویق تولید باکیفیت با تعصب ملی
1397/1/22 - 12:31
یادداشتی از مرتضی لطفی
حمایت از کالای ایرانی به‌عنوان یک برنامه راهبردی در آغاز سال به همه زیرمجموعه‌های شستا ابلاغ شد و به همه شرکت‌ها اعلام کردیم که از کالای خارجی استفاده نکنند و در راستای هم‌افزایی درون‌سازمانی و ملی، از تولیدات داخلی استفاده کنند.
فرصت سوزی در تعین استراتژی توزیع گاز
1396/12/13 - 08:34
یادداشتی از حامد صالح آبادی
کشورهای توسعه یافته برای صد سال آینده شان استراتژی کلان و برای ٢٠ سال آینده استراتژی مدون شده دارند که در آن مسیرحرکت می کنند و در این راه سردرگم و بی هدف نیستند.
توجه جدی شرکت‌ شستا به بازارهای منطقه‌ای
1396/6/30 - 00:21
یادداشتی از مرتضی لطفی
در این چهار سال، دولت باید شرایطی فراهم کند تا صنایع به تکنولوژی روز مجهز و شرکت‌های دانش‌بنیان تقویت شوند تا در بازارهای بین‌المللی بتوانیم تولید و اقتصاد رقابتی داشته باشیم.
صادرات، راه نجات فولادسازان از رکود بازار داخل
1396/6/19 - 10:02
یادداشت پیش رو بر آن است که مروری بر تاریخچه صادرات فولاد کشور بعد از برجام داشته باشد و موضوع برندسازی فولاد ایران در سطوح بین المللی را مطرح می کند و در نهایت صادرات را راه نجات فولادسازان از رکود بازار داخلی معرفی می کند و به تشریح به آن می پردازد.