printlogo


اختصاص ۶۰ تخت بیمارستان آتیه همدان به بیماران مبتلا به کرونا
اختصاص ۶۰ تخت بیمارستان آتیه همدان به بیماران مبتلا به کرونا
کد خبر: 60357 تاریخ: 1399/4/17 15:16
مدیر درمان تامین اجتماعی همدان از اختصاص ۶۰ تخت بستری به بیماران کرونایی در بیمارستان آتیه همدان خبر داد.

تامین 24 / دکتر علیرضا صفری اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان آتیه بستری هستند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با اشاره به فعالیت بیمارستان آتیه از بدو شیوع ویروس کرونا در همدان، اظهارکرد: واحد سی‌تی‌اسکن این بیمارستان به صورت ۲۴ ساعته فعال بوده و ماهانه ۱۰۰۰ مورد سی‌تی‌اسکن برای بیماران کرونایی صورت گرفته است.

 

دکتر صفری یادآور شد: بیمارستان آتیه از ابتدای شیوع کرونا دوشادوش مراکز دانشگاهی و در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به جامعه به صورت عام و بیماران تأمین اجتماعی به صورت خاص پذیرای بیماران کرونایی بوده است.

 

وی افزود: نکته مثبتی که در این بیمارستان انجام گرفت، تفکیک فضاهای درمانی و فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب برای کاهش آلودگی بیمارستان از جمله راه‌اندازی تریاژ بیماران در ورودی بیمارستان و تفکیک درمانگاه‌های سبز و آبی و درنظر گرفتن داروخانه شماره ۲ به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت بوده است.

 

وی با بیان اینکه در بحث طرح تحول سلامت، سازمان تأمین اجتماعی پابه‌پای وزارت بهداشت در زمینه تفکیک و تجهیزات پزشکی پیش‌رفته است، تصریح کرد: خوشبختانه همدان به عنوان استانی پیشرو در اجرای هتلینگ در بین بیمارستان‌های ملکی سازمان تأمین اجتماعی شناخته شده است.

 

دکتر صفری با اشاره به اینکه بیمارستان آتیه همدان در بحث استانداردسازی فضا و تجهیزات اورژانس منتخب شده است، افزود: در بحث هتلینگ بخش‌های بستری برای سرویس دهی به بیماران زنان و زایمان در دو بخش گل نرگس و گل نسترن با ظرفیت ۴۸ تخت که حداکثر اتاق‌ها دو تخته هستند، با تمامی امکانات رفاهی در اختیار مراجعه کنندگان قرار می‌گیرد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با تأکید بر اینکه تعداد زایمان طبیعی در بیمارستان آتیه بیشتر از بیمارستان فاطمیه است، خاطرنشان کرد: زایمان طبیعی در بیمارستان آتیه فیزیولوژیک و بدون درد انجام می‌شود و مطلقاً سزارین درخواستی در این مرکز انجام نمی‌شود.

 

وی بیان کرد: در بحث توریسم درمانی نیز یک بخش ویژه با هفت اتاق به صورت تک تخته و سوئیت آماده خدمات‌رسانی شده است اما در حال حاضر به علت شرایط حاکم بر کشور و شیوع کرونا از پذیرش بیماران کشور عراق معذوریم اما زیرساخت لازم به صورت 100درصدی با کیفیت بالا وجود دارد.

لینک مطلب: http://tamin24.ir/News/60357.html