printlogo


حرکت به سمت سه جانبه گرایی در سازمان تامین اجتماعی
حرکت به سمت سه جانبه گرایی در سازمان تامین اجتماعی
کد خبر: 60352 تاریخ: 1399/4/16 17:20
رئیس هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران با بیان اینکه احیای شورای عالی تامین اجتماعی اهمیت بسزایی دارد، گفت: امور سازمان تامین اجتماعی باید در اختیار شرکای اجتماعی قرار گیرد.

تامین 24 / محمد عطاردیان، رئیس هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران، اظهار داشت: ضرورت ارتقای جایگاه شرکای اجتماعی در مدیریت سازمان تامین‌اجتماعی بارها مورد تاکید قرار گرفته است و امیدواریم تلاش‌های مدیرعامل این سازمان، باعث پررنگ شدن نقش کارگران و کارفرمایان در تصمیم‌گیری‌ها، بیش از گذشته شود.

 

وی در گفت‌وگو با فارس ادامه داد: از زمان شروع به‌کار مدیریت «سالاری» حرکت به سمت سه جانبه گرایی به صورت جدی آغاز شده است و طرحی را درخصوص سه جانبه گرایی و تشکیل شورای عالی تامین اجتماعی به هیات دولت فرستادند که امیدواریم این اقدام تا حصول نتیجه قطعی پیگیری مستمر شود.

 

عطاردیان تاکید کرد: چنانچه این طرح انجام شود و شورای عالی تامین اجتماعی مجدد تشکیل شود، سازمان تامین اجتماعی احیاء خواهد شد و صاحبان اصلی‌اش در اداره این سازمان نقش خواهند داشت.

 

وی کارگران و کارفرمایان را صاحبان اصلی منابع سازمان تامین اجتماعی دانست و افزود: منابع سازمان تامین اجتماعی از محل حق بیمه‌هایی تامین می‌شود که 23 درصد سهم کارفرمایان، 7 درصد سهم کارگران و 3 درصد سهم دولت است.

 

عطاردیان گفت: در زمانی که شورای عالی تامین اجتماعی وجود داشت، کارگران و کارفرمایان امکان نظارت بر امور و هزینه‌کرد‌ها را داشتند و در جلسات و تصمیم‌گیری‌ها، به واقع اثربخش بودند اما با تعطیلی شورای عالی، نقش نمایندگان کارگری و کارفرمایی در تصمیم‌گیری‌ها کم‌رنگ‌تر شد و نمایندگان دولت جای آنها را گرفتند.

 

رئیس هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران، خواستار احیای سریع‌تر شورای عالی تامین اجتماعی شد و تصریح کرد: می‌خواهیم‌ که در راستای ارتقای جایگاه شایسته و به حق شرکای اجتماعی تامین اجتماعی گام بردارد و زمینه را برای نظارت آنها بیشتر فراهم کند.

لینک مطلب: http://tamin24.ir/News/60352.html