printlogo


پیشنهاد یک نماینده مجلس:
ملاک پرداخت یارانه بنزین ثروت باشد نه درآمد
کد خبر: 49030 تاریخ: 1398/9/13 10:20
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید ملاک پرداخت یارانه بنزین، ثروت باشد نه درآمد، گفت: دولت باید آمار افرادی که یارانه بنزین دریافت کردند را در اختیار مردم و مجلس قرار دهد.

تامین 24 /  زهرا سعیدی مبارکه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  درباره نحوه پرداخت یارانه بنزین، گفت: گلایه‌مندی مردم از نحوه پرداخت یارانه بنزین بسیار است زیرا فرزندان خانواده‌ها شاغل بوده و درآمد مستقل دارند اما از این درآمد مبلغی در خانه پدری خرج نکرده و برای آینده خود پس انداز می کنند این در حالی است که دولت در پرداخت یارانه بنزین درآمد آنها را نیز در مجموع درآمد خانواده‌ها در نظر گرفته است.

دولت باید شفاف آمار افرادی که یارانه بنزین دریافت کردند را در اختیار مردم و مجلس قرار دهد تا بتوان ارزیابی درستی از نحوه تخصیص حمایت‌های معیشتی داشت

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملتافزود: باید به جای اینکه مجموع درآمد خانوار ملاک واریز یارانه بنزین باشد، افراد را مستقل از درآمد خانواده در نظر گرفته و شروطی مانند سن فرزندان را ملاک واریز یارانه بنزین قرار داد.

وی با بیان اینکه باید برای پرداخت یارانه بنزین سامانه ای طراحی شود تا خانواده ها درآمد و دارایی خود را در آن ثبت کنند، اظهار کرد: از آنجایی که دولت از وجود نیروی انسانی مازاد در ادارات گلایه‌مند است، می‌تواند از این ظرفیت برای شناسایی دارایی و درآمد مردم برای واریز یارانه بنزین به صورت موقت استفاده کند.

سعیدی در پاسخ به این پرسش که به نظر شما آیا 60 میلیون نفر یارانه بنزین دریافت کردند، گفت: براساس گزارش‌های رسیده، تاکنون 60 میلیون نفر یارانه بنزین دریافت نکرده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید ملاک پرداخت یارانه بنزین ثروت باشد نه درآمد، ادامه داد: دولت باید شفاف آمار افرادی که یارانه بنزین دریافت کردند را در اختیار مردم و مجلس قرار دهد تا بتوان ارزیابی درستی از نحوه تخصیص حمایت‌های معیشتی داشت.

لینک مطلب: http://tamin24.ir/News/49030.html