printlogo


26 هزار زن خانه‌دار گیلانی، بیمه‌شده تامین‌اجتماعی هستند
26 هزار زن خانه‌دار گیلانی، بیمه‌شده تامین‌اجتماعی هستند
کد خبر: 46956 تاریخ: 1398/5/22 09:46
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه بیمه زنان خانه دار به عنوان یکی از گروه‌های تحت پوشش، از طریق انعقاد قرارداد مشاغل آزاد با سه نرخ مختلف امکانپذیر است افزود: بستر اولیه برای این بیمه از آذرماه سال 87 فراهم شد و طی 10 سال از گذشت آن در حال حاضر بیش از 26 هزار بانوی گیلانی درزمره بیمه‌شدگان این گروه هستند.

تامین 24 /جمیل حق پرست با بیان اینکه طی 5 سال نخست اجرای این بیمه تا سال 92، شمار افراد تحت پوشش تنها 5942 نفر بود اظهار داشت: بدنبال اطلاع رسانی ها و آگاهی بخشی جامعه هدف نسبت به جایگاه و اهمیت بیمه های اجتماعی در 5 ساله دوم طی شده بیش از 20 هزار نفر به جرگه استفاده کنندگان از این نوع بیمه پیوستند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی، استفاده از ظرفیت‌های مجموعه های مختلف از قبیل مشاوران بانوان، تشکل‌ها و مجامع مربوط به امور زنان و اطلاع رسانی های مناسب از تعهدات و خدمات این بیمه را از دیگر عوامل استقبال و رشد روزافزون جذب بانوان در بیمه زنان خانه دار برشمرد .

حق پرست خاطر نشان ساخت: تامین اجتماعی استان گیلان با سهمی دوازده درصدی از مجموع بیمه‌شدگان زنان خانه‌دار در سطح کشور از استان‌های پیشتاز در این بخش قلمداد می شود.

لینک مطلب: http://tamin24.ir/News/46956.html