printlogo


دکتر محسنی بندپی:
در دوره جدید استانداری تهران تفکیک صف و ستاد را باید شاهد باشیم
در دوره جدید استانداری تهران تفکیک صف و ستاد را باید شاهد باشیم
کد خبر: 41857 تاریخ: 1397/9/27 14:52
دکتر انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفت: در دوره جدید استانداری تهران تفکیک صف و ستاد را باید شاهد باشیم و همین انتظار را از هیئت دولت داریم.

تامین 24 / دکتر انوشیروان محسنی ‌بندپی در مراسم تکریم و معارفه استاندار تهران گفت: استان تهران بزرگ‌ترین شهر اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در کشور است.

 

وی افزود: نقش استاندار هماهنگی، وحدت، هم‌افزایی و انسجام‌بخشی به امور توسعه‌ای هر استان است.

 

دکتر محسنی ‌بندپی با بیان اینکه در استان تهران صف و ستاد با هم آمیخته شده است، تاکید کرد: در دوره جدید استانداری تهران تفکیک صف و ستاد را باید شاهد باشیم و همین انتظار را از هیئت دولت داریم.

 

به گفته استاندار تهران، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان تهران که باید در هماهنگی و همکاری با استاندار در توسعه استان همراه باشند بیش از آنکه با وزرا همکاری کنند با استاندار همراه باشند.

 

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: مردم باید در مدیران و مسئولان «اخلاق دینی» ببینند؛ تملق پروری را کنار زده، دروغ را کنار بگذاریم و به تخصص و تعهد بپردازیم. مردم باید طعم شیرین عملکرد مدیران با اخلاق اسلامی را در عمل ببینند.

 

ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در آئین تکریم و معارفه استاندار تهران گفت: هدف از تودیع و معارفه آن است که از مدیری که خدمت کرده است، برای آیندگان تجلیل کنیم، در تودیع و معارفه استاندار، اهم آنچه اتفاق افتاده و آنچه نیاز به انجام در استان است مطرح می‌شود.

 

وی افزود: مهندس مقیمی استاندار سابق تهران ویژگی مهم تدین، تقوا، صبر و بردباری را دارند و از تجربه ایشان بسیار بهره می‌بریم.

 

ذوالفقاری ادامه داد: دکتر بندپی مسئولیت‌های مهمی در مجلس، سازمان بهزیستی، وزارت کار و بیمه سلامت داشتند و با توجه به پیشینه خدمت با پیشنهاد وزیر کشور و رأی هیئت دولت، انتخاب شد.

 

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با تاکید براینکه مدیران استان تهران باید به این استان هویت دهند، تصریح کرد: هویت مستقل استان تهران به دست مدیران آن محقق می‌شود و کمتر شاهدیم مدیران متعهد و دلسوز به اندازه مدیران کشور ما در دنیا وجود داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه دستاوردهای موجود را با شرایط کنونی کشور در نظر بگیریم و امنیت موجود را با میزان تهدید و نه براساس شرایط عادی بسنجیم عنوان کرد: گفته می‌شود دولت‌های کنونی طبق اقتصاد پسا صنعتی و با بروکراسی سخت، همراهند و تلاش‌هایی نیز انجام می‌شود؛ اما راندمان کار طبق تلاش و کوشش‌ها نیست. یکی از گرفتاری‌های مردم، بروکراسی است. عدم تمرکز نیاز داریم و این امر ریشه‌ای باید رقم بخورد.

 

ذوالفقاری ادامه داد: وجود مقررات انباشت شده یکی از مشکلات و نارسایی‌ها است و از هرکس سوال می‌شود، می‌گوید من وظیفه خود را انجام داده‌ام. دنیا به دنبال بازآفرینی دولت است؛ کدام مسئول است که به دنبال تحقق شعارهای خود نباشد؟! همه مدیران برای مسئولیت خود تلاش می‌کنند.

 

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه چرا برخی کشورها این‌قدر جلسه به اندازه ما ندارند و جلسات را فقط برای هماهنگی بیشتر ترتیب می‌دهند، گفت: امروز نیازمند بازنگری در قوانین هستیم و سپس ساختارها و فرآیندهای غیر ضروری باید اصلاح شوند و خیلی از فرآیندهای موجود فسادزا و معطل کننده است.

 

ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در پایان تاکید کرد: مردم باید در اخلاق مدیران و مسئولان، اخلاق دینی ببینند؛ تملق پروری را کنار زده، دروغ را کنار بگذاریم و به تخصص و تعهد بپردازیم. مردم باید طعم شیرین مدیران با اخلاق اسلامی را در عمل ببینند.

 

رئیس فراکسیون امید و عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: تهران فقط خیابان انقلاب به بالا نیست و توسعه نامتوازن مهمترین موضوع در استان تهران است.

 

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید و عضو مجمع نمایندگان تهران در مراسم تکریم مقیمی و معارفه بندپی استاندار تهران گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان، دستاورد بزرگ و مترقی در مجلس است؛ اما هزینه‌هایی داشت که از دست دادن مهندس مقیمی از پست‌های مدیریتی از آن جمله است و باید به قانون تمکین کرد.

 

وی افزود: دکتر بندپی استاندار جدید تهران فردی اخلاق مدار، قانون مدار، با سعه صدر، متعهد، اهل تعامل و با حوصله است.

 

رئیس فراکسیون امید ادامه داد: استان تهران بیشترین میزان فرسودگی ساختمان مدارس را در میان استان‌های دیگر دارد؛ به میزان ٤٠ درصد، کلاس‌های مدارس استان تهران نیازمند نوسازی و بازسازی است.

 

عارف تاکید کرد: اعضای مجمع نمایندگان تهران فرصتی برای مدیران تهران هستند تا در جهت رفع چالش‌های استان تهران اثرگذار باشند.

 

امام جمعه موقت تهران گفت: دولت برای افزایش اختیارات استانداران تصمیم بگیرد و این اقدام موجب کاهش هزینه‌های اداره کشور می‌شود.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران در مراسم تکریم و معارفه استاندار تهران گفت: ترافیک و آلودگی هوا از مسائل اساسی است که مهندس مقیمی در دوران تصدی استانداری تهران به آن توجه داشتند.

 

وی افزود: کار بزرگ احداث قطار شهری به ویژه در اسلامشهر اقدام مهمی برای استان تهران است که امیدواریم دکتر بندپی آن را به سرانجام برساند.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رینگ آب شرب تهران با هزینه سنگین در دوران حضور مهندس مقیمی تا ٨٠ درصد انجام شده است و امیدواریم نهایی شود، تصریح کرد: تعاونی‌های مسکن تهران مشکلات جدی داشتند و مهندس مقیمی پاسخ جدی به آن دادند و امیدواریم دکتر بندپی ادامه دهنده آن باشند.

 

حجت‌الاسلام ابوترابی فرد، توجه به بافت فرسوده در تهران را دارای نقش مهمی در کاهش آسیب پذیری استان تهران دانست.

 

وی ادامه داد: انتخابات اگر در تهران به شایستگی برگزار شود، الگوی کشور است و انتخابات مهمی را در پیش داریم. حضور مهندس مقیمی در استان تهران مورد وفاق و امنیت آفرین بود و تلاش دکتر محسنی بندپی نقش مهمی در ارتقاء نظام مردم‌سالاری در کشور دارد.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه استانداران باید مسئولیت و اختیار بیشتری داشته باشند عنوان کرد: استانداران اگر مسئولیت داشتند شاهد تحول بیشتر در کشور بودیم؛ دولت برای افزایش اختیارات استانداران تصمیم بگیرد و این اقدام موجب کاهش هزینه‌های اداره کشور می‌شود.

 

حجت‌الاسلام ابوترابی فرد، با اشاره به اینکه امروز «اخلاق»، کشور را اداره می‌کند تصریح کرد: باید با جرم برخورد شود و عدم احساس امنیت متخلف با تقویت نیروی انتظامی و قوه قضائیه محقق می‌شود.

 

محمدحسین مقیمی، استاندار سابق تهران گفت: استاندار تهران غیر از اعضای دولت باید اولین شخصی باشد که با وزرا و رئیس جمهور و معاون اول وی ارتباط یافته و در جلسات آنها حضور یابد.

 

محمدحسین مقیمی، استاندار سابق تهران گفت: از خرداد سال ٤٢ تا پیروزی انقلاب اسلامی توفیق داشتیم در محضر علمای بزرگ و اساتید و همه کسانی که راه درست زیستن را نشان دادند قرار بگیرم.

 

وی افزود: از دقایق نخست روز پیروزی انقلاب اسلامی در سال ٥٧ متعهد شدم تا برای نظام مقدس جمهوری اسلامی با کمترین هزینه، کار و فعالیت کنم. حدود ٤٠ سال گوشه‌هایی از مدیریت و مسئولیت‌های کشور را بر عهده داشتم؛ در نتایج به دست آمده مثبت، دیگران تلاش کردند و حتما ضعف‌هایی داشتم که از خداوند طلب مغفرت دارم.

 

استاندار سابق تهران با بیان اینکه طی این ٤٠ سال جز در دوره مجلس هشتم، رزومه‌ای برای پست و مدیریت به کسی نداده‌ام، تصریح کرد: بهترین ارتباط را در این دوره با ٤٠ نماینده استان تهران در مجلس داشتیم که بسیار کمک کننده است.

 

به گفته مقیمی، برای اولین بار شهردار تهران و معاونانش در جلسات استانداری تهران حضور یافتند و اعضای شورای تأمین استان حتی در هفت روز هفته تا نیمه‌های شب جلساتی داشتند و مسائل به خوبی همفکری و تدبیر شد. در این راستا، تصمیمات جدی در استان گرفته شد و این نزدیکی و همفکری و تعامل بین اعضای شورای تامین، اثرات مثبتی داشت.

 

مقیمی، استاندار سابق تهران با اشاره به اینکه 60 شورا و کمیته و کارگروه توسط استاندار و معاونانش مدیریت می‌شود، عنوان کرد: تشکیل به موقع این شوراها و تصمیم‌گیری درست در آن و اجرای به موقع از سوی مدیران استان بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کند.

 

استاندار سابق تهران افزود: ۵۵ درصد درآمد کشور از طریق استان تهران تامین م‌ شود؛ ١٨ درصد جمعیت کشور و بیشترین مسائل سیاسی و امنیتی در استان تهران رقم می‌خورد و استاندار تهران غیر از اعضای دولت باید اولین شخصی باشد که با وزرا و رئیس جمهور و معاون اول وی ارتباط یافته و در جلسات آنها حضور یابد.

 

مقیمی گفت: طی این مدت، سند توسعه استان تهران تهیه شده و بسیار ارزشمند است و برای چهار تا پنج سال آینده نقشه راه استان است و برای اجرای آن استاندار نیاز دارد تا رفت و آمد با دولت داشته باشد.

 

وی افزود: حل مشکلات استان تهران با محوریت فرمانداران، قابل تحقق است و بنده خیلی در این بخش فرمانداران را اذیت کردم.

 

مقیمی در پایان گفت: باید از دیروز بیشتر تلاش کنیم و با اینکه ٤٠ سال را در مدیریت گذراندم اما کمتر از قبل تلاش نمی‌کنم و تا هستم بیشتر از قبل برای نظام  فعالیت می‌کنم.

 

حناچی، شهردار تهران در مراسم تکریم مقیمی و معارفه بندپی، استاندار سابق و جدید استان تهران گفت: مهندس مقیمی، کلکسیونی از اقدامات اثرگذار در طول دوران پیش از انقلاب، دوران انقلاب و پس از آن را در کارنامه دارند.

 

وی با بیان اینکه از مهندس مقیمی درس اخلاق، جوانمردی و صداقت گرفتیم، افزود: بازسازی‌های پس از جنگ و مدیریت بحران‌های طبیعی، مثل زلزله و سیل از اقدامات مهم مهندس مقیمی است.

 

به گفته شهردار تهران، در یک نظرسنجی ٧٠ درصد سوال شوندگان، ترافیک و آلودگی هوا را بحران اصلی در تهران و مهمتر از فقر و مسائل و مشکلات اقتصادی بیان کرده‌اند.

 

حناچی گفت: علت اصلی آلایندگی هوای تهران، وسایل نقلیه موتوری از جمله موتورهای دو چرخ و خودروهای شخصی است.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران

 

 

لینک مطلب: http://tamin24.ir/News/41857.html