دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد:

گام‌های مثبت برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان/ از هیچ کمکی به تامین اجتماعی مضایقه نمی‌کنیم

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت منابع مالی و هزینه های جاری صندوق‌های بازنشستگی و پرداخت بدهی دولت به آن‌ها جزو پیش‌شرط‌ها و ملزومات اجرای این قانون است و مجلس یلزدهم از هیچ کمکی برای ادامه اجرای آن مضایقه نمی‌کند.

تامین 24 / حسین حاتمی در گفت‌وگو با رویداد 24 درباره چگونگی اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مراحل اجرایی آن اظهار کرد: اجرای این قانون در دستور کار جدی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بوده و اسناد بالادستی مورد نیاز آن هم در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.  بنابراین با مشکل قانونی مواجه نیستیم که به مصوبه قانونی نیاز داشته باشیم. البته حرکات خوبی هم توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از مجلس یازدهم صورت گرفته و اجرای این قانون نیز در بدنه این وزارتخانه و سازمان تامین اجتماعی آغاز شده است.

وی افزود: مسأله اصلی منابع مالی مورد نیاز و محدودیت‌هایی دراین زمینه بوده که تابعی از وضعیت اقتصادی کشور است و این مشکل دامن گیر صندوق‌های بازنشستگی و سازمان تامین اجتماعی است.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حقوق با معیشت و کیفیت زندگی بازنشستگان ارتباط مستقیمی دارد، ادامه داد: بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی نیز موضوع مهمی است که در توانمند سازی آن ها برای اجرای این قانون موثر بوده و در کنار این مسئله مدیریت منابع مالی،صرفه جویی در  هزینه های جاری و سرمایه گذاری در حوزه های درآمدی مطمئن می تواند به این دستگاه های مجری کمک کند تا خدماتی در شأن بازنشستگان را به آن ها ارائه دهند.

حاتمی با اشاره به اجرایی شدن بخش مهمی از این قانون در سال جاری،  تصریح کرد: مجلس یازدهم هم نظارت درست و دقیقی برای اجرای بند بند این قانون انجام می‌دهد و از هیچ کمکی به مجریان آن برای اجرایی شدن هر چه بهتر و سریعتر این قانون مضایقه نمی‌کند.  در همین راستا چندین جلسه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق‌های بازنشستگی و سازمان‌ تامین اجتماعی برگزار کرده‌ایم و همه خواسته‌های خودمان را برای اجرای قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان مطرح کردیم.

وی درباره زمان‌بندی تعریف شده برای اجرای این قانون اظهار کرد:  گرچه قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان قرار بود از مرداد ماه اجرایی شود اما بخشی از حقوق بازنشستگان اصلاح شده و این قانون تا ترمیم دریافتی‌ها ادامه خواهد داشت.


ارسال نظر

captcha