سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد

تقدیر از تامین اجتماعی برای اجرای یک قانون مغفول

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان که طی 10 – 15 سال گذشته مغفول مانده بود هم اکنون در مراحل اجرایی قرار دارد و باید از دولت و سازمان تامین اجتماعی آن بابت انجام این کار تقدیر کرد.

تامین 24 / به گزارش تامین 24 بر اساس قانون متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان که از ماه جاری اجرایی شده است، حداقل حقوق برای بازنشستگان لشگری و کشوری رادو میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده و البته به گفته مصطفی سالاری - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی- همین وضعیت تا حدودی برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیز در نظر گرفته می‌شود و اینکه الزام قانونی برای حداقل حقوق ها در این زمینه وجود ندارد، از تامین اجتماعی رفع مسئولیت نمی کند.

وی اضافه کرد: طیق این قانون، حداقل حقوق برای افراد دارای ۳۰ سال سابقه که پیش از این یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومان بود با متناسب سازی و افزایش ۲۶ درصدی سنواتی به دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و برای ۳۵ سال سابقه خدمتی‌ها به سه میلیون  تومان می‌رسد.

علی بابایی کارنامی - سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی – در گفت‌وگو با ... درباره اجرایی شدن  متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اظهار کرد: این طرح یک قانون است و باید اجرا شود و از آنجا که این قانون طی سال‌ها و سنوات گذشته اجرا نشده بود و و توسط دولت دوازدهم هم اکنون اجرایی شده، جای تقدیر دارد.

وی افزود: اینکه قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان اجرایی شده و نگرانی‌ها و دغدغه های چندین و چند ساله بازنشستگان را تا حدودی برطرف می کند و این حرکت، کار بسیار مثبتی است و باید از مجریان آن یعنی دولت و سازمان تامین اجتماعی تقدیر کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گرچه اجرای این قانون با موارد و نکاتی که دارد نسبت به میزان تورم موجود در کشور مناسب نیست اما از آنجا که این قانون مغفول مانده بود، اجرای آن با همین شرایط هم می تواند بسیار مثمرثمر باشد.


ارسال نظر

captcha