دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد

نمایندگان در کنار تامین اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان

دبیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به همراهی و همکاری با دولت برای اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: منابع مالی مورد نیاز برای اجرای این قانون باید تامین شود و مجلس شورای اسلامی در کنار دولت هر کاری در این زمینه که در توانش باشد انجام خواهد داد.

تامین 24 انور حبیب زاده بوکانی در گفت‌وگو با تامین 24 درباره اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار کرد: طی سنوات گذشته بازنشستگان حدود یک سوم حقوق شاغلان و کارمندان را دریافت می‌کردند و با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی حاکم بر کشور مسلما این میزان حقوق نمی تواند پاسخگوی مسائل و مشکلات این خانواده‌ها باشد. بنابراین از سال گذشته مذاکره و پیگیری های لازم با دولت صورت گرفت تا بتواند از طریق اجرایی شدن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان مزایا و دریافتی آن‌ها را به ۸۰ درصد حقوق کارمندان افزایش داد.

وی افزود: برای تامین منابع مالی مورد نیاز امکانات و منابع مختلفی در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار داده شده تا بتواند این قانون مغفول را اجرایی کند که می توان به فروش املاک یا دریافت مطالباتش از دولت اشاره کرد.

حبیب زاده بوکانی ادامه داد: مجلس یازدهم در راستای تحقق یکی از شعارهای خود که حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است، این مسئله را پیگیری می‌کند تا بتواند از حقوق بازنشستگان کشور را که یکی از همین اقشار هستند، بهبود بخشد بنابراین در اجرای این برنامه حداکثر همکاری و همراهی را با دولت و سازمان تامین اجتماعی در راستای تامین منابع مالی مورد نیاز در دستور کار خود قرار می دهد چرا که با برنامه ریزی و همکاری همه دستگاه‌های متولی از جمله مجلس شورای اسلامی و دولت می توان این قانون را اجرایی کرد.


ارسال نظر

captcha