شوراباوری کلید حل مشکلات شهری و توسعه کشور است

نماینده مردم استان خراسان رضوی در شورای عالی استانها گفت: برون رفت از مشکلات شهری و دستیابی به توسعه تنها با تحقق شوراباوری دست‌یافتنی می شود.

تامین 24 / علی محمد اللهیاری نماینده استان خراسان رضوی در شورای عالی استانها صبح امروز در سی و دومین اجلاس شورای عالی استانها گفت: ۹۳ درصد بودجه مدیریت شهرها توسط خود مردم پرداخت می شود و تنها ۷ درصد سهم دولت است و این در حالی است که از همین هفتاد درصد تنها ۵۰ درصد به شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر تعلق می گیرد.

 
وی افزود: ۳۰ سال است که منتظر تصویب قانونی برای درآمدهای شهری هستیم و این یک نقیصه محسوب می شود.
 
اللهیاری تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم در شهرها تصمیم گیری های چندگانه است. ضرورت نزدیک کردن سیاست های شهری به سیاست های کلان شهری یکی از موضوعات مهم و قابل توجه است.
 
عضو شورای عالی استانها گفت: برون رفت از مشکلات عدیده شهرها و دستیابی به توسعه پایدار شهری بدون توجه به مواردی همچون شوراباوری محقق نمی شود و باید یادمان باشد که شوراها برای چه هدفی تشکیل شده اند.
 
وی ادامه داد: موازی کاری ها و دوباره کاری ها یکی از مشکلاتی است که مدیریت ها در کشور از آن رنج می برند و باید به این موضوع توجه شود.
 
اللهیاری تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات شهرها تاب آوری است. این واژه مدت کمی است که به ادبیات مدیریت شهری وارد شده است و هدف آن شناسایی آسیب های هر شهر و رفع آن ها است.
 
وی افزود: مدیریت شهری به منظور تامین رفاه شهروندان شکل گرفته است در حالی که انجام این وظیفه ناظر به تامین منابع مالی است و اگر به این موضوع توجه نشود مدیریت شهری نمی تواند مسؤولیت های خود را به انجام برساند.

ارسال نظر

captcha