آموزش مجازی برخی دروس به مهارت‌آموزان ماده 28

دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش در خصوص دوره آموزشی مهارت‌آموزان ماده 28 در سال 99، اعلام کرده است: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، تا اطلاع ثانوی برگزاری هرگونه کلاس حضوری مجاز نبوده و در مرحله اول، دروس به صورت مجازی ارائه می‌شود.

تامین 24 /تعدادی از مخاطبان این خبرگزاری در سامانه فارس در خصوص «برگزاری کارورزی برای معلمان ماده 28 ورودی مهر 99» خواسته پیگیری بودند.

 

یکی افراد عنوان کردند: با توجه به تعطیلی دانشگاه فرهنگیان به دلیل شیوع کرونا، تحویل پذیرفته‌شدگان ماده ۲۸ به آموزش و پرورش برای آغاز سال تحصیلی 1400ـ1399 با مشکل روبه‌رو خواهد شد چون یکی از وظایف دانشگاه فرهنگیان، برگزاری دوره‌هایی برای معلمانی است که طبق ماده ۲۸ جذب شده‌اند و در حال حاضر این آموزش‌ها نیز تعطیل شده و از سوی دیگر، از ابتدای مهر سال آینده باید آنها بر سر کلاس بروند و تکلیف این پذیرفته شدگان هنوز مشخص نیست».

 

به اِستناد مجوزهای شماره 151610 مورخ 27 خرداد 1398 و 60491 مورخ یکم تیر1398 سازمان اداری و استخدامی کشور و مفاد مندرج در آگهی استخدام پیمانی آبان ماه سال 1398 آموزش و پرورش، پذیرفته‌شدگان استخدام مذکور در مشاغل آموزشی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش، ملزم به گذراندن دوره مهارت آموزی در دانشگاه‌های وابسته به آموزش و پرورش (دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی) هستند.

 

دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش اول اردیبهشت در خصوص دوره مهارت‌آموزی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در شرایط کرونا، اعلام کرد: با توجه به شرایط فوق‌الذکر، برگزاری دوره مهارت آموزی در مهلت مقرر برای پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال 1398 امکان‌پذیر نبوده است. بنابراین پودمان‌های آموزشی از سوی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به دو بخش تقسیم شده است:

 

بخش اول:  شروع هفته اول اردیبهشت - پایان حداکثر تا پانزدهم شهریور سال 1399

 

بخش دوم: شروع هفته اول مهر- پایان حداکثر تا انتهای آذر سال1399

 

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور تا اطلاع ثانوی برگزاری هرگونه کلاس حضوری مجاز نبوده و در مرحله اول، دروس به صورت مجازی ارائه خواهد شد. فلذا پذیرفته‌شدگان نهایی باید زمان دقیق شروع کلاس‌های مجازی و متعاقب آن، شرکت در کلاس‌های حضوری دوره مهارت آموزی را، از طریق دانشگاه‌های مزبور، پیگیری کنند.

 

پیش از این هم جلسه تخصصی پیرامون پذیرفته شدگان نهایی مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان در سال 99 برگزار شد؛ در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر بر  آمادگی‌های لازم برای آموزش 2 پودمان (2 نیمسال) برای مهارت آموزان پذیرفته شده با رعایت کیفیت، جامعیت و با توجه به شرایط فعلی یعنی زندگی، آموزش و تلاش در «دوران کرونا» با رعایت فاصله اجتماعی و ملاحظات ایمنی تاکید شد.


کلیدواژه ها:
آموزش دانشگاه شهید

ارسال نظر

captcha