شناسایی بیش از ۲ هزار عنوان مجرمانه مجازی /پذیرش 51 هزار بیمار در بیمارستان‌های ناجا

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا، مهم‌ترین اقدامات ناجا در راستای عملیاتی کردن مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را تشریح کرد.

تامین 24 /سردار محمد شرفی در خصوص مهمترین اقدامات نیروی انتظامی برای کنترل و مقابله با ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان مهم اجتماعی و انتظامی در تمامی شئون جامعه تاثیرگذار است؛ از زمانی که موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور مطرح شد، سازمان به عنوان یک عضو ثابت و تاثیرگذار در ستاد ملی مقابله با کرونا حضور داشت.

 

وی ادامه داد: نیروی انتظامی همچنین در تصمیم سازی‌ها در خصوص مقابله با کرونا بسیار تاثیرگذار بود که در این رابطه با تمام توان و با  بهره‌گیری از افکار، منابع انسانی و... پای کار آمد.

 

جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا  عنوان کرد: یکی از تصمیمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد ملی مقابله با کرونا این بود که بستری فراهم شود تا بیماران در تمامی بیمارستان‌هایی که نیاز است، پذیرش شوند که این تصمیم واکنش شدید مردم بومی را به دنبال داشت؛ اما توانستیم این موضوع را با برنامه‌ریزی دقیق، به خوبی مدیریت کنیم.

 

سردار شرفی گفت: یکی از وظایف مهم ما در این شرایط حفاظت از بیمارستان‌ها بود و باید کاری می کردیم که کادر درمان بتواند با آرامش،  روحیه بالا و بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهد؛ بنابراین نیروهای ما با تمام توان و بهره گیری از ظرفیت‌های خود در سطح کشور (در موضوع انتظامی، ترافیکی و اطلاعاتی) حضور یافتند.

 

و تصریح کرد: یکی دیگر از وظایف مهم نیروی انتظامی براساس پروتکل ستاد ملی مقابله با کرونا کنترل بازار، جلوگیری از احتکار و گرانفروشی اقلام پزشکی و مورد نیاز مردم بود؛ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت جدی و در همان ساعات اولیه به ما اعلام کرد که باید با افرادی که ناجوانمردانه در این شرایط بازار را متشنج کرده اند، مقابله کنیم چرا که نظام سلامت را تهدید می کند.

 

سردار شرفی با بیان اینکه براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، پلیس امنیت اقتصادی به همراه پلیس پیشگیری و یگان امداد در سطح کشور در خصوص مقابله با محتکران ورود پیدا کرد، گفت: در این راستا بیش از 800 هزار نقطه  در سطح کشور که در خصوص گرانفروشی و احتکار گزارش شده بود را به صورت دقیق مورد رصد و پایش قرار دادیم.

 

وی افزود: در وهله اول بیش از 18 میلیون اقلام بهداشتی (ماسک و دستکش) و چندین هزار تن مواد ضدعفونی کننده را در سطح کشور کشف و تحویل دستگاه پزشکی دادیم.

 

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا همچنین در خصوص مداخله نیروی انتظامی در فضای مجازی اشاره و عنوان کرد: در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا عده ای به صورت سازمان یافته و حرفه ای (معاندان) با تمام توان رسانه‌ای خود، منابع انسانی و پشتیبانی منابع مالی به این موضوع ورود پیدا کردند و در راستای ایجاد یأس و ناامیدی در سطح جامعه و نشان دادن ناکارآمدی جامعه پزشکی تلاش بسیاری کردند.

 

 وی ادامه داد:در این راستا نیروی انتظامی ( پلیس فتا و معاونت اجتماعی) با برنامه ریزی دقیق و اصولی ورود پیدا کرد به طوری که بیش از 2 هزار و 20 عنوان مجرمانه در شبکه های اجتماعی کشف و با مسببان آنها برخورد شد.

 

وی در خصوص اجرای طرح  فاصله‌گذاری اجتماعی و نقش نیروی انتظامی در اجرای آن گفت: در این راستا 19 هزار تیم انتظامی و 17 هزار تیم در حوزه ترافیکی در سراسر کشور سازماندهی شد و خواسته ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه کاهش ترددها به نحو مطلوبی به سرانجام رسید؛ همچنین در مبادی ورودی و خروجی شهرها در کنار سایر دستگاه های همسو 6 میلیون غربالگری انجام شد.

 

سردار شرفی همچنین در خصوص گندزدایی معابر عنوان کرد: با استفاده از ظرفیت های نیروی انتظامی توانستیم 14 هزار مکان و بیش از 12 هزار کیلومتر معابر را گندزدایی کنیم.

 

جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی همچنین 9 بیمارستان در سطح کشور ، 34 درمانگاه و 70 تیم پزشکی و پرستاری را از ناجا در اختیار کادر درمانی قرار داد  ضمن اینکه 51 هزار بیمار نیز در بیمارستان های ناجا پذیرش شدند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: همزمان با اعلام شیوع ویروس کرونا در سطح کشور خصوصا در مرزها دچار مشکلات بسیاری شدیم  که اگر استمرار می یافت قطعا در تامین مایحتاج مردم کشور (تردد کامیون های حمل بار) نیز با مشکلاتی روبه رو می شدیم.

 

 وی ادامه داد: بحمدالله با هماهنگی های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین رعایت پروتکل های بین‌المللی بلافاصله وضعیت را تغییر دادیم و توانستیم با برگزاری جلساتی با کشورهای مقابل و امضاء تفاهم نامه ها شرایط موجود در مرزها را کنترل کنیم.

 

سردار شرفی همچنین در خصوص اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی عنوان کرد: با شیوع ویروس کرونا تمام کسب و کارها تعطیل شد به طوری که تاکنون بسیاری از صنوف پرخطر اجازه فعالیت ندارند.

 

سردار شرفی تصریح کرد: در این راستا پلیس به خوبی ورود پیدا کرد و توانست این موضوع را سازماندهی کند بحمدالله صاحبان کسب و کارها نیز با خادمان خود به خوبی همکاری کردند.

 

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد:  صله رحم، دید و بازدیدهای نوروزی و برگزاری روز طبیعت از رسم و رسومات دیرینه مردم ایران است اما از زمان اعلام شیوع ویروس کرونا و کنترل اماکن عمومی از جمله تفرجگاه ها و پارک ها و اعلام محدودیت های تردد شاهد همکاری خوب مردم و در خانه ماندن آنها بودیم چرا که به این باور رسیده بودند که اگر برخلاف این امر عمل کنند امنیت و سلامت نیز به خطر می افتد.

 

سردار شرفی تصریح کرد: کادر درمانی، سایر دستگاه ها و نهادهای مربوطه و خصوصا مردم همچون رزمندگان دوران دفاع مقدس در این شرایط بحرانی با تمام توان پای کار بودند.

 

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای جلوگیری از تجمعات به خوبی اندیشیده شده بود، عنوان کرد: در این راستا تمامی خدمات مربوط به گذرنامه ( تمدید، تخلف اقامتی اتباع و ... )، تمدید گواهینامه، معاینه فنی و ترخیص خودرو و ... نیز بدون حضور افراد و از طریق خدمات الکترونیکی انجام می شد.

 

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: در داخل ناجا نیز تمام اقدامات و خدمات مربوط به مراکز آموزشی و دانشگاهی نیز از راه دور انجام می شد به طوری که 16 هزار دانش آموز که باید درجه دار می شدند تئوری خود را از طریق موبایل گذراندند.

 

وی افزود: همایش سالیانه فرماندهان نیز که با حضور 900 فرمانده در تهران برگزار می شد را توانستیم از طریق تماس ویدئو کنفرانسی (1400 نفر در 104 نقطه در سطح کشور ) برگزار کنیم.

 

سردار شرفی گفت: نیروی انتظامی به دلیل انعطاف پذیری در ماموریت ها به خوبی توانست پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه و همچنین ایام نوروز ( ترددها، فاصله گذاری اجتماعی و ... ) را به خوبی مدیریت کند که این انعطاف پذیری و آمادگی صد در صدی از مزیت و برجستگی های پلیس است.

 

وی ادامه داد: البته شیوع ویروس کرونا در کشور علاوه بر اینکه نظام تولید ، اقتصاد ، آموزش و ... را به شدت تحت تاثیر قرار داد، فرصت هایی نیز به دنبال داشت که در این راستا مرجعیت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حفظ شد و اعتبار و اعتماد مردم به نظام سلامت کشور نیز بالا رفت به طوری که مردم ایران اسلامی به هر شکلی که توانستند به کادر درمان ابراز ارادت کردند ، همچنین اتحاد، همسویی و هم افزایی در نظام نیز یکی دیگر از مزیت های این شرایط بود.

 

سردار شرفی تاکید کرد: البته در این راستا نعمت وجود مقام معظم رهبری، امام خامنه ای (مدظله العالی ) و رهنمودهای ایشان نیز تاثیرات فراوانی داشت همچنین دولت و نیروهای مسلح خالصانه و با توان نیز پای کار بودند.

 

جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا همچنین عنوان کرد: هوشمندسازی پلیس مورد تاکید فرمانده نیروی انتظامی است در این زمینه پیشرفت های بسیاری داشته ایم و زیرساخت ها را آماده کرده ایم اما با شیوع ویروس کرونا مصمم هستیم که در این راستا بیش از پیش تلاش کنیم.

 

سردار شرفی به موضوع پساکرونا اشاره  و تاکید کرد: با شیوع این ویروس منحوس حوزه بازرگانی و تجاری خصوصا قشر آسیب پذیر جامعه به شدت دچار مشکل شدند و دشمنان نیز در این زمینه با برنامه ریزی و تاثیرگذاری بر افکار عمومی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد بنابراین شرایط پسا کرونا متفاوت تر از حال حاضر است که باید با آمادگی کامل خودمان را برای کمتر آسیب دیدن در شرایط پساکرونایی آماده کنیم.

 

وی در پایان ضمن قدردانی و تشکر از کادر درمان و همچنین همکاری خوب مردم در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا خاطر نشان کرد: اکنون باید بیش از گذشته قدردان و خدمتگزار مردم ایران اسلامی باشیم چرا که مردم به خوبی با نیروهای خدمتگزار همراه و همسو بودند و در کاهش شیوع این ویروس منحوس نقش تاثیرگذاری داشتند.


کلیدواژه ها:
نیروی انتظامی ناجا

ارسال نظر

captcha