استفاده از ماسک در تاکسی اجباری نیست/ کاهش ابتلای تاکسیرانان پایتخت به کرونا

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در تاکسی‌ها اجباری نیست گفت: طی دو هفته آینده بیش از 15 هزار تاکسی مجهز به فضای جداکننده راننده و مسافر می‌شوند.

تامین 24 /علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا استفاده از ماسک در تاکسی‌های تهران از فردا اجباری است؟ اظهار داشت: در این زمینه هیچ دستورالعمل و پروتکلی از سوی ستاد مقابله با کرونا ابلاغ نشده است بنابراین استفاده از ماسک در تاکسی‌ها اجباری نیست.

 

وی با اشاره به اینکه البته بهتر است شهروندان حتما هنگام استفاده از تاکسی از ماسک استفاده کنند گفت: تا دو هفته آینده بیش از 15 هزار تاکسی در پایتخت مجهز به فضای جداکننده مسافر و راننده می‌شود.

 

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران بیان داشت: پیش از این نیز تعداد زیادی تاکسی مجهز به این فضاهای جداکننده شده بود که با افزایش ظرفیت تولید کاورهای جداکننده سرعت تهیه و نصب فضای جداکننده بیشتر می‌شود.

 

قنادان گفت: خوشبختانه اخیرا آمار تاکسیرانان مبتلا به کرونا افزایش چندانی نیافته است و 80 درصد رانندگانی که در اثر کرونا فوت شده و یا به طور کلی درگیر این بیماری شده‌اند در بازه زمانی اوایل اسفند بوده است و 15 درصد این آمار مربوط به نیمه اول فروردین و 5 درصد مربوط به نیمه دوم فروردین است.

 

وی خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها و سوار شدن تنها دو مسافر در صندلی عقب همچنین ارائه آموزش‌ها به تاکسیرانان و جدیت در ضدعفونی تاکسی‌ها نتایج بسیار خوبی داشته است.


کلیدواژه ها:
تاکسی تهران ماسک

ارسال نظر

captcha