تهران روزانه با 75هزار لیتر محلول شست‌وشو می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت:‌ معابر شهری پایتخت صبح امروز با حضور 150 نیروی سازمان پسماند و با 75هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده شست‌وشو شد.

تامین 24 / صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در حاشیه عملیات شست‌وشوی معابر در جمع خبرنگاران گفت: با آغاز شیوع ویروس کرونا، یکی از اولویت‌های ما در سازمان، ضدعفونی کردن اماکن عمومی و پرتردد شهر تهران بوده است. بر این اساس، با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، فضاهای شلوغ به ویژه اماکنی که محل تردد دائمی شهروندان است و نیز معابر ورودی هموطنان به شهر تهران را برای ضدعفونی کردن پیوسته، در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه امروز در همین راستا 5 محور مهم شهری ضدعفونی شد، افزود: صبح امروز با حضور 150 نیروی انسانی به همراه 70 دستگاه واترجت و 75 هزار لیتر محول ضدعفونی کننده که مورد تایید شرکت شهرسالم شهرداری تهران است، معابر شهری تهران ضدعفونی و شست‌وشو شد.

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با بیان این مطلب که این محورها هر دو یا سه روز یک بار شست‌وشو می‌شوند اضافه کرد: در هر محور 15 دستگاه واترجت و 30 نیروی انسانی فعال هستند و ضدعفونی کردن مسیرهای پرتردد، ایستگاه‌های اتوبوس، دستگاه‌های عابربانک و... مورد تاکید ویژه ماست.

 

علیپور با تاکید بر این مطلب که تاکنون هیچ کدام از ۱۵ هزار نیروی پاکبان در شهر تهران به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند، گفت: این امر حکایت از آن دارد که پروتکل های بهداشتی از سوی این سازمان حتی پیش از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در کشور رعایت می‌شد. ضمن اینکه در هر عملیات، نیروهای انسانی سازمان با لباس‌های ویژه شامل گان، دستکش، چکمه و ماسک حضور می‌یابند.

 

وی همچنین افزود: ضمن اینکه ما به صورت روزانه ایستگاه‌های خدمات شهری که حائز اهمیت بسیار است، خودروهای جمع آوری پسماند شامل 650 خودرو حمل زباله و 100 دستگاه تریلر که حمل پسماند به سمت آرادکوه را انجام می‌دهند و 120 محل اسکان کارگری را ضدعفونی می‌کنیم و سلامت کارکنان و شهروندان در درجه اول اهمیت برای ما قرار دارد.

 


ارسال نظر

captcha