۴۰ درصد افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد گیلان، سالمندان هستند

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت : هم اینک ۴۰ درصد از جمعیت تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) استان را سالمندان (افراد بالای ۶۰ سال) تشکیل می دهد

تامین 24 /حسین نحوی نژاد یکشنبه شب در شورای سالمندان استان در رشت افزود : ۷۴۰ هزار نفر از افراد در سنین سالمندی در گیلان تحت پوشش تامین اجتماعی و هفت هزار نفر مستمری بگیر هستند.

وی با اشاره به برخی اقدامات حمایتی از سالمندان گفت: در جریان شیوع کرونا برای هر سالمند ۵۳۰ هزار تومان به مراکز واریز کردیم که در مجموع  ۴۸۰ میلیون تومان به مراکز پرداخت و حدود ۲۴۰ میلیون تومان پاداش برای کارکنان واریز  کردیم.

نحوی نژاد با اشاره به ممنوعیت پذیرش افراد جدید در مراکز بهزیستی استان بدلیل شیوع کرونا از اول اسفند ماه گفت: فقط ۴۰ نفر با دستور مستقیم دادستان ها در مراکز بهزیستی پذیرش شدند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر مراکز آموزش توانبخشی بازگشایی و کلینیک های توانپزشکی فعالیت خود را آغاز کرده اند؛ ضمن آنکه فعالیتهای مددکاری سی بی آر نیز از سر گرفته شده است.

وی فقدان واحدهای قرنطینه استاندارد و واحدهای ایزوله استاندارد فاصله زمانی نسبتاً طولانی بین اخذ نمونه و ارائه پاسخ جهت تست کرونا، خسته شدن از رعایت پروتکل های بهداشتی و نیاز به تامین واکسن آنفولانزا را از چالش‌های مراکز اقامتی سالمندان عنوان کرد.


ارسال نظر

captcha