پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در استان آذربایجان‌شرقی افتتاح شد

با حضور فرهاد دژپسند، وزیر اموراقتصادی و دارایی به صورت ویدئو کنفرانس، افتتاح پنجره واحد کسب و کار استان آذربایجان‌شرقی هم‌زمان با استان‌های خراسان‌رضوی، فارس و اصفهان، با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی، مدیران کل ادارات استان و رئیس اتاق تبریز در محل اتاق بازرگانی تبریز انجام شد.

تامین 24 / به منظور تسهیل در شروع کسب و کار در مرحله ثبت شرکت، پنجره واحد کسب و کار استان آذربایجان‌شرقی با ایجاد سیستم متمرکز فیزیکی در اتاق بازرگانی با محور سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و با مشارکت سازمان تامین اجتماعی، مالیات، اداره پست، فهنگ و ارشاد اسلامی و ... در محل اتاق تبریز افتتاح شد.

 

به گزارش اداره روابط عمومی سازمان کل تأمین اجتماعی، در مراسم افتتاحیه این مرکز، دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به این نکته که این استان از سال ۹۲ پیشتاز پنجره واحد سرمایه گذاری در کشور بوده است، خاطرنشان کرد: ایجاد پنجره واحد کسب و کار از سال گذشته و اهتمام بهبود فضای کسب و کار در شرایط تحریم و کرونا سبب شده است که رتبه استان در تسهیل کسب و کار از 16 به ۱۰ ارتقا یابد.

 

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر نقش تاریخی، فرهنگی، صنعتی و بازرگانی آذربایجان به‌عنوان دروازه ارتباط ایران با کشورهای اروپایی، اوراسیا و آسیایی میانه با 300 میلیون جمعیت و با مزیت رقابتی در صنایعی همچون قطعه سازی، مجموعه سازی و خودروسازی که حدود ۳۵ درصد قطعات خودرو کشور را در استان به خود اختصاص داده است، همچنین رتبه دوم معدنی در کشور اظهار امیدواری کرد: با هم‌افزایی و همکاری دولت و بخش خصوصی رتبه ایران در منطقه و جهان افزایش یابد.

 

دکتر یونس ژائله، رئیس اتاق تبریز نیز در سخنانی با قدردانی از تلاش‌های وزیر اقتصاد و دارایی و همکاران‌شان اظهار امیدواری کرد: با همکاری تمام بخش‌های اقتصادی کشور گفتمانی مشترک در توسعه اقتصادی کشور ایجاد شود.

 

رئیس اتاق تبریز با یادآوری این نکته که اتاق تبریز از سال گذشته بحث ایجاد پنجره واحد و دادگاه‌های تخصصی بازرگانی را در مصوبات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مطرح کرده است، اظهار امیدواری کرد: با همکاری دولت و بخش خصوصی امیدوارانه از شرایط سخت اقتصادی حال حاضر کشور عبور کرده و کشور را در مسیر رشد و توسعه قرار دهیم.

 

وی در خصوص نحوه مواجهه دولت با تعهدات ارزی صادر کنندگان یادآور شد: در شرایط سخت اقتصادی عمده صادر کنندگان ارز صادراتی خودرا به انحاء مختلف وارد کشور کرده‌اند و تنها راهکار اخذ تعهدات ارزی، مشوق‌های لازم برای همکاری بیشتر صادر کنندگان است.

 

ژائله از وزیر امور اقتصاد و دارایی خواست تا در شرایط سخت کرونایی و تحریم حمایت  بیشتری از کسب و کارهای کوچک در سطح کشور به‌عمل آورند.

 

دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر این نکته که در حال حاضر اقتصاد کشور تشنه سرمایه‌گذاری است اظهار داشت: ایران با ذخایر و داشته‌های گرانقدرش می‌تواند جایگاه بهتری در اقتصاد جهانی را به خود اختصاص دهد.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایجاد پنجره واحد فیزیکی کسب و کار را گامی برای عبور از مسایل و مشکلات اقتصادی کشور خواند و اظهار امیدواری کرد: در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمام استان‌های کشور به منظور سهولت در کسب و کار پنجره واحد را ایجاد کنند.

 

دژپسند با تاکید بر این نکته که دولت به معنی عام کلمه از هیچ کمکی در این خصوص دریغ نمی‌کند، اظهار امیدواری کرد: با توسعه و عمق‌بخشی بیشتر به بازار سرمایه حمایت بیشتری از واحدهای تولیدی و صنعتی کشور در تامین منابع مالی مورد نیاز انجام شود.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار امیدواری کرد: با ایجاد پنجره واحد فیزیکی، شروع کسب و کار برای تمام استان‌های کشور تا پایان مهر ماه رتبه ایجاد کسب و کار در کشور بهبود و امکان جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی بیش از پیش مهیا شود.

 

در خاتمه این مراسم، در چهار استان کشور، خراسان‌رضوی، اصفهان، شیراز و آذربایجان‌شرقی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، رسما شروع به کار کرد.


ارسال نظر

captcha