گسترش خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی در راستای رضایت‌مندی بیمه شدگان

مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان گفت: گسترش خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی گامی بلند در راستای رضایت‌مندی بیمه شدگان است و این امر، مهم‌ترین وظیفه و ماموریت تامین اجتماعی است.

تامین 24 / دکتر صادق جلیلی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه استانی، مهم‌ترین وظیفه و ماموریت تامین اجتماعی را ارائه خدمات هرچه بهتر به جامعه بیمه شده عنوان کرد و افزود: در این راستا سازمان تامین اجتماعی جهت جلوگیری از موازی کاری و اتلاف وقت و هزینه، به سمت و سوی ارائه خدمات الکترونیک روی آورده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: از این‌رو بعد از حذف نسخه کاغذی دفترچه، حذف تاریخ اعتبار دفترچه‌های درمانی اجرایی شد که موسسات و افراد می‌توانند به‌صورت غیرحضوری از طریق درگاه‌های معرفی شده سازمان استحقاق درمان خود و مراجعه کنندگان را استعلام کنند.

 

وی از تامین اجتماعی به عنوان دومین تولید کننده درمان با بهره‌گیری از هفت بیمارستان و ۲۴ مرکز درمانی در خوزستان خبر داد و گفت: بعد از شیوع بیماری کووید – 19 مدیریت درمان تامین اجتماعی استان همراه و همگام با دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی خدمات درمانی خوبی به بیماران مبتلا ارائه کرد.

 

دکتر جلیلی ادامه داد: در ابتدا با آموزش نیروها، اعلام آمادگی به کلیه مراکز درمانی و تهیه ملزومات حفاظتی، خود را آماده مقابله با این ویروس کردیم.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان با بیان اینکه ابتدا دو بیمارستان شفا مسجدسلیمان و میلاد اهواز در اختیار این بیماران قرار گرفت، گفت: بعد از بالا رفتن آمار مبتلایان در استان دو بیمارستان بزرگ‌تر، امیرالمومنین(ع) اهواز و ۱۷شهریور آبادان به این کار اختصاص داده شد که خوشبختانه در چند روز گذشته با سیر نزولی تعداد مبتلایان در استان، بیمارستان ۱۷ شهریور آبادان از چرخه ارائه خدمات به بیماران کرونایی خارج شد و در حال حاضر به‌عنوان بیمارستان سبز به بیمه شده‌ها و بیماران غیرکرونایی خدمات ارائه می‌دهد.

 

دکتر جلیلی با اشاره به ارائه خدمات کامل بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز به بیماران کرونایی، افزود: این خدمات در بیمارستان‌های امام موسی کاظم(ع) ماهشهر و شهید مصطفی خمینی بهبهان به‌صورت بخشی نیز ارائه می‌شود.

 

وی با اشاره به پروژه‌های در حال احداث در استان خوزستان گفت: مراحل ساخت بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی دزفول به پایان رسیده است و در صورت تجهیز و تامین نیرو به‌زودی راه اندازی خواهد شد.

 

وی گفت: مراحل ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی آبادان نیز رو به اتمام است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان کار دولت به بهره‌برداری برسد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان به دیگر پروژه‌های درمانی در این استان از جمله توسعه بیمارستان شهدای شوشتر، بازسازی و توسعه درمانگاه تخصصی بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز، هتلینیگ بخش‌های اطفال، نوزادان، NICU در بیمارستان امیرالمومنین(ع) و رختشویخانه و زایشگاه بهبهان اشاره کرد و گفت: توسعه پلی‌کلینیک سوم خرداد خرمشهر با اعتبار مصوب ۱۵۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت.

 

وی گفت: مطالبات موسسات غیردانشگاهی را تا پایان سال ۹۸ تسویه کردیم و برای موسسات و مراکز دانشگاهی کار پرداخت و تسویه‌حساب تا پایان فروردین ۹۹ درحال انجام است که در واقع پرداخت‌ به موسسات به‌روز شده است.

 

دکتر جلیلی افزود: هر وقت مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کردند شاهد کاهش بیماری بودیم ولی هرگاه احساس خطر کمتری کنند و نسبت به رعایت پروتکل‌ها بی تفاوت باشند، این بیماری شدت بیشتری پیدا می‌کند.

 

وی تصریح کرد: مردم باید با این شرایط سازگاری پیدا کنند و با رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی، فاصله فیزیکی، زدن ماسک و عدم شرکت در تجمع‌ها و برخی مراسم، این شیوه را به عنوان بخش جدیدی از زندگی خود بپذیرند و رعایت کنند.


ارسال نظر

captcha