آزمایش‌های خودسرانه افراد برای تست کرونا بی ارزش است

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان در زمینه انجام آزمایش‌های خودسرانه کرونا گفت: آزمایش‌های خودسرانه هیچ فایده‌ای ندارد بلکه بعضا مضر است و سیستم درمان را دچار چالش می‌کند.

تامین 24 / دکتر علی اعتصام‌پور، افزود: یک تست کووید - ۱۹ ضروری وجود دارد که زیر نظر متخصصان و با تجویز آن‌ها انجام می‌شود و یک تست غیرضروری وجود دارد که خود افراد بدون تجویز اقدام به انجام آن می‌کنند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با توضیح اینکه آزمایش‌های بدون هدف ارزشی ندارد و این موضوع باید بین مردم نهادینه شود، اضافه کرد: افراد در صورت مشکوک شدن به ابتلای خود به کرونا باید به پزشک داخلی، عفونی یا مراکز مشخصی که انتخاب شده‌اند، مراجعه کنند.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: اگر فردی به ابتلای کرونا مشکوک باشد، او را به خانه می‌فرستیم؛ چرا که این بیماری درمان مشخصی ندارد و افراد فقط باید تحت نظر باشند تا اگر بیماری آن‌ها حادتر شد، برای انجام سی.تی. اسکن مراجعه کنند و اگر فرد مبتلا نبود بعد از گذشت دو هفته دیگر تحت نظر نیست.

 

دکتراعتصام‌پور با اشاره به بی‌ارزشی انجام تست‌های کرونایی که افراد خودسرانه انجام می‌دهند، تصریح کرد: اگر در مراکز خصوصی تست انجام شود تنها افراد را دچار دوگانگی می‌کند و حتی اگر مثبت نیز باشد، ارزشی ندارد.


 


ارسال نظر

captcha