پرداخت 1700میلیارد ریال به مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی هرمزگان

مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان گفت: مطالبات اسناد پزشکی مراکز طرف قرارداد و دانشگاه علوم‌پزشکی تا پایان بهمن ماه 98 توسط مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان تسویه شده است.

تامین 24 / دکتر مریم امیری اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای کشور محسوب می‌شود که بالای 50درصد از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و بزرگ‌ترین خریدار درمانی کشور نیز به شمار می‌رود که با مراکز مختلف خصوصی و علوم‌پزشکی قرارداد دارد و خدمات درمانی خریداری می‌کند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: برای ارائه خدمات بهتر به بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی، از طریق دفاتر اسناد پزشکی با بخش‌های خصوصی و علوم‌‌پزشکی قرارداد همکاری بسته می‌شود تا بیمه‌شدگان بتوانند راحت‌تر به خدمات درمانی مناسب دسترسی داشته ‌باشند.

 

دکتر امیری به پرداخت مطالبات اشاره و خاطرنشان‌ کرد: تلاش مجموعه مدیریت درمان این است که مطالبات طرف‌های قرارداد بخش خصوصی شامل داروخانه‌ها، پاراکلینیک‌ها، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های خصوصی و نیروهای مسلح و بخش دانشگاه علوم‌‌پزشکی در کمترین زمان ممکن پرداخت شود.

 

وی ادامه ‌داد: به همین دلیل مطالبات بخش خصوصی تا پایان بهمن ماه تسویه شده که مبلغی بیش از 703 میلیارد و 428میلیون ریال است.

 

وی افزود: تا پایان بهمن 98، داروخانه‌های طرف قرارداد مبلغ 209میلیارد و 354 میلیون ریال، پاراکلینیک‌ها مبلغ 140میلیارد و 121میلیون ریال، درمانگاه‌ها مبلغ 72 میلیارد و 338 میلیون ریال و بیمارستان‌های خصوصی و نیروهای مسلح نیز مبلغ 200 میلیارد و 862 میلیون ریال دریافت کرده‌اند که مطالبات آنها تا پایان بهمن تسویه شده‌ است.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان به پرداخت مطالبات پزشکان و دندانپزشکان طرف قرارداد نیز اشاره کرد و گفت: در سال گذشته مبلغ 80 میلیارد و 752 میلیون ریال بابت مطالبات بخش پزشکی و دندانپزشکی به آنها پرداخت شده و تا پایان بهمن نیز با این بخش نیز تسویه شده ‌است.

 

دکتر امیری اظهار داشت: مراکز علوم ‌پزشکی پرمراجعه‌ترین مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی به شمار می‌روند که بیمه‌شدگان به آنها مراجعه می‌کنند؛ به همین دلیل میزان  مطالبات این مراکز بسیار بالاست.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان اضافه‌کرد: مطالبات بخش‌های علوم‌پزشکی طرف قرارداد نیز تا پایان آذر 98 به طور کامل تسویه شده و تا پایان اسفند سال 98 نیز 60 درصد آن به صورت علی‌الحساب پرداخت شده ‌است و می‌توان گفت که پرداخت مطالبات به دانشگاه به‌روز شده است.

 

وی گفت: برای خدماتی که در سال گذشته بیمه‌شدگان از مراکز طرف قرارداد دانشگاه علوم‌ پزشکی دریافت کرده‌اند، مبلغ 1038 میلیارد و 190میلیون ریال به این مراکز از سوی مدیریت درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان پرداخت شده ‌است.

 

دکتر امیری خاطرنشان ‌کرد: از مطالبات پرداختی به مراکز علوم‌پزشکی، مبلغ 373 میلیارد و 780 میلیون ریال به‌صورت اوراق خزانه و باقی از طریق اسناد پزشکی سازمان پرداخت شده‌ است.


 


ارسال نظر

captcha