خروج بیمارستان تامین اجتماعی آبادان از چرخه بیماران مبتلا به کرونا

مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان با اعلام خروج بیمارستان تامین اجتماعی ۱۷ شهریور آبادان از چرخه بیماران کووید ۱۹ گفت: با توجه به کاهش تعداد بیماران کرونایی در آبادان پذیرش بیماران کرونایی در این بیمارستان متوقف شد.

تامین 24 / دکتر صادق جلیلی اظهار داشت: پس از انجام استریلیزاسیون کامل، خدمات بیمارستان به حالت قبلی خود بازگشت تا به عنوان بیمارستان سبز در اختیار بیمه شدگان و بیماران غیر کرونا یی قرار گیرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی ضمن تشکر از مردم آبادان به خاطر همکاری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: در صورت افزایش مجدد مبتلایان در این شهرستان، همکاری ما با دانشگاه علوم پزشکی از سرگرفته خواهد شد.

 

وی افزود: با توجه به شیوع گسترده این بیماری و لزوم همکاری با دانشکده علوم پزشکی آبادان، بیمارستان ۱۷ شهریور این شهرستان، به عنوان معین بیمارستان‌های دانشگاهی قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: از ابتدای همکاری تا پایان این ماموریت،  ۲۰۷۵ نفر مورد پذیرش قرار گرفتند که از این تعداد ۱۲۰۹ نفر به صورت سرپایی، ۳۸۲ نفر بستری موقت و  ۴۱۹ نفر در بخش‌های مختلف بستری و از خدمات درمانی استفاده کردند.

 

دکتر جلیلی ادامه داد: در پنج ماه گذشته، ۱۶۸۱ مورد سی. تی. اسکن قفسه صدری جهت تشخیص بیماری کرونایی انجام گرفت.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان به تعداد ۲۳۲۱ بیمار مشکوک و قطعی بستری شده از ابتدای شروع این بیماری تاکنون در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون ۷۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های امیرالمومنین(ع) اهواز، امام موسی کاظم(ع) ماهشهر و شهید مصطفی خمینی بهبهان بستری هستند.

 

دکتر جلیلی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به‌خصوص زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و عدم حضور در تجمع‌ را عامل کاهش مبتلایان به این بیماری اعلام و اظهار امیدواری کرد چنانچه این کار از سوی همه اقشار مردم رعایت شود، به زودی شاهد پاک شدن استان خوزستان و کشور از این ویروس باشیم.


ارسال نظر

captcha