یادداشتی از علی‌اکبر ربیع‌زاده

توسعه خدمات الکترونیک تامین اجتماعی

19 الی 25 تیرماه به عنوان هفته تامین اجتماعی تعیین شده و روز 25 تیرماه در تقویم ملی به عنوان روز تامین اجتماعی ثبت شده است.

علی‌اکبر ربیع‌زاده

رییس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی

تامین 24 / امسال بنابر اهمیت استفاده از خدمات و سرویس‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات، این روز به‌طور خاص به نام «تامین اجتماعی دیجیتال» نام‌گذاری شد. این مطلب بهانه‌ای شد که ضمن عرض تبریک این هفته و این روز به کلیه مخاطبان سازمان و همچنین همکاران و پرسنل خدوم و بالاخص همکاران سخت کوش و پرتلاش حوزه فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات، بار دیگر اهمیت ارائه سرویس‌ها و خدمات الکترونیک و گسترش خدمات غیرحضوری مورد تاکید قرار گیرد.

در این راستا و برای تحقق اهداف این حوزه، تغییرات تشکیلاتی و ارتقای جایگاه فناوری اطلاعات در سازمان همراه با حمایت‌ها و اولویت‌های هیات مدیره محترم و مدیر عامل محترم سازمان در ابتدای سال شکل گرفت و با تکمیل این موارد، انتظار داریم، موفق‌تر از گذشته عمل کرده و با یاری خداوند و تلاش‌های همکاران حوزه‌های مرتبط بتوانیم خدمات الکترونیک و غیرحضوری را به نحو مطلوب توسعه داده و پایداری سرویس‌ها و چگونگی ارائه آنها را در سطح مناسبی ارتقا دهیم.

بدیهی است که خدمات مبتنی بر فناوری‌های نوین به شکل ارزنده‌ای می‌تواند از موازی‌کاری و اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کرده و با طراحی معماری استاندارد و رعایت چارچوب‌های بین‌المللی و ملی و یکپارچه‌سازی کسب و کارها و باز طراحی فرآیندها، تسهیل و تسریع خدمات و در نهایت افزایش رضایت‌مندی مخاطبان را در پی داشته باشد. به همین منظور مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات، با برنامه ریزی‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، رویکرد دستیابی به این مهم را در دستور کار خود قرارداده و امید است با اتکال به عنایات پروردگار و تلاش‌های همکاران مرکز و استان‌ها در اجرای آنها توفیق داشته باشیم.

در پایان نیز یک بار دیگر فرارسیدن این روز را به همه مخاطبان سازمان و اقشار ذی‌نفع جامعه تبریک و تهنیت گفته و امیدوارم در سال جاری شاهد خروجی‌های مطلوب و پیشرفت‌های مناسب حوزه فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات باشیم.

 

منبع: اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی


ارسال نظر

captcha