هزینه 400 میلیارد تومانی برای درمان بیمه شدگان قم

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم اظهار داشت: سال گذشته برای درمان بیمه شدگان قمی بیش از 414 میلیارد تومان هزینه شده است که بیش از 300 میلیارد تومان آن در بخش درمان غیر مستقیم بوده است.

تامین 24 / دکتر داود علیمحمدی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی در نشست خبری که به این مناسبت برگزار شد، گفت: سال گذشته بیش از 5 میلیون بار بیمه شدگان به بیش از 800 مرکز طرف قرارداد تامین اجتماعی در قم مراجعه کردند که 61 هزار نفر از آنان بستری شدند. همچنین 90 درصد هزینه در مراکز دولتی توسط تامین اجتماعی پرداخت شده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر درمان تامین اجتماعی قم در ادامه گفت: بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی بیش از 2 میلیون و 400 هزار بار از بخش‌های مختلف چهار مرکز ملکی تامین اجتماعی بهره‌مند شده‌اند که از این تعداد 11 هزار مورد، خدمات بستری بوده است.

 

دکتر علیمحمدی با اشاره به روش‌های شش گانه دریافت استعلام آنی پوشش بیمه‌ای در مراجعه به مراکز طرف قرارداد و عدم نیاز به تمدید اعتبار دفترچه گفت: بیمه شدگان تامین اجتماعی علاوه بر روش‌های تلفنی و اینترنتی از طریق موبایل نیز می‌توانند از مراکز درمانی تامین اجتماعی نوبت دریافت کنند.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی قم با تاکید بر اقتصاد درمان گفت: منابع بیمه شدگان با توجه به تنها منبع مالی مهم سازمان تامین اجتماعی نیاز به مراقبت دارد و ما به عنوان امانت‌داران حق بیمه شدگان، باید صرفه و صلاح را در تولید درمان و خرید راهبردی از مراکز و موسسات طرف قرارداد، مورد توجه قرار دهیم.

 

دکتر علیمحمدی با توجه به اهمیت رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی درباره مباره با ویروس کرنا خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی نیز در کنار وزارت بهداشت برای سلامت بیماران حداکثر تلاش خود را انجام می‌دهد به گونه‌ای که با شروع شیوع ویروس کرونا، بیمارستان تامین اجتماعی قم به عنوان تنها بیمارستان تامین اجتماعی در استان در کنار سایر بیمارستان‌ها، تمام ظرفیت خود را برای درمان بیماران کرونایی اختصاص داد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی قم به دیجیتال کردن دستگاه‌های رادیولوژی مراکز سرپایی تامین اجتماعی برای تسهیل در خدمت رسانی به بیماران گفت: علاوه بر به‌روز رسانی سایر دستگاه‌های پزشکی، سال گذشته یک دستگاه دیالیز و چند دستگاه ونتیلاتور نیز برای افزایش خدمت درمانی به بیماران به تجهیزات حوزه درمان تامین اجتماعی قم افزوده شده است.


ارسال نظر

captcha