پذیرش سالیانه 4 میلیون و 700 هزار بیمار در مراکز درمانی تامین اجتماعی کرمان

به مناسبت هفته تامین اجتماعی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان با روسای کانون‌های بازنشستگی دیدار و در خصوص خدمات سازمان گفت‌وگو کرد.

تامین 24 / دکتر امین فخر در این دیدارها که به مناسبت هفته تامین اجتماعی انجام شد، اظهار داشت: در واحدهای درمانی استان سالیانه 4 میلیون و 700 هزار بیمار خدمات سرپایی و 65 هزار نفر خدمات بستری دریافت می‌کنند و برای 5/ 8 میلیون نفر خدمات سرپایی و 110 هزار بیمار خدمات بستری از موسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد، خرید خدمت انجام می‌شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی افزود: در سال گذشته 800 میلیارد تومان صرف ارائه و تامین خدمات درمانی برای بیمه شدگان استان شده و بیش از 1000 میلیارد تومان اعتبار برای سال جاری تخصیص داده شده است.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان در خصوص ارائه خدمت به بیماران کرونایی گفت: 30 درصد بیمارانی که به‌طور قطعی به کرونا مبتلا شدند، در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان بستری شدند و 150 تخت، یعنی معادل 27 درصد ظرفیت بستری به این بیماران اختصاص یافت.

 

دکتر فخر در خصوص اجرای پروژه‌های عمرانی اظهار داشت: درمانگاه راور و واحد بهسازی شده تغذیه بیمارستان زرند در سال گذشته به بهره‌برداری رسیدند و ساخت بنای جدید پلی‌کلینیک رفسنجان 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

وی همچنین از بهسازی بخش‌های اورژانس، لنژری، سی.اس.آر و زایشگاه بیمارستان دکتر غرضی سیرجان سخن گفت.

 

وی در خصوص پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد گفت: برای پرداخت مطالبات انباشته شده، 535 میلیارد تومان نقدینگی در اختیار استان قرار گرفت و در حال حاضر تقریبا به روز هستیم.

 

حسین شجاعی، رئیس کانون بازنشستگی کارگران و عباس ایرانمنش، رئیس کانون بازنشستگی کارکنان تامین اجتماعی استان نیز در این دیدارها از خدمات درمانی سازمان در استان تقدیر و تشکر کردند و اظهار داشتند: کادر درمانی تامین اجتماعی با دلسوزی و مسئولیت در حال خدمت هستند و خدمات ایشان در کشور کم نظیر است.

 

گفتنی است در این دیدارها، لوح یاد بودی به روسای کانون‌های بازنشستگی اهدا شد.


ارسال نظر

captcha