عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

خدمات درمانی تامین اجتماعی قابل تقدیر است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نحوه ارائه خدمات درمانی تامین اجتماعی به بیمه شدگان در استان آذربایجان غربی قابل تقدیر است.

تامین 24 / هم‌زمان با دومین روز از هفته تأمین اجتماعی مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان‌غربی با حجت‌الاسلام والمسلمین ذاکر نماینده مردم ارومیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، حجت‌الاسلام والمسلمین ذاکر در این دیدار با تقدیر از خدمات سازمان تأمین اجتماعی گفت: اینکه مسئولان به مشکلات مردم توجه کنند و برای حل آنها اقدام کنند بسیار مهم است.

 

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مردم امروز درمان است، گفت: تسهیل در درمان خیلی مهم است.

 

وی ادامه داد: باید دفترچه‌های مختلف را یکسان‌سازی کنیم تا همه به یک اندازه از شمول خدمات بیمه‌ای و درمانی استفاده کنند. همچنین به سمت الکترونیکی کردن خدمات درمانی حرکت کنیم.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید کرامت بیماران از هر قشری از جامعه که باشد، حفظ شود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین ذاکر در ادامه افزود: پی‌گیر مطالبات سازمان و پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان هستیم؛ با توجه به اختلاف مبلغ بین سازمان و دولت مقرر شده تا طی روزهای آینده جلسه‌ای با نمایندگان سازمان و دولت برگزار کنیم تا با شفاف‌سازی و ارائه راهکارهای عملی، بدهی‌های سازمان پرداخت شود.

 

دکتر صادق اسمعیل‌زاده، مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی نیز با اشاره به خدمات متنوع سازمان، ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان را یکی ار افتخارات سازمان عنوان کرد و گفت: در بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی با دو روش مستقیم و غیرمستقیم خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را ارائه می‌کند.

 

وی با تشریح هر کدام از روش‌های ارائه خدمت گفت: در بخش درمان مستقیم با بهره مندی از یک بیمارستان 256 تختخوابی در ارومیه و بیمارستان امیرالمومنین(ع) خوی و همچنین 9 دی‌کلینیک، پلی‌کلینیک و درمانگاه تخصصی ملکی و در بخش درمان مستقیم نیز با عقد قرارداد با 5700 مطب و مراکز درمانی خدمات مورد نیاز حدود یک میلیون و 200 هزار نفر بیمه شده از خدمات سازمان تأمین اجتماعی را ارئه می‌کنیم.

 

وی هزینه انجام شده درمان استان در سال 98 را 657 میلیارد تومان اعلام کرد.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان‌غربی در ادامه بحث بدهی‌های دولت را یکی از چالش‌های بزرگ سازمان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با کمک و حمایت نمایندگان مجلس هم بدهی دولت تأدیه شود و هم از تصویب طرح‌های هزینه‌ساز جلوگیری شود.

 

دکتر اسمعیل‌زاده در خصوص خدمات غیرحضوری سازمان نیز گفت: خوشبختانه طی سال‌های اخیر سازمان سرمایه‌گذاری‌های خوبی در زمینه گسترش خدمات غیرحضوری و الکترونیک انجام داده است و همچنان نیز بر توسعه خدمات غیرحضوری تأکید می‌شود.

 

وی حذف دفترچه‌های کاغذی، توسعه نسخه الکترونیک، استعلام اسحقاق درمان غیرحضوری، نوبت دهی غیرحضوری و انواع خدمات غیرحضوری را از جمله خدمات و فعالیت‌های سازمان در الکترونیک کردن خدمات عنوان کرد.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان‌غربی در خصوص اقدامات مدیریت درمان در بحث کرونا نیز گفت: از شروع گسترش ویروس منحوس کرونا مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان در کنار دانشگاه علوم پزشکی خدمات لازم را به بیمه شدگان و سایر مراجعه کنندگان ارائه کرده است به‌طوری که از زمان همه گیری ویروس حدود 400 نفر بیمار کرونایی در بخش‌های بیمارستان امام رضا(ع) بستری و درمان شده‌ا


ارسال نظر

captcha