نماینده مردم قزوین:

تفسیر درست قوانین، رضایتمندی مخاطبان را دربر دارد

هم‌زمان با سومین روز از گرامی‌داشت هفته تامین اجتماعی با نام «زندگی سالم با گسترش نظام رفاه و تامین اجتماعی» نماینده منتخب مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان شرکت کرد.

تامین 24 / لطف‌الله سیاهکلی گفت: ضمن تبریک فرارسیدن هفته تامین اجتماعی، خطاب به مدیران دستگاه‌های عضو شورای مذکور تصریح کرد: قانون و دستورالعمل‌های اداری در جهت خدمت به مخاطبان دستگاه‌ها و پاسخگویی صریح به مردم وضع شده است و در این مسیر مسئولان بر اساس حق، ارزیابی و محاکمه خواهند شد و زمانی که قوانین درست تفسیر شود، رضایت‌مندی افزایش یافته و اگر نارضایتی وجود دارد به‌طور قطع در قوانین چالش وجود داشته و نیازمند تفسیری واقعی است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سیاهکلی در ادامه افزود: مسئولان با تلاش در راهگشایی مسایل و مشکلات آنان باید نیازمندی آنان را برطرف کنند تا فساد و فقر از جامعه ریشه‌کن شود.

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین نیز ضمن تبریک گرامی‌داشت هفته تامین اجتماعی از 19 الی 25 تیر ماه و تبریک به جمعیت 64 درصدی تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی در استان صنعتی قزوین، اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان 3.5 میلیون نفری تحت پوشش سازمان را از اول مرداد ماه سال جاری به‌عنوان بزرگ‌ترین نوید در هفته تامین اجتماعی برشمرد و گفت: با پی‌گیری‌های مدیریت ارشد سازمان علاوه بر افزایش 26 درصدی حقوق مستمری بگیران و افزایش 15 درصدی به‌انضمام یک میلیون و 660 هزار و 140 ریالی در سایر سطوح در سال جاری، همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران با دریافت بخشی از بدهی دولت به مبلغ 32 هزار میلیارد تومانی، عملیاتی می‌شود.

 

سیروس نصیری در ادامه پرداخت حقوق به جامعه 74 هزار خانوار مستمری بگیر استان را با وجود بدهی معوقه  600 میلیارد تومانی برخی کارفرمایان استانی به سازمان که نمایانگر مساعدت مجموعه مدیریت با فضای کسب و کار داخلی است، افزود: به ویژه در شرایط کنونی اقتصادی که ویروس کرونا هم به بودجه ماهانه سازمان کسری 2 هزار میلیارد تومانی وارد کرده است و در این میان 6224  نفر در شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری علاوه بر 6400 مقرری بگیر بیمه بیکاری استان قرار گرفته‌اند، نیازمند همراهی مجامع کارگری و کارفرمایی بوده و حرکت سازمان نیز در مسیر نهضت IT از جمله پرونده هوشمند مخاطبان تحت پوشش، حذف تامین اعتبار دفاتر درمانی و راه‌اندازی نسخ الکترونیکی در مراکز درمانی و ... با هدف تکریم ارباب رجوع، نظارت و مدیریت منابع و مصارف، کاهش هزینه‌ها به ویژه در سال جهش تولید از اهداف عالیه سازمان به شمار می‌رود.

 

وی بازرسی یک ساله دفاتر قانونی، واگذاری امور به کارگزاری‌های رسمی و اقماری سازمان، پرداخت کامل بدهی به مراکز دانشگاهی، تهاتر حق بیمه با بیمارستان‌های خصوصی، انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین در زمینه برطرف کردن مسایل دهیاران، انتخاب مدیران شایسته سازمانی بر اساس برگزاری آزمون مدیران آینده در سال 1398 و ... را از دیگر اقدامات ارزشمندی برشمرد که در استان صنعتی قزوین با شرایط خاص واحدهای تولیدی آن صورت گرفته است و اظهار امیدواری کرد همانند سابق از حقوق جامعه عظیم تحت پوشش سازمان توسط نمایندگان و تصمیم گیران نظام، دفاع شود.


ارسال نظر

captcha