نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی:

اداره کل تأمین اجتماعی استان پاسخگوترین نهاد است

هم‌زمان با آغاز هفته تأمین اجتماعی مدیران و کارکنان اداره کل و مدیریت درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.

تامین 24 / حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در این دیدار با تبریک هفته بهزیستی و تامین اجتماعی به کارکنان و افراد تحت پوشش این نهادها، اذعان داشت: اداره کل تامین اجتماعی پاسخگوترین نهاد به مکاتبات و مراجعات در سطح استان است که جا دارد از کارکنان و پرسنل این سازمان قدردانی کنیم.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی، گفت: احداث بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی تأمین اجتماعی در تبریز از جمله مطالبات جامعه کارگری و بازنشستگی استان است که امیدوارم با پی‌گیری امر از جانب مدیران ذی‌ربط هر چه سریع‌تر به نتیجه انجامد.

 

دکتر آل‌هاشم، ارتقای کمی و کیفی خدمات در حوزه بهزیستی و تامین اجتماعی را مورد توجه قرار داد و افزود: اینکه دیده می‌شود کارکنان بهزیستی و تامین اجتماعی در جهت خدمت رسانی به آحاد جامعه پای کار بوده و رضایت مخاطبان به‌ویژه افراد محروم و نیازمند جامعه از نظر مالی و جسمی را تامین می‌کند، رضایت‌بخش بوده و جا دارد از اقدامات انجام شده تقدیر کرد.

 

وی عدم تعادل منابع و مصارف سازمان‌ تأمین اجتماعی را که بخشی از آن ناشی از ایجاد تعهدات بدون تأمین مالی است، از مهم‌ترین چالش پیش روی تأمین اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از سود موسسات و شرکت‌های تابعه از جمله امکانات شستا در جهت پایداری مالی سازمان باید به کار گرفته شود.

 

در ابتدای این دیدار، جعفر سمساری، مدیر کل تامین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی ضمن ارائه گزارش عملکرد تأمین اجتماعی استان و قدردانی از همراهی شرکای اجتماعی در جهت ارایه خدمات به هنگام به ذی‌نفعان، با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و شیوع بیماری کرونا، اذعان داشت: علی‌رغم تمام چالش‌ها، سازمان تامین اجتماعی خدمات خود را در چارچوب قانون به بیش از نیمی از جمعیت استان ارائه داده است.

 

سمساری افزود: علی‌رغم شیوع بیماری کرونا، تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری نسبت به زمان مشابه سال قبل به همت کارفرمایان و کارآفرینان استان کاهش داشته است.

 

وی توسعه خدمات غیرحضوری در جهت کاهش تردد را از رویکردهای راهبردی سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری بیان کرد و افزود: حذف اعتبار درمانی، طرح پرونده الکترونیک، مشاهده سوابق بیمه شدگان، صدور گواهی کسر اقساط و ... از جمله مهم‌ترین اقدامات سازمان در این حوزه است و با حذف دفترچه کاغذی و جایگزینی آن با نسخه نویسی الکترونیکی حلقه خدمات غیرحضوری تکمیل خواهد شد.

 

سمساری با اشاره به اقدامات سازمان تأمین اجتماعی استان در جهت بهبود فضای کسب و کار، از بخشودگی بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان از جرایم دیرکرد پرداخت حق بیمه در قالب بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب در سال گذشته خبر داد و افزود: 8665 مورد تقسط بلند مدت به جهت تسهیل پرداخت دیون کارگاه‌های مدیون گذشته انجام شده است.

 

وی امهال حق بیمه کارفرمایان، توسعه خدمات غیرحضوری و اعطای تسهیلات کمک هزینه بیکاری را از مهم‌ترین اقدامات سازمان در زمان شیوع بیماری کرونا دانست و گفت: اداره کل تأمین اجتماعی استان تا شکست کامل کرونا در کنار کارفرمایان و بیمه شدگان در راستای پایداری تولید و اشتغال خواهد بود.

 

دکتر اسماعیل مقدس‌پور، مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه مدیریت درمان استان با دارا بودن دو بیمارستان با 398 تخت فعال، یک پلی کلینیک، دو درمانگاه تخصصی و دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی در شهر تبریز و 9 مرکز درمانی نسبت به خرید و ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به جمعیت استان، اقدام می‌کند، تعداد بستری، جراحی، جراحی قلب و آنژیوگرافی انجام شده در مراکز درمانی ملکی استان را به ترتیب 33560، 17131، 719 و 4062 مورد دانست و تصریح کرد: در بخش درمان مستقیم بیش از 2 میلیون و 600 هزار مورد خرید خدمت از پزشکان و دندانپزشکان طرف قرارداد انجام شده است.

 

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی عملکرد هزینه‌ای مدیریت درمان را در سال 98 در بخش درمان مستقیم بیش از 400 میلیارد تومان و در بخش درمان غیر مستقیم 850 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: درمانگاه‌های عجبشیر، هشترود و ملکان در آینده نزدیک افتتاح خواهند شد و این در حالی است که ایجاد پلی‌کلینیک در شهر جدید سهند و درمانگاه در شهرستان‌های صوفیان و بستان‌آباد و نیز بیمارستان 327 تختخوابی تبریز در دستور کار بوده و به‌طور جدی پیگیری می‌شود.

 


 


ارسال نظر

captcha