790 هزار نفر از جمعیت استان قم زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: در حال حاضر بیش از 790 هزار نفر از جمعیت استان معادل 62 درصد جمعیت زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

تامین 24 / علی‌اصغر دادخواه امروز در آستانه هفته تامین اجتماعی در قم اظهار کرد: از مجموع 790 هزار نفر افراد زیرپوشش تامین اجتماعی قم 239 هزار و 88 نفر بیمه شده اصلی و 40 هزار و 965 نفر مستمری‌بگیر هستند.

 

وی در گفت‌وگو با فارس بیان کرد: بخش بیمه‌ای تامین اجتماعی با 4 شعبه اصلی، 2 شعبه اقماری و پنج کارگزاری رسمی در استان قم به جامعه هدف خدمت می‌کند.

 

مدیرکل تامین اجتماعی قم اظهار کرد: در حال حاضر14512 کارگاه فعال و نیمه فعال زیرپوشش تامین اجتماعی استان هستند.

 

وی بیان کرد: بیشترین مراجعه کنندگان در پایان هر ماه مربوط به کارفرمایان و روزهای ابتدایی هر ماه مربوط به نام‌نویسی است.

 

دادخواه با بیان اینکه شعبه یک تامین اجتماعی قم بیشترین میزان مراجعه کننده را دارد ادامه داد: روزانه حداقل 500 نفر به این شعبه مراجعه می‌کنند.

 

وی یادآور شد: خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی استان در قالب سه مرکز درمانی سرپایی و یک مرکز بستری (بیمارستان امام رضا علیه‌السلام) در قم به صورت رایگان به جامعه هدف خدمات‌دهی می‌کنند.

 

مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج شهر جعفریه، کهک، مرکزی، خلجستان و سلفچگان است که شهرها فاقد شعب اصلی تامین اجتماعی هستند؛ اما شعب اقماری در کهک و پردیسان فعال بوده و خدمات به جامعه هدف از طریق این شعب انجام می‌شود.

 

19 تا 25 تیرماه هفته تامین اجتماعی و بهزیستی نامگذاری شده است.


ارسال نظر

captcha