بازرسی از کارگاه‌ها با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود

ضیاء صباغ، معاون اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان از بازرسی بیش از 6200 کارگاه فعال استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

تامین 24 / معاون اداره کل تأمین اجتماعی استان خوزستان با تاکید براینکه انجام بازرسی از کارگاه‌ها و نظارت و کنترل لیست‌های ارسالی از سوی کارفرمایان، همواره یکی از اولویت‌های سازمان تأمین اجتماعی بوده است، گفت: از اسفند ماه سال گذشته براساس دستورالعمل اداری حوزه معاونت بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی و با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، انجام بازرسی از کارگاه‌ها طی دو مرحله تا پایان اردیبهشت ماه سال‌جاری (به‌ جز در موارد خاص) ممنوع اعلام شد. اما از ابتدای خرداد ماه 1399 و پس از کاهش نسبی انتقال ویروس در برخی از استان‌ها، مجوز انجام بازرسی از کارگاه‌ها توسط این سازمان صادر شد؛ لیکن به دلیل وضعیت بحرانی استان خوزستان انجام بازرسی از کارگاه‌ها تا 16 خرداد ماه سال‌جاری به تاخیر افتاد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، صباغ با اشاره به اینکه پاسخگویی مطلوب به مخاطبان از الزامات سازمان تأمین اجتماعی است، افزود: واحدهای بازرسی شعب تابعه استان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اقدام به انجام بازرسی از کارگاه‌ها کرده‌اند و طی سه ماهه اول سال‌جاری به تعداد 6277 مورد از تقاضای کارفرمایان رسیدگی و پاسخ‌های لازم ارائه شده است.

 

معاون اداره کل تأمین اجتماعی خوزستان تصریح کرد: همچنین 872 فقره کارگاه نیز که افراد شاغل در آن مراکز تاکنون خود را بیمه نکرده بودند، بازرسی و افراد شاغل برای اولین بار تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار گرفتند.


ارسال نظر

captcha