دیدار اعضای شوراهای اسلامی کار آذربایجان‌شرقی با مدیر درمان تامین اجتماعی استان

اعضای شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان‌شرقی با مدیر درمان تامین اجتماعی این استان دیدار و گفت‌وگو کردند.

تامین 24 / دکتر سید اسماعیل مقدس‌پور در این دیدار با بیان اینکه 100درصد مراکز طرف قرارداد دسترسی لازم به وب سرویس‌های تولید نسخه الکترونیک را در اختیار دارند، گفت: 35درصد نسخ ماه‌های قبل به‌صورت الکترونیک صادر شده است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی همچنین افزود: سازمان تامین اجتماعی در راستای رعایت حقوق بیمه شدگان و مراکز طرف قرارداد و همچنین لحاظ منابع و مصارف سازمان، این امر مهم را در اولویت قرار داده است.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی ضمن اشاره به مشکل ناخوانا بودن تعداد و ریز اقلام دارویی تجویزی نسخ کاغذی خاطرنشان کرد: با اجرای کامل روش مذکور نه تنها این چالش‌ها رفع می‌شود بلکه ضمن رعایت تداخل دارویی و تشخیصی، 60درصد مبلغ نسخ الکترونیکی در همان روز به حساب پزشکان واریز می‌شود.

 

دکتر مقدس پور در خصوص اعتبار دفترچه‌های درمانی در مقطع زمانی فعلی گفت: روش‌های متفاوتی برای اخذ استحقاق درمان از قبیل کدهای ussd همگانی #1420*4* و #16666* وجود دارد که با حذف دفترچه، اخذ استحقاق درمان به این روش منتفی خواهد شد.

 

وی در ادامه ضمن تشکر از تشکل‌های کارگری به‌خصوص تشکلات خانه کارگر تبریز در راستای واگذاری قرارداد بیمارستان 327 تختخوابی خاوران، افزود: برای احداث و راه‌اندازی ساختمان مرکز درمانی مذکور بیش از 10 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که امیدواریم این امر که خواسته به‌حق مردم استان است، محقق شود.


ارسال نظر

captcha